Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

do czego służy instagram i twitter? do wstawiania fotek tego co sie zjadło na obiad? po co? kogoś to obchodzi co kowalska miała w jajecznicy? czym się różni od fejsbuka?
Isabelle, po co się wstawia zdjęcia jajecznicy i kogo to obchodzi - o tym można by pewnie doktorat z socjologii napisać :P Też nie rozumiem... Na Twittera wrzuca się krótkie wiadomości tekstowe, ale może wypowie się ktoś, kto bardziej korzysta - ja tylko śledzę od czasu do czasu 😉
Jaa mam głupie pytanie: jak się gra w kingsa? Wiem, że to pijacka gra, ale nic poza tym  😁

Isabelle, ja na instagram wstawiam zdjęcia związane z czymś, czym chcę się podzielić ze znajomymi, oni robią to samo. Piękny zachód słońca nad morzem? Zdjęcie 🙂 Zwykle zdjęcia nie mają tak podniosłego nastroju, ale lubię czasem wiedzieć, co się dzieje u ludzi. A na jakichś fajnych profilach można znaleźć różne inspiracje etc.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
02 czerwca 2014 19:26
Heval a na facebooku co robisz? Nie to samo? Chyba że to taka alternatywa - jedni mają fejsa a inni instagram?  🙂
Facebook nie służy stricte do wrzucania zdjęć, a instagram tak. Wbrew pozorom można tam poznać wielu ciekawych ludzi, którzy wcale nie wrzucają zdjęć jedzenia. Twitter, Instagram i Tumbrl ogólnie działają podobnie - obserwuje się ludzi, których aktywności chce się widzieć. Taki... fotoblog.  Obserwujesz ludzi, oni obserwują Ciebie, wrzucasz zdjęcia. Podpisy, #tagi.  Ja tam swojego instagrama lubię, bo poznałam sporo osób podzielających moją pasję 😉 Facebook obraca się raczej w gronie znajomych, instagram wręcz przeciwnie.

edit: w sumie z tym fotoblogiem to kiepskie porównanie, bo wyglądem to nijak do siebie nie jest podobne, ale z tym obserwowaniem blogów innych osób mi się kojarzy.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 czerwca 2014 19:50
Ja używam instagram do moich 100 szczęśliwych dni.
smarcik, na fb raczej nie wrzucam zdjęć, ewentualnie profilowe jakieś i kilka innych wlasnych i ze znajomymi. Na instagram mogę wrzucić wszystko 😉
czy ktoś wie, co znaczą te oznaczenia: HC, NOx, HC+NOx, PM z tej tabelki? :kwiatek:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
02 czerwca 2014 20:05
Dzięki dziewczyny za wyjaśnienie  :kwiatek: Ja nie jestem fanką internetowego życia i nigdy nie interesowałam się dokładniej działaniem tych stron - myślałam, że to taki dubel facebooka..  😉
Czy da się introwertyka zmienić w ekstrawertyka? Jeśli tak, to jak?
link
Poprawnie mówi się jak Pan Prezydent: samolotów F szesnastych?
Czyli Rudy był czołgiem T trzydziestym czwartym?  👀
dodzilla, podnieść ciśnienie krwi??? 😀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
03 czerwca 2014 12:21
link
Poprawnie mówi się jak Pan Prezydent: samolotów F szesnastych?
Czyli Rudy był czołgiem T trzydziestym czwartym?  👀



U mnie na uczelni wszyscy wojskowi mówią "efy szesnaste"  😉
Halo, u mnie to nie działa. 🥂 Może czasem, jak sobie coś chlapnę, to się otworzę na ludzi, ale na bani ciągle być nie mogę 😁
dodzilla, eee... są tacy co ciągną na mocniejszych środkach 😁 i robią za duszę towarzystwa.
czy ktoś wie, co znaczą te oznaczenia: HC, NOx, HC+NOx, PM z tej tabelki? :kwiatek:


HC, NOx, [url=http://www.nw.pwr.wroc.pl/~trawczynski/wyklady/Procesy_katalityczne_i_adsorpcyjne_CWICZENIA_lab_INSTRUKCJE/(_346wiczenie_12).pdf]PM[/url].

Znak "+" oznacza sumę.
😉
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
03 czerwca 2014 14:52
Weszłam na techniczny ale nie znalazłam pasującego wątku do mojego pytania...

byłam w trakcie kasowania zbędnych wiadomości, kiedy przyszła mi nowa. Przeczytałam ją, już nie jest pogrubiona ale nadal jest napisane, że mam 1 nową wiadomość.

Co teraz?  😵
Jak oddzielacie żółtko od białka? Pytam z ciekawości, bo spotykam się z różnymi dziwnymi metodami
cavaletti, ja oddzielam na kilka sposobów:
1. przelewam żółtko z jednej połowy skorupki do drugiej a białko spływa do miseczki która jest pod spodem (najczęściej wybieram ten sposób)
2. taką "odsączarką" do białka - wygląda trochę jak bardzo głęboka łyżka z dziurkami
3. przez palce - białko ścieka a żółtko zostaje na ręce

Widziałam też metodę "butelkową" gdzie rozbite jajko wylewa się na tależyk i ustawia się nad żółtkiem szyjkę od plastikowej butelki. Butelkę się ściska, żółtko się zasysa a białko zostaje na tależyku. Ale nie wiem jak ta metoda sprawdza się w praktyce, nie testowałam.
slojma   I was born with a silver spoon!
03 czerwca 2014 16:11
cavaletti- ja zastosowałam kilka razy wersję butelkową o której pisze kotlet. Możesz podejrzeć w necie. Bardzo łatwo i szybko. Poprzednio oddzielałam przelewając żółtko raz do jednej a raz do drugiej skorupki.
No właśnie dziwi mnie takie utrudnianie sobie życia tą butelką, a już kilka osób mi mówiło, że tak oddziela. Przecież ze skorupki do skorupki trwa krócej, jest prostsze, nie trzeba szukać butelki... :P
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 czerwca 2014 16:31
Zawsze skorupkami.
slojma   I was born with a silver spoon!
03 czerwca 2014 16:44
cavaletti- powiem ci, że jest dużo szybciej niż innymi sposobami
cavaletti, ja oddzielam skorupkami, a jak mi się słabo zbije skorupka i jest problem, to ręką 😉
czarteros, dzięki wielkie! :kwiatek:
Monoc   Kaski GPA dla wszystkich! :)
03 czerwca 2014 18:05
Potrzebuję pomocy z przelewem zagranicznym (do UE w Euro) z konta na konto - oczywiście żeby było najtaniej. 😉

Wygrzebałam coś o przelewach SEPA - np. w mBanku niby opłata jest w wysokości 5zł za taki przelew. Ale jakoś zbyt pięknie mi to wygląda... No i jeszcze oczywiście przewalutowanie z PLN na euro. Macie może jakieś z tym doświadczenie? Nie chciałabym brnąć w koszty większe niż 50zł.

Z góry dziękuję za pomoc  :kwiatek:

Potrzebuję pomocy z przelewem zagranicznym (do UE w Euro) z konta na konto - oczywiście żeby było najtaniej. 😉

Wygrzebałam coś o przelewach SEPA - np. w mBanku niby opłata jest w wysokości 5zł za taki przelew. Ale jakoś zbyt pięknie mi to wygląda... No i jeszcze oczywiście przewalutowanie z PLN na euro. Macie może jakieś z tym doświadczenie? Nie chciałabym brnąć w koszty większe niż 50zł.

Z góry dziękuję za pomoc  :kwiatek:




trochę ponad pół roku temu robiłam większy przelew w euro do niemiec i faktycznie zapłaciłam tylko 5 zł 😉 jestem w millennium.
slojma   I was born with a silver spoon!
03 czerwca 2014 20:20
Mam takie pytanie do posiadaczek laktatorów, jakie poleciacie i dlaczego? Ja chcę kupić elektryczny ale jeszcze nie wiem jakiej firmy etc. Czym się kierowac w wyborze? Na co zwrócić uwagę? Wszelka pomoc mile widziana🙂
Edit przepraszam przez przypadek napisałam tu a nie w dzieciowym hehe
In.   tęczowy kucyk <3
03 czerwca 2014 20:58
slojma, moge Ci dac reczny aventu za darmo, chcesz?ja juz nie uzywam.
slojma   I was born with a silver spoon!
03 czerwca 2014 21:08
Dziękuję :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się