siodło ujeżdżeniowe

Facella   Dawna re-volto wróć!
21 czerwca 2014 13:59
Maea, były w tym wątku zdjęcia przed i po skracaniu tybinki wraz z klockiem. To da się zrobić.
darolga, tylko taka ujeżdżeniówka dla mnie jest do przełknięcia. Jak wsiadłam w Prestige, doge chyba to jeździć się nie dało. Jakby mnie ktoś w fotel ortopedyczny wpakował, gdzie sie nie ruszysz tam siodło nie daje sie ruszyć.
Maea, były w tym wątku zdjęcia przed i po skracaniu tybinki wraz z klockiem. To da się zrobić.


No owszem, da sie, ale akurat w Passierze skrocenie tybinki jest duzym wyzwaniem, bo prawidlowe skrocenie to wymontowanie tybinki i ciachniecie jej OD GORY. A w Passierze terlica drewniano-bambusowa i malo kto (jesli w ogole) podejmie sie grzebania przy niej-bo latwo mozna zepsuc...
Takie informacje otrzymalam gdy rozwazalam skrocenie tybinki w moim GG...  😕
Co do Prestige Doge to nie jest to jakoś super trzymające siodło, na pewno nie zakleszcza. Klocek jest spory, ale miękki i przyjemny, nie czuć jego obecności. Owszem może i nie jest to CC, ale też nie ma dramatu z tym daleko od konia. Ja po odepchaniu swojego Doge pod konia nie narzekam na brak czucia w tyłku (o ile na nim usiądę  😉 ). W moim odczuciu to siodło jest tak po środku. Mi się póki co w nim dobrze jeździ.
Ja to mam wrażenie, że Doga ktoś uważa za trzymające bądź nie w zależności od tego jak mu się noga / tyłek mieści 😉. Jak ktoś ma drobniutkie udo, które praktycznie do klocków nie sięga tylko swobodnie leży to jego Doge raczej zakleszczać nie będzie. Jak nam się już udo mocno o klocek zapiera to i w siedzisku nas przytrzyma.
Do tego chciałabym zauważyć że zarówno Doge jak i Optimax występuje z dwoma rodzajami klocków (o czym mało kto wie) - a jak się nie zamawia nówki to raczej można nie poznać. Ten duży klocek to może faktycznie przyblokować - jak się noga o niego zaklinuje 😉.
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 czerwca 2014 10:39
epk, fotki w Doge nie mam, ale moje udo wygląda tak:

więc nie ma mi się co zakleszczać  😁 a mimo to uważam, że siodło jest trzymające (dla mnie w fajny sposób, bo nie ogranicza), klocek jest super - miękki, odpowiednio duży, ale mimo wszystko go czuję. Może ja źle siedzę  👀

edit: mniejsze zdjęcie wrzucam.
Facella, Bo siodło jest trzymające, ale nie jest siodłem zakleszczającym. Ty też masz kolano wyżej niż powinnaś mieć - ale masz za duże na siebie siedzisko i dlatego cię nie blokuje, bo masz luz na tyłek. Ja miałam mega różnicę w Dogu o tym samym rozmiarze ale innej tybince. Jak w xs siedziałam to nic mnie nie blokowało. Ale jak miałam L, to kolano lądowało dużo wyżej, na klocku i tak mi trzymało nogę i automatycznie wywalałam, tyłek na tylni łęk, że się ruszyć nie mogłam.
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 czerwca 2014 10:54
Racja, z kolanem (i nie tylko) to ja mam problem od zawsze - ale nie w Doge  😁 tzn. mogłoby być pewnie jeszcze niżej, pewnie nadal je podciągam w galopie, ale w Doge nie aż tak bardzo. I wbrew pozorom na zdjęciu to jestem kurdupel, 165cm, z krótkim udem - większość siodeł ma dla mnie za długą tybinkę.
Btw tybinki w Doge 16" ile mają cm? XS, S, M, L? I jak sprawdzić która jest w danym siodle, to jest gdzieś nabite?
Facella, jest nabite. Na końcu numeru. Ja miałam xs to było 38cm, potem s - ok 40,5 potem jest m- nieoznaczana - 43cm, potem L - 45, xl-47 - o ile pamiętam te rozmiarówki jeszcze dokładnie.
Ja przy wzroście 167 i krótkim udzie miałam xs i jeszcze ze 2 centymetry bym skróciła
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 czerwca 2014 11:09
Nabite jest cyfrą czy literą? Bo jak literą, to chyba to jest M-ka... A w tym Emporio na zdjęciu powyżej, wydaje mi się, że nawet gdybym opuściła kolano, to tybinka dalej będzie za długa, nie mylę się?
Literą, jak chcesz literki XS nabić cyfrą?
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 czerwca 2014 11:20
Długość tybinki nabić 😉 Zamiast XS - 38.
epk, to jedno, ale ja np. siedziałam w zdecydowanie za dużym siodle a i tak miałam wrażenie, że jest ono wszędzie i nie daje mi sie poruszyć. Także we właściwym rozmiarze to pewnie w ogóle bym się poddała i przesiodłała konia. Acz tu akurat problem skoczka przywiązanego do skokówek CC. Darolga, będąc też skoczkiem może miec podobne odczucia.
No to ja juz po testach County... omatko! potwierdza sie ze co tylek to inna opinia, dla mnie pomylka 😉
Za duzo swobody, moze nieco za duzy rozmiar bo 17, ale klocka mi braklo zupelnie, ja jednak potrzebuje troche pomocy ze strony sidola, a tu nic...😉

edit: czy ktos bylby tak mily i zmierzyl mi dlugosc diamanta 17''? za 16,5 tez bylabym wdzieczna 🙂 chodzi mi o ten wymiar:

faith skąd miałaś county  :kwiatek: ?
Każdy lubi co innego, ja nie przestanę sie zachwycać 😀 Mam Euroridinga 16,5 w stajni, ale bede tam dopiero we czwartek.
Kolebka pierwsze juz wiesz, a na 16,5 moge poczekac, az tak sie nie spieszy 😉
faith co Ty tak zmieniasz te siodla? 😉 Mialas ujezdzeniowke, ale chyba nie pasowala. Potem skokowka/wszechstronne (nie pamietam, w kazdym razie byla koncepcja podskoczkow). Teraz znowu ujezdzeniowka? 🙂
Mowiac szczerze szukam efektu wow dla tylka😉 jezdze i po plaskim, i w teren i probuje podskakiwac, wiec tak bogiem a prawda przydalyby sie 2 siodla, ale ze portfel nieco boli to szukam fajnych okazji, kto nie kombinuje ten nie ma😉 a poza tym troche handluje sprzetem, wiec nie zawsze szukam dla siebie😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
29 czerwca 2014 20:58
Mam pytanie - macie na swoich siodłach blaszkę z nazwiskiem? Gdzie mogę taką zamówić? 😡
Livia   ...z innego świata
30 czerwca 2014 08:34
Strucelka, ja mam i dostawałam taką już razem z siodłem. Przy zamówieniu od razu podawałam, co tam chciałabym mieć napisane 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
30 czerwca 2014 21:46
Livia siodło mam używane. A u producenta siodła ile może taka blaszka z grawerem kosztować?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
30 czerwca 2014 22:17
Strucelka,
gdzieś mi się obiło o uszy, że 5 dych doliczają do ceny siodła, jak ktoś sobie zażyczy blaszkę.

O equishopie oczywiście to powyżej.
Wrzucam w ramach ciekawostki - Jorge Canaves Celebration, fajna alternatywa dla niezbyt dlugonoznych, bo tybinka 39cm od zamka 🙂
I krotkie, 44cm styku z grzbietem 🙂
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
02 lipca 2014 09:43
faith, a gdzie to mozna przymierzyć, pewnie w PL w ogóle nie do dostania?
U mnie mozna :P
poza tym obawiam sie slabo, ja sciagalam dla siebie z Niemiec, tam sa bardzo popularne i cenione 🙂
apropos ujeżdżeniówek muszę powiedzieć, że nigdy nie siedziało mi się w niczym tak dobrze jak w Stubbenie Aramis D.  😍 siodełko zamówione, niestety będzie dopiero koniec września. ale powiem Wam, że już się nie mogę doczekać.  😅
faith, jedna niemiecka zawodniczka mi polecała właśnie tą firmę. 😉 Jak się siedzi? Wygląda super! W jakim rozmiarze taka tybinka?
Maea jak sie siedzi to powiem jutro 😉 na sucho fajnie, siedzisko glebokie, klocek spory, ale nie jakis betonowy, takze powinno byc tak jak lubie 😉 jesli chodzi o rozmiar to to jest 17stka akurat 🙂
Za to ja mam mieszane uczucia co do jorge canaves. Niby skóra fajna i z wierzchu fajnie wykonane, ale mojej znajomej trafił się model z dwoma różnymi panelami (drobne różnice w kształcie, szyciu i szerokości). W celebration miałam okazje siedzieć i to chyba jedno z najbardziej niepasujących dla mnie siodeł. Miałam wrażenie że siedzę kilometr nad koniem, tybinka (a właściwie klocek) dość długa i ogólnie siodło mocno narzucające dosiad. No i szeroki twist do tego.
A ja dzis po testach jestem brdzo zadowolona 🙂
Miekkie, glebokie, przytrzymuje tam gdzie trzeba i kiedy trzeba, kon ruszal sie dobrze, nawet bardzo - pierwszy raz w klusach cwiczebnych szla sobie wyciagnieta w dol i na luzie 🙂
Na pewno bedzie nieco do poszerzenia lada chwila, tak jak podejrzewalam 33 na styk 🙂
dla ciekawych zdjecia na koniu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się