Stajnie na Śląsku

Farifelia   Farys 21.05.2008
16 stycznia 2013 11:02
Sanndy Wszystko też zależy od tego, czego konkretnie chcesz. Jeśli chcesz np tylko odciążyć się finansowo i wysiłkowo, to zazwyczaj, jak już mówili wcześniej, pełna dzierżawa to całkowite koszty utrzymania konia (w tym wet, kowal itd) współdzierżawa to przeważnie połowa pensjonatu, połowa kowala i weta.
Ale jeśli wiesz, że koń jest uzdolniony sportowo i nie wydzierżawisz go byle komu i zależy Ci też np na zysku, to nieraz do kosztów samego utrzymania konia doliczasz sobie przykładowo 400zł dla siebie (podobnie jak z wynajmem mieszkania) 😉 Chociaż szczerze powiedziawszy takie rozwiązanie obecnie jest raczej niekorzystne, bo mało kogo stać na to, by utrzymywać konia i jeszcze płacić dzierżawcy. Ale mniej więcej na tym to polega 🙂
codziennie maja dosypywane trociny a co drugi dzień sprzatane🙂
blad
Livia   ...z innego świata
18 stycznia 2013 15:31
Czy ktoś ma może numer telefonu do P. Marka Brożyńskiego i mógłby mi go na PW podać? :kwiatek:
Farifelia   Farys 21.05.2008
18 stycznia 2013 23:07
A ja się przypomnę znowu bo moje zapytanie umkło w wątku  🤔 Wie ktoś gdzie w okolicach Pszczyny znajdę tanio dodatek paszowy typu musli dla mlodego konia w średnim treningu? W zeszłym roku dawałam mu pasze kentucky (taka w żółtych workach). Niestety koleżanka która mi to załatwiała, nie ma już tej możliwości  🤔 Poza tym słyszałam, że dodają do niej piasek żeby worki były cięższe  😲 Nie wiem czy to prawda no ale jednak niepewność zostaje... W każdym bądź razie jeśli możecie polecić fajną pasze z Pszczyny lub w obrębie 20km to będę bardzo wdzieczna  :kwiatek:
Farifelia, na Asnyka w Pszczynie jest sklep jeździecki Brandy, który posiada w sprzedaży pasze dla koni (przynajmniej kiedyś posiadał). Na pewno miał Pavo i Hovelera. Podjedź, popytaj 🙂
Farifelia   Farys 21.05.2008
19 stycznia 2013 09:53
Sankaritarina dzięki za info  :kwiatek: Właśnie rozważałam żeby się tam wybrać bo na Pszczynie jestem od niedawna i jeszcze w tym sklepie nie bylam 😉
Szukam stajni w okolicach Tychów, Mikołowa, Oświęcimia, Bielska Białej dla trzech koni, dwa konie są alergikami.
Wymagania:

- uczciwe karmienie trzy razy dziennie (ok 4-5 kg owsa dziennie+ siano)
- codzienne sprzątanie i czyszczenie boksów z podłożem torfowym (mamy swój torf)
- podawane siano tylko i wyłącznie po uprzednim sparowaniu (mamy parownik)
- codzienne wypuszczanie (rano i po południowym karmieniu) - osobny wybieg lub padok dla dwóch koni - trzeci koń dogaduje się z innymi
- derkowanie w miarę potrzeb
- możliwość korzystania z ujeżdżalni
- hala (może być namiotowa)

cena w przedziale od 800-1000 pln od sztuki

proszę o propozycje na PW, jeśli jesteście właścicielami takiej stajni lub polecacie jakąś

Możemy zrezygnować z hali, jeśli warunki dla koni będą naprawdę dobre.

-
A czy ktoś z Was słyszał, że w Trzebiesławicach (dzielnica Dąbrowy Górniczej) buduje się albo nie dawno powstała jakaś stajnia?
martynka a Ty stałaś w Grojcu, nie mylę się? Czemu się znów przeprowadzacie?Jeżeli można wiedzieć? 😉
Czy ktoś zna miejsce w województwie śląskim ewentualnie opolskim lub łódzkim gdzie mogłabym oddać źrebaka na wychowanie? Zależy mi na duzych pastwiskach (w zasadzie to jest priorytetowa sprawa). I ludziach znających się na odchowie źrebiąt. Północna część województwa śląskiego. Gdyby ktoś coś wiedział o takim miejscu prosiłabym o informacje.
Hej
Ja polecam stajnie KJK Solka w Międzyrzeczu (okolice Bielska -Białej) kameralna stajnia super położona, jestem w niej już 3 lata i jestem bardzo zadowolona.
Od stycznia mamy halę i karuzelę a w lecie koniki są na pastwiskach
Czy ktoś zna miejsce w województwie śląskim ewentualnie opolskim lub łódzkim gdzie mogłabym oddać źrebaka na wychowanie? Zależy mi na duzych pastwiskach (w zasadzie to jest priorytetowa sprawa). I ludziach znających się na odchowie źrebiąt. Północna część województwa śląskiego. Gdyby ktoś coś wiedział o takim miejscu prosiłabym o informacje.


Dołączam się do prośby, również wysłałabym źrebaka ( pod koniec kwietnia będzie miała rok) na odchów, najlepiej wolnowybiegowy.
zrebaka ,konia, to proponuje sk widzów .najlepsza profesjonalna stadnina
Też bym poleciła SK Widzów, pastwisk cała masa, no i jakby nie było przez wiele lat zajmowali się tylko hodowlą i wychowem młodzieży, a teraz jest możliwość wstawienia konia w pensjonat. Także wejdźcie na stronę, tam jest kontakt i może się uda 😉
Dzięki dziewczyny, już mniej więcej wiem gdzie uderzyć  :kwiatek:
Farifelia   Farys 21.05.2008
31 stycznia 2013 23:10
A ja się tu znowu wcisnę 🙂
Ktoś wie, gdzie na śląsku, najlepiej w okolicach Pszczyny, Tychów, Bielska Białej, Żor, byłby w stanie wykonać mi części na zrobienie paki jeździeckiej? Chodzi mi o zrobienie paki drewnianej z okleiną, na wymiar. Z tym że poskładam ją sobie sama, chodzi mi tylko i wyłącznie o części 🙂 Lub też czy ktoś ma na sprzedaż pakę 🙂
Bardzo będę wdzięczna za odpowiedzi  :kwiatek:
desire   Druhu nieoceniony...
01 lutego 2013 11:33
Farifelia, w sklepie OBI zrobili pake znajomej, nie zapłaciła dużo, a była zadowolona  😉
bajerqa1992   "Jedziemy, galopujemy tak przez życie całe"
02 lutego 2013 10:45
Pozwolę sobie troszkę zareklamować stajnię rekreacyjną w której jeżdżę 😉
http://www.stadniny.pl/ogloszenia/1354550650
Farifelia   Farys 21.05.2008
02 lutego 2013 12:34
desire dzięki 🙂 A nie wiesz może ile dokładnie zapłaciła? Myślałam też żeby iść do hurtowni meblowej gdzie robią meble na zamówienie. Myślałam żeby zakupić u nich same materiały a w domu poskładać. Tylko właśnie się zastanawiam gdzie byłoby taniej. W Pszczynie jest hurtownia bodajże Stol Dex. Myślałam żeby tam też spytać 🙂
bajerqa1992 - a ile płacisz za jazdy rekreacyjne? Często bywam w okolicach Koszęcina więc pojechałabym na jazdy od czasu do czasu  😉
bajerqa1992   "Jedziemy, galopujemy tak przez życie całe"
03 lutego 2013 11:33
Tam akurat nie prowadzą jazd 😉 Stoją tam głównie konie prywatne 😉 Właściciel swojego czasu miał fiordingi, teraz została mu jedna klaczka i właśnie na niej sobie jeżdżę... W zamian za pomoc w sumie :P A że to stajnia, w której zaczynałam cokolwiek robić to mam do niej sentyment 😉

Chociaż w sumie jeśli chodzi o jazdy to myślę, że kwestia dogadania 😉 O ile pasuje Ci jazda na fiordziku :P Klacz ma 5 latek, rzadko chodzi pod siodłem (ja niestety ze względu na studia w Krakowie nie mam kiedy się za nią brać)
desire   Druhu nieoceniony...
03 lutego 2013 13:01
Farifelia, około 200 zł zapłaciła, ale miała naprawdę b. dobrze i profesjonalnie zrobioną pake 😉  (o ile pamiętam to kółka w tym też były). według mnie to niedużo, jeśli szkoda Ci czasu na zabawy w składanie paki 😉
bajerqa1992 - mi tam nic nie przeszkadza byle by pojeździć troszeczkę. W zimie jestem praktycznie w lesie uziemiona bo z dojazdem gorzej.  😜
Znacie jakąś dobrą stajnie w okolicach Tychów ?
Tylko jakąś serio dobrą 🙂 Z fajnym instruktorem itp. najlepiej z halą.
okolice to znaczy np. Katowice, Mysłowice, Sosnowiec Mikołów tak z Tychów max 30 min drogi i najlepiej z autobusem 🙂
w Mysłowicach- Błyskawica, Arabka ale tu ciężko z dojazdem busem. Tychy- Krajka ma hale, Mikołów- Aura, Rancho Jamna, Jaworzno- Ciężkowice. Nie kojażę więcej hal w okolicy, a co rozumiesz pod pojęciem dobra?
Rancho-Jamna ma hale ??
pod pojęciem dobra rozumiem że instruktor lub trener mnie nauczą więcej niż potrafię :>
i że będę miała możliwość wyjazdu na zawody, konie skokowe .
jeździłam w stajni , gdzie nie było możliwości skakania..
madmaddie   Życie to jednak strata jest
03 lutego 2013 14:15
koniara123, http://ikarion.pl/
Ale rozumiem że nie posiadasz własnego konia tak? niestety w dziedzinie skoków nie jestem zbyt biegła w naszych rejonach.
konia własnego nie posiadam niestety ;c obawiałam  sie że może nie starczyć mi czasu dla niego . Chciałabym jeździć przynajmniej 3 dni w tygodniu , bo już jeżdżę 2 ale to stajnia bardziej pod kontem ujeżdżenia. nie musi to być jakoś mocno skokowa stajnia ale chciałabym iż bardziej pasjonują mnie skoki ,fajnie by było jakbym jeździła np. za pomoc w stajni czy coś , ale nie  koniecznie. Bardzo zależy mi na tym żeby konia i jeździectwo były w moim życiu nr .1
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się