PSY

cranberry, trzymam kciuki za zdrowie suki.
JARA, co ze zdrowiem/niezdrowiem Bułki?
ech te nerki to poważniejsza sprawa...Wet podejrzewa amyloidoze, co jest generalnie dla zwierzaka wyrokiem... kwestia tylko jak szybko będzie postępować. A leków za bardzo nie ma... Niby u shar pei stosuje się przy amyloidozie wywołanej gorączką rodzinną kolchicynę. Po nowym roku będziemy robić jeszcze jakieś tam badania i wtedy z kompletem wyników będziemy konsultować.
Rozmawiałam z hodowcą, obiecał skonsultować ze swoim wetem, ale póki co się nie odezwał...

Nie mogę się pogodzić z pechem, który nas spotkał. 
Pisałam z dziewczyną co ma jej siostrę. Jej sunia jest zdrowa.


Strasznie współczuje.
Choroby bywają loterią, niestety. Mam cichą nadzieję, że to jednak nie to.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 grudnia 2016 19:57
honey, dziękuję, Zło ostatnio całkiem dobrze się trzyma, wprawdzie co dwa tygodnie musi się kąpać, czasem coś zastrzyka w plecach, ale humor dopisuje, misja zapanowania nad światem cały czas aktualna, także odpukać nie narzekamy.  :kwiatek:


wciąż zajebista  😎  😁
JARA, co bul, to bul 😉 Zdrówka
Behemotowa o jezu a dużo słodkości!!  😍 😍

Jeszcze jej na żywo nie widziałam, a już się zakochałam  💘

Behemotowa, co to za paskudnik?  😍

Małe chihuahua ze wspaniałej hodowli King Size  😍
To pseudo hodowla radzę poszukać innej.
To pseudo hodowla radzę poszukać innej.


Skąd takie informacje? Poszło priv, ale sprawdzałam tą hodowle i na moje wszystko się zgadza.
Behemotowa, stąd np. https://www.olx.pl/oferta/chihuahua-krotkowlosa-dziewczynka-czarno-biala-CID103-IDjmPH9.html#804bc7d78d

Popatrz na nazwę związku. Powinnaś mieć tam ZKWP (Związek Kynologiczny w Polsce) lub FCI (organizacja międzynarodowa, w której zrzeszony jest ZKwP)
epk mhmm, a powiedz mi proszę, wtedy ta cała metryczka i wszystko co oni mi mieli dać jest nieważne? Jak to wygląda? Ja jestem laikiem w tej kwestii, dlatego zadaje takie dosyć głupie pytania. I w takim razie te pspp to taki pic na wodę byle było jakieś stowarzyszenie?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 grudnia 2016 09:18
Behemotowa, taka metryka na nic Ci się nie przyda, bo na wystawę organizowaną przez FCI nie pojedziesz, oficjalnych uprawnień hodowlanych nie dostaniesz, także kupujesz po prostu zwykłego kundla za dwa tysiące.
Super... Dziękuję za informacje. Właśnie napisałam do Pani prosząc o zwrot kaucji.
Behemotowa, pewnie zadna to dla Ciebie teraz informacja - ale WOW jak jestem z Ciebie dumna!!! Ze nie napisalas ze juz sie zakochalas i i tak weźmiesz etc! Naprawde ogromny respect, oby więcej takich osób!!! 👍
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 grudnia 2016 09:34
Poza tym nic nie jest tylko czarne i białe, jest też druga strona medalu. Są rasy, których FCI nie uznaje np pit bulle, greystery, leopard dogi, chodziaki  czy alano espanol, więc hodowcy prowadzą je na własną rękę lub zrzeszają się w jakiś pseudozwiązkach. Cziłek akurat to nie dotyczy. Dla mnie ogłoszenie brzmi całkiem spoko, pieski zaszczepione, odrobaczone, zaczipowane, z full wyprawką, hodowca apeluje o rozsądne podejście do tematu posiadania psa, jednakże tą rasę i za taką cenę kupisz bez problemu z metryka Związku Kynologicznego.
Oczywiście FCI święte nie jest 😉 też hodują psy w szopach, kryją co cieczkę albo rozmnażają trupy, które ledwo co przeszły przez wystawy by dostać uprawnienia hodowlane tylko dla kasy  😀iabeł:
Także szukaj dobrze i drąż temat  🏇
Na szczęście psa na oczy nie widziałam, więc jeszcze aż tak mnie nie rozkochała w sobie. Nie miałam płacić małych pieniędzy, bo uważam, że 2500zł za psa z pseudohodowli to dużo.
Jedna osoba z forum bardzo mi pomaga w poszukiwaniu, za co wielkie dziękuję  :kwiatek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 grudnia 2016 09:43
Behemotowa, trzmam kciuki, daj znać jak znajdziesz innego paskudnika  😍
Dziękuję Wam za pomoc i spostrzegawczość :kwiatek: . Dam znać jak w ogóle King Size zachowa się wobec mojej prośby o zwrot zaliczki 🙁

Edit: udało się. Zwykle nie zwracają zaliczki, ale minął krótki termin po wpłacie, więc Pani z King Size zrobi wyjątek 🙂  😅

Edit2: dzięki pomocy dziewczynka znalazłam fajną hodowlę i umówiłam się by jutro przyjechać i w spokoju porozmawiać 🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
21 grudnia 2016 11:30
Dokładnie rok temu przyszło to na ŚWIAT!!  Najlepszy łotr <3

Behemetowa powodzenia! Jak szukasz cziłek to polecam Perłe Nieporętu🙂
derby zdecydowałam się na hodowlę DiamondDogForever 🙂 ale dziękuję :kwiatek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 grudnia 2016 14:54
Ktoś z wrocławiaków nie chciałby rocznego mopsika? 😉


JARA adopcja czy sprzedaż?
Poza tym, fajny. Nie lubię psów z taką kufą, ale na zdjęciu wyszedł przeuroczo.

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 grudnia 2016 15:25
Do adopcji 😉 Gdyby to było za rok to byłby mój  😍
Niestety to  była pomyłką prosić o radę na re volcie  🤔wirek:  Bawcie się dalej dobrze   😅


Proszę, oto rada:


Jak Wasze psy zachowywały się po hydroksyzynie ? Podałam dzisiaj 3 tabletki na wieczór, żeby sprawdzić reakcję - pies jest może ciut otępiony, ale na sylwestra to za mało... Wiem, że to trzeba podawać ze dwa dni wcześniej, ale obawiam sie, że to i tak nic nie da...

JARA nie chciałabyś wysłać mi tego Sedalinu 😉 ?
Wiem, jak to działa - zastanawiam się czy nie podać sedalinu, zamknać psa w łazience i puścić muzykę... ? Żeby właśnie nie słyszała wybuchów.
kolebka, było ok i w tym roku też jest ok, bo z polecenia weta podaję już teraz. Pies był wyluzowany przez większą część okołosylwestrowego czasu, no o północy jak walili, to się bała i rano wyjechałam z nią od razu za Kraków, ale zdecydowanie lepiej niż dwa lata temu.
Dostałam już zwrot pieniędzy to mogę to napisać. Z King Size wszyscy hodowcy w pomorskim starają się walczyć. Okazuje się, że to niezbyt ciekawa pseudohodowla. Szkoda, że ciężko takie informacje zyskać. Dotąd słyszałam i czytałam same pozytywne opinie. No i w piątek jadę wybierać moje maleństwo. Zrobię małą fotorelacje 😉
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
22 grudnia 2016 07:13
Dzięki za kciuki za młodą. Na pewno się przydadzą.

Fajny mopsik. Gdyby nie to, ze utrzymanie G. kosztuje mnie tyle ile kosztuje to bym go przygarnęła. Miałaby dziewczynka towarzysza na czas mojej nieobecności w domu i kumpla do wspólnych zabaw i spacerów. Żałuje, ze nie mogę mieć dwóch stworów.
Moon   #kulistyzajebisty
22 grudnia 2016 07:30
Melduję że karma Carnilove przez Paniczyka zaakceptowana, uff :P Zamówiłam worek 12 kg, więc jakby się wypiął to bym mu ten worek... wsadziła w ucho :P
No i plus dla samego producenta karmy, za fajne zamknięcie worka.
Przy okazji polecam sklep e-pazur.com (choć wizualnie może budzić podejrzenia :P) - bardzo szybka wysyłka, na chacie też idzie się sprawnie dogadać i skonsultować 🙂

Laski, co dajecie swoim strachajkom na sylwestra? Nasza wetka mówiła coś o lekach, które się podaje na 3, 4 dni przed sylwestrem, by na samą północ było optimum działania. Przez lata śp. Nona dostawała, jakąś tabletkę (ni diabła nie pamiętam jaką) ok 20tej i potem chodziła "naćpana". Diuna przez 3 lata nie bała się nic a nic, a ponoć rok temu tak się przestraszyła, że moja siostra przesiedziała z nią sylwka w koszulce, w łazience.
Nie mamy pojęcia jak zareaguje Nero, bo to będzie jego pierwszy sylwester z nami - zostajemy ofc w domu, z nim, mimo że obecnie jak coś za oknem strzeli, to owszem, uszy nastawi, ale raczej olewa. Nie chciałabym go futrować czymś kilka dni wcześniej, jeśli się okaże że ma wywalone na fajerwerki.
I zostałam "uświadomiona" że Sedalin dla psów to zło - prawda toto?
k_cian szczerze mówiąc nie próbowałam, bo to dopiero któryś raz z takim naprowadzaniem. Wcześniej było tylko "równaj" i na koniec równania smaczek. Polecono nam naprowadzanie żeby technikę trochę poprawić, oczywiście spróbuję bez tak jak zasugerowałaś ale boję się, że mój pies wtedy będzie miał mnie głęboko w poważaniu. Zrobi wtedy takie zwykłe/spacerowe równanie. Ale na pewno warto spróbować.

Skoro już o koszty leczenia się rozchodzi zdiagnozowaliśmy sobie alergię, nic bardziej nie potrzebowałam niż odczulania w okresie świątecznym 🤔. Na razie robimy profil rozszerzony, okazało się że młoda jest takim alergikiem jak ja :P (roztocza/pleśnie) także mniej więcej wiem co robić. Tylko u ludzi odczulanie przeważnie jest refundowane, a u psów niestety bardzo drogie. Ale jest plus tej sytuacji, możemy pokombinować z karmą i może się zdecydować na tańszą, od jakiegoś czasu gotowałam, wczoraj kupiłam też Carnilove. I uwaga, takie opakowania wydają się super ale mogą zmylić. Suche karmy własnie bardzo zbierają roztocza i nic nie daje ani taki suwak, ani pojemnik na karmę. Najlepiej pakować w foliowe worki, albo mrozić przed podaniem (trochę sucha, trochę barf  :lol🙂 trochę się pomądrze jak już coś wiem :P

cranberry też mocno, mocno trzymam kciuki  :kwiatek:

I też cicho się pochwalę, zarezerwowaliśmy sobie wstępnie psiaka. Trochę na niego poczekam, bo na razie hodowca nawet nie wie czym będzie krył, bo są dwie opcje. Ale jestem pierwsza w kolejce no i jako jedyna chcę psa do sportu z tego miotu więc nie mogę się doczekać 😅. No i to będzie ciekawa przygoda bo to będzie mój pierwszy samiec. Jeśli się nie mylę będzie to pierwszy przedstawiciel tej rasy na rv: Owczarek Holenderski.
Moon ja właśnie o to samo pytam... 😉 ja dostałam hydroksyzynę, podałam wczoraj na próbę - jak mnie to taka se reakcja, ale rozumiem że się musi wysycić? Honey po jakim czasie widać wyraźnie uspokojenie?

A co do Sedalinu, to tak - kiepski wybór, bo odcina władzę w nogach, ale nie odcina świadomości 😉 pies wszytko słyszy, ale nie może zareagować...
Aczkolwiek ja się poważnie zastanawiam, bo Roksana reaguje paniką, ostatni Sylwester był koszmarem i szczerze to obydwie potrzebujemy czegoś, co wyłączy psa na parę godzin...
Ku przestrodze, problem z oczami psa (mętny płyn w komorze przedniej oka, wcześniej w tym samym miejscu krew) jest spowodowany toksycznym uszkodzeniem. W miejscu gdzie pies przebywa większość czasu, były ostatnio czyszczone fugi - mocna chemia. Do tego grzana podłoga spowodowały, że substancje lotne dyfundowały przez rogówkę. Pies się wyliże, widzieć będzie, ale może ktoś używa takich środków do czyszczenia, u nas przed faktem nikt nie pomyślał, że może się to tak odbić na psie, uważajcie!  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się