Jakie pasze dajecie swoim koniom?

dostalam nowy cennik dodsona. Od 10tego stycznia wszystkie produkty 10% w gore.
Dava   kiss kiss bang bang
03 stycznia 2012 17:24
dostalam nowy cennik dodsona. Od 10tego stycznia wszystkie produkty 10% w gore.


no to super ;/

W animalia.pl Baileys od 15 stycznia  😀
dostalam nowy cennik dodsona. Od 10tego stycznia wszystkie produkty 10% w gore.


Och jak cudownie...  😤
no ja nic nie poradze. daje znac bo moze ktos chciec zapas robic przed podwyzka.
Przesada ;/ 👿
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
03 stycznia 2012 17:46
Zapas można zrobić tylko na te produkty które są w magazynie, a zostało już niewiele. W Dodsonie podwyżki nie było przez rok, a patrząc na ostatnie ceny paliw choćby to i tak dobrze.
No to bardzo dużo procentowo 🙁
Hmm, niektóre firmy nie podnoszą cen 😉 Dla mnie Dodson zrobił się za drogi, chociaż i tak nie skarmiałam pełnoporcjowo. Mimo wszystko jak ma mi zostać w kieszeni 15zł na jednym worku, to kupię tańszą paszę. Ot co.
Katja, przecież nie na Ciebie się denerwujemy. W ogóle to dziękuję ślicznie za informację, na pewno skorzystam  :kwiatek: Po prostu cieszą mnie te cudowne wieści, że jedna z najdroższych pasz na rynku właśnie stała się jeszcze droższa. Skąd się bierze podwyżka też nie wnikam - czy to rzeczywiście paliwo, czy polityka firmy. Ale obawiam się, że D&H w moich oczach przekroczył tą magiczną granicę między "jestem skłonna tyle płacić za tą paszę" a "w życiu nie dam tyle, choćby była ze złota", więc... Sezon poszukiwania substytutu dla Dodsona uważam za rozpoczęty.

Ciekawa jestem czy i jak bardzo Dodsonowi spadnie sprzedaż i czy w takiej sytuacji wyjdą na podwyżce na plus? Czas pokaże...  😀iabeł:

PS: Czy w ciągu ostatniego roku inne pasze podniosły ceny?
no dodson drogi jak fix! dziwne,ze w dojczlandii nie podnosza cen dodsona..
fioukova, pod koniec roku podniósł St Hippolyt.
ja od jakiego czasu szukam zamiennika,ale bezskutecznie niestety.. tlumaczenie podwyzki cenami paliw wydaje mi sie dziwne,bo przeciez w dojczlandii paliwo tez drozeje,a dodson nie..
Zapas można zrobić tylko na te produkty które są w magazynie, a zostało już niewiele. W Dodsonie podwyżki nie było przez rok, a patrząc na ostatnie ceny paliw choćby to i tak dobrze.


intrygujaca informacja!
dzis zakupilam ze strony dodsona pare workow paszy ze statusem "na zamowienie". i coz w takiej sytuacji?
czy w zwiazku z tym co Pani napisala, powinnam spodziewac sie odmowy realizacji zamowienia przez polskiego przedstawiciela po cenach jakie publikuje na stronie wlasnego sklepu internetowego?
fioukova, EquiFirst też podniósł. Pavo chyba też. Chociaż.... Z Pavo to w ogóle jakoś dziwnie, bo zmienili wagę worków. Chyba żadne musli nie jest w 20 kilogramowym worku, a w 15. Cerevit chyba podskoczył, bo pamiętam, że kiedyś 20kg kupowalam za bodajże 60 zł, a teraz tyle kosztuje 15 kg (ale mogło mi się coś pomerdać i było to 70 zł).

Forkate Taaaak? O ile?  😲
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
03 stycznia 2012 18:07
A eggersmann ? Dziewczyny przecież wszystko idzie w górę :/ Naprawdę do baku nie lejemy wody, a dostawę mamy darmową i chcielibyśmy ją zostawić dla naszych klientów. Poza tym zabił nas kurs euro, który poszybował w górę, więc to nie jest po prostu widzimisię firmy. Też chcielibyśmy zostawić mniejsze ceny,ale po prostu się nie dało :/

Katja dojczlandia ma euro i pewnie ma dużo większą sprzedaż, więc trudno porównywać.
Sankaritarina, chyba maks kilka złotych na worku, dokładnych cen nie podam bo nie mam cennika 😉
ja wiem,ze wszystko idzie w gore. ale mamy tu bledne kolo. cen niskich zostawic sie nie da bo za mala sprzedaz, a zarazem taka podwyzka sprzedazy nie poprawi bo juz ludzie z bolem kupuja te produkty. chory kraj
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
03 stycznia 2012 18:16
Katja ja też uważam to za chore, też mam konia na utrzymaniu, też karmie go paszami i daje różne suplementy. Wiem jak to wkurza, zwłaszcza że produkt jest już i tak drogi :/

Olla myślę że w tym przypadku dostaniesz te produkty w starej cenie,ale napisz mi jeszcze na pw co zamówiłaś, a ja Ci dokładnie powiem.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
03 stycznia 2012 18:24
Gdzieś można zobaczyć ten nowy cennik? Obawiam się, że ja też z Dodsona zrezygnuję.
Gru, w takim razie, kolejne pytanie - na stronie producenta nie ma śladu informacji o podwyżce. Jakbym złożyła zamówienie TERAZ, to odmówią mi sprzedaży? Czy to obowiązuje tylko od 10 stycznia?

Wszystko idzie w górę, tylko płace nie  😤 Tu złotówka tam pięć, tu 10% tam procent 20... I nagle podwyżka cen paszy o kilka przecież złotych staje się przeszkodą nie do przeskoczenia w skali miesiąca. CHORE. Coś czuję, że wyemigruję, jak mawia moja kuzynka...
Koniczka, skoro 10% w górę, to będzie ok. 7zł-10zł więcej na worku. Dla mnie jest to za drogo, ponad 100zł za worek paszy to gruba przesada.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
03 stycznia 2012 18:31
No tak się domyślam, French kosztuje teraz 99zł, z rabatem jaki mam jest do przeżycia dla mnie. No ale po podwyżce to się obawiam, że 100zł bym musiała za worek zapłacić, a to już u mnie opór powoduje.
Katja, Żaden chory kraj tylko chore podwyżki -> vat, euro w górę, paliwo, a płace stoją w miejscu.
Kraj jest fajny, tylko rządzący do dupy. Gdyby nasze rodzime pasze były takiej jakości jak dodson, to podejrzewam, że zagranicznych w ogóle byśmy nie musieli sprowadzać. Płace stoją w miejscu, ceny idą w górę = nie ma funduszy by zrobić paszę Super, więc robi się pasze niższym kosztem, niższej jakości = i potem to wygląda jak wygląda.
Pytanie ile u nas ludzi karmi gotowymi paszami.... Pełnoporcjowo to już chyba w ogóle posucha. Ludzie nie mają kasy na takie "atrakcje" zazwyczaj. A i też "miejskie legendy" żyją.

Szperam po innych paszach i włos mi się na głowie jeży.... Eggersmann od 72-80 zł /worek 20 kg. Żeeesz. Gdzie te czasy kiedy cool musli 58-60 zł kosztowało....
A właśnie, jak się sprawuje French? Podajesz jak w zaleceniach 1:2?
Prędzej czy później zarówno kurs euro jak i ceny paliwa spadną. Nie wydaje mi się, żeby wtedy Dodson obniżył ceny  😎
Właśnie dlatego, że ludzie na wszystkim teraz wydają więcej (żywność, paliwo), to firmy powinny jednak zachować racjonalne ceny, bo w ten sposób mają spore szanse utrzymać swoich klientów w portfelu. A tak? Każdy w jakiś sposób liczy domowy budżet i jeśli ja mam do wyboru kupić dobrą paszę za 80zł a dodsona za 100, to się grubo zastanowię (w miesiącu schodzą mi plus minus 2 worki- sieczka i musli).
Szaleństwo z tym Dodsonem. Osobiście w moim układzie nie ja płacę, ale nie wiem, czy właściciel będzie gotowy wyłożyć więcej kasy  🤔 A źle by było, bo jak się okazało, French sprawdza się doskonale. I tu info do zen - ja karmię pełnoporcjowo i jest super, wcześniej (czyt. przed czasem pełnego sponsoringu) skarmiałam ok. kilograma dziennie i też było fajnie. Jak dla mnie ekstra. Z resztą pasza została zastosowana z pewnym sceptyzmem z mojej strony, z polecenia Gru - jak się okazało, strzał w dziesiątkę.

Brzoza - na pewno? Euro to spadnie, na 100%, ale paliwo?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
03 stycznia 2012 18:46
zen, nieee, jak bym chciała 1:2 karmić to by mi Grom chyba odleciał 😉 Długo dawałam w proporcjach 3 miarki Frencha dziennie + 4 miarki owsa, teraz zmieniłam na 2 French + 4,5 owies bo mi się trochę za bardzo przytył chłopak. Ja z Frencha bardzo zadowolona, faktycznie czuć, że koń ma więcej energii, która starcza na dłużej. Cena jest jedynym czynnikiem na razie, który może spowodować rezygnację z tej paszy.
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
03 stycznia 2012 18:46
fioukowa podwyżka obowiązuje od 10.01 i spokojnie możesz zamawiać, jeśli jednak czegoś już nie ma na magazynie to zostaniesz poinformowana kiedy będzie dany produkt i że będzie na niego obowiązywać nowa cena.

Brzoza w tym roku obniżyliśmy ceny wielu suplementów ale nikt tego nie zauważył  😀

Zenpowinno tak być, ale nie jest, bo prawda jest taka że musi się to opłacać, a na stacji benzynowej nikt mi ceny paliw nie obniża żeby mnie zatrzymać przy sobie :/  Dlatego wychodzimy też z indywidualnymi zniżkami, żeby stałych klientów zatrzymać. Końskie szmaty też poszły w górę i nikogo nie zmartwił fakt że ludzie będą mniej kupować, po prostu nie da się tej podwyżki obejść.

Koniczka a rozglądałaś się za zamienikiem ? bo tutaj podajesz mało i masz efekty tylko  czy znajdziesz coś podobnego ? Bo może wyjdzie na to samo jak będziesz dawać więcej tańszej paszy, więc warto się zastanowić czy warto. Ile Ci schodzi frencha w miesiącu ?
squirrel przewidujesz na tyle czarny scenariusz, że już zawsze pozostaniemy powyżej psychologicznej bariery 5zł? 😉 Ja trzymam się wersji, że spekulanci zarabiają na spadkach, nic nie może wiecznie rosnąć i w końcu ceny polecą na łęb na szyję, a akcje znów odbiją  🙇

Gru nie odbieraj moich postów osobiście, doskonale rozumiem, że jesteś tylko przedstawicielem Dodsona  :kwiatek: Masz rację, ja przynajmniej nie zauważyłam 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się