wypieki i słodkości domowej roboty

a ja piekę chocolate chip cookies  😁 ostatnia partia się właśnie dopieka, z pierwszej partii już jem. MEGA!!  😜
W biedronce są maszyny (coś jak gofrownica) do pieczenia mini muffinek, donutów i robienia chip cookies. W mojej teraz po 25zł 🙂
Czy ktoś ma może pomysł na jakieś bardzo ekspresowe ciasto? Tzn chodzi o to, żeby nie było zbyt dużo roboty, ale żeby wstawić do piekarnika i już... Załóżmy do pół godziny zabawy. Tylko coś innego od brownie 😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
29 maja 2015 00:01
Chlebek bananowy? Robi się szybko tylko piecze trochę dłużej 😉

No i mufinki to kwestia zmieszania suche plus mokre i do pieca
Mo B., http://raspberriescream.blogspot.com/2012/02/proste-ciasto-cytrynowe-lemon-drizzle.html
Albo standardowy murzynek :P Ale to cytrynowe jest rewelacyjne.
budyń Kurcze, brzmi super! Tylko jestem bardzo nieogarnięta i muszę przeliczyć te objętości z przepisu na większą foremkę, bo takiej małej to nie mam 🙁

Misskiedis właśnie chlebek bananowy był ostatnio grany, ale dzięki 😉
Mo B., z proporcji w przepisie robiłam w krótkiej keksówce. Jak chcesz na prostokątną blachę, to pomnóż składniki x2, albo w sumie i nawet x3 😁
Pod wpływem impulsu kupiłam rabarbar, a że ma dwie lewe ręce to nie bardzo mam pomysł co mogę z nim zrobić  😁
Pokroiłam na kawałki, zasypałam cukrem i teraz się gotuje syrop. No ale jak odcedzę syrop to zostanie miąższ. pytanie co mogę z tym zrobić? To będzie niecałe 500 g.
Widziałam gdzieś sugestię, żeby miąższ wymieszać z kwaśnym dżemem porzeczkowym i użyć do przełożenia ciasta. Tak się składa że mam w domu dżem porzeczkowo-truskawkowy 🙂
Doświadczenia z ciastami to przede wszystkim kruche ciasto (bo nie może się nie udać  😂 ) jakieś stefanki, pierniki i dwa podejścia do sernika które musiałam odchorować kilka tygodni (za dużo roboty jak dla mnie, na szczęście udało się odratować ciasto)
Ja ostatnio z rabarbarem robiłam tą tartę: http://www.kuchniawformie.pl/2013/05/tarta-z-rabarbarem-z-kremem-patissiere/
Bardzo lubię rabarbar do drożdżowego, ale wtedy surowy (w sensie nieprzetworzony przed pieczeniem).
espana brzmi fajnie. Szkoda tylko że mój się nieestetycznie rozpadł po gotowaniu, za długo przetrzymałam 🙁
No ale ma smakować a nie wyglądać. Zresztą małż przyzwyczajony  🤣
Jako, że sezon truskawek się zaczyna to myślę co by tu na niedzielę zrobić i wpadły mi te 2 przepisy w oko. Ktoś z was robił może?

http://www.mojewypieki.com/przepis/deserowy-sernik-truskawkowy

http://www.mojewypieki.com/przepis/lody-z-pieczonych-truskawek
Cierp jeśli chodzi o truskawkowe wypieki to to jest mój nr 1 http://www.kwestiasmaku.com/desery/tarty/tarta_truskawkowa_z_beza/przepis.html zarowno z truskawkami jak i malinami wychodzi  😍
mmmm wygląda mega pysznie i chyba jest bardzo łatwe do zrobienia
Proste, szybkie i pyszne. Jedyne co może nie wyjść to beza, ale mimo że robiłam ją pierwszy raz w życiu to wyszła pyszna. O ile ktoś lubi taką wilgotną w środku, bo suchej się na tarcie nie da zrobić.
Z rabarbaru robię sorbety: 1 część wody, 1 część cukru, 4 części rabarbaru + jałowiec + ew. dżin
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 maja 2015 12:55
Teo, ale fajne! właśnie szukałam czegoś z rabarbaru (polecam kisiel z jadłonomii, jest obłędny!).
madmaddie, o, akurat kicham i prycham, więc do lodów się nie garnę. Znajdę zaraz jadłonomiowy kisiel i będę miała co zrobić z rabarbarem, który okupuje mi lodówkę 🙂
Mój rabarbar nie dość, że się rozpadł, to niemal całkowicie rozgotował i po odcedzeniu przybrał formę paćki  :emot4: Jak zobaczyłam link od Teodory to nabrałam nadziei po to by za chwilę przypomnieć sobie, że dwa dni temu kupiłam nowy telefon zamiast blendera. Nawet nie mam jak tego zmiksować. Po co ja w ogóle się za to brałam? 😀
Spróbuj widelcem rozdziabać lub taką łyżką drewnianą z kulką jak do ucierania w makutrze 🙂
Odkopuję, bo potrzebuję przepisu na tort 🙂 W niedzielę mam urodziny i chcę sama upiec tort. Mam teraz sporo kwaśnego dżemu z czarnej porzeczki, myślałam nad tortem z użyciem tego dżemu. Ma ktoś jakieś pomysły?
Jasne blaty przekładane kwaśną porzeczką i kremem mascarpone z czekoladą?
Robiłam taki, został szybko pożarty.
Temat przycichł, a ja wpadam z ważnym pytaniem 🙂 Czy któraś z Was piecze torty na zamówienie? Jak kształtują się ceny małego tortu ze standardowej tortownicy? Chodzi mi o taką zwykła, domową. Wiem, że przedział jest pewnie ogromny ale ja całkowicie nie mam pojęcia ile mogę policzyć za taki tort. Klientka nie określiła czym ma być przekładany biszkopt, wszystko według mojego uznania. Dodatkowo będzie pokryty dekoracjami cukrowymi ale to już policzę sobie osobno. Największy problem z samym ciastem bo całkowicie nie mam pojęcia jak wyglądają ceny takich tortów  🤔
My bierzemy około 40 zł za kilogram. Zależy też od mieściny, im większe, tym drożej. Najlepiej zorientować się na ile się cenią osoby z okolicy i dostosować ceny do tego 🙂 W granicach rozsądku oczywiście.
budyń, dzięki za radę. Właśnie przeczytałam, że przy zwykłych domowych ciastach liczy się po prostu cenę składnikiów x2. Czy to przy torcie może się sprawdzić?
Hmm, średnio 😁 Bo, nie oszukujmy się, składniki nie są takie znowu drogie. A gdzie zapłata za czas, pracę? Upiec ciasto i przełożyć kremem to nie sztuka, ale ozdób to później 😉
Piszę tu bo może któraś z was miała podobny problem...

Nie dopiekają mi się ciasta w środku blachy. Ani placki, ani biszkopty, ani rogaliki. Jedynie co wyjdzie to tarta (czasami), mięsa (o dziwo) pieką się bez problemu.
Wiecie co to może być? Nieszczelna szybka, może coś z grzałką Nagrzać się potrafi na maxa)...?
Ja się poddaję, chyba mnie czeka nowy zakup :/
A jak wydłużasz czas pieczenia, to co się dzieje ?
Mega szybkie brownie jakby ktos potrzebowal:
- sloik nutelli/kremu czekoladowego - ja uzylam 1/3 sloiczka masla orzechowego 1/2 jakiegos kremu waniliowo/czekoladoe z netto i dosypalam kakao (to akurat bylo w domu :P)
-  2 jajka
- 1/4 szklanki maki

Wymiachac lyzka, przelac do foremki wysmarowanej maslem, wstawic do nagrzanego do 180 stopni pieca na 15 minut. Max 20 jesli wyszlo dosc wysokie. Bron cie Panie Boze dluzej bo sie zeschnie. Jak sie nie przepiecze wychodzi idealne, mokre w srodku, rozplywa sie w ustach  💘
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 września 2015 07:00
Thymos, może warto zmniejszyć temperaturę i wydłużyć czas pieczenia. Włączasz termobieg ?
Jak ubić pianę????
Czy teraz juz sie z jajek nie da? Pierwsze 6 białek - czystych ni grama żółtka, czysta miska, ubijaczka. 40 min - łapa odpada. Pożyczam mixer. Nic. Zero sztywności. Taka masa....
Wywaliłam.
Kolejne białka - jajka inne z innego pudełka.
30 min mixerem. Masa. Biała masa. Nie sztywna. Płynna.

Kurcze kiedys 5 minut i sztywne jak drut, co śie dzieje?
Nie ma burzy, nie mam okresu, ospy i parchów na nosie. I nic.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się