Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Za 5 tys. do sprzedania...
Poprzedni właściciel chce odkupić, niby nie chcą mu sprzedać.
To ta, co teraz ostrzegają przed jej kupnem na fb?
Ze klacz niby sprzedana, bo właściciel nie miał na leczenie, a obecny nic z tym nie zrobił?
I co, tyle osób kupowało i nikt nic nie widział?
Straszne jest to jak łatwo ludzi zrobić w "konia". O ile pewnie za taką kwotę nikt nie zdecyduje się na badania, ale chociaż zabrać ze sobą kogoś doświadczonego.
Taka osoba chociaż wstępnie oceni obecną kondycje konia, jak zachowuje się pod siodłem (czy w ogolę się nadaje) i w obyciu.
Wiadomo nikt nie ma rentgena w oczach, i czasami opisy są na wyrost (koń do sportu, bo jakoś przelatuje przez przeszkody 80 cm), ale kurde, ile w ludziach naiwności.
5 tys, promocja, sportowcy pewnie walą drzwiami i oknami.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
21 września 2017 09:59
Milla, raczej o inna klacz chodzi. Ta, o ktorej wspomniala bera, raczej pod wzgledem zdrowia fizycznego ok, gorzej z glowa.

Za to kucyk, ktorego wlasciciel nie mial czasu na leczenie wisi w ogloszeniach okolicznego handlarza, za grosze i niby zaprzegana (taa, chyba do zdjecia), oczywiscie bez wzmianki o problemach z noga.
A, to ja o innej myślałam, takich kwiatków pewnie sporo..  😀iabeł:
Niby zwykłe ogłoszenie ale...
Na jakiej podstawie ta klaczka ma mieć predyspozycje do skoków?
I skąd taka cena za odsada po ogierze, którym stanówka kosztuje 500zł?
bo ma koreczki zaplecione? a może dlatego, że foty zrobione i podrasowione HDRem przez kogoś kto ma logo?
Pewnie dlatego, że ma na imię Komercja! 🤣

https://www.olx.pl/oferta/klacz-osadek-przyszlosciowy-kon-do-skokow-CID103-IDoRGZs.html#e82fe62b53
Może i to dużo za odsada, ja się nie znam, odsadka nigdy nie kupowałam (bo się nie znam  🤣 ). Natomiast jak spojrzysz w pochodzenie ojca to dramatu nie ma (Kwartet, Emetyt).
Dorcysia od stanówki za 500zł do odsada 6mies trochę pieniędzy trzeba było wydać  😉 a konik ma ciekawy rodowód pod kątem wkkw(mojej ocenie). U naszych sąsiadów DE cena 10tys za zdrowego odsada to normalna cena.
majek   zwykle sobie żartuję
21 września 2017 15:15
Na wycenie koni sie nie znam, ale wole oglada dobre zdjecia zrebakow w koreczkach niz kiepskie zdjecia zrebakow uwalonych blotem. No i od razu potwierdzenie tego, ze ustoi na tyle dlugo w miejscu, by zaplesc koreczki.  😂 Nie kazdy kon w tym wieku to potrafi!

Jak sprzedaje stary rower na ebayu tez chce zeby chwytal za oko.
Skoro uważacie, że 10 tyś zł za przeciętnego odsada sp to dobra cena, to znaczy, że szybko zniknie z ogłoszeń.
Prawda jest taka, że nikt, kto kupuje konia dla siebie do sportu, nie kupi tej klaczki za tą cenę.
Jeżeli już zdecyduje się na źrebaka, to kupi coś z wybitnych linii.
Tutaj przykład, niewiele droższa klaczka a rodowodowo o parę klas wyżej.
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/55341
desire   Druhu nieoceniony...
21 września 2017 15:47
szafirowa, bera7, no to może wkleicie tu ogłoszenie??  👀
niby wiadomo, ale jednak nie.  😉
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
21 września 2017 16:21
desire, ogloszenia zostaly dzis wyedytowane i zaznaczono, ze kon trudny i tylko dla osoby doswiadczonej ( milo ze strony sprzedajacego, ze przeczytal dyskusje tutaj i wzial sobie do serca).
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/55462

szafirowa, nie do końca. Wisi w 4 ogłoszeniach ten sam koń. W każdym jest, że dla osoby doświadczonej, tu się zgadzam. Ale do sportu? No zdecydowanie nie!
A.kajca   Immortality, victory and fame
21 września 2017 16:26
Wkurza mnie, że tak ciężko jest znaleźć używaną skokówkę w rozmiarze 16'-16,5'... Planuję kupić na synusia jakąś używkę w niezłym stanie do 1500zł (ew. trochę ponad). Serio więcej jest 18' na ogłoszeniach... A tak to wszystko co w miarę fajne i wyglądające na mające szansę pasować na mojego młodego to 17,5' 🙁 Szczęście tylko, że wysłużony Stubben Krefeld, którego aktualnie na młodym używam jeszcze nieźle się trzyma a już od paru lat mógłby kupować alkohol xD więc presji na kupowanie nowego jak najszybciej nie ma...
EDIT bosz... przepraszam. Nie w tym temacie chciałam publikować. Pomyliłam karty w przeglądarce 😡
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
21 września 2017 16:57
bera7, wrzuc filmik z zajazdki Luki, to bedzie pelny obraz zwierza. Ja nie moge znalezc
szafirowa, jest usunięty. Szkoda, że go nie zapisałam kiedyś. Koń przewinął się przez kilka osób, tym takich, które jednak gdzieś sportu liznęły i pracowały z trudnymi końmi i nikt nie przepracował tego konia. Może gdyby miała wielki talent... ale umówmy się, to chudy koń z klatą jak przecinek w wieku 7 lat, niewyrośnięta z widocznymi brakami z okresu wzrostu.

tu ogłoszenie z zimy, 2 właścicieli temu.
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/46730?rasa=32

ktoś mocno tam poszalał ze wzrostem, bo ona ma poniżej 160cm.
desire   Druhu nieoceniony...
21 września 2017 18:55
Aaa już kojarze, zmyliło mnie, bo pisała któraś z Was, że z śląskiego, a jednak z dolnośląskiego.. 😉 
To jakiś szurnięty koń czy jak?
anyann, szurnięty to może za dużo powiedziane. Ale trudny i nie rokujący poprawy. Dla amatora do rekreacji za trudny, do sportu nie ten wiek, zdrowie, budowa. Do hodowli ani budowa ani na dotacje.. No taki dla mnie kiepsko rokujący koń. To, że koń zmienia szybko właścicieli też o czymś świadczy. Szkoda, że kolejna osoba się nadziała i szuka kolejnego naiwnego.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
21 września 2017 19:24
Niewspolpracujaca i nierokujaca, do tego mala i szczurowata. Ani to jezdzic dla przyjemnosci, ani dla sportu, ani rozmnazac.
w którymś ogłoszeniu jest 9 tys za tego konia, no to nie bardzo, za wpuszczenie kogoś w problem
Ircia   Olsztyn Różnowo
21 września 2017 19:50
Ja ta klacz chciałam kupić kiedyś, ale kupiłam źrebaka fryzke na szczescie. Wychowalam i ma co mam. Chyba dobrze zrobiłam, bo zamiast siwej mam kara  🙂.  I dobrze mi z tym, ale nawet nie byłam jej oglądać, bo wcześniej po drodze była fryzka. A z tego co pamietam to miał być super koń do rekreacji  😵
Dorcysia Sądzisz, że nasze konie nie są w cenie i nie nadają się do sportu bo stanówka np. jest 500zł ?  Ja swoim kryję za 400zł i daje dobre konie. Ostatnio sprzedałam klacz do Francji do sportu, syn mojego też jest świetny skokowo. ( od małego przeszkody to nie był problem, czy to 120cm czy 140cm.jak chciał to z boksu wyskoczył )
Sądzisz, że jak zagraniczne to super.

edit. dlaczego cena krycia niska, bo ogiera kupiłam po zmarłym dziadku jak miał 15-16 lat więc już nie opłacało się inwestować i go pokazywać. Pojeździła sobie na nim dla sprawdzania i jak dla mnie super koń, super charakter, szkoda, że już starszy koń. Tylko, że jego rodowód jest b.dobry polski.
Jeszcze fota z dziś jak się trzyma 19latek.
Monia ja Ci tylko zadam pytanie. kupiłabyś tą klaczkę za tą cenę?
Akurat tą nie bo mam lepsze konie za mniejsze pieniądze. Ja mam wizję swoich koni jak muszą wyglądać  😁 
No właśnie o tym piszę  😀
a ja się zastanawiam za ile mam puścić swojego odsada ogierka izabelowatego w pochodzeniu od matki https://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-239193.html i ojca https://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-218216.html

Sorki za OT
Daje 1000 zl, biore przyczepe i jadę  😎
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 września 2017 07:46
monia, za dobre to i tyle ale w euro można dać, kwestia tylko jak są dobre 😉
monia, za dobre to i tyle ale w euro można dać, kwestia tylko jak są dobre 😉


Myślisz że 400-500 euro to dużo ? cena jest taka jak u nas czyli 400-500 zł, dobre ogiery kosztują ponad tys euro tak jak u nas tys. zł.  No chyba, że ktoś przelicza euro na polskie.


tajnaa Ja zawsze daje cenę za którą nie będę żałować że sprzedałam. Ceny od 5 tys. do kilkunastu tys. wszystko zależy czy chcesz na nim zarobić, czy sprzedać w dobre ręce.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się