Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Farifelia   Farys 21.05.2008
22 stycznia 2015 01:41
Watrusia, każdy sobie marzył, owszem. Ale każdy też odrobinę tego oleju w głowie miał i wiedział mimo wszystko że koń nie kosztuje 2tys z osprzętem 😉 Ba, wręcz przeciwnie. Zawsze byłam pewna, że nigdy mieć swojego konia nie będę, bo po prostu są za drogie. Owszem, wyobrażało się, że koń rekreacyjny na którym się jeździło, to mój własny itd 😉 Ale na pewno bym się nie osmieszała prosząc aby ktoś mi oddał konia za psi grosz 😉 (nie wiem, może jak na 11-latkę byłam zbyt rozwinięta, haha).
No w każdym bądź razie człowiek trochę radochy na twarzy miał jak to czytał 😉
Fakt faktem, dziewczę przy swoim uparcie trwało. Może to jej charakter, a może wysunięte wnioski z wcześniejszych postów ludzi, szukających sprzętu i koni za darmo? Że wydawanie się w dyskusję nie ma sensu? No cóż, nie mnie oceniać 😉
Farifelia, Na pewno jesteś taka pewna że dzieci w tym wieku wiedzą ile co kosztuje? bo ja bym nie była taka pewna. Gdybym znalazła takie ogłoszenie, to uśmiechnęłabym się z pobłażaniem i tyle.  Na pewno nie wpadło by mi do głowy robienie sobie jaj i pisanie że sprzedam jej swojego konia za mniej niż by chciała. Nie rozumiem takiego czegoś, no ale ja już jestem geriawit, i z coraz większym przerażeniem patrzę na młodych ludzi, którzy mają z tego radochę. 
desire   Druhu nieoceniony...
22 stycznia 2015 06:47
Watrusia, zgadzam się z Tobą. Takiemu dziecku to raczej sie tłumaczy dlaczego konia nie dostanie za tak małe pieniądze, a nie wyśmiewa. 

Dziewczyny, mam jeszcze jedno ogłoszenie tej jakże oryginalnej pary  🏇 😜
http://olx.pl/oferta/szukamy-jako-kolwiek-pracy-malozenstwo-CID4-ID88tsf.html
Nawet nie za bardzo widzę sens zamieszczania takich ogłoszeń. Wynika z nich tylko tyle, że obydwoje są bez pracy.
Ja nie rozumiem, jaki sens ma dodawanie w takim ogłoszeniu zdjęć, a już zdjęcie gołej klaty jest..., no cóż co najmniej nie potrzebne 🤔 (chyba, że to ogłoszenie ma tak na prawdę jakiś inny podtekst 😀iabeł🙂. A co do treści- to chyba nawet google lepiej tłumaczy 😎.
Ja samą ideę dodania zdjęć jeszcze jestem w stanie zrozumieć - coś w stylu fotografii w CV, ale nie TAKICH  🤔wirek: To zdjęcie Pana z gołym brzusiem... Jest w stylu fotek w ogłoszeniach reklamowych agencji bynajmniej nie reklamowych.
Farifelia   Farys 21.05.2008
22 stycznia 2015 11:07
Watrusia, no cóż, już nie pamiętam jak to było mając naście lat 😉 Wiem po sobie po prostu, że wiedziałam, że konie to duży wydatek, bo rodzice skutecznie mi to do głowy wbijali gdy prosiłam ich o kupno konia 😀
A co do tłumaczenia, desire, tam było w sumie ponad 100 odpowiedzi, gdzie początkowo większość starało się jej to wytłumaczyć, ale ona i tak wiedziała wszystko lepiej, no więc wiesz... 😉 Zresztą - mniejsza o to. Człowiek się przynajmniej trochę uśmiał w te ponure dni 😉

A co do ogłoszenia tej parki... No cóż... Jak dla mnie, styl tego ogłoszenia mówi, że albo oni są zza granicy i szukają pracy tu w Polsce bo "Polska język, trudna mowa" 😀 (choć wątpię, skoro Państwo są z Mazur), albo ktoś im zrobił niezłe jaja 😉 Albo... No cóż, może lepiej nie kończyć 😉
desire   Druhu nieoceniony...
22 stycznia 2015 11:13
babibu, ogłoszenie wrzuciłam nie po to żeby wołać ''hej, patrzcie ! oni są bez pracy!''  tylko właśnie dlatego, że zwróciłam wręcz szczególną uwagę na pisownię, która jest zabawna, a mogą być to też ludzie porozumiewający sie nie wiem, w jakimś dialekcie i ciężko coś im napisać po polsku.  😀
Aczkolwiek wystawiając ogłoszenie z 'poważną ofertą' powinni właśnie napisać je jakoś składnie i poprawnie.  🙄

Farifelia, ja tam nie wiem, bo nie zdążyłam zobaczyć tego postu 😀  z drugiej strony mi by sie chyba nie chciało produkować, skoro jednak to dzieciak wiedział lepiej 😉
[s]No to przecież Ukraińcy. Tak podejrzewam. Będzie więcej takich ogłoszeń. Wojna i chwytają się brzytwy.[/s]  🙁
p.s
Po namyśle: nie wiem. Cofam o Ukraińcach.  😡
Farifelia   Farys 21.05.2008
22 stycznia 2015 11:29
Tania, Wiesz co, ale możesz mieć rację... Piszą, że są z Mazur, Mazury są co prawda bardziej na granicy z Litwą/Białorusią, ale kto wie czy właśnie nie uciekli w tamte strony... Jak tak teraz się przyjrzałam z tej perspektywy to nawet potrafię zrozumieć, że takim tekstem pisane, może znają łamaną polszczyznę tylko...
desire mnie nie chodziło o to, że tu zamieściłaś to ogłoszenie :kwiatek:, tylko o to, że nie rozumiem ich podejścia (osób w ten sposób piszących i wstawiających do oferty takie zdjęcia). :
Tania,byłaś w Lublinie lub okolicach? Gdybyś lokalną wymowę, zwłaszcza terenów wiejskich próbowała zapisać to właśnie tak by to wyglądało 😉
desire   Druhu nieoceniony...
22 stycznia 2015 14:11
babibu, zrozumiałam dwuznacznie 😀 :kwiatek:

Orzeszkowa, o właśnie, właśnie ! Jeszcze się z takim czymś nie spotkałam  mimo, że miałam styczność z osobami z tamtych okolic, no ale (nie ujmując nikomu) w innym przedziale wiekowym jednak. 😉
Kolejne poszukiwania ideału
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
22 stycznia 2015 14:17
Jakie sztuczki są podstawowe?
Biczowa Dębowanie  🏇
Jakie sztuczki są podstawowe?

Leżeć, aport, daj łapę, turlaj się...
Gillian   four letter word
22 stycznia 2015 14:57
Jeeej, tą parę bez pracy to możnaby podesłać do IRY  😁
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 stycznia 2015 15:50
Gillian - geniusz zła  😀iabeł:
Nirvette   just close your eyes
22 stycznia 2015 15:50
Gillian, nie wywołuj wilka z lasu 😁
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
22 stycznia 2015 20:28
Ja zawsze chciałam mojego konia nauczyć robić siad. Sadzała bym wtedy na niego osobę, której nie lubię, mówiła bym Playboy siad i cieszyła bym się efektem 😀.
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/21376
"Spokojny, z anielską cierpliwością, zbiera się, pracuje w ustawieniu, bardzo grzeczny w obsłudze codziennej, brany na spacery luzem bez uwiązu.Chętnie zamienię na konia powyżej 165cm(najlepiej lekko postrzelonego:P)lecz rozważę każdą ofetrę od 162 cm."

... no cóż, oferta wydała mi się dość osobliwa w swoim całokształcie, ale żeby szukać konia... z raną postrzałową? Mam zbyt wielką wyobraźnię, by przeglądać ogłoszenia...  😁
Naturalsi miażdżysz popłakałam się ze śmiechu czytając twój post 😂
Zawsze do usług, mam nocną głupawkę a ogłoszenia nie sprzyjają zachowaniu powagi  😁.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
22 stycznia 2015 22:25
Naturalsi zawsze można odpowiedniego konia potraktować śrutem 😉 wtedy będzie idealny, byle ostrożnie i tylko go lekko postrzelić 😀
Wyobraziłam sobie na zadzie taką dziurę wylotową jak w kreskówkach.  😁 Chciałam tylko wejść w ogłoszenia jak się moje sprawy mają, konie z lewej przykuły moją uwagę i masz Ci los... wyobraźnia poszłaaaa...  🏇
Synonimy do słowa postrzelony:
absurdalny, anormalny, awanturniczy, bałwański, bezrozumny, bezsensowny, błazeński, bzikowaty, choleryczny, chory psychicznie, durnowaty, durny, dziwaczny, dziwny, fanatyczny, głupawy, głupi, głupi jak but z lewej nogi, głupiutki, głupkowaty, gorącokrwisty, gorący, groteskowy, gwałtowny, idiotyczny, impetyczny, impulsywny, kopnięty, krewki, maniacki, maniakalny, namiętny, narwany, nawiedzony, niecierpliwy, niedorozwinęty, niedorozwinęty umysłowo, niemądry, nienormalny, nieobliczalny, nieopanowany, niepoczytalny, niepohamowany, nierozgarnięty, niespełna rozumu, niespokojny, nieszablonowy, nieuważny, niezrównoważony, nonsensowny, obłąkany, obłędny, obsesyjny, opętany, opętańczy, opóźniony, opóźniony umysłowo, paranoiczny, pieprznięty, podminowany, pokręcony, pomylony, popaprany, popędliwy, popieprzony, poplątany, porąbany, porypany, porywczy, prędki, przygłupi, przygłupiasty, psychiczny, puknięty, ranny, rąbnięty, rozfanatyzowany, rozproszony, roztargniony, roztrzepany, schizofreniczny, sfanatyzowany, sfiksowany, stuknięty, surrealistyczny, szajbnięty, szaleńczy, szalony, szaławiła, szurnięty, ślepy, świrnięty, świrowaty, trzaśnięty, trzepnięty, w gorącej wodzie kąpany, walnięty, wariacki, wybuchowy, z odchyłami, zagorzały, zapalczywy, zapalony, zaślepiony, zbzikowany, zdziwaczały, ześwirowany, zraniony, zwariowany, zwichnięty psychicznie, żywiołowy, żywy,
zdjecia czaaadowej pary mialy mysle zamysł "jestem w dobrej kondycji". to , jakiej są nacji nie ma nic do rzeczy i nie widze tez nic złego w tym, ze szukają pracy u nas.
a ze oferta zakrecona na maksa, to wszystko razem robi wielkie WOOOOW 😉

nabijanie sie z dzieci jest ponizej krytyki... 😤

farifelia ciesz sie ze mialas to szczescie i rodzice ci wbili do glowy, bo moglas uniknąć szykan od starszych osob...  🤦 . tej malej moze nie wbili? a moze splawili ja mowiąc "znajdz za taką kwote to dostaniesz"?
luuuudzie....  🤔wirek:

a co do jednorożca to ja tez chce!!!  😜 😜 😜
sorry za post pod postem, ale musze wrzucic... https://www.facebook.com/video.php?v=1106075776070469  👀 👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się