Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

anil22, manusanem
estena   Wariat nad wariaty.
19 lutego 2015 12:34
Czy jest tu ktoś, kto zna się na rozliczaniu PIT'ów? Chodzi mi oczywiście o PIT-11. Czy skoro mam 3 takie PITy to czy każdy mogę osobno rozliczyć? Przyszły mi dopiero dwa, a mam teraz okazje je akurat rozliczyć bo tata zawozi je do swojej księgowej i moje też by rozliczyła, tylko czy mogę później jeszcze rozliczyć się z tego ostatniego jak go dostanę?  😉
Wszystkie PIT-y 11 powinno się rozliczyć razem, w jednym rozliczeniu rocznym.
Dostałam szybką odpowiedź na moje odwołanie, ale usilnie nie chcą się odnieść do kwestii kiedy mandat został wypisany i kiedy zostały mi zwrócone dokumenty oraz na jakiej podstawie kontroler zatrzymał mnie w autobusie, choć uprzedzałam go o końcu strefy mojeg biletu.
Napisali tylko dwa zdania. Informacje, iż rzeczywiście w tym pojeździe nie było kamer i że podczas rozpatrywania sprawy wzięto pod uwagę relacje obu stron zdarzenia.
Tadam, to się napracowali nieziemsko  😵
No ale przyznali ci w końcu rację, czy nie?
Jeżeli przyznali ci rację i chcą ci oddać kase, to super
Jak nie, to pisz, że w odwołaniu nie odpowiedziano ci na pytania, co wg ciebie nie jest wystarczające i że tam no nie uwzględnili wielu czynników, czyli ich odpowiedź jest niepełna i nieprawidłowa
Korespondujesz z MPK? Wrzucaj wszystko do wiadomości licznych fajnych organów 🙂
Może być Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego (to chyba im podlega MPK?). Mogą być jakieś media lokalne.
Może ktoś z okolic podrzuci inne pomysły.
Może być Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego (to chyba im podlega MPK?).

A nie bezpośrednio pod urząd miasta (prezydenta)?
E. niestety oni trzymają się wersji kontrolera i to planuję też im wytknąć w kolejnym mailu, że są nieobiektywni i właśnie nie są w stanie odnieść się do moich pytań.
Teodora, tak, korespondencja z MPK... musiałabym poszperać w informacjach czy mpk podlega ZDiT i czy mają coś do czynienia w kwestii kontroli pasażerów. Dziękuje za wskazówki!
No i tu masz chyba nauczkę na przyszłość
co już chyba pisałam
POLICJA  😀iabeł:
zorientuj się pod kogo podlega mpk, ale licz się z tym, że kontrole przeprowadzają chyba firmy zewnętrzne, niezależne od mpk, więc mpk to guzik obchodzi
a firma liczy zyski z kanarów  :/
No niestety, człowiek uczy się na błędach 🙁
No niestety, człowiek uczy się na błędach 🙁

Oj już już  :przytul:
Następnym razem będziesz wiedziała, co zrobić i będzie dobrze  🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 lutego 2015 17:45
Milla, nie mailuj! Pisma! I to najlepiej poleconym, żeby musieli się podpisać, że otrzymali.
Strzyga, teoretycznie przy tych mailowych odpowiedziach mam wzór ich dokumentu, dane i podpis osoby rozpatrującej.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 lutego 2015 17:53
Milla, to nic, polecony, to polecony. Jak muszą wydrukować, podpisać, zawinąć w kopertę i wysłać, toż upierdliwe to dla nich jest.
Strzyga, rozumiem już o co chodzi 😉
E. , dzięki!  :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 lutego 2015 18:41
Dlaczego jak obkręcam szklankę, to fusy z kawy pływające po powierzchni nie zmieniają swojego położenia względem stołu? Jakie prawo fizyki wtedy działa?

Zagwozdka życia! Też chcę wiedzieć  👀
No wiec mamy to do czynienia z dwoma zjawiskami. Po piewsze, obracajac szklanke oddzialywujemy na plyn i mamy do czynienia z sila przylegania, a kawa, tak jak woda, poddaje sie latwo, bo ma slabe laczenie miedzy czasteczkami. Dlatego kreci sie tylko przy krawedziach. Druga sprawa jest wlasciwsc zwana lepkoscia cieczy. Kawa wykazuje niewieka lepkosc. Sprobuj na przyklad obrocic szklanke z miodem. Moze jakis fizyk sie wypowie obszerniej.

Edit: blad w tlumaczeniu
anil22, manusanem

właśnie to czynię , dzieki :kwiatek:
Żartujecie z tymi fusami? Z prawa powszechnego ciążenia. Wszystko, co nie jest ciałem stałym dąży do utrzymywania jednakowej odległości od centrum grawitacji (m.w. środka geoidy ziemskiej). Żeby tak nie było, muszą zadziałać dodatkowe siły. W ciałach stałych też by tak było, gdyby nie duże siły połączeń między cząsteczkami np. stali.
Czyli... to nieprawda  😉, że fusy zachowują równoległość do pańszczyzny stołu  🙂. Bo... powierzchnia wody jest wypukła  😁 A blat - płaski. No i napięcie powierzchniowe i lepkość sprawiają, że fusy czepiają się ścianek szklanki.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
20 lutego 2015 00:51
Halo ale jak krece szklanka to fusy stoja w miejscu, choc widac, ze plyn sie rusza 🤔
Jutro to nakrece 😀
I nie chodzilo Ci czasem o "plaszczyzne", a nie panszczyzne? 👀
CzarownicaSa, bo na fusy nie dziala zadna sila. Jesli obracasz szklanke wedlug wlasnej osi, to tylko kawa przy krawedziach szklanki bedzie sie krecic, poniewaz sila przylegania plynu do scianek naczynia bedzie silniejsza od sily przyciagania pomiedzy czasteczkami plynu. Dlatego tylko kawa przy krawedziach sie rusza. Jak zaczniesz obracac szklanke szybciej, fusy tez sie beda krecic.
CzarownicaSa, nie pisałam pańszczyzna 🙂 "Mundre" zmieniło samo 🙁
Gillian   four letter word
20 lutego 2015 09:37
Gillian, a  co chodzi w ogóle?




znalazłam coś takiego:
"W tych z pozoru chaotycznych klipach internauci doszukują się treści związanych z zagładą atomową. Udało im się między innymi ustalić, że archiwalne fragmenty widziane między występami Agatki pochodzą ze starych amerykańskich filmów propagandowych traktujących właśnie o niebezpieczeństwach związanych z wojną atomową.
Internetowi detektywi posunęli się w śledztwie tak daleko, że zaczęli puszczać dźwięki słyszane w produkcjach KrainyGrzybówTV od tyłu. Okazało się, że możemy w ten sposób usłyszeć nagrania w języku angielskim. Te ostatnie również związane są z bronią jądrową."

W sumie ma to sens, brak oczu bohaterki, grzyb czyli forma jaką przybiera wybuch. Tylko skąd ten temat wypłynął? istnieje jakieś atomowe zagrożenie w dzisiejszych czasach?
CzarownicaSa jest tak jak pisze Majorowa. Kawa, podobnie jak woda ma małą lepkość, dlatego kręcąc szklanką "nie zabiera się" z nią.Kręcisz praktycznie samym naczyniem, a nie płynem w naczyniu.
Inaczej wyglądałoby w ośrodkach o większej lepkości.
halo, przyznam, że osobliwe wytłumaczenie podałaś.
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 lutego 2015 11:10
Kawa, podobnie jak woda ma małą lepkość, dlatego kręcąc szklanką "nie zabiera się" z nią.Kręcisz praktycznie samym naczyniem, a nie płynem w naczyniu.
Inaczej wyglądałoby w ośrodkach o większej lepkości.

🙇 teraz zrozumiałam!

Majowa, no nie tak do końca żadna siła  😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 lutego 2015 11:22
Czy jest tu ktoś, kto zna się na rozliczaniu PIT'ów? Chodzi mi oczywiście o PIT-11. Czy skoro mam 3 takie PITy to czy każdy mogę osobno rozliczyć? Przyszły mi dopiero dwa, a mam teraz okazje je akurat rozliczyć bo tata zawozi je do swojej księgowej i moje też by rozliczyła, tylko czy mogę później jeszcze rozliczyć się z tego ostatniego jak go dostanę?  😉


Pracodawca ma obowiązek do końca lutego przysłać Ci PIT-11.

Możesz rozliczyć dwa pity 11 na formularzu pit-37, jednak kiedy dojdzie ten trzeci pit11 będziesz musiała zlożyć korektę wraz z wyjaśnieniem.
Facella, fakt. Powinnam byla napisac, "zadna sila, ktora wprowadzilaby fusy w ruch", ale wyszlam z zalozenia, ze wszyscy wiedza, ze na kazdy obiekt dzialaja sily (chyba ze znajduje sie w prozni), innaczej wszyscy bysmy fruwali  😁 Probowalam na szybko wytlumaczyc zjawiska kohezji, adhezji i lepkosci cieczy.
Spadł mi telefon. 😵 I teraz twierdzi, że nie mam włożonej karty SD, a mam. Wyciągałam i wkładałam z powrotem ze dwa razy i nic. Da radę coś z tym zrobić 'domowymi' sposobami, czy muszę iść do naprawy? 🙁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 lutego 2015 13:20
flygirl, a wlaczylas i wylaczylas? Dodatkowo wyciagajac baterie?
Tak, nie da się wyciągnąć karty nie wyciągając baterii, więc było 2 w 1. I nic. 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się