SIODŁA

No ja nie wiem co autor mial na mysli, pierwszy raz slysze  czyms takim jak siodlo materialowe.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
14 listopada 2014 12:38
hmmm może bezterlicowe?
kurcze, no trudno mi cokolwiek powiedzieć, bo używałam tylko skórzanych, pewnie miał na myśli syntetyk  😡


zadzwoniłam i dopytałam: "no, chodzi o materiał taki, nooo syntetyk czy jakoś tak"  😵

bezterlicowe dostałam do przymiarki, dużo lepiej leży, ale chyba jednak wolałabym klasyczne siodło
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
14 listopada 2014 12:41
Ale że niby tylko w skórzanych da się dopasować szerokość łęku???

Zadzwoń do przedstawiciela Daw Maga np. przyjedzie z siodłami i dopasuje  😉
nie nie strzemionko da się dopasować w tych syntetycznych, w tych wintec'a

ale jaka jest różnica w użytkowaniu takiego syntetycznego od klasycznego skórzanego?
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
14 listopada 2014 12:53
ale jaka jest różnica w użytkowaniu takiego syntetycznego od klasycznego skórzanego?


jak dla mnie - żadna. Jeździłam w syntetycznej Dianie, teraz mam skórzanego Daw Maga, nie czuję różnicy. I to i to wygodne.
O ile to sa siodla z podobnej polki jakosciowej - to zadna.
Syntetyka ciezej np. dopchac pozniej czy przerobic jakkolwiek. Ale za to czesto mozna zmienic lek i czyszczenie/pielegnacja wlasciwie zadna. Zywotnosc moze byc krotsza tez.
dzięki wielkie za porady, podoba mi się bardzo takie: http://allegro.pl/siodlo-wszechstronne-wintec-250-17-5-24h-hit-i4790146265.html przymierzałam jedynie na koźle, ale wydawało się bardzo wygodne i miękkie, nie wiem kurcze, ciągle się zastanawiam
faith, coś mi się wydaje, że winteki da się dopchać. Te flocked oczywiście, nie cair :P
kaktusowe, jeździłam dość długo w skórzanym kiefferze i od jakiegoś czasu mam winteca. Wintec wygodniejszy. Z cair to już w ogóle siedzi się jak na chmurce. Nie mam wersji z zamszem pod tyłkiem, ale przyczepność i tak większa niż w skórzanym. Dodatkowo waga siodeł jest nieporównywalna (mam 158 cm, a mój koń 169, nie mogę mieć klamota, bo nie wrzucę na grzbiet :hihi🙂. Nie wiem jak z wytrzymałością, ale też wydaje mi się, że jednak skóra to skóra, chroniona wytrzyma laaata.
Niestety każda pupa woli co innego, trzeba samemu usiąść i sprawdzić. Może ktoś znajomy ma syntetyka i udostępni?
Dobrze traktowany syntetyk porządnej firmy też posłuży lata. Wiadomo, że nikoniecznie będzie to siodło, które będzie za 30 lat latać po jakichś Allegro, jak wiele Kiefferów czy innych Stubbenów, ale dla prywatnej osoby na jednego konia bez problemu wystarczy.

Do rekreacyjnej jazdy polecam zerknąć na Wintec Wide - bajecznie lekkie i baaardzo wygodne siodełko 🙂

kaktusowe, nie masz się co martwić o jakość Winteca - jest bardzo dobra 🙂 Poza tym siodła syntetyczne (niektóre skórzane też, ale tu już półka cenowa zdecydowanie wyższa i trudniej coś znaleźć) w większości mają system wymiennych łęków (fajna sprawa, bo jednak koń w trakcie pracy też potrafi zmienić rozmiar...), klocki przypinane na rzepy, więc ogólnie można takie siodło fajnie dopasować do konia i siebie - a co ważne można to zrobić samodzielnie.
dzięki Dworcika, na taką właśnie odpowiedź liczyłam 🙂  :kwiatek:
cześć mam pytanie. Opłaca się bardziej kupić winteca z systemem CAIR czy bez?
Z CAIR, zawsze można wyciągnąć i włożyć inne wypełnienie. Samemu. Cair jest fajny dla końskich pleców i kręgosłupa jeźca, chociaż nie ma jakiegoś efektu WOW. Niestety czasami ciężej jest dopasować panele z CAIR do konia.
Dyplomatka dziękuję 😉
czy ktoś ma do czynienia z nowymi rajdówkami daw maga -MAX-PRO? mozecie mi wyjasnic czy jest roznica na plus, ze zamiast ławek w tym siodle są poduszki?  :kwiatek:
ushia   It's a kind o'magic
25 listopada 2014 08:59
szczerze odradzam SAMEMU bawic sie w wymiane wypelnienia - pomijajac juz fakt ze trzeba miec czym to RÓWNE i odpowiednio mocne wypchanie paneli jest sztuką

ale cair fajna sprawa, chociaz na płaskich grzbietach lubi byc za dużo srodkiem
Wintec można rozebrać do części pierwszych. I również odradzam to robić samemu, jeżeli:
a. masz dwie lewe ręce,
b. nie masz w pobliżu chłopa, który potrafi przykręcić kilka śrubek,
c. zamierzasz wypełniać siodło gazetami.
W pozostałych przypadkach się da. I można to ogarnąć. Można również oddać siodło do rymarza. Niestety w naszej okolicy rymarz, jak mu siodło przywiozłam do naprawy, powiedział że on tego nie naprawi bo się nie opłaca i sprzeda mi wspaniałomyślnie nowe siodło za 500 zł.
Czy ktoś się orientuje jak to jest z rozmiarem siodeł Euroriding w porównaniu z Kentaur? W Kentaurze jest rozmiar 3.. i to tyle z moich informacji 😀 :P
Kentaur:
1 bardzo wąski
2 średnio wąski
3 średnio szeroki
4 szeroki
5 bardzo szeroki.
W euroridingu się nie orientuje
Tozsamo, skala tez  1-5 🙂
Orientuje się ktoś jak kształtują się ceny HB siodeł wszechstronnych?
Chodzi mi o bardzo ogólne widełki.
abbigail   jak konia kocham... już nigdy się nie będę nudzić
29 listopada 2014 18:26
Orientuje się ktoś jak kształtują się ceny HB siodeł wszechstronnych?
Chodzi mi o bardzo ogólne widełki.

Poszło pv 🙂 
Bronze   "Born to chase and flee.."
29 listopada 2014 20:13
Obibok - moje pierwsze skojarzenie to podobieństwo do Explorera Prestige. Ta wersja PRO wydaje sie duzo bardziej przyjazna dla konia niż ławki.
Co sądzicie o siodle Otto Schumacher (profil skokowy)? Do czego można je porównywać jakościowo?
Farifelia   Farys 21.05.2008
02 grudnia 2014 08:11
Czy ktoś zna może siodła niemieckiej firmy George&Henry? Znalazłam ciekawie wyglądające siodło skokowe tej firmy ale tak naprawdę nic o niej nie słyszałam nigdy. Może ktoś ma jakieś doświadczenia z tą firmą?
Bardzo proszę o opinie :kwiatek:
Cos mi sie widzi ze Dzionka w takim jezdzila.
Farifelia   Farys 21.05.2008
02 grudnia 2014 10:30
faith, dzięki wielkie! Już jej Wysłałam priva w tej sprawie 😉
Mam pytanie,kupiłam siodło ujeżdżeniowe Lemetex,w sumie nie obejrzałam go super dokładnie i mam teraz! Siodło chyba a raczej na pewno miało wyprute klocki,ale dla pewności wrzucę zdjęcia. Powiedzcie mi czy idzie je jakoś na nowo wstawić? I jeżeli  tak to jakiej firmy klocki polecacie? Może ktoś wie w ogóle co to za model siodła?


ushia   It's a kind o'magic
07 grudnia 2014 10:59
Po pierwsze, sprawdz sobie jak Ci sie jezdzi bez klockow.
Ja np  w wintecu mialam wypiete i bylo duzo lepiej niz z klockami 😉

Po drugie, jak jednak chcesz miec klocki, to skontaktuj sie z Ryszardem Anderszem z Pleszewa - super rymarz

swoja droga, dziwny kształt tych klockow jak na ujezdzeniowke
Czy polecacie jakieś siodła dla koni z płaskim grzbietem ? Musze się rozstać z moim ukochanym winteciem bo okrutnie tyłem lewituje, a przód przez to wbija się za klebem  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się