PSY

Hiacynta eh ciągle coś, koń tez ciągle choruje znajomi śmieją się ze mnie, że chore zwierzaki chyba czują ze jestem przewrazliwiona i ze będę o nie dbać do ostatniej chwili i dlatego do mnie lgną  🙄
Macie pomysł jak mogłabym wyczyścić obrożę foresto (na kleszcze), bo pies się wytarzał w odchodach na spacerze  🤬 🤬 🤬
A sama woda nic nie daje  🙁 Nadal śmierdzi.
Z drugiej strony nie chciałabym używać detergentów, bo za pewne obroża nie będzie po takim traktowaniu spełniała swojej funkcji.
Machowa, może... zamrozić (w szczelnej torebce)?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
22 maja 2015 21:49
Może sok pomidorowy. Usuwa podobno nawet zapach skunksa.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
23 maja 2015 06:45
heroinx, przybij piątkę 😉 Ja też już taki tekst kilka razy słyszałam.

U nas bez Gucia przeraźliwie smutno. Nadal ciężko mi uwierzyć, że już go nie ma. Ciągle łapię się na tym, że go szukam, że muszę coś przy nim zrobić itd.
Baśka tęskni za nim strasznie. Dzisiaj pierwszy raz normalnie zjadła, ale najgorsze jest wycie. Każdego ranka zaczyna okrutnie wyć.
Podjęliśmy decyzję, że adoptujemy kolejnego bernardyna. Wczoraj rozmawiałam z osobą ze schroniska w Tomaszowie. Jest u nich psisko, które wydaje się, że idealnie do nas pasuje. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to za jakieś 2 tygodnie pies będzie u nas. Mam nadzieję, że dzięki niemu Bacha odżyje.
Blow możesz pomniejszyc zdjęcia z poprzedniej strony, bo mi r-v rozwala na szerokości nieźle  🤬

a z tym szczepieniem, oprócz poprzedniego modelu, słyszałam tez, że jest szczepienie w 8-12-15 tygodniu, wszystko 5składnikową szczepionką
ważne, żeby było za szczeniaka 3 szczepienia, w jakie, to już wet ma ustalić, żeby było dobrze  🙂
Możecie powiedzieć coś na temat tej hodowli: http://olx.pl/i2/oferta/golden-retriever-szczenieta-po-ch-pl-fci-CID103-ID7fX37.html#319a83b23e, na stronie lubelskiego oddziału związku nie ma jej na liście, a dziś już się tam nie dodzwonię.
Teściowa znajomej uparła się na szczeniaka goldena, mam misję, żeby nie kupiła psa na targu. Jest z okolicy Hrubieszowa.
Blow możesz pomniejszyc zdjęcia z poprzedniej strony, bo mi r-v rozwala na szerokości nieźle  🤬

a z tym szczepieniem, oprócz poprzedniego modelu, słyszałam tez, że jest szczepienie w 8-12-15 tygodniu, wszystko 5składnikową szczepionką
ważne, żeby było za szczeniaka 3 szczepienia, w jakie, to już wet ma ustalić, żeby było dobrze  🙂


Zamieniłam na linki.

Są tez modele składające się tylko na dwa szczepienia, coś mi świta.

honey, pobieżnie goolnąwszy znalazłam takiego kwiatka nt. powyższej hodowli...

http://www.goldenretriever.fora.pl/zywienie,73/szczenie-nie-chce-jesc-pomocy,14418.html
Mam pytanie, czy jest możliwe że pies może zacząć być uczulony/źle reagować na karmę którą jadł przez ok. 4 miechy bardzo chętnie i z zerowymi problemami żołądkowymi?
Mój się pewnego razu uczulił na karmę, którą jadł około roku.
Blow, dzięki, wpadłam na ten link, potwierdza moje obawy. Hodowle znalazła przyszła właścicielka, ponoć w gorącej wodzie kąpana, szczeniaki jeszcze nie są do odebrania, więc przynajmniej mam pewność, że nie wróci od razu do domu z psem. Mam nadzieję, że znajoma jakoś ją utemperuje i poszukają lepiej.
Ej, a co jest takiego strasznego w linku? Kurczę, dwa razy czytałam i nie widzę. Skoro szczeniak miał wbite odrobaczania i szczepienia w książeczce, to czy nie może być tak, że coś mu się po prostu przypałętało? Szardynce też leczyliśmy ze świeżba ucho (kilka miesięcy po przywiezieniu co prawda), ale w hodowli miała super warun, a my też przecież chuchaliśmy na nią i dmuchaliśmy...
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
23 maja 2015 21:11
Dumkowa, mozliwe niestety
Hiacynta, wiesz co niby nic, ale ta hodowla nawet nie ma strony internetowej, nie ma jej na liście na stronie związku (biorę pod uwagę, że różnie bywa z aktualizacją takich rzeczy), no a chodzi o to, żeby kupić zdrowego psa, skoro wywala się na niego trochę kasy. A ja jestem podejrzliwa 😉
Aha, ok - kierowałam się jedynie wpisem na forum, jeśli to hodowla-krzak to jasna sprawa 🙂

Przy okazji moje psy - Pieski kibicują Bronkowi, no i prawie jak ZZTop 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
23 maja 2015 21:31
One są śliiiiiiiiiiczne 😍 Matko, jak mi się to ich spojrzenie podoba!
Hiacynta o i to są prawdziwe kanapowce, w dobrym znaczeniu tego słowa oczywiście  😁. Psy do wszystkiego, do pokonywania wodospadów i tulenia na kanapie 😍. Moja akurat woli łóżko, ale to chyba chodzi bardziej o upodobania właściciela  😡

edit: a wstawie jeszcze coś śmiesznego, co mnie dosłownie rozbawiło do łez  😂
Oto reklama pewnego reproduktora:
Masz w swojej hodowli DONków za gęstą grupę krwi typu Remo, Vegas, Quenn, bądź Arko? On świetnie ją rozrzedzi linią Nino-Ober.
TOSHY - prawdziwy przystojniak o długowłosej sierści. To nie wiatr go czesze. To on czesze się wiatrem. Gdyby suczki były wiatropylne, to Toshy by latał, hasał i śpiewał: "- sieje je, sieje je".
Jako gentleman nie przechodzi od razu do rzeczy. No, może nie zaprosi do kina, czy na kolację przy świecach, ale wie, co znaczy "gra wstępna". Charakteryzuje się utrzymywaniem porządku w haremie- i nie chodzi tu o sprzątanie.
W wolnych chwilach lubi sobie dobrze zagryźć pozorantem. Jest niczym pyłek na zapylenie (lecz pamiętaj, by przed użyciem zapoznać się z treścią karty krycia dołączoną do "białego złota", bądź skonsultuj się z właścicielem lub weterynarzem). Potrafi zająć się odpowiednio każdą suką lepiej niż niejeden alfons. Jest bardziej wyszczekany niż Komorowski i Duda razem wzięci na debacie. Nie jednokrotnie, a i wielokrotnie dochodzi do wyznaczonego celu.
CzarownicaSa, haha, na żywo to spojrzenie w stylu "mam pod kopułą tylko mały pusty orzeszek" :P
Fistaszek chyba 😀

heroinx boski nietoperek! I jak takiego słodziaka nie wpuścić do łóżka, no jak?

CzarownicaSa dziękuję, naprawdę mi mega miło, że tak Ci się podobają moje psy 🙂

Tak poza tym muszę się pochwalić, że matka Mackiego uzyskała dziś  tytuł czempionki Czech - jego ojciec jest już czempionem i grandczempionem Czech i Słowacji, także Mek ma naprawdę fajny papier! Z resztą naprawdę fajny z niego pies 😉
tet  Rul dzięki za odp. Mam nadzieje, że to nie to ale na razie wszystko na to wskazuje :/ no nic, popróbuje jeszcze i zobaczymy.
także Mek ma naprawdę fajny papier!

Ja fajny papier oceniam przez co innego niż wyniki wystawowe  😀 😉 No właśnie, bo mnie ciekawi.... rodzice Twoich psów coś robią w życiu użytkowo?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
24 maja 2015 01:32
Heronix no cudny opis, zdjęcia dopełniają całoksztrałtu 😜

Hiacynta serio Twoje psiaki są genialne! Uwielbiam ich zdjęcia, bardzo chciałabym je poznać na żywo!
Hiacynta,  Widzę, ze sie dzielą workiem. Mój 15 letni westik ma już chyba czwarty w swoim życiu. A z młodym to dawaj na jakąś wystawę ☺

Pixelocik bardzo uroczy
Zamieniłam na linki.

Są tez modele składające się tylko na dwa szczepienia, coś mi świta.


tak, u dorosłyczh psów! jeżeli trafi ci się dorosły pies, a nie wiesz czy był szczepiony czy nie, to szczepisz dwa razy (nie pamiętam jak dokładnie chyba powtórka jest po miesiący). ale szczeniaki to zawsze się spotykałam tylko z opcja szczepienia 3 razy  👀
tak, u dorosłyczh psów! jeżeli trafi ci się dorosły pies, a nie wiesz czy był szczepiony czy nie, to szczepisz dwa razy (nie pamiętam jak dokładnie chyba powtórka jest po miesiący). ale szczeniaki to zawsze się spotykałam tylko z opcja szczepienia 3 razy  👀


U szczeniąt też.
To kwestie szczepienia przedyskutuję z wetem, skoro jest więcej wariantów.

Wojenka   on the desert you can't remember your name
24 maja 2015 16:08
Miałam dziś takich modeli  😍 😍 😍







Strasznie mi się zawsze podobały, ale nie moja bajka  😁
Piękne, ale w jakim sensie nie twoja bajka? Ja szukam rasy dla siebie i jak się okazuje takowa nie istnieje  😎 Nie jest może mi pisane posiadanie psa, albo muszę iść na żywioł jak z obecnymi kundlami  😎
Wojenka   on the desert you can't remember your name
24 maja 2015 16:16
Wolę coś bardziej przudupiastego niż węszącego nonstop myśliwca 😉
wojenka super zdjęcia!
dziewczynka - a Szajba nie chciała zapozować wśród kwiatuszków? 🙂
honey, to hasiora jednak nie chcesz? A tego tam zagramaniczniaka? 🙂
Blow - nie, nie mają. Oba psy zrobiły karierę głównie wystawową, rekreacyjnie chodzą w dogtrekkingach czy biegają przy rowerze. Nie wiem, jak to wygląda w Polsce, ale w Czechach, żeby chodziaki zostały dopuszczone do hodowli, musiały przejść przegląd kpchp i potem bonitację z dobrymi wynikami - i oboje mieli świetne wyniki w testach behawioralnych.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się