Tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair i inne

Dziewczyny, a ile realnie się zarabia jako cabin crew? Jak wygląda grafik pracy?
zalezy gdzie latasz i ile oczywiscie...

zaslyszane:
w OLT pensja stala to 1200zl, ktore dostajesz na pewno(tylko za nic nie moge sobie przypomniec czy to netto czy brutto?) + do tego oczywiscie za kazda wylatana godzine jest stawka.... mowia ze w OLT tak latajac kilka razy w tyg mozna wyciagnac najmarniej 2.5k na reke.
Mery oczywiście, że nasza robi 😉
a mi sie wydaje, ze my mamy robic wizzair'a, a ryan ta śląska jakaś nowa firma tu... czy mi sie cos myli?


ok, obejrzalam zdjecia i rzeczywiscie... upsik 😉  😀iabeł:
Chyba odwrotnie 😉 nawet na pewno odwrotnie 😉
ovca   Per aspera donikąd
16 lipca 2012 18:59
zaslyszane:
w OLT pensja stala to 1200zl, ktore dostajesz na pewno(tylko za nic nie moge sobie przypomniec czy to netto czy brutto?) + do tego oczywiscie za kazda wylatana godzine jest stawka.... mowia ze w OLT tak latajac kilka razy w tyg mozna wyciagnac najmarniej 2.5k na reke.


kumpel po pierwszym miesiącu pracy dostał jakoś niecałe 3k, a latał właśnie kilka razy w tyg- więc to pokrywa się z informacjami od mary 🙂

w wizzairze obiło mi się o uszy coś o 15 euro za lot+ podstawa 400 euro, ale nie wiem czy czegoś nie pokręciłam.
W Katowicach też jest nabór na cc w liniach czarterowych- tam bym nie poszła za żadne pieniądze  😁
a wiecie jak zaczepić się gdzieś jako cabin crew?
wymyśliłam sobie że spróbuję tak popracować, może będzie fajnie. Niestety naborów we Wrocławiu brak.
Trzeba mieć porobione certyfikaty językowe? Jest szansa się załapać z jednym językiem?
ovca   Per aspera donikąd
16 lipca 2012 19:57
rtk we wrocławskiej bazie wizzair robią nabór raz na jakiś czas

Cabin Attendants - Wroclaw base
Location: Wroclaw
Job Code: CA 10/2009
Description
Due to our planned further expansion in Poland, we might have new openings for cabin attendants at the Wroclaw base.

Requirements:
Aged 19 or over
Minimum 165cm (girls) and 170 cm (boys) in height
High school education degree
Fluent English both written and spoken
Ability to swim
Ability to reach the base airport in one hour during standby duty
Some face-to-face customer service experience and sales skills
The perfect candidate also:
Possesses excellent communication skills
Is flexible and resilient to the demands of shift working
Is able to work under pressure
Can easily work in a team
An intermediate -level language exam (A, B or C) in one of the world languages is required by the Hungarian Civil Aviation Authority.
Additional information
Tattoos and piercing (other than one earring per ear) are acceptable but must not be visible.
Please note that if you wear glasses or contact lenses and your prescription are above + or below – 4 you are likely to fail the mandatory medical examination.


Jak mi się uda złapać znajomą która u nich lata mogę podpytać o szczegóły 🙂
Byłabym bardzo wdzięczna  :kwiatek:
Czyli widzę, że muszę zrobić jakiś certyfikat angielskiego. Ranyy, czemu to jest takie drogie  🤔wirek:
Nie straszcie tym Modlinem, lecę stamtąd 19-go sierpnia. Mam nadzieję, że do tego czasu wszystko będzie normalnie działało.
Ja lecę z Modlina w ten czwartek więc zdam relację. Jestem dobrej myśli  😉
majek   zwykle sobie żartuję
17 lipca 2012 10:33
19 jest w ten czwartek, więc Moze lecicie tym samym. Mój mąż też leci tego dnia z Modlina na Stansted rano.  Z synkiem.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
17 lipca 2012 11:03
Lena leci 19-go sierpnia 🙂
majek   zwykle sobie żartuję
17 lipca 2012 11:10
Lena leci 19-go sierpnia 🙂


chyba się nie wyspałam. Przegapiłam sierpień
Nie martw się, ciągle jest lipiec  😁
majek   zwykle sobie żartuję
17 lipca 2012 11:23
Nie martw się, ciągle jest lipiec  😁



ufff
rtk sprobuj w innych liniach 😉 OLT robi teraz chyba nabory non stop... zawsze możesz spróbować w LOTcie. niby baza, baza w Warszawie, ale później sobie latasz do domu do WRO prywatnie 😉
to raczej watek o korzystaniu z tanich linni a nie o pracy w nich. skupcie sie na temacie, prosze.  :kwiatek:
Apropo tanich linii lotnicznych 🙄

Wczoraj chciałam zarezerwować dwa bilety na ryanairze do londynu na stansed. cena poczatkowa 375zł/1 bilet, po doliczeniu wszystkich opłat (np. za walizke 20kg ponad 300zł) wyszło mi ponad 800zł. Chyba o 100zł za 1 bilet drozej wyszło mi LOTem, gdzie mam posiłek w cenie, miejsce na bilecie, bagaz 20kg i do tego wszystkiego ląduje na Heathrow.
Dotychczas jesli juz gdzies leciałam to na wakacje z biurem podrózy, wiec rezerwowanie/znajdowanie lotów jest mi obce, ale jesli chodzi o 'tanie linie lotnicze' to jestem bardzo rozczarowana. Nie oczekiwałam, ze dostanę ten bilet za darmo, ale myslałam, ze w 500zł za jeden się zmieszczę  🙄

edit: bilet rezerwowałam na 15 sierpnia
bo zeby znalezc serio tanie TANIE to trzeba sie niezle nagłówkować wg mnie 😉
ja po 3 godzinach wczoraj wymiękłam  😉
Najlepsze są ceny zmieniające się jak w kalejdoskopie  🙄 Ostatnie kilka dni spędziłam na polowaniu na sensowne połączenie, pomimo niechęci do Ryana wyglądał najkorzystniej cenowo, strona działała jakby chciała, a nie mogła, nie mogłam się doszukać całkowitej ceny biletu itp. Jak w końcu wszystko zadziałało ( późno wieczorem, może dlatego ), cena była taka, że w końcu lecę Wizzem  😂
Jun- bo teraz loty do i z Londynu to ceny z kosmosu z okazji olimpiady. Każdą linią, bo ja też sprawdzałam intensywnie zanim zapłaciłam ponad 1000zł za bilet do domu na wakacje.  🤔
eh ja tez mniej wiecej tyle zapłaciłam  🤔 Brałam pod uwage olimpiade, ale miałam cicha nadzieje, ze konczy sie 12 sierpnia i juz bedzie lepiej, ale sie przejchałam, a wyjechac pozniej juz nie moge niz 15 sierpnia  🤔
Czy ktoś się orientuje w jakim okresie są najtańsze loty do Rzymu? Teraz to widzę do końca roku jakieś kosmiczne ceny (w porównaniu do Mediolanu np.). Czy jak zawsze pozostaje polować, a nuż się ustrzeli okazję?
Na szczęście "muszę" lecieć Wizzarem, bo tylko on lata w Katowic do Rzymu.
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 lutego 2013 16:42
wendetta szukałam właśnie połączeń do Rzymu, z Wrocka nic poniżej 200zł w jedną stronę... pod koniec marca z Katowic za 105zł jest jakiś lot, ale tak to 200zł...
właśnie, będę wdzięczna jeśli komuś rzuci się w oczy tani lot z Wrocławia/Łodzi/Poznania/Katowic, do Perugi lub Rzymu w okresie 21-24.03. i 1-3.04.  :kwiatek:
ovca   Per aspera donikąd
02 lutego 2013 12:48
Facella na tanie bilety jeszcze trochę za wcześnie, z Wro Rzym lata tylko w sezonie, od końca marca, a najtańsze bilety pojawiają się około 6 tygodni przed odlotem. Poczekaj do końca lutego i wtedy poszukaj, powinno być taniej 🙂 zobacz, że już np na 4 i 17 kwietnia są za około 120 zł.

Facella   Dawna re-volto wróć!
02 lutego 2013 14:26
17 to już trochę za późno... ja histeryczka jestem, wolę mieć wszystko gotowe wcześniej  😁
Tydzień temu wróciliśmy z Fuerteventury bez jakiejś organizowanej wycieczki - Ryanem przez Mediolan i powrót przez East Midland. Sama podróż kosztowała nas mniej niż 100 euro na łebka. Bukowaliśmy jakieś 3 tygodnie wcześniej dwa dni przed wyjazdem bilet kosztował już 1200 zł.
  Ehh, gdyby Ryan miał takie loty do Nicei to chyba bym im pomnik wystawiła 😀
ovca   Per aspera donikąd
02 lutego 2013 17:45
Hexa możesz przecież lecieć do Nicei via Dublin. Bardzo tanio na pewno nie będzie (Dublin to chyba najdroższy kierunek od nas), ale można coś pokombinować.

Ja w marcu lecę do Dublina na szkolenie z Ryana, chodzą ploty że mają być wprowadzone ograniczenia bagażowe jak w Wizzarze...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się