siodło ujeżdżeniowe

rzepka, a Ty od dzisiaj na forum? 🙄
faith, Faith może oakland house?
Usagi   Unikalne ciasteczko
09 marca 2024 21:31
Macie jakieś opinie o nowej Venus Style Prestige?

Czy siedzisko w Venus rzeczywiście wypada mniejsze? 17" w D1 jest ciut za mała, więc jak 18" Venus wyjdzie na to samo, to może nie ma co się zastanawiać? 🤔
hello, wy zawsze wszystko wiecie - szukam siodła dla krasnala (siebie) na 160cm, z krótką tybinką i wąskim twistem, najlepiej żeby używka się mieściła do 4500zł. myślałam nad Lucky Dressage, ale boje się, że może być za małe - jestem dosyć drobna ale jednak nie mam już dziecięcej postawy i czuję, że jednak to powinna być bardziej 17. teraz jeżdżę w Wintec Contourblock 17 i jest trochę za szerokie jednak. może macie jakieś pomysły?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 marca 2024 14:20
caverra_afk, Ja mam 158/9cm ważę 48kg, noszę xs/32-34 na tyłku. Mam Lucky Dressage Idol, pasuje mi w sam raz. Choć nie nazwałabym go wąskim, musiałam się mocno przyzwyczaić do jego szerokości, wolałabym węższe. Miałam wcześniej skokowe Prestige Paris i czułam się w nim zdecydowanie lepiej. No ale koń z niego wyrósł.
caverra_afk noszę 38 ciuchy i jeździłam w Lucky Dressage, aktualnie go sprzedaje z powodu niedopasowania do konia, bo inaczej w życiu bym się z nim nie rozstała. I uwazam że na pewno jest węższy twist niż większość tanich ujeżdżeniówek
Znajoma ostatnio brała nowego Lucka i zrobili jej ciut większe wymiary tego siodła, do tego ma jeszcze system wolnej łopatki. Także jeżeli rozważasz nowego warto zadzwonić do Prestige i zapytać co tam można ewentualnie zmienić 🌷
caverra_afk, - szkoda, że galeria wyleciała, ale generalnie to wsadziłam swoj zadek (171cm, wtedy jakieś 65-68kg jeśli dobrze pamiętam) w Lucky i to bez większej dramy. Brakowało mi trochę tybinki, tj była na styk. Fakt, ja mam wąską miednice i przez to zawsze mniejsze spodnie i siodła niż by się wydawało, ale myślę, że warto spróbować 🙂
Ja mam 164 w kapeluszu i krótkie nogi + zadek i Lucky jest idealny
dzięki dziewczyny za odzew! 🙂 ja właśnie tak bardziej 36/38 rozmiarowo i się bałam że może być przymałe, ale skoro tak to trzeba zacząć odkładać pieniądze na Prestige
Potrzebuję pomocy w doborze siodło, tzn w jakie marki celować.
Do tej pory mieliśmy prestige lucky dressage, niestety nie pasuje przez zbyt bananowy profil paneli.
Koń ma mocno prosty grzbiet, dodatkowo jest krotki i szczupły, ale przy kłębie nabudowany.
Szukamy siodło max 16,5 cali, chyba że jakieś małe 17. Krótkie panele, płaskie.
Koń niewygodny w ruchu więc miło by dla jeźdźca nie była to totalna deska.
Wiadomo szukam używanego tak do 5tys
angielskie marki - kent masters, albion, fairfax - w opcji cob szczegolnie o ile klab nie jest bardzo wydatny.
faith wzięłam od znajomej mega starego kenta na próbę i nie mogę uwierzyć, że pykło i leży🤣 niestety jest kucykowe z bardzo krótką tybinką więc chwilowo do czasu znalezienia czegoś co będzie leżeć też pode mnie, a nie tylko pod konia, ale się cieszę niesamowicie, że mam przynajmniej w czym coś porobić 😍dziękuję za polecajke 😘
Na zdrowie 🙂
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
14 marca 2024 10:12
szczerze polecam fairfax - można dostosować do konia bo ma wymienny łęk i jest na wełnie
dla jeźdzca siodła mega wygodne - głębokie siedziska - ja jestem zakochana

tylko nie wiem czy do 5tys coś znajdziesz.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
14 marca 2024 10:39
K&M też ma wymienny łęk i w sumie to nawet ten sam system co Fairfax jeśli dobrze kojarzę. Mi siodlarz powiedział że to są pokrewne modele (bo sama szukałam fairfaxa a kupiłam K&M).

No i mega plus K&M powinien się w 5k zmieścić spokojnie, Fairfax tak sobie.
donkeyboy, Thorowgood, Kent&Masters i Fairfax to jest to samo tylko różne materiały i ceny, czasami różne modele. Ale fabryka ta sama.
Różne rozwiązania też w zależności od ceny, ale tak, myśl jest ta sama - założenie jest na siodła łatwo dopasowane, stąd wełna i wymienne leki.
Za długo się pocieszyłam 🙁 koń powiedział totalne anty na to siodło pod ciężarem.
Ehh czy na Śląsk dojeżdża jakis ogarniety Saddlefitter? Może by mi przerobił jakoś mojego Prestige'a pod konia...
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
14 marca 2024 12:20
Fokusowa, dokładnie tak. tylko jakość materiałów jest bardzo znacząca
Thorowgood to takie fairplayeje
K&M kilka znajomych ma i jest zadowolona - nowe mozna w 5k spokojnie kupic tylko podobno długo się czeka

łęki sa dokładnie takie same
trzeszczki, nie da się nowego kenta kupić za 5. Czeka się długo (8 tygodni), ale obecnie ceny 6 w górę.
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
15 marca 2024 09:14
Fokusowa, O KURCZĘ to podrożały.

ostatnio znajoma upolowała na ebay uk fairfax w bdb stanie. wraz z przesyłka (nie płaciła cła) wyszło jej ok 5tys.
jednak w uk one są bardzo popularne
trzeszczki, ale to mówisz o nowym czy używanym? Ja mówię o cenach nowych siodeł. Używkę to można w różnych cenach kupić, w różnym stanie itp.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
15 marca 2024 13:27
trzeszczki, w UK używany k&m to będzie kosztował nawet w saddle banku jakieś 600-700 funtów. Ja sama zapłaciłam 780 za s-series z pasowaniem prosto od siodlarza, ledwo używane. Fairfaxa tego klasycznego też koło tysiaka można znaleźć, te nowsze Rebecci i Garethy już trochę bardziej bliżej 8-10 tys. zł

Jak ktoś wie czego szukać to the saddle bank w UK wysyła do PL, i ewentualnie jak nie pasuje to można zwrócić (na tym polega w sumie idea saddle banku, skupują siodła, zatrudnieni tam pasowacze sprawdzają i wystawiają na stronę). Jedyne co to koszty wysyłki oczywiście trzeba wtedy przełknąć, dlatego mówię że jak się wie czego się szuka to można spokojnie coś pewnego ogarnąć.

A prywatnie to jeszcze taniej się dałoby tylko dużo scamów jednak jest.
Piaffallo, na takim grzbiecie mam starego jak swiat Schumachera i lezy super, wydarlam za grosze od kolezanki bo pasowal akurat ksztaltem paneli, drugie tyle co za siodlo dalam za jego remont (cale wypelnienie, poszerzenie leku). Ciezko jest cos znalezc, jesli kon jest wyklebiony i przy klebie nabudowany, a do tego krotki sledzik.

Na Slasku na miejscu masz Travelling Saddler, mi jak dotad dwa wiekowe siodla robia tak, ze juz pare koni w nich chodzilo (niektore z podkladkami) i pasowaly bdb. Ten Schumacher o ktorym pisalam wyzej teraz juz troche odplynal i juz raczej nie bedzie na inne konie niz ten, na ktorego byl pasowany, ale to nietypowy budowa kon.
Czy ktoś kojarzy które marki/modele z ujezdzeniowek miewają drop lub k-panel?
Na x-horse masz dużo siodeł różnych marek ze zdjęciami od spodu, wydaje mi się że Erre ma k-panel i Sommer.
Powoli dojrzewam do kupienia nowej ujezdzeniowki - ktore marki maja obecnie ogarniętego przedstawiciela, saddlefittera i serwis? Tak żeby rzeczywiście można było potestowac kilka modeli i żeby serio fitter znał się na swojej robocie? Erre (fit&ride), equipe i amerigo (x-horse?), coś jeszcze? Przy fairfaxie wyskakuje mi nawet dwóch dystrybutorów getthebalance i fitmyhorse - ktoś miał jakieś doświadczenia? Jakieś jeszcze marki?
Mo B., ja właśnie odchodzę od Prestige i testuję Equipe, p. Sebastian przyjechał w umówionym terminie także jestem zadowolona. Myślę jeszcze właśnie o Erre.
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
29 marca 2024 11:25
Mo B., fairfax masz najlepszą Monikę Gawlińską i blisko 🙂

ja niezmiennie jestem zadowolona i z siodła i z obsługi

https://www.pzs.edu.pl/home/zarzad
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się