odrobaczanie

To dokładnie to samo. Większość środków ma w składzie iwermektynę a różnią się nazwą. Dlatego trzeba patrzeć na substancje czynną i nie sugerować się różnymi nazwami. Ten Noromectin to również iwermektyna tyle że w połączeniu z prazykwantelem, który zwalcza tasiemce.  Iwermektyna zwalcza małe i duże słupkowce, gza, glisty, nicienie, owsiki.
Chyba 90% past to właśnie iwermektyna, ale pasty różnią się konsystencja i niektóre łatwiej jest podać koniom niechętnie jedzącym pasty. Mnie się najlepiej sprawdza grovermina, jest taka przezroczysta i nigdy nie zdażyło mi się żeby któryś koń chociaż trochę wypluł. Natomiast iwermektyna z VF jest taka biała i po podaniu często zbija się w takiego glutka i zdarzyło się że koń to wypluł 😉
To takie moje luźne obserwacje, wiem, że raczej nie zabłysłam 😎
Rozważam jeszcze po konsultacji z męzem abamitel plus pasta bo ma szerszy zakres działania z tego co porownuję działa na wszystko łącznie z tasiemcem tyle, że jako substancje czynną w składzie ma abamektyne + prazikwantel a nie iwermektyne  🙄 . Mam tu troche słabo z wetem z którym mogłabym porozmawiac na ten temat w konkretny sposób.

Dwa posty wyżej pisałam, że myślałam odrobaczyc konie iwermektyną wcześniej były moje konie odrobaczane noromectin praziquantel duo i zależalo by mi na tańszej firmie produkującej paste dwuskładnikową. Ze względu, że do stada dołączyła klacz znajomego w dodatku źrebna i ona nie była wiosną odrobaczona pastą kompleksową a growerminą czyli tą co myślałam teraz odrobaczyc swoje konie.

Uważam, że raz w roku konie u mnie muszą byc odrobaczone na tasiemca (biega mi tu wszystko po pastwisku dziki, sarny, jelenie, lisy) a znajomy nie bardzo widzi sens kupowania tak drogiej pasty skoro może podac o polowę tańszą stąd szukam alternatywy jak to sie mówi, "żeby wilk był syty i owca cała" Czegoś w granicach ok 50-60 zł nie 80 wzwyż.
dea   primum non nocere
29 października 2016 20:41
Teraz to już trochę późno, ale jeśli wam się bardzo nie spieszy to na ebayu można znaleźć rozsądną cenę. Tym razem nawet z wysyłką z USA mam za 65zł/szt dwuskładnik iwermektyna plus prazikwantel (zimecterin gold).
Gdzie i w jakiej cenie abamitel? nie wiem czy to duża zmiana względem iwermektyny, ale może na przyszły rok bym abamektyną właśnie poszła...
Znalezione w necie cytuję "Abamitel Plus - Wystarcza na 600 kg. A cena to 45 zł" - tyle, że cena nie z tego roku więc przypuszczam, że jest nieaktualna. Myślałam, że może ktoś jest w stanie coś więcej na jego temat powiedziec (sybstancji czynnej). To wtedy jak bym zamawiała (o ile jest dostępny w hurtowni)to dowiem się ceny u weta. Z ebayu nigdy nie kupowałam niczego. Raczej myślałam podac konkretną nazwę pasty wetowi w tym tygodniu to mi zamówi (wiem, że przepłacam 15-20 zł za jego fatyge wykonania telefonu  :emoty327🙂

Oprócz czytania tu i tam wpadł mi w "ręce" ten artykuł. Po przeczytaniu myśle, że jest wart uwagi.
http://www.esccap.pl/datastore/download/Uwagi-prakt-nt-odrobacz-koni-2006.pdf

Bo u weta mam od ręki tylko samą iwermektyne a jak chce inny to po najmniejszej lini oporu zawsze te droższe i o ile mi to jakoś do tej pory specjalnie nie przeszkadzało to jednak znajomy ma troche racji po co przepłacac jeżeli jest coś tańszego więc szukam. Normalnie o tej porze mam już konie odrobaczone ale teraz przez te klacz mi sie mały zamęt wkradl z braku czasu no ale musze się wziąśc i coś wybrac i zamówic.

Edit: Podsunęłaś mi dea pomysł  😀 Brata mam w stanach a tam paste odrobaczającą można normalnie kupic? To by mi przesłał.
cxzardasz, nie lepiej kupić Equest pramox? Po co ściągać pastę z USA i narażać się na nieprzyjemności (to zdaje się nielegalne). Abamitel Plus nie ma pozwolenia na stosowanie u koni w Polsce (nie wiem dlaczego, ale jakieś 4 czy 5 lat temu został wycofany z rynku).
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
29 października 2016 22:24
Edit: Podsunęłaś mi dea pomysł  😀 Brata mam w stanach a tam paste odrobaczającą można normalnie kupic? To by mi przesłał.

Oczywiście, że można. I jest to całkowicie legalne.
Kupuję normalnie w sklepie i w 5-7 dni są już w Polsce. Raz zapłaciłam cło (wzięłam większą ilość).
To ściągnięcie pasty z zagranicy jest w końcu legalne czy nielegalne  😜

Equest pramox - jaka cena +/- u weta?
80 placilam
A w granicy +/- 60 zł coś znajde?
Equest pramox - jaka cena +/- u weta?


Ja płaciłam 70 zł.

Co do legalności importu - zaczęłabym od tego, że w Polsce odrobaczacz jest lekiem weterynaryjnym a tym może dysponować jedynie lekarz weterynarii. Niestety nie znam się na prawie dotyczącym importu leków weterynaryjnych spoza Unii, ale obawiam się że może być jednak "pod górkę". W przeciwnym wypadku wielu lek wetów sprowadzałoby Abamitel plus z uwagi na niską cenę i dość szerokie spectrum.
Znalazłam jakby kogoś interesowało jeszcze coś takiego:

http://www.esccap.pl/datastore/download/Preparaty_przeciwko_pasazytom_wewn_koni.pdf  - fajne i czytelne mam nadzieję, że aktualne ale wygląda, że tak.

Dzięki Gaga skusze sie na ten equest pramox ze względu, że widze inną substancje czynną jak iwermektyna. Znajomy będzie musiał zaakceptowac cenę pasty trzymając konia u mnie.
czy ktoś spotkał sie z reakcją kolkową po podaniu Equest Pramox ? nie wiem czy to zbieg okoliczności czy lepiej jednak już nie próbować , kobyła regularnie odrobaczana, w hurtowni został juz tylko ten Equest, z powodu ze jest strasznie gorzki zjadła tylko połowę dawki i po kilkunastu godz myślałam ze zejdzie 🙁
Może miała robaki? Mój pies tak kiedys miał po odrobaczaniu, że chodził, skuczal parę godzin, a wieczorem jak go wziełam na spacer, to po prostu z kupą wyłaziły tego straszne ilości. Nie wiem, na ile pies podobny jest do konia, ale jeśli choć troszkę, to może warto sprawdzić boks, czy z kupą nie wyszły jakieś robaki?
gołym okiem w kupach nic nie było, sprawdzałam
czy ktoś spotkał sie z reakcją kolkową po podaniu Equest Pramox ? nie wiem czy to zbieg okoliczności czy lepiej jednak już nie próbować , kobyła regularnie odrobaczana, w hurtowni został juz tylko ten Equest, z powodu ze jest strasznie gorzki zjadła tylko połowę dawki i po kilkunastu godz myślałam ze zejdzie 🙁

Nigdy, a dawkę dostawały większą niż pół.
Kółka w takim wypadku nie jest spowodowana wprost preparatem, a odczynem, jaki dają porażone pasożyty. W opisanym przez bluchę mogło być dużo pasożytów opornych na poprzednie preparaty, a teraz "celnie" trafionych.
prawdopodobnie mieliśmy pecha, wczoraj przeczytałam dokładnie ulotkę, trochę póżno  🤬, pisze tam o skutkach ubocznych ( co prawda u młodych zwierząt, a ona jest pełnoletnia 🙂 ) m.in. obrzęk pyska, wtedy wydawała mi sie jakaś taka inna z wyglądu  😲, coś mi nie pasowało, ale nie zwracałam na to bardzo uwagi, inny problem był ważniejszy, cisza w brzuchu  😕, a teraz to skojarzyłam, ona miała spuchnięty pysk.
to zatrucie przez pasożyty niezbyt mi pasowało, bo jak pisałam zjadła tylko połowę dawki, a ze odrobaczana regularnie to mało prawdopodobne żeby aż tyle ich było, zawsze była ,,francuski piesek,, ale ze aż tak  😲
przybiłam opakowanie po paście na szafce w siodlarni z podpisem - nie kupować 
Ten tekst jest zapisany na ulotce większości preparatów, o ile nie wszystkich , "od zawsze". Prazikwantyl jest składnikiem wielu środków na odrobaczanie.
odrobaczana co roku na jesień pastą z prazikwantelem, z tym ze zawsze był to Equimax, w Equest jest moksydektyna która nie występuje w Equimaxie, podejrzenie padło właśnie na nią.
blucha, moja kobyłka też miała w tym tygodniu kolkę dzień po podaniu Equest Pramox, z tym że była to dość delikatna kolka. No i dostała biegunki na dodatek.
Equest pramox nie zawiera moksydektyny. https://imeds.pl/equest-pramox-19-5-mg-g-121-7-mg-g-zel-doustny-19-5-mg-121-7-mg-g

Moderator: podwójny post z winy technicznej usterki forum. Pojawił się komunikat w tej sprawie podczas wysyłki posta.

Usunęłam zdublowany post.
a przeczytaj dokładnie pkt.2 🙂 pierwsza ramka .
Rzeczywiście gapa ze mnie. Ukryli to perfidnie 😡
Ja nigdy nie miałam problemów z tą pastą, a używam ją od dwóch lat (oczywiście z przerwami). Także jestem zaskoczona tym co piszecie.
A konie też odrobaczam regularnie, co trzy miesiące.
blucha czyli raz do roku odrobaczana? My odrobaczamy 2x, a niektórzy nawet do czterech
napisałam że raz w roku, jesienią odrobaczana prazikwantelem, a nie ze odrobaczane tylko raz w roku.
ok  😉
Ja odrobaczam co trzy miesiące czyli 4 razy w roku. Taki jest u mnie cykl odrobaczania. Dotyczy to wszystkich koni chodzące na te same padoki.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
28 listopada 2016 08:44
Zapytam o podatawy bo pierwszy raz mam calkowity wpływ na przebieg odrobaczania. Mam dwa konie, starsza odrobaczana regularnie, ostatnio w sierpniu. Kucka 1,5 roku możliwe że pierwszy raz w życiu. Jak najlepiej? Na czczo? Rano? Wypuszczać normalnie na wybieg? Sprzatam codziennie i w stajni i na wybiegu. Pomożecie? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się