Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Delf, witaj w klubie. Rudy w tej chwili na widok próbki w żłobie robi już standardową minę "pańcia, nudzi ci się?  🙄" A ja wcale nie jestem lepsza, wyzywając kolejne pasze od karm dla królika albo kozich bobków...

Uważam, że na workach Dodsona powinno być napisane, jak na papierosach - "Produkt silnie uzależniający", "Grozi śmiercią portfela"...




Heh , mój odkąd je dodsona to samego owsa nie zje więc wiem kiedy stajennym spełnia swoje obowiązki i daje koniowi pasze ;-)
Haha, Delf, ja karmiąc niepełnoporcjowo (czyli siłą rzeczy koń owies dostaje) mam akcję pod tytułem "gdzie są granulki" - paradoksalnie granulki to ulubiony składnik paszy rudego, bo daję mixa - bo ona SAMEGO owsa nie jada  🤔wirek:

Gru - łaaa, sama bym zjadła tą karmę dla królików  😍 Haha, muszę wymyślić nowe przezwisko dla pasz kategorii "it's not Dodson" 😉
Haha, Delf, ja karmiąc niepełnoporcjowo (czyli siłą rzeczy koń owies dostaje) mam akcję pod tytułem "gdzie są granulki" - paradoksalnie granulki to ulubiony składnik paszy rudego, bo daję mixa - bo ona SAMEGO owsa nie jada  🤔wirek:

Gru - łaaa, sama bym zjadła tą karmę dla królików  😍 Haha, muszę wymyślić nowe przezwisko dla pasz kategorii "it's not Dodson" 😉




Mój pasza+owies zje jeszcze , ale samego owsa to nie ruszy , porozsypuje troche po niucha czy czegos dobrego tam nie ma troche ruszy i zostawi :/ DLatego dostaje troche owsa , pasza i sieczka 😀
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
16 lutego 2012 07:54
Just Grass:


Pasture mix:

Gru    😍


Mam pytanie czy jest tu jakaś dobra dusza która pomoże mi z wybraniem odpowiedniego żywienia i wybrania paszy z dodsona ? 🙄
dla mnie dodson jest przereklamowany  😵 cena nie jest adekwatna do jakości, bo efekt przy skarmianiu żaden  🙁
ash   Sukces jest koloru blond....
16 lutego 2012 11:28
dla mnie dodson jest przereklamowany  😵 cena nie jest adekwatna do jakości, bo efekt przy skarmianiu żaden  🙁


chyba żartujesz? a ile karmisz tą paszą?
mój koń stał na dodsonie przez ponad 2 lata. Stał na build-up mix i build& glow. Po żadnej innej paszy nie widziałam takiej zmiany na +, jak po DH.
ano1234, napisz konkretnie, jakie są twoje doświadczenia, bo napisać tak jak ty w swoim poście to może każdy o każdej paszy.
ovca   Per aspera donikąd
16 lutego 2012 11:31
Ma ktoś może zdjęcia pasz st. hippolyta?  :kwiatek:
Ja dziś zrobię polen musli i equigarda jak dojadę do stajni 🙂 cyknę też sieczkęagrobsa 🙂 panterka mogłaby coś cyknąć no 🙂
stosowałam pasze Dodsona przez długi czas (z przerwami z powodów słabego zatowarowania dystrybutora  😵 )
np. Leisure Mix, Build Up Mix, Competition Concentrate - teraz jeszcze do tego cena KOSMOS  🤔

brak efektów totalnie, teraz karmie spillersem,  http://www.nielubiespamerow.pl efekt był widoczny od razu  😍
ano1234, a w jakich ilościach karmiłaś tym dodsonem? Pełnoporcjowo? I po jakim czasie był widoczny efekt na jakiej ilości spillersa i jaki dokładnie?? 🙂

edit. pytam, bo na 4 posty, które do tej pory zamieściłaś na forum 3 dotycza sklepu Atos. Mogłabyś darować sobie taką krecią robotę dla tego sklepu, bo Twoje działania bardzo łatwo wyłapać i z pewnością zaraz ktoś by też to zrobił i tak się tylko zdobywa niechęć dla sklepu. Wstydź się.
chciałam przedstawić pasze która stosuje spillers conditionig mix -------- to jak ma to niby zrobić, co za dziwne zachowania  🤔  ludzie  w postach linkują różne pasze także  w ten sposób, podchodzi pod dyskryminacje  🤬

Tak karmie  pełnoporcjowo teraz, wcześniej dodsonem TEŻ  a efekt zerowy
juz kiedyś pytałam, ale nie dostałam odpowiedzi. W jakich dawkach podajecie 16+, zeby było widać efekty i jakie to efekty?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
16 lutego 2012 12:42
Forta mój nie stojąc pełnoporcjowo na DH- w momentach największych obciążeń (było zimno a trener przyjeżdżał co weekend na 2-dni treningów) dostawał 2 miarki pavo'skie do dziennej dawki owsa
i jaki był efekt?
Czy polecicie mi coś stosownego, dla młodego konia ( cztery lata ), który ostatnio miał i nadal ma problemy z nogami. Skutkiem tego jest przeciążenie stawów, złe ustawienie i co najgorsze, od dłuższego czasu nadwyrężanie zdrowszej nogi. Nie przedłużając. Jest jakaś pasza/suplement, która wzmocni układ kostny, ścięgna i pomoże szybciej wrócić do pełni zdrowia, ułatwi rekonwalescencje ? Większość takich jest z przeznaczeniem dla starych lub intensywnie pracujących koni, a mi chodzi tylko o to, żeby mu dopomóc i ulżyć jakoś po tych "rewelacjach". Dodam, że był to uraz mechaniczny. Zwierzak jest młody i zdecydowanie, bardzo się martwię o jego przyszłość. Dowiedziałam się również, że bolesność i opuchnięcia, mogą wracać do momentu, kiedy wszystko na nowo się nie obuduję i nie zostanie skorygowane, czyli mniej więcej-pół roku. Chciałabym zastosować jakiś dodatek  😉
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
16 lutego 2012 13:09
Forta koń był świeży nawet po dwóch dniach 'orki' na hali potrafił dać czadu trzeciego dnia, nie dodawałam mu żadnych witamin- a sierści była błyszcząca.

Faktem jest, że trudno mi ocenić DH pod kątem nabierania masy, bo przy tych największych obciążeniach dostawał też pół zalecanej dziennej dawki 'more muscle' cortaflexu
ash   Sukces jest koloru blond....
16 lutego 2012 13:10

Tak karmie  pełnoporcjowo teraz, wcześniej dodsonem TEŻ  a efekt zerowy


to przedziwne w takim razie, bo ja karmiłam DH pełnoporcjowo i efekt był widoczny już po 4 miesiącach stosowania.
A dystrybutor w tym czasie był świetnie zatowarowany, z dnia na dzień miałam paszę u siebie.
Fioukova swojego czasu podawała chudej 13-letniej arabce 1-1,5 miarki Build Upa dziennie i przy lekkim treningu po 4-5 miesiącach kobył wyglądał naprawdę dobrze. 😀 I tak zaczął się mój romans z Dodsonem  😍
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 lutego 2012 18:09
Akurat skuteczności to Dodsonowi odmówić nie można. Karmiłam wieloma paszami od nich i zawsze byłam zadowolona z efektów.
Aroid - http://www.hippolyt.pl/MoviCur-97.html




OLIMPIC CLAIM


MESZ


Struktur Energikum


Beste Jahre


Equilac


Reform G


resztę później 🙂 aparat się rozładował

generalnie wszystkie pasze są bardzo podobne do siebie różnią się dodatkami  - dzięki temu można łatwo przechodzić z jednej paszy na 2
panterka
podobieństwo podobieństwem, ale czy 1 i 2 zdjęcie to to samo? tak samo 3 i 4 tylko z innym opakowaniem...?
chyba powinnam iść już spać
dziękuję za uwagę już poprawiam
[quote author=ano1234 link=topic=25.msg1305585#msg1305585 date=1329394624]

Tak karmie  pełnoporcjowo teraz, wcześniej dodsonem TEŻ  a efekt zerowy


to przedziwne w takim razie, bo ja karmiłam DH pełnoporcjowo i efekt był widoczny już po 4 miesiącach stosowania.
A dystrybutor w tym czasie był świetnie zatowarowany, z dnia na dzień miałam paszę u siebie.
[/quote]

mnie tez to zastanwia. Niejednego konia przestawilam na D&H, efekty WOW!
Także wpisuję się w rejestr fanów efektów Dodsona - chociaż pewnie niepotrzebnie, bo trąbię o tym na prawo i lewo  🤣 Tak jak pisała Brzoza - 1/1,5 miarki dziennie już dało niezły efekt. Takie nic, smaczek do owsa, lekka stymulacja, ot, a nuż coś wyjdzie. I wyszło  😍 - kobyłka nabrała masy, a cośmy przetrenowały, to poszło w mięśnie. Serio, biorąc pod uwagę maleńką dawkę, efekty były świetne.

Jak Brzoza ma jakieś zdjęcia z początku naszej współpracy, to zrobimy wam zestawienie pt "Przed i po - D&H Build Up Mix, porcja dla chomika". Bo ja mam tylko te "po"...

No i nie wspominajmy już o fakcie, że Competition zaczarował mi konia. I mojego trenera - tzn, jego konia. Choć w sumie trenera chyba bardziej xD Słowo, jeszcze chwila, a zawojuję okropnego Sukcesa w WKJ i staną wszyscy na Dodsonie - mam już 3 konie, czwarty myśli i kolejni myślą, czy by nie pomyśleć... Ej, normalnie, powinni mi za to płacić. Gru..? Może doczekam się za to złotego biletu do fabryki cudów i lupa wreszcie wyląduje na półce?  😜

A na sezon zaczynam się zastanawiać nad French Balancer - wszyscy chwalą, polecają, a że karmię niepełnoporcjowo... A na French dalibyśmy radę finansowo stanąć jak należy, 1:1 do owsa... Jak myślicie? Kiedyś już przeżywałam fazę na Frencha, nie wiem, dlaczego nie ożyła 😉
karmie Dodsonem, teraz cała stajnia na MareYoungstock, wczesniej Stud Balancer...
a konie w treningu pokazowym na Build Up ( miedzy innymi)

efekty sa ZAWSZE
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 lutego 2012 22:15
fioukova, bardzo polecam Frencha. Tylko uwaga - kop jest ewidentny 😉
Aroid, z dodsona to Sales Prep jest dla mlodych koni z dodatkiem czegos tam na skostnienie. I dobrze tuczy przy okazji. Ale w twoim wypadku to bym zawitala w watku o suplementach. 😉
stosowałam pasze Dodsona przez długi czas (z przerwami z powodów słabego zatowarowania dystrybutora  😵 )
np. Leisure Mix, Build Up Mix, Competition Concentrate - teraz jeszcze do tego cena KOSMOS  🤔

brak efektów totalnie, teraz karmie spillersem,  http://www.nielubiespamerow.pl efekt był widoczny od razu  😍


Dziwne, bo z dostępnością Dodsona raczej problemów nie ma a jeśli braki się zdarzają, to są sporadyczne.
Czekania długiego nie ma, bo z tego co wiem dostawy dochodzą do kraju często i  regularnie.
Chyba, że mówisz o wcześniejszym dystrybutorze sprzed 4 lat  😉 No wtedy to faktycznie była wielka kaszana  😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się