literatura końska

Proti   małymi kroczkami...
05 lutego 2009 11:56
vynter, dzięki 😉 szkoda, że u nas nie ma, bo na pewno są warte przeczytania...
Żadna inna książka Podhajskiego (o ile się nie mylę), nie została wydana w Polsce... Angielskie tytuły:

The White Stallions of Vienna
My Dancing White Horses: The Autobiography of Alois Podhajsky
The Complete Training of Horse and Rider. (Miałam w ręku, to jest pewnie to, co znasz jako "stricte szkoleniowe"😉
The Lipizzaners.
The Art of Dressage
The Riding Teacher: A Basic Guide to Correct Methods of Classical Instruction.
Teodora, wobec tego "Moje konie, moi nauczyciele" to zbiór jakichś wspomnień czy opowiadań Aloisa Podhajsky spisanych przez kogoś innego? Czy może jakaś mała ściema? O samej książce słyszałam same dobre opinie i jak będzie jakiś przypływ gotówki to mam zamiar ją sobie sprawić.
Ada   harder. better. faster. stronger.
08 marca 2009 13:20
Czy ma ktoś 101 ćwiczeń ujeżdżeniowych dla konia i jeźdźca oraz 101 ćwiczeń na ujeżdżalni ?

Chciałabym kupić jedną z nich jednak nie bardzo wiem, którą. Niestety jak byłam w empiku to nie mieli żadnej z nich 🙁
W którą lepiej zainwestować ?
Polecacie ?
Sankarita, napisałam, że o ile wiem, żadna inna książka Podhajskiego nie została wydana w Polsce poza tą właśnie: Moje konie moi nauczyciele. Książkę polecam.
Aaaa, ok, dzięki. :kwiatek:
Nie zrozumiałam posta 🙂
Czy ma ktoś 101 ćwiczeń ujeżdżeniowych dla konia i jeźdźca oraz 101 ćwiczeń na ujeżdżalni ?

Chciałabym kupić jedną z nich jednak nie bardzo wiem, którą. Niestety jak byłam w empiku to nie mieli żadnej z nich 🙁
W którą lepiej zainwestować ?
Polecacie ?

Tak to jest z tym empikiem, nigdy nie wiadomo co się znajdzie na półce 😉 ja poszłam kiedyś po "dosiad naturalny", a wróciłam z "101 ćwiczeń na ujeżdżalni", bo dosiadu już nie było..

Może pomoże Ci w podjęciu decyzji to, że w "101 ćwiczeń na ujeżdżalni" połowa ćwiczeń to ćwiczenia westowe.
Ada   harder. better. faster. stronger.
10 marca 2009 17:03
że w "101 ćwiczeń na ujeżdżalni" połowa ćwiczeń to ćwiczenia westowe.


Dzięki Ci wielkie  :kwiatek:
W takim razie decyzja podjęta  😉 kupuję  🤔trzałka: 101 ćwiczeń ujeżdżeniowych dla konia i jeźdźca  ❗
Witam,
pilnie poszukuję książki Paalmana. Czy ktoś z Was wie, gdzie mogę kupić tę pozycję, np. internetowo? Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za wszelkie wskazówki 🙂
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
10 marca 2009 20:06
"Konie i kuce" - bardzo fajny poradnik encyklopedyczny 😉 Dla młodszych polecam "Szkoła jazdy konne". Dużo łatwych opisów, całe mnóstwo obrazków. Co do skoków i crossu, to mam książkę "Skoki" L. Bayley'a i J. Bowen'a. Równie dobra jak poprzednie 😉
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
11 marca 2009 18:26
Pomocy! 😉
W związku z koniecznością zabrania się za pracę magisterską poszukuję książek dotyczących turystyki konnej, szlaków konnych, ośrodków jeździeckich, także jeśli chodzi o o organizację i zarządzanie takimi ośrodkami. Bo ja szukam i bieda 🙁. Książki o turystyce kwalifikowanej niestety ograniczają się w większości do opisania jak koń wygląda i co się na niego zakłada....
Może ktoś pisał pracę w ten deseń?
asiakkw, Paalman to już teraz w tzw "drugim obiegu". Kilka razy widziałam na allegro, osiągała ceny dość wysokie.

a ja nabyłam ostatnio "101 ćwiczeń z dresażu", nie wgłębiałam się jeszcze i nie stosowałam w praktyce, ale po przeczytaniu stwierdzam, że przynajmniej dla mnie jest warta kupna.
Ada, z westu też można nauczyć się bardzo fajnych ćwiczeń.
Dla mnie książka "101 ćwiczeń na ujeżdżalni" jest zdecydowanie najsłabszą z serii, dlatego bardziej polecam "101 ćwiczeń z dresażu". Mam również 101 ćwiczeń ujeżdżeniowych, również bardzo fajna. Z tych dwóch nie wiem, którą oceniłabym wyżej.  W "ćwiczeniach ujeżdżeniowych" szerzej komentowane są błędy oraz proponowane ćwiczenia, które pomogą je rozwiązać.   
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
14 marca 2009 04:04
Cienciakos polecam "Górska Turystyka jeździecka" ja z niej korzystałam przy pisaniu pracy licencjackiej  😉

http://ww.maraton.net.pl/index.php?p=4&id=1886

Poszperam w swojej pracy licencjackiej i zobaczę, z których książek korzystałam i dam znać  🙂
A co sądzicie o Podstawowym i zaawansowanym szkoleniu jeźdźca i konia W. Pruchniewicza? I o "Gdyby konie mogły krzyczec" oraz "Ujeżdżenie jest proste"? Trenerka zadała lekture. 😉
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
14 marca 2009 15:35
"Gdyby konie mogły krzyczeć" - bardzo pouczająca lektura, wreszcie ktoś zajął sie tematem problemów zdrowotnych koni wynikających ze sposobu, w jaki są te konie jeżdżone.

"Ujeżdżenie jest proste" - byłam na szkoleniu z Hinnemannem w Warce i muszę przyznać, że rzeczywiście stosuje się do metod, które zostały tam opisane. Jednak nie jest to podręcznik, raczej wskazówka, podpowiedź, co i w jakiej kolejności robić, niż jak to robić.
Dzięki bardzo 🙂
trzynastka   In love with the ordinary
16 marca 2009 22:07
mam chwilowy zastój koński (chwilowy =ponad 2 lata  👿 ) czytam sobie re-voltopiry  na bieżąco ale jednak to mi nie wystarcza. Chciałabym pogłębić moją wiedzę w każdym kierunku , najbardziej zależy mi na książkach o chorobach, leczeniu, profilaktyce, wychowaniu, żywieniu etc., bo wiem, że jak będę czytać wskazówki co do jazdy to krew mnie zaleje, że nie mam na kim i gdzie owych ćwiczeń wypróbować wiec zależy mi na książkach o bardziej teoretycznej tematyce. Ah i w gre wchodzi jedynie język polski. Polecicie coś? 🙂 :kwiatek:
Czy ktoś ma i przeczytał książkę "Jak nauczać jeździectwa"?
I mógłby coś o niej napisać (plusy i minusy)?
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
19 marca 2009 22:35
Co prawda książki nie mam, ale prędzej czy później ją kupię. Na razie i tak nie mam czasu na czytanie czego kolwiek innego niż to co muszę na studia.
Jak nauczać jeździectwa macałam w księgarni i stwarza dobre wrażenie. Cena jest makabryczna, bo aż 60zł za twardą oprawę (miękkiej nie ma).
Tutaj możesz przeczytać co jest zawarte w podręczniku:

http://allegro.pl/item587828879_jak_nauczac_jezdziectwa_nowosc.html
Słuchajcie, czy w Polsce da się dostać te dwie "inne" spośród ksiązek Marka Rashida? Jest " Z myślą o koniu" i "Lekcje których udzielił mi koń" ale jeszcze są ponoć dwie książki autorstwa tego kowboja -> bodajże "konie nigdy nie kłamią" i "dobry koń nigdy nie ma złego koloru" czy coś w ten deseń. Czy to zostało przetłumaczone na polski? Czy w języku angielskim da się to dostać w Polsce? Czy w ogóle da się to dostać w Polsce? 😁
olaela   Klub Różowego Jednorożca
20 marca 2009 12:58
Oczywiście, że się da
Zamawiasz w empiku w opcji import
Niestety, trzeba troszkę dłużej poczekać na wysyłkę, za to możliwości nieograniczone 🙂 wersje językowe angielska i niemiecka 🙂


http://www.empik.com/szukaj?q=mark+rashid&category=all&fr=on&start=1&formType=basic&qtype=form&_dyncharset=UTF-8
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
20 marca 2009 14:01
[quote author=Nasturcja-Renata link=topic=176.msg201187#msg201187 date=1237003495]
Cienciakos polecam "Górska Turystyka jeździecka" ja z niej korzystałam przy pisaniu pracy licencjackiej  😉

http://ww.maraton.net.pl/index.php?p=4&id=1886

Poszperam w swojej pracy licencjackiej i zobaczę, z których książek korzystałam i dam znać  🙂
[/quote]

Byłabym baaardzo wdzięczna  :kwiatek:
Wypożyczyłam z biblioteki "praktyczne żywienie koni i kuców" S. Pilliner i powiem że jak narazie tylko przejrzałam ale zrobiła pozytywne wrażenie ta książka , przede wszystkim widać ze jest to rzeczywiście praktyczne żywienie , czyli jak tworzyć dawkę pokarmową w zależności od trybu pracy czy tez stanu zdrowia bez zbędnych informacji tabel itp zwrócono uwagę na pasożyty ( łącznie z ich cyklami rozwoju ) . Także duży plus 🙂
olaela, a proszę.... taaaaki patent! Dzięki! :kwiatek:
trzynastka   In love with the ordinary
21 marca 2009 00:01
zakupiłam "sekrety końskiego umysłu" Roberta M. Millera jako miłą czytankę  oraz "choroby koni i ich leczenie" John McEwen i Jane Glover-Hill jako coś co każdy powinien wiedzieć.

Na razie tylko przekartkowałam "choroby..." i mam pozytywne wrażenie, zdjęcia, objawy, jak zapobiegać, jak szybko wzywać weta, koszt leczenia (wysoki, niski, średni), na jakiej podstawie wet powinien postawić diagnozę, jak powinien zachować się właściciel przy danym schorzeniu do przyjazdu weta etc.
Czy jest wśród nas osoba posiadająca książkę "Jak nauczać jeździectwa" ?


Jeśli tak bardzo proszę o opinię, na jej temat.
Czy jest wszystko opisane szczegółowo? Czy warto w nią zainwestować? Czy nie ma w niej błędów?
Wasze ogólne wrażenia i spostrzerzenia 🙂
agnieszka133333  ja w przyszłym tygodniu tą książkę będę zamawiać... więc jak przeczytam to zdam relacje co i jak😉


http://www.volumen.pl/product_info.php/cPath/1_23/products_id/208
czy ktoś czytała tą książkę? jeśli tak to czego można się po niej spodziewać? czysta podstawa? czy może trochę więcej interesujących szczegółów?
trzynastka   In love with the ordinary
24 marca 2009 19:23
afhata czytanie cudzych postów boli ?  🤔wirek:
Napisałam to aż 2 posty nad Twoją wypowiedzią.  Jeśli naprawdę byś chciała znać odpowiedź na zadane przez siebie pytanie to pofatygowałabyś się i przeczytała chociaż tą stronę wątków.

zakupiłam "sekrety końskiego umysłu" Roberta M. Millera jako miłą czytankę  oraz "choroby koni i ich leczenie" John McEwen i Jane Glover-Hill jako coś co każdy powinien wiedzieć.

Na razie tylko przekartkowałam "choroby..." i mam pozytywne wrażenie, zdjęcia, objawy, jak zapobiegać, jak szybko wzywać weta, koszt leczenia (wysoki, niski, średni), na jakiej podstawie wet powinien postawić diagnozę, jak powinien zachować się właściciel przy danym schorzeniu do przyjazdu weta etc.

afhata czytanie cudzych postów boli ?  🤔wirek:

[quote author=ninevet link=topic=176.msg207138#msg207138 date=1237593670]
zakupiłam "sekrety końskiego umysłu" Roberta M. Millera jako miłą czytankę  oraz "choroby koni i ich leczenie" John McEwen i Jane Glover-Hill jako coś co każdy powinien wiedzieć.

Na razie tylko przekartkowałam "choroby..." i mam pozytywne wrażenie, zdjęcia, objawy, jak zapobiegać, jak szybko wzywać weta, koszt leczenia (wysoki, niski, średni), na jakiej podstawie wet powinien postawić diagnozę, jak powinien zachować się właściciel przy danym schorzeniu do przyjazdu weta etc.


[/quote]

sorki 😡 😡 😡

przczytałam 1 i 2 stronę a na 3 tylko ostatni post... 😡

no więc biorę😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się