kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić

neurolog, laryngolog, kardiolog, psychiatra. Moim zdaniem w takiej kolejności. O ile przyczyna nie jest tak błaha jak np przemęczenie, czy niedożywienie z powodu odchudzania.
Dziękuję :kwiatek:

Powodem omdlenia (w środku transportu miejskiego) mogło być przemęczenie no i nie zjadłam tego dnia rano śniadania, bo zaspałam i spieszyłam się na zajęcia, dlatego mimo kontrolnej wizyty u lekarza nie zmartwiłam się tą sytuacją za mocno. Niemniej jednak od tego dnia minęły dwa tygodnie, z czego ostatni spędziłam w domu na zwolnieniu lekarskim i zawroty głowy raczej się nasilają, mimo, iż czuję się wypoczęta i odpowiednio "dożywiona".
Z czystej laickiej ciekawości zapytam tylko - z czym do laryngologa? Żeby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku z błędnikiem?
Zepsuł mi się palec 🙁
W poniedziałek miną 3 tygodnie, odkąd serdeczny palec u prawej dłoni spuchł mi do rozmiarów parówki. Spuchł tak o, po zjedzeniu snicersa (potrzebowałam szybkiego kopa cukrowego). Ale to nie alergia, bo snicers mi  się zdarza tak raz/dwa razy w miesiącu i nigdy na niego źle nie reagowałam. Do tego nie jadłam nic słodkiego od tamtej pory, a paluch nie zmienił rozmiarów... No i nie boli, ale dwa dni temu lekko poczewieniał w okolicy stawu paliczkowego(?), tego między p.dalszym a środkowym.
No i nie wiem zaczęło to to swędzieć i takie sobie jest, wcześniej mi nie przeszkadzało, ale swędzenia to ja nienawidzę. 🤔 Do lekarza już prawie poszłam, ale w końcu nie dotarłam. Idę w poniedziałek, a do tego czasu chyba zwariuję...
Tak- miałam na myśli błędnik.
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 marca 2013 17:33
jeśli występuje krew w moczu, to co to oznacza?  może to być spowodowane alkoholem? szczególnie występuje dzień-dwa dni po imprezie. można tę zależność jakoś połączyć?

Może to zapalenie/wrzody żołądka? Tylko wtedy chyba ta krew byłaby w kale...

Goździk, jak w tym czasie nie wychodziłaś na zewnątrz i np. siedziałaś głównie przed TV/komputerem, to mogły Ci się te zawroty nasilić. Sama tak mam, że jak nie wyjdę chociażby do sklepu, to mnie łeb naparza, a dodać do tego komputer - to już masakra (-:
[quote author=Babi link=topic=2915.msg1729963#msg1729963 date=1364422662]
jeśli występuje krew w moczu, to co to oznacza?  może to być spowodowane alkoholem? szczególnie występuje dzień-dwa dni po imprezie. można tę zależność jakoś połączyć?

Może to zapalenie/wrzody żołądka? Tylko wtedy chyba ta krew byłaby w kale...
[/quote]
Żołądek nie ma połączenia z nerkami i pęcherzem moczowym 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 marca 2013 18:09
[b]rtk[/b], dlatego napisałam, że to by było w kale  🙄 Tyle że znajoma też miała krew w moczu + białko i stwierdzili u niej problem z żołądkiem, inaczej bym się w ogóle nie odzywała.
czy ktoś z was był odczulany? mógłby coś napisać na temat jak to wszystko wygląda, co ile się odczula, czy faktycznie pomaga, jaka cena i czy jest to refundowane  :kwiatek:
dodam, ze alergie mam na kurz i na sierść kotów które mam u siebie w rodzinnym domu, przyjezdzam raz w tyg czasami raz na 2 tyg. leczyłam się kiedys zyrteckiem ale powodował sennosc i bole glowy, od 2 lat biorę Avamys ale uczulenie zaczęło mi wychodzić skórą (mam plamy i swędzące 'placki' na twarzy po jakiejś dobie jak wracam do domu) od alergologa dostawałam rozne masci ale były skuteczne przez pierwsze kilka tygodni, tym bardziej, ze problem zaczął mi się nasilać od jakiegos miesiaca.
emade, odczulam się od października 2012, mam dosyć mocne alergie i dużo. Teraz odczulam się mieszanką olcha+brzoza i leszczyna. Odczulanie mam w każdą środę( teraz już będziemy przechodzić na co 2 tygodnie, a później co 4)i za każdym razem w przeciwną rękę. Zastrzyki nie bolą, no może 0,6 i 0,8( dostaje sie jeszcze 0,1; 0,2;0,4).🙂 W dzień odczulania nie powinno się przemęczać, jest zwolnienie z w-fu, ręka może lekko pobolewać po zastrzyku. Po zrobieniu zastrzyku czeka się ok.30 minut jeszcze, w razie wystąpienia wstrząsu lub innch reakcji. Jest refundowane. Nie powinno się jeść w dni odczulania produktów krzyżowych(krzyżujących?), w moim przypadku są to pomidory, jabłka, morele, orzechy itp. oraz pić alkoholu. Mam wrażenie, że już jest minimalna poprawa, ale może to tylko efekt placebo. 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
31 marca 2013 10:43
Jak często można robić zdjęcie rentgenowskie? Okolice głowy, konkretnie panorama szczęki i żuchwy. Przydałoby mi się co pół roku/rok robić, ale czy to bezpieczne?
czy sucha skora ze sklonnoscia do liszajow to moga byc jakies niedobory? podejrzewalam vitA ale to chyba nie to...
czy ktoś z was był odczulany? mógłby coś napisać na temat jak to wszystko wygląda, co ile się odczula, czy faktycznie pomaga, jaka cena i czy jest to refundowane  :kwiatek:
dodam, ze alergie mam na kurz i na sierść kotów które mam u siebie w rodzinnym domu, przyjezdzam raz w tyg czasami raz na 2 tyg. leczyłam się kiedys zyrteckiem ale powodował sennosc i bole glowy, od 2 lat biorę Avamys ale uczulenie zaczęło mi wychodzić skórą (mam plamy i swędzące 'placki' na twarzy po jakiejś dobie jak wracam do domu) od alergologa dostawałam rozne masci ale były skuteczne przez pierwsze kilka tygodni, tym bardziej, ze problem zaczął mi się nasilać od jakiegos miesiaca.


Ja byłam odczulana na kurz i pleśnie dobre kilka lat jako dziecko, pamiętam to jak przez mgłę - wydaje mi się, że szczepionkę kupowaliśmy po regularnych, nierefundowanych cenach i zazwyczaj na zamówienie w aptece. Najpierw chodziłam na zastrzyki co tydzień, potem co dwa, trzy... Ostatecznie chodzi się przez rok-dwa co około 6 tygodni na zastrzyki z dawką "przypominającą". Wydaje mi się, że w moim przypadku poprawa była ogromna, także mimo, iż było to upierdliwe, bo zajmowało mnóstwo czasu, nie żałuję 🙂
Co zrobić z takim pęknięciem skóry między palcami u stopy?
Nie mam problemów z grzybicą, ani niczym takim i nigdy z resztą nie miałam, ale często pojawia mi się to w jednym i tym samym miejscu. Jest nie duże i wygląda mniej więcej jakby mnie kot podrapał.
Zawsze myję stopy dokładnie między palcami i zastanawiam się skąd to się bierze. Czym to posmarować, bo wydaje mi się, że jakbym zgłębiła się w temat i coś stosowała na to ,to się zagoi?
Alaska tak na szybko wpadla mi masc z wit A
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
01 kwietnia 2013 08:58
Hej
Mam od jakis 2 tygodni ,ból w prawym górnym kwadracie klatki piersiowej .
Najpierw był to ból kłujący ale póżniej zaminił się w uciążliwy uciskowy jakby ból . ]
Tak jakby mnie coś trzymało ciągle .

Może ktoś coś podobnego miał ?
Póki co wziełam furosemid i szukam aspiryny ,gdyby to miał być jakiś płyn czy problem z sercem .
Do lekarza jestem umówiona ogólnie 16 kwietnia
Trochę nieodpowiedzalne jest łykanie furosemidu na własną rękę.
Boli bardziej jak robisz wdech? Miałaś jakiś uraz? W jakich okolicznościach się zaczęło?
Gillian   four letter word
01 kwietnia 2013 09:54
nieodpowiedzialne swoją drogą, ale zastanawia mnie motywacja?
Furosemid?  😲 Ale na co ten furosemid? Gajara- nadciśnienie masz? Płyn se zdiagnozowałaś w klatce piersiowej i łykasz furosemid na to? 😁 Jakbyś miała płyn w opłucnej, to ci furosemid nie pomoże. A z płynem w osierdzi, to byś zaliczyła zaburzenia rytmu serca. I też furtosemid nie pomoże.
Ty w ogóle masz jakieś pojęcie o pojęciu, czy żadnego?  😵
Cycki opadają i tak już opadnięte.  😉
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
01 kwietnia 2013 10:58
Furosemid jak i wiele pochodnych to moje leki które sobie biore dorażnie według zaleceń lekarza .
Oczywiście nie nadużywam bo podnosi kreatynine .

No właśnie ani nie spadłam z konia ani nic ,przez 3 tygodnie chodziłam na rechabilitacje .
Na prądy ,oraz ćwiczenia rozciagające prawą strone .  I któregos dnia wieczorem siedzą przy laptopie zaczeło mnie boleć .
Wtedy do był tylko wieczorem i to był kłujący ból od tamtej pory mineło z 10 dni i ból sie utrzymuje .

Myślałam że to przetrenowanie ale nie tak długo by sie utrzymywało .
Na wadze przybyło mi 1kg ale dawno sie nie ważyłam ,więc dlatego wziełam furosemid .
Jako że może to być też cos innego jak np zapalenie jakieś czy coś z sercem wziełam aspiryne .

A co do pojęcia od 19 lat jestem związana z medycyną ze szpitalami więc coś tam wiem .
Skoro coś tam wiesz, to łykaj co se chcesz i się tu nie pytaj o nic, bo żadna z nas nie będzie przecież mądrzejsza od ciebie w tym temacie.   😤  😵
Gillian   four letter word
01 kwietnia 2013 14:07
gajara18, pojęcia nie masz totalnie, z tego co czytam.
slojma   I was born with a silver spoon!
01 kwietnia 2013 14:24
emade- ja byłam odczulana jedynie półtorej roku. Jestem uczulona na naprawdę wiele rzeczy nie tylko alergie typowe pyłkowe, ale również pokarmowe, na leki, zimno etc. Moja alergia doszła już do stanu bardzo poważnego, nawracająca  i praktycznie nie znikająca pokrzywka, duszności, problemy z oddychaniem a nawet z życiem. Moje pierwsze odczulanie było na jakieś grzyby nie pamiętam już jakie bo było to 6 lat temu. Pierwszy sezon bardzo fajnie z tego co pamiętam chodziłam co tydzień i z tygodnia na tydzień podawana dawka była większa. Organizm fajnie reagował nie było problemu. Pokrzywka praktycznie zniknęła i inne dolegliwości też, mimo, iż alergie nadal się utrzymywały. Niestety następny sezon odczulania zaczął się bardzo źle po pierwszym szczepieniu wystąpiła ostra reakcja. Po drugim jeszcze gorzej i wraz z moją alergolog zdecydowałyśmy, iż nie mogę kontynuować odczulania. Przez kilka lat alergie męczyły mnie mniej lub bardziej. Niestety w tym roku przechodzę koleje apogeum i jest tragicznie. Pokrzywka pojawia się prawie codziennie wieczorem lub rano po przebudzeniu. Skóra non stop piecze i swędzi, oczy łzawią, duszę się etc.
Co do samego odczulania sprawa indywidualna, a te placki o których piszesz to prawdopodobnie pokrzywka. Znam osoby którym bardzo pomogła i znam osoby którym nie dała nic. Z tego co wiem szczepionki były drogie nie refundowane.
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
01 kwietnia 2013 15:34
tunrida
Coś tam wiem ale każda podpowiedz może mi sie przydać ,niestety forum na którym zwykle o takie rzeczy pytam nie działa .
Więc ratuje sie tym .
Gillian   four letter word
01 kwietnia 2013 16:15
gajara18, przyłóż szklankę do klatki i zadzwoń do mnie - osłucham Cię. A jak się położysz to może uda mi się narysować Twoje EKG.
Tyle warte są porady przez internet.
niestety forum na którym zwykle o takie rzeczy pytam nie działa .


I na tamtym forum na podstawie takich objawów jak podałaś "Mam od jakis 2 tygodni ,ból w prawym górnym kwadracie klatki piersiowej .
Najpierw był to ból kłujący ale póżniej zaminił się w uciążliwy uciskowy jakby ból . ]
Tak jakby mnie coś trzymało ciągle ."  -   ktoś jest w stanie ci udzielić porady ??
WOW.
To podaj nam namiary no tamto forum, bo ja jako lekarz nie umiem ci powiedzieć nic innego poza- "idź do lekarza". A już przyjmowanie furosemidu na takie objawy, to jak.... połknięcie no nie wiem... nitrogliceryny?  ( bo może mam zawał?)  Polopiryny? ( bo może grozi mi zakrzep/zator/zawał?)
No proszę cię......
Przepraszam, ale naprawdę nie umiem być delikatniejsza w tym momencie.
Koniec. 

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 kwietnia 2013 22:25
A na refluks co mi pomoze? Mam w sumie koncowke Helicidu, ale zeby on cuda dzialal. Swieta u tesciowej i znow mam kulke w gardle i mdli mnie. A tak dawno nie mialam z tym problemu.
JARA,  mnie pomogło rennie. od kiedy zawitało w apteczce czuję się dużo lepiej i zlikwidowało objawy kompletniem jak czuję że jest o krok to paskudne uczucie to tabletka i po sprawie. Helicid brałam przy helicobaterze, ale wtedy nie miałam refluksu, więc ciężko mi porównać działanie.
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
01 kwietnia 2013 23:15
Gillian oh jaka ty śmieszna hahaha
tunrida Wiesz jeżdżę dużo konno więc pomyślałam że może ktoś miał podobne objawy i wie co to jest .
A do lekarza jak napisałam Idę 16 ...
Forum ludzi takich jak ja z wieloletnim doświadczeniem medycznym ,nikt nie jest krytykowany tylko jest mu udzielana pomoc , rada .
Alaska Clotrimazolum pomaga 😉
joakul,  clotrimazol jest przecież przeciwgrzybiczny? pomaga też na pęknięcia skóry i naruszenia nie spowodowane grzybicą?

gajara18, trochę za poważne te objawy chyba,  żeby wywróżyć z fusów cóż to jest 🙁 a pomyśl czy samodzielne leczenie takich boleści lekami nie sprawi, że obraz będzie zaburzony przy diagnozie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się