Maści i odmiany

Nie wiem, nie ja je dodawałam. Ale to raczej dwa różne konie. Zresztą spójrz na rok urodzenia - 1992? Musiałaby być zaźrebiona jako roczniaczka, skoro Pejdi jest z 1994, co jest raczej mało prawdopodobne... Wydaje mi się, że właściwa Sara urodziła się w latach 80. Muszę poszperać w papierach. To ja dodawałam Sarę do bazy, ale ktoś ją wyedytował na tę gniadą z rocznika '92. 🤔


Niestety administratorzy nie zawsze uważają przy poprawkach.
Jak się coś takiego wypatrzy, należy zgłaszać do bazy.
Zaraz sprawę naprawiam. Ta Sara jest matką Samanty i to pewnie jej właścicielka dodała zdjęcie.  Teraz Ty zgłoś dokładniejsze dane matki Pejdi.
Pursat   Абсолют чистой крови
23 marca 2013 18:22
Zgłosiłam już. 🙂 Tylko o rok urodzenia jeszcze muszę się dowiedzieć, bo nie pamiętam i nie mogę się tego doszukać u siebie...
Dama, jaka jest różnica między skarogniadym a karogniadym ?
Przecież to jedna i ta sama maść..  😵 mnie tak uczyli..  😲

Angeel, coraz więcej tu czytam i coraz mniej wiem.
Teraz kiedy będę patrzeć na jakiegoś siwka będę się zastanawiać czy to na pewno siwek  🤣
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
23 marca 2013 18:57
dar dobrze dobrze że chociaż nie będzie wątpliwości że jest koniem 😁
Pursat - mam ksero dowodu urodzenia źrebięcia (dawny dokument z rodowodem, zanim weszły paszporty) tam jest Sara 1989, maść kara, własność Kaźmierczak Marek
Pursat   Абсолют чистой крови
23 marca 2013 21:16
Dzięki! :kwiatek:
Angeel a kare po ogoleniu nie są takie popielate?
mialam jednego takiego, co jak kary wygladal, troche wlasnie plowial od slonca ale łeb mial zawsze czarny.
w papierach skarogniady-ja mowie "gdzie? " a tu sie okazalo ze ma minimalnie rozjasnione  powieki i odrobinke na fałdzie kolanowym... 😉 
ale z lupą normalnie trzeba bylo patrzec 😉
zdjecie brzydkie, ale obrazuje o czym mowie 😉
i jako jedyny "kary" odbarwial sie wciaz pod siodlem 😉
no u mnie to samo było z tym odbarwianiem pod siodłem  🙄
Pursat   Абсолют чистой крови
26 marca 2013 10:42
A ten pan, jaka to maść? Bo na zwykłego ciemnego kasztana mi nie wygląda. 😁



Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
26 marca 2013 11:51
smoky black?  👀
A jego rodzice?
zwykły to on nie jest ale kasztan (nie ma podpalania na nogach, a właściwie na jednej bez odmiany). Kiedyś znalazłam zdjęcie konia, który wyglądał jak typowy gniady gdyby miał podpalania na nogach🙂 ale nie znalazłam żadnego specjalnego  określania na te kasztany. Znalazłam kobyłe Aa ee:



a co do karego przydymionego to też nad tym myślałam, ale ta nierozjaśniona z żadnym stopniu grzywa mi nie pasuje, zazwyczaj mają jasne pasemka, a jak nie ma rozjaśnianej grzywy to reszty też nie bardzo.
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
26 marca 2013 12:41
Na pierwszy rzut oka gniada,ale faktycznie patrząc na nogi kasztan.
Może metaliczny połysk zmienił maść. I w jakim stopniu zdjęcie oddaje prawdziwy odcień, a z tym różnie bywa.  😁
Pursat   Абсолют чистой крови
26 marca 2013 13:07
Dziękuję. :kwiatek:

Ojciec gniady, matka jelenia.
yawa2, kiedys widzialam podobnego konia - ale to juz w ogole byl ewenement - gniady, brak podpalania na nogach... w sumie to gniady byl z przodu, bo grzywa byla czarna, a ogon rudy. Co to bylo  🤔
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
26 marca 2013 16:38
Powiedzcie mi, bo trochę nie ogarniam. Kasztan z kasztanem może dać tylko kasztana. A jeśli u roczniaka pojawiają się siwe plamy takie 5x5cm na zadzie, łopatkach, kłodzie? Nasada ogona biała, w grzywie gdzieniegdzie białe włoski, no i po całości na sierści coraz więcej białych włosów. Zaznaczam, że w rodowodzie pojawiały się siwe araby. Czy jest możliwe by powstał kasztan w siwiźnie lub deresz z dwóch czystych kasztanów?

Matka: http://www.bazakoni.pl/horse_141583.html

Ojciec: http://www.bazakoni.pl/horse_3954.html

Deresz nie bo byś wyraźnie to widziała po zejściu źrebięcej sierści, to nie jest tak jak z siwym, że z wiekiem przybywa. Siwizna raczej wcześniej powinna być widoczna i nie tworzyć palm.

Wygląda to tak?:


to plamki birdcatcher, które mogą pojawiać się w późniejszym wieku

te siwe włosy mnie zastanawiają...może to rabicano (biała nasada ogona plus białe włosy) też powinna być wcześniej widoczna, nie spotkałam się w literaturze z informacją o przybywaniu białych włosów w tym wzorze...

...ale tu pojawia się nadzieja🙂 z relacji posiadaczy wynika, że jedne nie wykazują znacznych zmian w ekspresji tego wzoru i rodzą się z nim, a innym wraz z wiekiem przybywa białych włosów, a nawet plamek! (może to właśnie birdcatcher spots dodatkowo), gdzie zaczyna im wychodzić "coś" w wieku np.: 8 miesięcy,a wcześniej nie miały tego! I rodzą się źrebaki z tym po rodzicach jednolitych tzn bez takiego wzoru.

Masz jego aktualne zdjęcie?
Nobelowa12345   Nobel - moje szczęście :D
26 marca 2013 19:12
Matka mojego koniura, właśnie ma w paszporcie, że jest kasztan, a teraz, gdy ma 20 lat(?), wygląda podobnie jak to na zdjęciu powyżej. Czyli właśnie z wiekiem pojawiły jej się te plamki.  😀
Matka mojego koniura, właśnie ma w paszporcie, że jest kasztan, a teraz, gdy ma 20 lat(?), wygląda podobnie jak to na zdjęciu powyżej. Czyli właśnie z wiekiem pojawiły jej się te plamki.  😀


A to ona sadząc po Twoim koniu raczej jest kasztanowato-tarantowata o wzorze płatki śniegu🙂
dar właśnie kompletnie nie rozumiałam o co chodzi temu właścicielowi, a jako chyba 7 latka nie będę poprawiała faceta w wieku ok.40-50  😁.
yawa2 gdzieś na początkach tego wątku było, że konie plamią na biało na odcieniu jednolitym(nie wiadomo skąd), a rok później są albo siwki, albo taranty. Jak się dokopię to wrzucę linka 😉
Nobelowa12345   Nobel - moje szczęście :D
27 marca 2013 06:02
Tutaj są jej zdjęcia.  😉 > http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,1848.msg1593658.html#msg1593658
emptyline   Big Milk Straciatella
27 marca 2013 07:43
Jeśli to Nota, to to tarantka.
dar właśnie kompletnie nie rozumiałam o co chodzi temu właścicielowi, a jako chyba 7 latka nie będę poprawiała faceta w wieku ok.40-50  😁.
yawa2 gdzieś na początkach tego wątku było, że konie plamią na biało na odcieniu jednolitym(nie wiadomo skąd), a rok później są albo siwki, albo taranty. Jak się dokopię to wrzucę linka 😉

W sumie to nie jest takie dziwne, bo zdarzają się taranty, że ujmę to minimalne, które w ogóle nie mają plam jako takich🙂 Wrzucę zdjęcia rodzeństwa niestety w przypadku jednego musicie wierzyć na słowo bo nie mam jego zdjęcia w całości, ale plam nie miał

Klaczka:


Ogierek poza tym pyskiem nic białego:




i czasem to wychodzi dopiero jak urodzi się źrebak

Tutaj są jej zdjęcia.  😉 > http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,1848.msg1593658.html#msg1593658
dzięki🙂
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
27 marca 2013 09:40
yawa2 porobię dokładne zdjęcia jak będę w stajni. Plamki nie są tak mocno białe jak u tego na Twoim zdjęciu, jednak z czasem coraz bardziej jaśnieją. Wygląda to tak, że w miejscu plamki najpierw jaśnieją włosy, tak jakby poddane zostały działaniu utleniacza. Czyli jasno pomarańczowe, później żółte, później przezroczysto-jasno-siwe i w końcu białe. Plamy oczywiście są większe niż u tego na zdjęciu, u którego wyglądają jak kropki. Zaobserwowałam również, że na piętce pojawiła się mocno biała plamka, jak typowa odmiana, której oczywiście nie ma opisanej.
Czy wzywać do ponownego opisu w związku z nabywaniem tych plam, czy poczekać by pojawiło się ich więcej? A może wcale nie potrzeba tego robić?
Zapomniałam dodać wczesniej także (nie wiem czy to istotne), że grzywa i ogon nie są jednolite, wyglądają jak balejaż, jasno i ciemno rude, miejscami cienkie pasemka konopiaste.
yawa2 klaczka jest cudowna  💘 .
yawa2 porobię dokładne zdjęcia jak będę w stajni. Plamki nie są tak mocno białe jak u tego na Twoim zdjęciu, jednak z czasem coraz bardziej jaśnieją. Wygląda to tak, że w miejscu plamki najpierw jaśnieją włosy, tak jakby poddane zostały działaniu utleniacza. Czyli jasno pomarańczowe, później żółte, później przezroczysto-jasno-siwe i w końcu białe. Plamy oczywiście są większe niż u tego na zdjęciu, u którego wyglądają jak kropki. Zaobserwowałam również, że na piętce pojawiła się mocno biała plamka, jak typowa odmiana, której oczywiście nie ma opisanej.
Czy wzywać do ponownego opisu w związku z nabywaniem tych plam, czy poczekać by pojawiło się ich więcej? A może wcale nie potrzeba tego robić?
Zapomniałam dodać wczesniej także (nie wiem czy to istotne), że grzywa i ogon nie są jednolite, wyglądają jak balejaż, jasno i ciemno rude, miejscami cienkie pasemka konopiaste.


super to czekam na zdjęcia🙂 chyba szkoda Twojego czasu z tym opisem. W Michałowie sami nanoszą poprawki do paszportów😀 nie żebym do tego namawiała🙂
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
28 marca 2013 09:03
Dziewczyny, jest coś takiego jak maść ciemnogniada? Mój wygląda bardziej jak skary, sama nie wiem...
Mój młodziak ma ciemnogniady wpisane i na początku też myślałam, że bardziej mu do skarego, ale im bliżej wiosny, tym bardziej widać, że jego pysk - jest intensywnie brązowy . Do tego ma rozjaśnienia przy stawach kolanowych i łokciowych.
Wstawiam fotkę 😉
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
28 marca 2013 13:07
Kurcze, a miałam ciche nadzieje, że to skarek... Wstawiam zdjęcia poglądowe i przepraszam za formę w opłakanym stanie  🙇
jesień 2012


lato 2012
Farifelia   Farys 21.05.2008
28 marca 2013 13:37
lizzy Ty czasoprzestrzeń wyprzedziłaś!  😁 Też bym chciała mieć zdjęcia z przyszłości  😀
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
28 marca 2013 13:40
Ale wiocha -.- Zapomniałam się  😡
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się