Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
15 listopada 2008 20:57
Alfalfa Dodsona albo Luzerne St. Hippolyta.
Koniczka a jak dawkujesz Alfafla?
Przerabiałam kilka pasz Marstalla ( rewelacja), Havensa Green Vet i tego standard ( jednak dla nas Havens to dalej porażka) żeby stanąć na sieczce Spillersa- którą sobie bardzo chwalę.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
15 listopada 2008 23:04
Moniaaa ja akurat Alfalfa nie daję, bo lucerna jest dość tucząca, a tuczenia Gruby na pewno nie potrzebuje 😉 Daje sieczkę Fibergy, którego lucerna jest tylko częścią, a nie jedynym składnikiem i daję po 1 miarce dziennie (to są ok 3 garści)
Ponia   Szefowa forever.
15 listopada 2008 23:05
Ja daję Spillersa,ponad rok już i jestem BAAAArdzo zadowolona;-) a chłopaki jeszcze bardziej.
- Instant Energy Cubes plus od tego sezonu na zawody HDF Power Mix 😀
- do tego czasem Happy Hoof plus Conditioning mix.


aaaa
kobyła u mnie w stajni dostawała Conditioning cubes plus Pink Powder NAF'u na ogólną poprawę i widać było różnice po niecałych 2 tyg. ( opinia własciciela,który odwiedza konia raz w mcu, jak dobrze pójdzie)
Sierra dzięki 🙂 A w zasadzie po co jest ten mesz 😀? Może głupie pytanie, ale w sumie nie wiem.
Koniczka, achaa myślałam, że dajesz 😉
Ja chyba zainwestuję w alfalfa dopiero po zimie.
Dzieki
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
15 listopada 2008 23:22
Dawać nie daję, ale widziałam efekty u koni tych co dają 😉
z moich obserwacji i doświadczeń sieczka spillersa conditioning fibre jest bardzo fajna
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
16 listopada 2008 09:32
Angeel, nie grzesz..
Jak chcesz tego eggersmana, to się odezwij - bo przedstawiciel u mnie w stajni stoi.
Koniczka, tyją? 😀 Jak
Bo mi to młodego coś mi sie zdaje, że podtuczyć trzeba będzie 😉
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
16 listopada 2008 10:16
MoniaaA, mój Kulek dostaje lucernę St. Hippolyta.
I - ekhm - jego ksywka się z kosmosu nie wzięła, hihihi.

(dobra, niech będzie, że dodatkowo mocno się nie przepracowuje. Albo i wcale. Niemniej, lucerna jest spożywana bardzo chętnie i działa)
Alvika a gdzieś w necie dostane? 😉
Bo w naszej lubelskiej dziurze pasz zero...
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
16 listopada 2008 10:26
Zajrzyj tu: http://www.consult-s.pl/pasze.php
Centrala w Rybniku, ale dowożą. Może mają koło ciebie przedstawiciela, tylko na www info jeszcze o tym nie ma?
Ok, dzieki.
Napisałam do nich meila, zobaczymy 😉
Ile tej lucerny dziennie dajesz?
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
16 listopada 2008 10:51
1,5 miarki co drugi dzień
Ja ostatnio dawałam pasze EquiFirst-cenowo i jakościowo ok.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
16 listopada 2008 11:12
alvika jest tam jakis cennik czy trzeba maila napisac? mnie interesuje equilac i fohlen gold
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 listopada 2008 15:35
Moniaaa zaokrąglają się i to bardzo ładnie 🙂
KS "Mesz, to pokarm regulujący trawienie, a na dodatek idealny sposób na piękną sierść; zwłaszcza w wilgotne i chłodne zimowe wieczory jest miłym urozmaiceniem jadłospisu. (...)Koniowi podajemy lekko ciepły. Mesz można przyprawić do smaku dodając trochę melasy, lub razem z siemieniem lnianym gotując zioła (np. rumianek, pokrzywę, babkę lancetowatą.) (...)Taki ciepły posiłek konie powinny dostawać nie częściej niż dwa razy w tygodniu!"

Dlaczego ja daje:
- bo koń go uwielbia, a ja uwielbiam mojego konia
- bo lubię jak wraca z zimnicy do stajni i dostaje raz na czas ciepły posiłek 😉
- bo pięknie wygląda, pomimo że jest zima, ma futerko zdjęte niedźwiedzia i nie ma zielonki

itd itd 😉
Sierra, na to wygląda, że się zaraz z kimś ze stajni zrzucę na mesz 🙂
Gillian   four letter word
16 listopada 2008 21:52
a my wcinamy Pavo Nature's Best 🙂 zresztą ja wierna Pavo jestem więc mój koń jest na to skazany 🙂 ale widac, że mu służy i to chyba najważniejsze🙂
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
18 listopada 2008 22:23
jak dopasowujecie ilosc granulatu do ilosci innych pasz tresciwych? tzn chodzi mi ile odjac kg np owsa zeby dac np 1kg granulatu?
To nie jest takie proste: jak 😉 - no tak jakby, aby przede wszystkim nie szkodzić.

Ale tak na szybko i na kolanie, myślę, że możesz przyjąć: albo kg za kg, albo MJ za MJ. Zakładając np. że dajesz granulat Pavo Condition Extra. Miarka (Pavoska, Marstallowska, Havensowska i inne standardowe) granulatu waży ~1kg, owsa natomiast ~0,7kg. I teraz, możesz odjąć np. 1kg owsa (1,4miarki) i zastąpić to 1 miarką granulatu (~1kg). Albo... Owies - przyjmuje się, że - przeciętnie ma 12 MJ energii. Taki granulat Condition Extra ma 12,3 MJ - czyli w przybliżeniu, tyle samo. Więc zdejmując 1kg owsa, dajesz 1kg granulatu. Jeśli twój granulat ma więcej/mniej to obliczasz według prostej matematycznej proporcji.

Pod warunkiem, że nie chcesz robić "rewolucji", tylko zastąpić owies, czy przełamać monodietę owsianą.

Nie wiem czy ma to sens. Ja bym tak na twoim miejscu zrobiła, ale fachowcem nie jestem 😉
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
19 listopada 2008 08:24
sierka dzieki wielkie!

dla mamuski bede podawac (Energia Strawna 13,1 MJ)
http://animalia.pl/produkt,6335,507,Pavo_Podo_Lac_1___Mare_Pellet.html
( teraz dostaje owies, otreby, olej, marchew i chcialabym zastapic "obiadowa" ilosc owsa czyly ok. 1,5kg)

i znalazlam taki wykresik


dla malego (Energia Strawna 12,8 MJ) 2,5 miesiaca
http://www.zoolandia.pl/sklep/pavo,podo,start,0,1,6398.html
i rowniez chcialabym zastapic ilosc obiadowa czyli 0,5kg



gdybym dawala zgodnie z tym wiykresami to bym chyba zbankrutowala
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
19 listopada 2008 09:58
Margaritka ale te wykresiki to zdaje się wyznaczają dawki w momencie jak koń jedzie tylko na danym granulacie. W momencie kiedy zastępujemy nim część owsa, a nie całość to już zupełnie inna bajka.
budynio   powrót do świata dźwięków!
19 listopada 2008 11:43
moj starszy pan je od czasu dłuższego Dodson & Horrel Build Up i szczerze powiem wygląda świetnie ale sama pasza mi wizualnie się nie podoba. ale nie mi sie ma podobać najważniejsze że ją je.. i niestety inne konie też ;/ bo obiad dostają na padoku i mu wyżerają bestyjki. a teraz chce kupić coś fajnego dla gluta 6mcy. wet mi powiedział że pavo cerevit + witaminy plusvital jest ok , ma ktoś jakieś doświadczenia?
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
19 listopada 2008 12:46
czyli jabym chciala zastapic 1,5kg owsa matce to ile granulatu?

a malemu 0,5kg? ( zastanawia mnie tez na tym wykresie okres lato - zima tylko u mnie z wiekeim zrebaka sie nie pokrywa..)
margaritka - tak jak napisała Ci to sierra
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
19 listopada 2008 14:18
sorka ale z goraczka nie mysli sie dobrze
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się