własna przydomowa stajnia

anetakajper   Dolata i spółka
03 lipca 2024 06:57
NowaJa, my na szczęście zaczęliśmy na samym początku czerwca. 31.05 pierdykło 55l deszczu, a 01.06 12l. Siano by chyba wypłynęło z łąk.
W tym roku i tak nam 3 łąki zmokły :/ Najgorsze sianokosy jakie były 🤷
2gi pokos lucerny nie ma jak zebrać, a jest już praktycznie po pas z kwiatem.
anetakajper, nam też większość coś tam zmokła, ale na szczęście to były takie ilości deszczu że za bardzo nawet koloru nie straciło. Co nie zmienia faktu, że każdy zbiór był okupiony mega stresem czy zdążymy przed deszczem 🙈
Z jednego miejsca jest zebrane takie trochę niepewne, już musiałam kilka kostek wyrzucić bo odłożyłam je osobno i zaczęło się kurzyć. No, ale definitywnie mam już po dziurki w nosie sianokosów, a w tym roku to niekończąca się historia 🙈
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 lipca 2024 07:50
Gillian, Dżizas męczyłam się wczoraj godzinę i nie udało mi się tej kamery ogarnąć 😑 Ciągle nie widzi albo urządzenia, albo nie ma sieci albo cholera wie co 🙄 Jak Ci się ją ufało podpiąć z telefonem?
Gillian   four letter word
04 lipca 2024 09:56
U mnie działa 😐 zeskanowałam tylko kod i dalej już śmigało 😐
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 lipca 2024 10:27
Ja 3x całą aplikację usuwałam już i dupa. Wieczorem będę walczyć dalej pewnie, ale czarno to widzę.
zembria, a jaki masz telefon? może jakieś ustawienie w telefonie blokuje...? albo za słabe wifi w miejscu kamery?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 lipca 2024 10:52
Sankaritarina, Samsunga Galaxy s22, próbowałam to skonfigurować w domu w salonie wiec router obok.
Gillian   four letter word
04 lipca 2024 10:56
Do którego momentu udaje się dotrzeć?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 lipca 2024 11:20
Gillian, A różnie 😅 Czasem nie widzi urządzenia, czasem krzyczy że nie ma wifi, a czasem że sieć nie ta, a pare razy sie zupeł ie zawiesiło zanim coś sie udało zrobić 🤷
Gillian   four letter word
04 lipca 2024 18:19
O mater 😦
Moja overmax robi to samo, także łączę się w bólu.
Trzeba pewnie cierpliwości. Ja po prostu daje jej czas az załapie. Raz 5 minut, a raz 45 więc nie ma reguły.
Trzymam kciuki!
Brat naprawiał mi kabel i chcial zobaczyć w domu czy działa, to groził ze wyrzuci przez balkon 😅
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 lipca 2024 07:19
Dobra, udało się. Nie wiem jak i dlaczego ale zainstalowało 🙏
Gillian   four letter word
05 lipca 2024 10:57
Super 🙂 uwielbiam ten serial, siedzę sobie w pracy i patrzę jak mój koń się relaksuje. Coś wspaniałego.
C8D021FF-4232-4770-9956-B6EB3B1D8B4C.jpeg C8D021FF-4232-4770-9956-B6EB3B1D8B4C.jpeg
Gillian, ze mnie się śmieją w pracy, ze mam National geographic 🤣🤣 na jednej konie, na drugiej kury i jeszcze pare innych kamer. Tylko minus taki, ze tel szybko pada (bateria) 🤣🤣
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 lipca 2024 11:05
No ja też właśnie sobie w pracy sprawdziłam, że koniuchy nadal na łące lub w lesie, bo stajnia pusta 😍 A to oznacza, że muchy nie atakują dziś... jeszcze 😜
Zastanawiam się nad kolorem szafy w stajni. Szafę w stajni przerobiłam na pakę ale chciałabym, żeby wyglądała jakoś estetycznie. I myślę na jaki kolor by ją tu machnąć. Ściany wiadomka są białe.
ash   Sukces jest koloru blond....
07 lipca 2024 22:20
Słuchajcie, temat podłoga w stajni?
Stajnia murowana, posadzka betonowa? Tak żeby nie było ślisko, a dobrze się sprzątało i nie było najdroższą opcją ( np. Maty gumowe)
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 lipca 2024 09:03
ash, Posadzka chyba najtaniej i najwygodniej. Fajnym rozwiązaniem są też podłogi z kostki brukowej zrobione.
ash   Sukces jest koloru blond....
08 lipca 2024 22:23
zembria, a kostka nie robi się śliska?
Na myjce to będzie mata na bank ale boksy i korytarz chyba jednak posadzka betonowa
ash, - u nas w stajni jest kostka i jest spoko, nie robi się śliska, nawet na myjce 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 lipca 2024 08:00
ash, Pewnie zależy jaka, ale nie zauważyłam nigdzie, gdzie widziałam, żeby było ślisko. Raczej właśnie mniej śliskie niż posadzka batonowa, bo łączenia kostki jak bieżnik nieco działają.
ash,
Ja mam kostke bez mat na myjce i nie byla nigdy sliska, mi super sie sprawdza 🙂
bombel.jpeg bombel.jpeg
u mnie kostka na myjce i w boksach. Nigdy śliska nie była

Hej,
Mam do Was pytanie. Czy zeby postawic stajnie angielska na 2 konie potrzebne jest pozwolenie na budowe? 🙂
olczikss, Tak, jest potrzebne, każda stajnia to budynek inwentarski
a wiata przy chowie wolnowybiegowym tez jest bud inwentarskim?
LSW, z wiatą to jest taka impreza że wg jednych przepisów jest wymagana przy chowie wolnowybiegowym a wg innych nie jest budynkiem inwentarskim i nie nadaje się do przetrzymywania zwierząt.
Tak przynajmniej twierdzili w moi starostwie dwa lata temu.
a wiata przy chowie wolnowybiegowym tez jest bud inwentarskim?
LSW, Przepisy są chaotyczne, nie ma w nich definicji wiaty mimo że pojawia się tam takie pojęcie.
Definicja wiaty została wyprowadzona w wyrokach (budowla która ma maksymalnie 3 ściany i nie jest stworzona w celu (lub tak wykorzystywana - nawet doraźnie) zamykania w niej czegokolwiek). Jeśli wiata jest wiatą w tym rozumieniu to nie, nie jest budynkiem, a co za tym idzie nie jest budynkiem inwentarskim.
Urzędy mają różne pomysły, ale wyroki są raczej jednoznaczne.

LSW, z wiatą to jest taka impreza że wg jednych przepisów jest wymagana przy chowie wolnowybiegowym a wg innych nie jest budynkiem inwentarskim i nie nadaje się do przetrzymywania zwierząt.
Tak przynajmniej twierdzili w moi starostwie dwa lata temu.

Iskra de Baleron, Przepisy wymagają schronienia (np w postaci zakrzewienia) - wiata jest schronieniem i nie jest budynkiem inwentarskim, bo nie służy do przetrzymywania w niej zwierząt - to akurat jest spójne.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 lipca 2024 13:35
Jak macie rozwiązane płyty obornikowe? Dostaliśmy niedawno wycenę, za zrobienie takiej płyty i nas zwaliła z nóg.
zembria, a jaką wielkość wyliczyła ci agencja?
Koleżanka ma dwa konie i dwa rozcięte mauzery które mieszczą 2m3 kto i jak jej to policzył to nie wiem 😅
Ma uwzględnione 2 duże konie i chów wolnowybiegowy przez 8 miesięcy w roku.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się