Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Szyi to nawet nie widać przez długą grzywę.
Z mięśniami to bez przesady, to dopiero 3 latek.
Nie jest jakiś zapadnięty, że strach siodło założyć.
Safie, sugerujesz, ze szyja wygląda jak od młodszego konia? Moje roczniaki czy dwulatki miały całkiem inne szyje, tu jest raczej kwestia budowy. 3letni kon jest objezdzony, pewnie przyjął jezdzca i kilka razy pochodzil pod siodłem, porusza sie w 3 chodach i to wszystko. Krzywda mu sie nie stała. Ktos chcial sprzedac 3latka, a ze za objezdzonego moze wiecej krzyknac, to wstepnie objeździł, reszta należy do nowego nabywcy, czyli solidna muskulatura i odpowiednia praca.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
16 czerwca 2015 11:13
A ja gdzieś napisałam, że mu się krzywda dzieje?  👀



Jeżeli Was uraziło, że dziwi mnie taka budowa konia to bardzo, bardzo przepraszam.

al dla porównania http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/25713?q=2+lata&plec=&masc=&rasa=&lokalizacja=&przeznaczenie=&cena=&strona=] 2 latka[/url], [url=[[a]]http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/20541?q=2012&plec=&masc=&rasa=&lokalizacja=&przeznaczenie=&cena=&strona=" target="_blank" rel="ugc"> 3 latek, 3 latek
A czemu wrzucasz inne zdjęcia? Bo nie rozumiem zupełnie...
Kon koniowi nie równy, ma szyje jaką ma, brzydszą niż inne, ale to nie tragedia. To, ze został wstepnie objezdzony, to nic strasznego. Mozliwe, ze teraz nadal cieszy sie dziecinstwem a w ogloszeniu mozna dopisac punkt, ze objezdzony.
Lepiej, jakby jako 2,5 latek biegał na lonży i wyrabiał muskulaturę na wypięciach... a jako 3 latek wyglądał jak kon do wsiadania?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
16 czerwca 2015 11:42
Megane, mnie zdziwiła i chyba na tym możemy zakończyć. Wybacz, ale regulamin zabrania usunięcia wpisu ...  🙄

a zdjęcia do porównania wrzuciłam, bo właśnie takie szyje widuje i raczej takiej bym się spodziewała.
A mnie mogłoby zdziwić, że napisałaś, że konik ładny  😁
ale nie napisałam tego  :kwiatek:
a zdjęcia do porównania wrzuciłam, bo właśnie takie szyje widuje i raczej takiej bym się spodziewała.


czyli cześciej widujesz jelenie i takich się spodziewasz, a nie zwykłej prostej i normalnej jak na wiek konia i pracę włożoną w tą szyję? On ma po prostu b. długą tą szyję, ale do Tozu to bym jeszcze nie zgłaszała  😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
16 czerwca 2015 13:04
Pokaż mi, proszę, gdzie napisałam cokolwiek o TOZie, tym, że koń jest dręczony czy cokolwiek? Widziałam też na zdjęciach np. szyję Opfoka Quanty, a nie podejrzewam, żeby śmigał na lonży na wypięciu  😉

Już sobie przypomniałam, czemu do działu końskiego dłuższy czas nie zaglądałam. Ah ta miła atmosfera  🙄
Ale to różne typy koni, nie można porównywać klasowych koni ujeżdżeniowych z jakimś wielkopolakiem.
To tak jakbyś porównała folbluta i KWPN, raczej się nie zdarza, żeby jako niepracujące 3 latki wyglądały tak samo.
Poza tym dużo 2/3 latków ma lepiej rozbudowaną szyję, dlatego że były dłużej pozostawione ogierami może ten był wcześniej kastrowany i hormony nie zdążyły tej szyi nabudować.
Pokaż mi, proszę, gdzie napisałam cokolwiek o TOZie, tym, że koń jest dręczony czy cokolwiek?


TO BYŁ TAK ZWANY ŻART
somebody matko !!!!  tak czytam i oczom nie wierzę co ty za brednie wypisujesz - wielkopolak to pewnie jakiś wieprz a reszta z racji przynależności do rasy to już elita ?
ponadto  co ma wspólnego pozostawienie konia dłużej ogierem do jego szyi - znam mnóstwo wałachów które w wieku 2 lat zostały wykastrowane i wyglądają lepiej niż nie jeden ogier
a co do linka wstawionego przez safi to również uważam że koń wygląda jak poskładany z kilku kawałków
Oczywiście, że koń którego wstawiła safie jest nieproporcjonalny i to widać gołym okiem i nie trzeba się tu doszukiwać jakichś ideologii  🙄 Burza o nic czyli tzw g..noburza.
Nie miałam na myśli, że wielkopolaki nie są nic warte ale, że nie można porównać tego konia z Opfokiem Quanty.
Oczywiście, że koń którego wstawiła safie jest nieproporcjonalny i to widać gołym okiem i nie trzeba się tu doszukiwać jakichś ideologii  🙄 Burza o nic czyli tzw g..noburza.

Zgadzam się, ale ten koń jest po prostu jak wiele innych i to, ze jest jaki jest, to nie jest czynnik ludzki i dlatego np ja nie widzę w tym nic niezwykłego, aby wrzucac do tego wątku. Za dwa lata pewnie bedzie wyglądał "normalniej" nawet jak nie będzie miał dalej roboty.
Nie miałam na myśli, że wielkopolaki nie są nic warte ale, że nie można porównać tego konia z Opfokiem Quanty.

A Opfoka z wieloma mniej udanymi osobnikami jego rasy.
klik
fatalna budowa, czy zle zrobione zdjęcie?
wygląda jakby zadem stała wyżej chociaż na drugim bodajże zdjęciu tego tak nie widać no i na pewno jest chuda jak patyk... aż szkoda patrzeć...
Libeerte Żle zrobione zdjęcia
no i na pewno jest chuda jak patyk... aż szkoda patrzeć...


bez przesady jest taki typ koni, że tak ma. Są późno "dojrzewające  😎". Ja miałam takiego samego "szczypiora" jak ta siwka w wieku jak miał 3,5, 4, 4,5 coś drgnęło, 5, po 6 roku już był "koń" a teraz jest na prawdę KAWAŁ fajnego konia z niego  🙂.

Dodam jeszcze tylko, że był naprawdę dobrze żywiony.
Budową przypomina typowe konie wyścigowe, żeber nie widać, wygląda dobrze, zdjęcie też może przekłamywać.
Z doświadczenia wiem już, że zdjęcie może przekłamywać rzeczywistość. Wystarczy zrobić je pod złym kątem i już pojawia się problem z prawidłową interpretacją. Mimo wszystko, nie zwalnia to nikogo z obowiązku poprawnego doboru fot do ogłoszenia.
Po co mieć później problemy?
Wydaje mi się, że źle robione zdjęcia powodują nat. przesiew koni do sprzedaży, tzn. jak się reklamujesz tak masz. Ktoś kto się zna na tym jak pokazać konia do sprzedaży wie jakie zdjęcia zrobić.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
18 czerwca 2015 20:52
😂

"Roczna klacz do bezpłatnej dzierżawy (za koszty utrzymania) - idealna do ćwiczenia pracy z ziemi lub jako towarzysz dla innego konia
lub na sprzedaż (niechętnie)."

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/26177

Oprócz treści ogłoszenia jej imię też jest wyjątkowo udane 🤣 
A zdjęcia źrebaka w skoku nie ogarniam.... Po co?  🤔
Bischa   TAFC Polska :)
18 czerwca 2015 21:17
Za matką mogła skoczyć 😉 Myślę, że gdyby nie chciała, to by ominęła przeszkodę, bo nie jest to korytarz, a przeszkoda, raczej mała. Może tylko do 1 zdjęcia.
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/189492
CENA MINIMALNA 150 zł-propozycje powyżej tej ceny
CENA DO NEGOCJACJI

Dwa wykluczające się zdania w jednym ogloszeniu, tym bardziej, że rubryka "cena" jest pusta

Edit linka
odesłałaś do wszystkich ogłoszeń
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 czerwca 2015 23:24
Z facebooka: jakieś dziewczę próbuje wymienić się gumeczkami do grzywy za... czaprak i nauszniki, komplet, koniecznie czerwony. Toż za wysyłkę tego zapłaci się więcej, niż by pójść do sklepu i kupić gumki...
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
19 czerwca 2015 10:31
Jeżeli te gumki sa oryginalne loomy (a o takich pisała, dodała że do grzywy bo w jeździeckiej grupie a jak wiemy koniarze z wielu rzeczy robią coś co się na koniach przyda) to taki zestaw to koszt miniumum 30-40 zł, część zużyta więc powiedzmy że 25, dziewczyna napisała że przyjmie czaprak nawet zmęczony życiem, bywają takie i po 20 zł. Cena zależy nie od tego ile te gumki kosztują (bo wyprodukowanie takiego pudła gumek to na pewno mniej niż 5 zł) a ile ktoś za nie zapłaci. Jak ktoś akurat potrzebuje gumek a ma zjechany czaprak, to jest szansa że na to pójdzie, próbować zawsze można 😉
desire   Druhu nieoceniony...
19 czerwca 2015 11:12
😂

"Roczna klacz do bezpłatnej dzierżawy (za koszty utrzymania) - idealna do ćwiczenia pracy z ziemi lub jako towarzysz dla innego konia
lub na sprzedaż (niechętnie)."

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/26177




Mnie to zdanie rozwaliło:
''Od nowych właścicieli będe oczekiwać co jakis czas zdjeć klaczy oraz możliwości odwiedzin raz na jakiś czas.''
To to adopcja z fundacji jakiejś ma być czy w końcu sprzedaż?  🤣
Sprzedaż jest ostatecznością, dopisek - niechętnie - to wyjaśnia.
Natomiast w momencie dzierżawy, właścicielka chciałaby mieć możliwość odwiedzania konia. Wszak człowiek się przywiązuje w różnym stopniu.

Dla mnie nic nadzwyczajnego. Sama miałam postawiony taki warunek, chcąc konia na dożywotnią dzierżawę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się