Bryczesy

darolga   L'amore è cieco
05 lipca 2013 18:27
Słuchajcie, mam problem...  😕
Nie mogę doprać białych Pikeurów z pełnym lejem... Mają żółto-szare smugi na udach i na tyłku (na materiale - nie na leju) - pewnie po jakiejś zeszłosezonowej glebie, prałam je chyba z 10 razy i nic. Moczyłam 4 h (dłużej się bałam ze względu na lej) w Vanishu Oxi-Action czy jak mu tam (ten w granulkach; przed namoczeniem nawet wyszorowałam te plamy przy jego użyciu) - nic, nawet nie drgnęło... czym to mogę jeszcze potraktować? Plamy są widoczne, a nie przeboleję wyrzucenia do kosza bryczesów, które miałam na sobie kilka razy... Pralnia? Jakiś wybielacz? Nawet nie wiem co to jest i skąd te przebarwienia, te żółto-beżowe wyglądają mi na kwarc/błoto, a te czarno-szare jak jakiś smar... ale siodło smaruję bezbarwnym i celowo dzień przed zawodami, żeby nie brudziło, więc to nie to...
Pomożecie?  😕
ja potrafię parę dni moczyć w vanish white.

Cavallia bez obawy, wypierz tylko w 30 stopniach
Dramka ja fraczka bym pralką nie potraktowała
jak się ubrudzi zanoszę do czyszczenia chemicznego i nie muszę się martwić, czy się nie rozleci w praniu  😉
Milion razy prałam fraczek elastyczny equiline i za każdym razem wyjmuje z pralki jak nowy
o pranie fraczka pytała Perlica  😉

mój obecny rajtrok ma poduszki na ramionach i zamszowy kołnierzyk, nie jestem pewna, czy w pralce jakoś by się nie uszkodził
pewnie można go wrzucić razem z innym rzeczami, ale jednak wolę zanieść do pralni raz na jakiś czas
Mowa o takich co można prać w pralce 😉 animo, equiline
Dramka, dzięki, wrzucę na 30 stopni do pralki i na program z wełną
spokojnie i płyn do prania 😉
tak, właśnie o płynie myślała 🙂
darolga jak nic nie pomaga to zostaje Ci raczej tylko wybielacz.
ja tez zapraszam. do zapoznania sie z regulaminem forum.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnpmod.gif[/img] posty nie na temat, reklama na forum, spam
Moon   #kulistyzajebisty
09 lipca 2013 10:56
Henna-Monika, mówi ci coś taki termin jak: regulamin?
oj tam, to dopiero trzeci wątek z tym samym wpisem...
Czy ktoś z Was użytkuje bryczesy firmy Api? Ja swoje mam drugi sezon i wprost je uwielbiam, ale mam jeden problem - pomimo prania w bardzo niskich temperaturach bryczesy z każdym wyjęciem z pralki są krótsze i mniejsze... Przestać prać w pralce? Używać innego środka? Już sama nie wiem...
eneida Ja mam te w kratkę. Używam je już kilka sezonów, nie tylko do jazdy. Żywot mają dość ekstremalny 🙂 I nic się z nimi nie dzieje. A piorę normalnie w w pralce, chyba w 30 stopniach. No może ze dwa razy wyprałam ręcznie... i nic się z nimi złego nie dzieje. Ani z kształtem ani z kolorem. Ale wiem, że tu niektóre forumowiczki narzekały na bryczesy tej firmy...
Ich z tego co pamiętam nie należy prać ze zmiękczaczem-może to jest przyczyną 😉
eneida Kupić inne bryczesy 😉

Ja zawsze piorę w płyniu do prania
zamówiłam przed chwilą Horze Rhona, ładnie na zdjęciach wyglądają, mam tylko nadzieję, że nie będą przezroczyste  😉

miał ktoś okazję widzieć na żywo? mocno prześwitują?  :kwiatek:

Przyszły do mnie absolutnie cudowne euro stary miętowe (blucha  :kwiatek: ). Są boskie!
Ale GENIALNE!  😍 Pokaż kiedyś zdjęcie jak się prezentują z Twoim brązowym osprzętem! 😀 I najlepiej z białą koszulką...  😍
ok pokażę pokażę 🙂
jak je zobaczyłam to od razu się zakochałam 🙂
Dostałam dzisiaj na lato podkolanowki kingsland 🙂
dzisiaj przyszły moje czekoladowe HV Polo Sosa  💘

właściwie moje pierwsze bryczesy z HV- bardzo polecam, są świetne  😀

[img]http://www.kraemer-pferdesport.de/$WS/kraemer-pferdesport/websale8_shop-kraemer-pferdesport/produkte/medien/bilder/gross/B810298_DB.jpg[/img]
ChingisChan   Always a step ahead! :)
12 lipca 2013 12:14
Cavallia jak na żywo wygląda ten "pasek"?
Ktoś kupował na allegro bryczesy od użytkownika MacroStr? Bryczesy określane firmą "Euro Star", "Pikeur" są nimi rzeczywiście?
Słuchajcie, mam problem...  😕

Pomożecie?  😕

Co ja bym zrobiła: szukaj sklepu z chemią niemiecką, kup sobie proszek DATO do białego (kosztuje ok 15 zł, a biały jest po nim biały świecący)
a do tego jakiś odplamiacz w psiku, ale z niemieckich, a nie polskich 🙂 nie może nie pomóc 🙂
ewentualnie wyślij mi, jeszcze żadna plama ze mną nie wygrała  😁
Cavallia - piękne są!! A jak z rozmiarówką??
ChingisChan z tego co widzę to ten "pasek" na zdjęciu to poskładana chusta z HV Polo, nie była w komplecie niestety  😉

Cierp1enie dzięki  :kwiatek: ja akurat wzięłam 38 (wypada tak obcisła 38) i trafiłam idealnie, nie muszę się wciskać, ale też nic mi nie wisi z żadnej strony.
A z rozmiarem trafiłam, bo miałam okazję przymierzyć ten model bryczesów, tyle że w innym kolorze 
Cavallia, wyglądają super, masz jakieś real foto? W jakim sklepie kupiłaś? 🙂
ladydill dzięki  🙂, mogę wieczorem zrobić fotki. Wpadły mi w oko w sklepie, poprzymierzałam, ale kolor mi nie do końca pasował, więc wklepałam w necie i znalazłam te czekoladowe  😍

edit: nazwę sklepu wysyłam na pw, coby nie było, że reklamuję 😉
HorseSense   Horse sense = stable thinking...
13 lipca 2013 16:30
Ktoś miał/widział/macał bryczesy Horze Zoe?
http://www.sklep.horsemarket.pl/produkt/3875598/
Wiem, że Pikeur to nie jest, ale czegoś takiego szukam (i zależałoby mi, żeby się nie zeszmaciły w trybie ekspresowym... albo nie rozdarły się malowniczo  🙂 )
Przepraszam za przerwanie konwersacji  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się