Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Nie wiem czy było
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/35539  ogólnie da się lubić 😂
desire, w tej stajni to mnie nie dziwi ze takie cuda sie wydziwia z jakby nie było fajnym koniem przy odpowiednim jego użytkowaniu (nie wspominajac o karmieniu i innych rewelacjach tejze stajni). Koń kaszleć może dlatego że w stajni jest ciagly przeciag i ogolnie... wypowiadac sie moze juz na ten temat (stajni) nie bede. A koń prawda, ładny.
Nie wiem czy było
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/35539  ogólnie da się lubić 😂


Fajny koń . Pod Paulą dobrze skacze..
Gniadata   my own true love
12 marca 2016 08:34
Yoda mistrz  😂
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/235916


Właśnie miałam to wstawić, szałowe to ostatnie zdjęcie  😍
Smok10, koń fajny, ale kopyta ma mało ciekawe.
Fokusowa, rewelacja 😁
Ja takie dzisiaj znalazłam:
[url=http://olx.pl/oferta/kuc-profesor-CID103-IDdpKln.html#5d3c887872]http://olx.pl/oferta/kuc-profesor-CID103-IDdpKln.html#5d3c887872[/url]
kucyk jak kucyk, ale dwukółka z wózka mleczarskiego 😍
piękna klacz sciągnieta z Niemiec  😜

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/35563?
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/32360?q=little+boy&plec=&masc=&rasa=&lokalizacja=&przeznaczenie=&cena=&strona=
OSTRZEGAM WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH ZAKUPEM KONIA "LITTLE BOY"
Ostatnio z córką byliśmy na jeździe próbnej w Duchnicach na tym koniu, niestety zakończyła się bardzo poważnym wypadkiem. Zaufaliśmy właścicielce która tak ładnie opisuje konia w ogłoszeniu. Niestety wszystko jest kłamstwem, koń okazał się być bardzo niebezpieczny i niezrównoważony. Poniósł dziecko , wyrzucił ją w galopie na metalowe barierki. Po wypadku mamy przykre wspomnienia, pęknięty kask, połamane dziecko, nagrany film którego nie jestem w stanie oglądać  oraz ogromny żal do właścicielki.
Mam nadzieję że więcej nie wsadzi żadnego dziecka na tego konia i kolejni rodzice nie będą musieli przeżywać tego wszystkiego co my.
blucha, wyprzedziłaś mnie, właśnie przyszłam wstawić tu tego samego linka  😜 nie wiem jak to skomentować nawet oprócz słynnego " o ja pier**"
vissenna   Turecki niewolnik
12 marca 2016 19:18
Arabka jak znalazł na pokazy  😎

Ivvon sorry ale to nieodpowiedzialne, by na konia jako pierwszy wsiadał kupujący. Zawsze, zawsze pierwszy wsiada sprzedający i pokazuje, czy towar jest zgodny z opisem...
No i... 22 tysiaki za 10letniego wałacha na poziomie P?!  😲  🤔
Ivvon
Konie to takie zwierzeta, ktore sie czasem plosza. I nawet te najgrzeczniejsze potrafia zrobic krzywde.
dea   primum non nocere
12 marca 2016 19:29
piękna klacz sciągnieta z Niemiec  😜

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/35563?


"Jak by nie klepać, wychodzi przystanek"?
Gillian   four letter word
12 marca 2016 19:33
Ivvon, jesteś 100% pewna, że tylko koń jest winny?
22 tysiące złotych to akurat normalna cena za zdrowego konia na tym poziomie,porównywalna z tym co by się za takiego konia zapłaciło na zachodzie.
Nie twórzmy sytuacji,w której oczekujemy czegoś nadającego się do czegoś za np. 5 tysięcy złotych.
W tym przypadku na konia pierwsza wsiadła właścicielka i wszystko nam pokazała, mimo wszystko skończyło się jak skończyło
myślę że winna jest właścicielka która wprowadziła nas w błąd
A.kajca   Immortality, victory and fame
12 marca 2016 19:45
Ivvon, czyli właścicielka wsiadła, przeżyła, zsiadła i wyglądało to na tyle dobrze, że nie baliście się wsadzić dziecka. Więc może koń się wystraszył, więc może dziecko popełniło błąd, może nikt nie jest winny a koń jest tylko koniem? Wiesz, jeździectwo to ultra niebezpieczny sport UWAGA! ekstremalny.
a może jednak winny jest dzieciak,bo się nie posłuchał albo przecenił umiejętności?

Bo ciężko jest uwierzyć w to że koń chodzący normalnie i zawody i treningi nagle postanowił być niebezpieczny.
Ivvon
A nie wydaje Ci sie ze na wypadek wplyw moglo miec wiele  czynnikow, w tym tez umiejetnosci (lub ich brak) Twojego dziecka?  Skad pewnosc ze to wina konia ?  I wlascicielki ktora wprowadzila Cie w blad ofc  👀
blucha, Faktycznie piękna klacz, szkoda że spadł na nią ... fortepian bądź meteoryt. To jakaś nowa akcja "Konie dla niewidomych"? Szkoda tej małej.
Ivvon , oczywiście nikt nie cieszy się z tego co sie stało, to okropna sytuacja i dla córki i dla ciebie. Ale decydując się na jeździectwo, decydujemy się też na upadki i wypadki. I córka z całą pewnością sama dojdzie do wniosku by - gdy tylko wyzdrowieje - jeździć ponownie, i przestanie wściekać się na konia. Wtedy będzie ci wstyd za ten post. Ktoś tu niedawno pięknie to streścił "Ten nie spada, kto nie jeździ". A to że córka spadła akurat na płotek a nie na piasek, trawę, taflę stawu, nie jest winą konia. Trudno wśród nas o osobę, którą nigdy koń nie wpakował w gips. Ale mało kto winiłby konia. W takich chwilach nasz umysł usilnie szuka winnego by uciszyć wyrzuty sumienia. A to przecież się zdarza nawet najlepszym - i niczyje sumienie nie powinno być obciążone.
A.kajca   Immortality, victory and fame
12 marca 2016 19:49
Edytowałam poprzedni ale jednak napiszę w nowym poście:
No chyba, że koń wpadł w szał jak tylko dziecko usiadło w siodło. Wtedy należałoby mocno zastanowić się nad tym co spowodowało taką a nie inną reakcję zwierzęcia, od którego nie można wymagać panowania nad sobą gdy czuje się zagrożone...
DressageLife, "a może jednak winny jest dzieciak,bo się nie posłuchał albo przecenił umiejętności?" to dokładnie chciałam zasugerować powyższym stwierdzeniem 🙂
Właścicielka popełniła wiele zaniedbań i błędów, pytając się czy aby na pewno koń dziecka nie poniesie, zapewniała nas że zna go dobrze, ponieważ został przez nią zrobiony, i na pewno jej nie poniesie. Ja tylko ostrzegam nie wydaję osądów, takie są teraz moje odczucia
A.kajca   Immortality, victory and fame
12 marca 2016 19:52
Ivvon, a wiesz, że koń to tylko koń i czasem może zareagować jak koń, choćby nie wiem jak dobrze był ułożony? Dlatego jeździectwo jest tak niebezpieczne...
Ivvon- a ja bezczelnie zapytam, czy możesz pokazać ten film?
Ivvon
Generalnie radze sobie uzmyslowic ze kon to nie rower. Jako wlasciciel roweru moge cie zapewnic ze ten rower Cie nie poniesie. W temacie konia juz tak nie jest. I jesli kupujesz dziecku konia, to chyba wiesz ze to jest zwierze nieobliczalne?  I najczesciej lamia nas nasze najspokojniejsze, znane na wylot miśki... .
Ivvon, serio zapytałaś się właścicielki, czy jej koń nie poniesie Twojego dziecka? to jakbyś się zapytała pani w budce Lotto, czy trafisz 6 jak kupisz ten los. Może coś mu strzeliło akurat do głowy, ciężko stwierdzić słuchając tylko jednej strony
A.kajca   Immortality, victory and fame
12 marca 2016 19:56
KaNie, piątka. Nigdy nie mam nerwów by tak spokojnie i cierpliwie wytłumaczyć takim ludziom dlaczego gadają bzdury.
"Wiele zaniedbań i blędów" to co innego niż upadek z konia. Gdy już ochłoniecie z córką na tyle by odtworzyć filmik, zróbcie to szukając tego, co mogło sprowokować konia do takiej reakcji. w 90 na 100 przypadków jest to wina człowieka - nie zwierzęcia. Też jestem za tym by film obejrzał ktoś, kto może udzielić odpowiedzi na te pytania - i jeśli faktycznie koń jest nieobliczalną bestią z przekrwionymi galami, potwierdzić twoją opinie.
A.kajca   Immortality, victory and fame
12 marca 2016 19:59
Luna_s20, w 90 na 100 winny jest człowiek, w 9 na pozostałe 10 zawini sprzęt, gdy mamy pewność, że dany przypadek to ten 1 na 100- można zacząć ostrożnie rozważać czy mogłaby to być wina zwierzęcia.
Jak słyszę, że "koń wyrzucił dziecko na metalowe barierki", to mi się nóż w kieszeni otwiera. Jasne, celowo wyrzucił i jeszcze patrzał, czy dziecko leci centralnie na barierki, a może lekko w lewo jeszcze poprawić... Konie naprawdę rzadko celowo zrzucają jeźdźców. Najczęściej się z nich po prostu przypadkowo spada, bo jeździectwo to sport ekstremalny. Nie znam konia ani sprzedawcy, ale po tym co napisała "przerażona Mamusia", to radzę trzymać dziecię z dala od koni i życzę, aby sprzedawca nie założył sprawy o zniesławienie. Stawiam, że Ivvon jest laikiem (miłośniczką koni jest jej córka), a ona sama nie wie, jak wygląda poniesienie, jak spłoszenie i co zaszło podczas tego wypadku. Zapewne filmiku z owego zdarzenia nie zobaczymy? 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się