Kuce - wszystko o

Kastorkowa   Szałas na hałas
30 listopada 2014 18:06
Lusia uwielbiam Twojego kuca. Ile ma w kłębie?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
30 listopada 2014 19:54
KastorkowaBardzo dziękuje, Książe ma jakieś +/- 140cm.
Tu łatwiej sobie go "zmierzyć" wizualnie.

Lusia ale pięknot!! Co to jest za kuc?

A mój najnowszy kucyk sprawia problemy, mimo braku jajek strasznie ogierzy, czekam na weta i mam stracha, ze okaże się wnętrostwo... 🙁
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
01 grudnia 2014 16:19
esef matka konik polski, ojciec tinker
Czyli jednak! krycie arabokoniczki tinkerem nie jest takim aż najgłupszym pomysłem? 😀
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
02 grudnia 2014 10:50
Ja nie przepadam za takimi miksami. Bardzo dużo pewnie zależy od jakości krzyżowanych koni, ale Książę ma sporo problemów wynikających z jego budowy. Jest długi, ma krótkie nogi, masywną głowę i krótką szyję.
Praca z nim jest dla mnie jednocześnie i wyzwaniem i przyjemnością. Jest absolutnie urzekający. Czasami kombinuje, bywa leniwy i uparty, ale mimo wszystko zawsze jestem w stanie to przepracować. Radzi sobie często lepiej niż więksi równolatkowie np. najszybciej opanował cavaletti na lonży( tą samą wysokość co duże konie, bo nie mam regulowanych).
Lonża
A tu dlaczego nie polecam araba jako przyjaciela. Książę zaczął go naśladować, na szczęście już mu to minęło.
Książe arab

edit. już zmieniłam link :kwiatek:
Pcheeczka   Wodze w dłoń i na koń!
02 grudnia 2014 15:38
Lusia722 Zły link do arabusa ;p
Kastorkowa   Szałas na hałas
02 grudnia 2014 15:52
Lusia ten Twój to już taki porządnego wzrostu kuc, nasza mała ma 117, ale może uda jej się dobić do 120
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
02 grudnia 2014 15:59
Pcheeczka dziękuję, nie zauważyłam, że dwa razy ten sam link się wkleił :kwiatek:
Kastorkowa ja zawsze chciałam małego kuca A/B grupy, ale w sumie cieszę się z wzrostu Księcia, jeśli uda się mi wszystko poukładać to będzie pomagał w przyszłości niepełnosprawnym dzieciakom (w tym mojej siostrzenicy).
Ja mam pytanie co do tego patentu na lonży. Czy te sznurki są jakoś związane między nogami? Przy ruchu nie podszarpują za pysk?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
02 grudnia 2014 23:47
Haffek różne są opinie.
Lusia, jaki on fajny !

A ja mam kilka fotek młodej 🙂 kula z niej okropna :P
Wszystkie felinki takie "głupie"? 🤣 Wystarczy, że tupnę i o, o:
Mam pytanie dotyczące kucyka szetlandzkiego.

Jakie siodełko włożyć na ten mały grzbiet. Chciałabym, żeby dało się w miarę normalnie pojeździć. W stajni praktykujemy jazdę w stylu angielskim więc westowe odpada. Jak testowałam mikro siodła wszechstronne na innych szetach, to nie zdały egzaminu- siedziało się za wysoko i łatwiej było na oklep. Czyli zostaje tzw. gapa. Da się w tym względnie normalnie jeździć? Jakie modele macie przetestowane? Ktoś coś poleci?

lussi, śliczna jest! Mam słabość do wszystkiego, co łaciate  💘
Z siodłem też mam niemały problem, więc niestety nie pomogę. Póki co mam bezterlicówkę, ale od stycznia kobył idzie się ujeżdżać, więc będę musiała wymyślić coś konkretnego. Marzy mi się Barefoot, ale podejrzewam, że jest zbyt długi na Burzu. Obecnie pociesza mnie fakt, że w końcu udało mi się znaleźć wędzidło podwójnie łamane 10.5cm  😎
Dzieciak z czasów, kiedy jeszcze było ciepło:


Swoją drogą nigdy nawet do głowy by mi nie przyszło, że będzie mi dane mieć kucyka. A to proszę  😁
oj też się długo naszukałam podwójnie łamanego (i nie wściekle grubego zajmującego 3/4 kucykowego pyska) wędzidełka 10,5 ale znalazłam w koncu 🙂
lussi - absolutnie obłędny  😍 😍
rudziczek, my na takiego srula mamy siodełko Winteca - link.


Siodło ma sporo zalet - budowa bardziej klasyczna, ale przy tym dziecko ma się czego chwycić w razie "W". Do tego jest bardzo lekkie i szalenie proste w konserwacji. Poza tym ma panele mocowane na rzepy, więc jest możliwość regulacji i dopasowania do konkretnego konika. A przy tym panele są miękkie, przyjemnie dla zwierzaka.
Kayra   Kucusiowy wariat :P
06 grudnia 2014 08:09
Dworcika, kucyk bomba~! 😀 Co to za szkrab? Opowiedz coś więcej i więcej fotek 🙂
Ja dzisiaj z moim jadę sparingowo dwa konkursy jeden 60-70 drugi 80-90 zobaczymy co to będzie.. 🙂
A no taki szkrab. Z 1,10m moze ma. 8-letni, niedawno wywalaszony. Kupiony w Wielkanoc za symboliczna kase w ramach maskotki 🙂
Dworcika Da się w takim siodełku jeździć, czy tylko na oprowadzanki? Chciałabym trochę podjeździć kucyka, żeby mogły na nim bardziej ogarnięte dzieciaki coś pośmigać. Da się w tym normalnie usiąść? (moje wymiary 160cm wzrostu, 55kg wagi) Czy dać w ogóle sobie spokój z siodłem, kupić odpustową gapę do oprowadzanek i jeździć kucyka na oklep? Bo jeżeli znowu ma mi być wygodniej na oklep, to trochę żal wydawać 600zł na siodełko tylko do posadzenia brzdąców raz na pół roku.
rudziczek, ciężko będzie Ci znaleźć siodło, które będzie dobre i dla kuca i dla osoby o Twoim wzroście/wadze. Podejrzewam, że potrzebujesz siodła 16-16,5" (?), dla tak małego kuca będzie ono za duże (leżące na nerkach/nachodzące na łopatki).
Powiem szczerze - to siodło, w którym pojeździć może dziecko. Taki jeżdżący (samodzielnie w 3 chodach) kilkulatek. Z tym, że coś już w tym siodle porobi.
Ja się w nim zmieściłam z tyłkiem (podobne wymiary do Ciebie), ale w takim baaaaaardzo "ujeżdżeniowym" (😁 😉 ) dosiadzie. Nie wkładałam nóg w strzemiona, bo zwyczajnie nie miałabym na nie miejsca.

Jeśli chcesz siodła do wsadzenia dziecka na oprowadzankę raz na pół roku, to może faktycznie kup odpustową gapę...
Dworcika O taką odpowiedź właśnie mi chodziło- czy ogarnięty maluch jest w stanie coś w tym siodle zrobić😉 Sama muszę na kucyka wsiąść chociaż parę razy, żeby załapał o co chodzi, więc szukam też dla siebie ułatwienia. Zdaję sobie sprawę, że to jazda na partyzanta, bo na takim mikrusie poprawnie siąść nie sposób. Zna ktoś może tańszą alternatywę, ale również funkcjonalną? Wychodzi na to, że takie kompletne (plus popręg, strzemiona i puśliska) siodełko wyjdzie w okolicach 800zł. Troszkę drogo...
Nasz nowy kucyk 🙂


I właśnie szukam sprzętu na kuckę... Ogłowie niby mamy bo nasz walijczyk jeszcze regularnie nie chodzi ale będziemy potrzebować i w końcu siodło 16 albo nawet 15cali...
Mam nadzieje, że w końcu coś skompletujemy 🙂

A właśnie kupował ktoś z was ostatnio w jakimś sklepie internetowym na małego kuca kantarek? Właśnie na ta srokatkę ze zdjęcia? Bo ten co ma to nosiła chyba 24h cały czas taki niedopasowany i nieregulowany i nic sie z tym nie da już zrobić... Chodzi mi o kantarek który Wy polecacie może i rozmiarowo można trafić?
A to nasza jurna podkaszarka🙂 Kazik 🙂
czesio, jakie śliczności  😍
Watrusia - dzięki🙂😉) Śliczności to się w tym roku po nim urodziły🙂 Nic tylko zabrać do łózka 🙂😉 Na wiosnę kupimy mu jakąś dziołchę na stałe coby miał gdzie uczucia lokować🙂😉
haha ja to bym swoją z chęcią zabrała do domu, bo ostatnio całkowity brak czasu i tą diablicę widzę raz, w porywach dwa razy w tygodniu, co bardzo mnie dołuje. Ale niestety za duża jest  😁
Jak ciężkiego jeźdźca może ponieść kuc sekcji B lub C bez szkód na zdrowiu?
Myślę, że do 60kg jest optymalnie dla kucy tego wzrostu, ale to też zależy od budowy kuca i tego co ma robić pod jeźdźcem 😉
xmika1   My love my life <3
13 grudnia 2014 16:03
Ja mam kuca gr.B ważę coś koło 50kg (trzeba doliczyć też wagę sprzętu,ja śmigam na oklep)zasuwa ze mną po polu jak torpeda,ale i tak go oszczędzam,by mu nie zaszkodziło  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się