siodło ujeżdżeniowe

Rozeznaje sie ktos w rozmiarach siodeł Bates ?
Sophia, - bates to skórzane odpowiedniki winteców w większości, rozmiarówka powinna być taka sama, więc standardowa. Miałam do czynienia tylko ze skokowym batsem i 17 wypadała normalnie.
Ujeżdżeniowa 17" Innovy (ale tej na rynek amerykański) była absolutnie normalną 17 😉 Miałam na testy, w sumie fajne siodło, ale wygrał Passier 🙂
Ehh Liczyłam ze dość małe wypada.
A w stubbenach też normalnie wypada?
Chciałam kupić 17 bates innova, ale aktualny stubben scandica 17,5 jest na mnie za duży  😵
Weź na testy i spróbuj. Bates ma z tego co pamiętam głębsze i bardziej zabudowane siedzisko, niż Stubben. Poza tym z dwojga złego lepiej mieć za dużo miejsca w siodle, niż za mało  🤣
Chętnie bym na testy wzięła ale ni ma skąd 🙁
Ja się nie boję ze będzie za małe, tylko za duże 😀
No to właśnie mówię, że dobrze 😉
Jak nie masz skąd wytrzasnąć Batesa, to szukaj Wintec'owego odpowiednika. Wychodzą prawie identycznie 😉
Winteca ma znajoma ze stajni, tyle że nie ujeżdżeniówke i raczej kiepsko mi się siedzi bo to syntetyk, ale faktycznie o rozmiar zapytam bo juz nie raz jeździłam w nim
Dzięki za pomoc  :kwiatek:

Ma ktoś możliwość porównania rozmiarówki bates i prestige? A dokładnie top dressage 16' z innovą 17'.
Sophia, - prestige wypadają większe o pół rozmiaru z reguły - za wyjątkiem venus. Ja, dość duża, spokojnie weszłam w prestigowe 16", a w ich 17" pływałam. Obecna 17 winteca jest taka dosć akuratna. Z tym, że to jeszcze zależy od głębokości siodła i poduch, a także Twojej budowy. Jednak spokojnie można powiedzieć, że te siodła wypadną podobnie rozmiarowo, top dressage może ciutke mniejszy.
Oki dzięki
Najwyżej bates będzie trochę za duży, ale wolę go od topa.
Hej, moze ktoś mi powiedzieć jaki jest rozstaw tego siodła (albion slk)? Szukam w internetach i nic nie wypluwa.. i jak to się ma do rozstawu prestige. Z góry dziękuję :kwiatek:
Narrow-medium.
Czyli wezszy niz sredni, pi razy oko ze 31 prestige, moze 32.
Shantowa, - to chyba będzie węższy od medium, bo szerszy jest W~M, a medium po prostu M. Coś 31-32 prestiga, tak na oko 😉

Nie mogę się wjeździć w swoją izabelke, a im dalej w las tym gorzej. To bez sensu, ponad rok ją mam, jak się pilnuje to siedze dobrze, jak się skupiam na czymś innym, to się sypie. I jak wsiadłam ostatnio w stare wszechstronne to mogłabym ćwiczebnym całą jazde pomykać, a w niej po kilku minutach mam dość. Po prostu jest za szeroka dla mnie :/
W związku z tym zapytowywuje - siodło o wąskim twiście, na szerokie, dość płaskie plecy? Tak do 4 tys. Ktokolwiek, cokolwiek?  🤔
Póki co słyszałam tylko o Emporio, na nówkę mnie nie stać, używane złapać to cud  🙄 Chyba prędzej konia zmienie, niż dobiore dla nas siodło.
A Sommery/ Passiery/ Schumachery z łękiem easy fit(- możliwość wielokrotnej zmiany rozstawu łęku na miejscu w stajni na specjalnej maszynce)? Ja mam teraz Passiera Coronę II i jest to wg. mnie jedno z lepszych siodeł w jakich siedziałam. Daje jeźdźcowi mega dużo swobody- ja nie znoszę wszelakich trzymaczy w postaci giga klocków, bo mnie strasznie blokują. Nie wiem jakiego siodła Ty szukasz, ale dla mnie ten Passier był strzałem w dziesiątkę. Też mam szerokie końskie plecy- na chwilę obecną 36 wg prestige, więc w większości seryjnych siodeł się nie upchniemy, za to "easy fit" daje mi jeszcze parę rozmiarów zapasu do poszerzenia 😉
Keirashara z wąskim tekstem to Devoucoux, Amerigo/Cobra/Jaguar, Equipe.
A może Passier Grand Gilbert Extra (extra=z pogłębionym sidziskiem)- miałam i byłam zachwycona! Nie usadzający, ale wskazujący jak usiąść, dużo swobody dla jeźdźca, świetne czucie konia, siodło dla długonogich...
Weiderowa, - klocki to nie problem taki, a twist. Nie wykluczam żadnej marki - byle właśnie dorwać łęk ok 36 prestiga, na płaskie plecy (dużo siodeł lewitowało tyłem, skakało) i było wąskie dla mnie. Mam bardzo, bardzo wąską miednice, wręcz nienaturalnie, w bioderach mam mniej niż w udach, bryczesy nosze wyłącznie młodzieżowe.
Passiery kojarzyły mi się zawsze z dechami do prosowania 😉 Wolałabym coś miększego i bardziej zabudowanego, nie trzymającego, ale i nie całkiem płaskiego, ale popatrze. Dzięki wielki za sugestie, jak mogę jeszcze spytać, to ogarniasz którym modelą warto się przyjżeć?
Dziewierz - kurczaki, dlaczego zawsze to musi być ta wysoka półka cenowa i średnio dostępna jako używki? 🤣 Pasiera GG Extra dopiero co znajoma sprzedawała, agrr. Spytam, może jeszcze ma.
W dodaku jak z płaskością? Bo Cobr nawet trochę widze, ale raczej na okrągłych poduchach, a ja płaskich potrzebuje. No w sensie koń, nie ja 😉
keirashara , polecam przyjżeć się KN , mięciutkie , wygodne ale nie zakleszczające , bardzo wąski twist , pasują na płaskie plecy , nie wiem tylko jak z rozstawem łęku , bo te które ja miałam były akurat wąskie , niezbyt popularne na naszym rynku ale za taką jakość bardzo przystępne cenowo , oczywiście używki 🙂 a, wadą dla krótkonożnych będzie długa tybinka .
Hej! Myślicie, że skrócenie tybinki o 5 cm robi jakąś dużą różnicę? Mam 170 cm i tybinkę 38  😡
keirashara może rozejrzyj się za jakimś KenTaurem? Ja co prawda nie mam szerokiego konia, ale za to ma bardzo płaskie plecy. Przesiadłam się z Diamanta (który lewitował) na KenTaura Artemis- ma fajne, płaskie panele i głębokie siedzisko, a w dodatku jest miękki jak fotel. Nie ma ich dużo na rynku wtórnym, ale do 4tys spokojnie kupisz nówkę 🙂
Banandi, ale chcesz skrócić tybinkę o 5cm i pytasz, czy odczujesz jakąś kolosalną różnicę? Generalnie, jeśli klocek kolanowy jest dobrze dopasowany do Twojego uda, a poniżej jest już tylko sam płat skóry, to po jej obcięciu będzie różnica w czuciu konia, owszem, ale nie jakaś kolosalna, moim zdaniem. Sama lubię czuć łydką niemalże bicie serca konia 🙂
aggii, - ale mają też szerokie twisty, co je dyskwalifikuje. Siodło pasujące na konia to ja mam, gorzej, że ni huhu nie pasuje do mnie, w tym calutki problem  🙄 Musi być turbo szerokie dla konia i turbo wąskie dla mnie.
Banandi, - dla mnie przy tym samym wzroście tybinka 33cm byłaby za krótka... zmierz udo lepiej. Tylko pytanie po co chcesz skrócić?

Powoli sobie przypominam, dlaczego kupiłam to, a nie inne siodło i przestałam szukać. Jak coś fajnego, to albo zero kontaktu z kupującym, albo mnie nie stać :emot4:
Słyszał ktoś o luc childeric? Jak w nich z twistem? Po zdjęciach ocenić nie umiem, a całkiem ciekawie wyglądają.
mam trochę głupie pytanie  😡 mianowicie plus minus na jakiej wysokości powinien leżeć popręg ujeżdżeniowy?
Mam dość fajny skórzany (nowiutki ale nasmarowany) popręg profilowany z gumami po obu stronach o długości 50cm, przy zapięciach skóra jest szersza. popręg leży tak +\- na wysokości łokci i na drugiej jeździe konisko się lekko obtarło- może jest za krótki?
jak przymierzałam koleżanki 65 cm był tak długi, że wchodził  na tybinki  🙄
Frans, - ja mam 60 na krąglutkiego, brzuchatego ślązaka 165 w kłębie, jak był nieco bardziej w formie to i w 50 chodził, więc jeśli masz przeciętnego konia, to 50 powinna być git. Jak masz wysokiego lub mocno wykłębionego konia, to może być krótki.
Tak to u nas wygląda - klik.
Przepraszam, nie dopisałam- 38 cm już po skróceniu. Znalazłam fajne siodełko w mojej okolicy za malutkieee pieniądze ze skróconą tybinką (,,standard'' w tym ,,rozmiarze'' to 43 cm) .  Niby napisane, że dla osoby z krótkimi nogami ale no nie wiem... Niestety aktualnie nie jestem w stanie napisać ile cm miała tybinka z którą miałam doczynienia  🤔 . Wracając do tematu siodła, które chcę kupić- co myślicie o Passierach (interesuje mnie model A-Tempi) ? Teraz szukam takiego dobrego (niedianowa terlica) siodełka na lekkie treningi. Takie zapasowe, no wiecie  😉
Banandi, zmierz sobie długość uda od kroku do czubka zgietego kolana i bedziesz miała odpowiedz, czy taka tybinka bedzie dla Ciebie wystarczająca.
keirashara dziękuję bardzo  :kwiatek: konik 164cm. Na moje oko leży OK ale wolałam podpytać  😡
Banandi, zmierz sobie długość uda od kroku do czubka zgietego kolana i bedziesz miała odpowiedz, czy taka tybinka bedzie dla Ciebie wystarczająca.


Dziękuję  :kwiatek: :kwiatek:
Czy kto natknął się gdzie i może wrzucić linka do artykułu który zawierałby instrukcje jak dobrać klocek? Ewentualnie może ktoś coś poradzić? Mam krótkie i grube udo. W większości siodeł noga ucieka mi do tyłu (wiadomo kolano mam tam gdzie w tych siodłach powinien być środek uda) . Nie mam pojęcia ten temat ogarnąć.
Mam pytanie do osób, które miały okazję jeździć w siodłach Butterfly. Jak wypada rozmiarówka siedziska? Czy 17'' to 17''? Czy bliżej jej do 16? Nie ukrywa, że bardzo chętnie bym te siodło przetestowała, model Claudia czy Uta Gräf.
Butterfly są raczej "drobne", ale bez przesady- nie ma różnicy o rozmiar 😉. Siedziałam kilka razy w Uta Graf, raz w Claudii, ze dwa razy w Kostolany. Uta zdecydowanie wypadała najmniejsza, ale też z całej trójki najwygodniejsza 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się