SIODŁA

Ushia-co do kształtu to nie wiem bo w sumie nigdy nie miałam styczności bliskiej z ujeżdżeniówką,jutro zrobię test,może okaże się że klocki będą zbędne. Dzięki za odpowiedź
Witam
Czy do siodła thorgwood da się włożyć łeki z winteka lub rimini?
Czy polecacie jakieś siodła dla koni z płaskim grzbietem ? Musze się rozstać z moim ukochanym winteciem bo okrutnie tyłem lewituje, a przód przez to wbija się za klebem  🤔

A próbowałaś Winteca 250? U mnie Wintec 2000 lewitował, a 250 leży dużo lepiej.
Dziękuje za wskazówke, popatrze czy ktoś by miał na przymiarke 🙂
Czy da się coś zrobić z nową skórą w nowym siodle? To,że jest śliska mogę przeboleć na razie,ale oficerka skrzypi mi w starciu z siodłem jak stary kredens  🙄
[quote author=TheWunia link=topic=31.msg2239202#msg2239202 date=1417974054]
Czy polecacie jakieś siodła dla koni z płaskim grzbietem ? Musze się rozstać z moim ukochanym winteciem bo okrutnie tyłem lewituje, a przód przez to wbija się za klebem  🤔

A próbowałaś Winteca 250? U mnie Wintec 2000 lewitował, a 250 leży dużo lepiej.
[/quote]

Niepokoi mnie to, że jest tak dużo tańsze, widzę tu jakiś haczyk  😉
Starszy model poprostu.
ushia   It's a kind o'magic
11 grudnia 2014 06:48
250 to podstawowy model
trzeba tylko uważać bo w pierwszej wersji był bez wymiennych łęków, dopiero w późniejszych da się zmieniać
Farifelia   Farys 21.05.2008
12 grudnia 2014 16:32
Ktoś miał do czynienia z siodłem Stubben Siegfried II? Jeśli tak to jakie wrażenia i doświadczenia? Godne polecenia i zakupu? 🙂
Będę bardzo wdzięczna za opinie 🙂
Starsze porządne siodło, skóra dobrej jakości. Twarde siedzisko. Jedno z siodeł nieśmiertelnych
Czy ktoś próbował samodzielnie wykonać siodło (kulbakę, replikę)?
Pytam, ponieważ próbuję coś sklecić i przydały by mi się drobne konsultacje  💡
Po pierwsze, sprawdz sobie jak Ci sie jezdzi bez klockow.
Ja np  w wintecu mialam wypiete i bylo duzo lepiej niz z klockami 😉


Też mi w wintecu średnio wygodnie z klockami. Ale jest jeszcze opcja, że ja źl;e jej przypięłam  😁.
witam
czy ktoś wie co to za siodło??
Farifelia   Farys 21.05.2008
14 grudnia 2014 16:43
Powiedzcie mi jeszcze jak rozmiar Daw Magowskiego Huberta, z łękiem M, poszerzanym u rymarza o rozmiar (podejrzewam więc, że teraz będzie to L), ma się do Stubbenowego 32? Na rozmiarówkach cyfrowych się ani trochę nie znam 😉
Mam Stubbena 32 i Daw Maga M - rozmiary odpowiadają sobie.
Hej, pytanie do wintec'owców 🙂 Czy bardzo dużym ryzykiem jest kupienie winteca z systemem wymiennych łęków i CAIR ze sklepu? Niestety tyle osób wystawiło swoje wintec'i w ogłoszeniach a odpisuje co 5-ta  😤 Więc się zastanawiam czy może łatwiejsze będzie kupienie nowego ze sklepu z tymi systemami i jakby nie leżało idealnie to poprawić tymi wkładkami CAIR... ktoś był w takiej sytuacji? albo tak czy siak podzieli się swoją opinią? Błagam szukam siodła na tego konia już nie wiem ile i trochę to frustrujące x.x
Dlaczego nie kupisz ze sklepu? Martwisz się o uczciwość?
Dlaczego nie kupisz ze sklepu? Martwisz się o uczciwość?

Nie, ale jak wezmę od kogoś na przymiarkę i nie bd pasowało to spokojnie mogę je odesłać, a jak kupię ze sklepu i nie bd pasować mimo wszystko to mam siodło na głowie do sprzedania a winteców jest duuuużo więc ciężko będzie...
Nature zawsze możesz ze sklepu wziąć do testowania :P
Skoro te osoby nie odpisują (bo pewnie na RV do nich piszesz), to może spróbuj na maila? Albo zadzwonić? Gdy kupowałam mojego winteca to sprzedawca ostatni raz był na zalogowany na volcie jak wystawiał ogłoszenie. Może w tych przypadkach też tak jest?
Skoro te osoby nie odpisują (bo pewnie na RV do nich piszesz), to może spróbuj na maila? Albo zadzwonić? Gdy kupowałam mojego winteca to sprzedawca ostatni raz był na zalogowany na volcie jak wystawiał ogłoszenie. Może w tych przypadkach też tak jest?

właśnie pisałam i na RV i na maila, jak nie bd odpisywać to będę dzwonić. W sklepie (np. Pasikoniku) nie ma tego modelu na testy który bym chciała :P
Farifelia   Farys 21.05.2008
14 grudnia 2014 21:33
Olson, dzięki za odpowiedź :kwiatek:
Czyli odpowiednikiem L powinien być rozmiar 34 tak? Czy jaki numer jest następny w kolejności?
Mam Stubbena 32 i Daw Maga M - rozmiary odpowiadają sobie.


BZDURA!! Rozmiar M Daw-Maga to max 30 Stübbena! Stübbenowskie 32 to już mocno szerokie siodło, minimum L DM, a nawet troszkę więcej.

Farifelia Hubert z łękiem L będzie podobny do Stübbena 32, choć różnica może być nawet w obrębie różnych modeli jednej firmy.
Hej wszystkim 🙂 mam pytanko,czy ktoś posiada bądź jeździł w skokowce equipe z karbonowa terlica i mógłby podzielić się wrażeniami z jazdy? z góry dziękuję za odpowiedzi :kwiatek:
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 grudnia 2014 20:41
Mam pytanie po posiadaczy Winteca 2000 cair.
Czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć, czy długość paneli różni się między rozmiarem 17' a 16' ???
A może jest ktoś kto ma to siodło w rozmiarze 16' i mógłby je dla mnie zmierzyć?
Byłabym mega wdzięczna  :kwiatek:
zembria patrzyłaś w ogłoszeniach?  Bo jakieś 2000 widziałam więc mógłby ci zmierzyć, ale nie pamiętam rozmiarów :P
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 grudnia 2014 20:51
Nie ma 16stek niestety 🙁 A przynajmniej nie w tej chwili. Od jakiegoś czasu sprawdzam, ale jakoś się nie pojawiają  🙄
Hej ma pytanie. Mam teraz Wintec Isabell Werth na przymiarkę, moje pierwsze siodło ujeżdżeniowe... i dziwi mnie pasek przy tybince... Ktoś mi powie po co on jest? :P I jak go mocować? Wygląda jakby był zapinany pod brzuchem konia tam gdzie popręg tylko nie rozumiem czemu ma służyć. Nie nie pomyliłam z popręgiem. Jest to pasek doczepiony do tybinki, a nie pod tybinką tam gdzie popręg.
No byl w starych isabellkach taki wynalazek, podobniez stabilizujacy siodlo. wiekszosc znajomych ucinala w cholere.
ushia   It's a kind o'magic
19 grudnia 2014 19:48
zadziwiajace ze trafil Ci sie egzemplarz gdzie ten "drugi popreg" nie zostal uciety 😉
ja swoj urabalam zaraz po odpakowaniu siodla 😉

zasadniczo jak planujesz lonzowac konia z siodlem to sobie zostaw, przytrzyma tybinki zeby nie fruwaly 😉

tak normalnie to zupelnie zbedny
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się