PSY

Potrzebuje porady dotyczącej karm dla psów. Do oba psy dostawały ProPlan - ot przyzwoita karma. Szukam czegoś lepszego dla dorosłego psa i dla szczenięcia wchodzącego w 7 miesiąc. Fajnie gdyby cena za worek jakoś mocno nie przekraczała 200 zł. Oba psy ras dużych, pracujące, pełne energii. Tylko nie Orijen i Acana - podchodziłam kilka razy i niestety każdy raz kończył się rozwolnieniem. Tego jest tak dużo na rynku, że pojęcia zielonego nie mam. Karmił ktoś tymi od Dodsona?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 maja 2012 14:51
Próbowałaś Taste of the wild? Można nią karmić i psy dorosłe i młodziaki.
Jara - kiedyś dostałam od znajomej na spróbowanie. Dorosły jadł chętnie, ale to była zbyt mała ilość by móc się wypowiadać na jej temat. To dość ciekawa propozycja (skład w miarę prosty, ale rzeczowy) i cena.
Być może niedługo zostanę szczęśliwą posiadaczką psa 😀 Jedna sunia na gwałt potrzebuje domu, a ja zawsze marzyłam o własnym psie, jednak mam pewne obawy. Mieszkam w domu z ogrodem, dziadek ma 2 swoje starsze psy (jeden obawiam się, że nie dożyje zimy). Czy wprowadzenie do ich "stadka" nowego członka będzie miało negatywny wpływ na ich zdrowie  🤔wirek: Wybaczcie za głupie pytania, ale jestem kompletnym laikiem w tym temacie, a moja mama upiera się, żebym nie ściągała do domu nowego, młodego psa z uwagi na wiek obecnych... Dla mnie to jakaś abstrakcja, ale może się mylę? Po za tym chciałabym, żeby pies mieszkał na dworze, ale załatwiał się na spacerach (ew. wspólnych terenach ze mną i M  :love🙂. Niestety bywają dni kiedy nie ma mnie w domu od rana do wieczora - co wtedy? To chyba nie wskazane, żeby pies nie wychodził na spacer dłużej niż 8h? Czy w przypadku stałego dostępu do ogródka problem znika? Proszę o wyrozumiałość, jeśli któreś z pytań jest po prostu trywialne. A może widzicie jakieś inne przeciwskazania?  :kwiatek:
Cintra jeśli pies ma dostęp do ogródka i jest nauczony, że może się w nim załatwić to nie ma problemu jeśli nie będzie miał dłużej spaceru. Możesz mu to wynagrodzić po powrocie do domu baaardzo długim spacerem z zabawą, mizianiem i wszystkim. Tylko musisz zabezpieczyć ogródek żeby pies nie zrobił sobie krzywdy pod Twoją nieobecność i żeby nie miał możliwości uciec.
Ale raczej nie możesz wymagać, że pies nie będzie się załatwiał w ogródku jeśli Ty jesteś (tzn jeśli jest załatwiony to ok, ale jak poczuje nagłą potrzebę to nauczony, że w momencie kiedy Cię nie ma może załatwić się na tym terenie, po prostu może to zrobić.) To zależy od tego jak psa wychowasz ale to też trochę sprzeczne sygnały są więc nie wiem jak to wyjdzie w praktyce.

Myślę, że młody psiak nie wpływa sam w sobie negatywnie na zdrowie starszych psów (oczywiście jeśli jest zdrowy). Może jakoś wpłynąć jeśli będzie je zaczepiał, co w przypadku młodych jest zwykle normalne. Ale tu już się specjalnie nie wypowiadam bo starszego psa nie mam. (Na mojego starego kota szczeniak wpłynął wręcz odmładzająco, ale to inna sytuacja 😉 )

I jeśli pies ma mieszkać na dworzu to pamiętaj o solidnej budzie i kontakcie z człowiekiem 😉
To ja z innej beczki...

Serdecznie dziękuję wrocławskiej escadzie za pełne profesjonalizmu i serca obstrzyżenie mojego psiaka.  :kwiatek:



ale przegapiłam  😡  Nie ma za co, chciałabym żeby wszyscy klienci byli tak grzeczni i cierpliwi jak D. 😉  :kwiatek:
Heval dziękuję za porady 🙂 Oczywiście codziennie będzie miziany do bólu (mam tę słabość, której mój koń np. nie lubi 😉).
Dziewczyny, wrzuciłybyście apel na Dogo? Nie mam tam konta, a sprawa jest bardzo pilna  🙇

[center]"Znaleziono!

30 maja w Michałowie-Grabina, przy ulicy Kwiatowej, znaleziono młodą, podobna do labradora sunię średniej wielkości. Jest czarna, ale na brzuchu i pyszczku ma pojedyncze białe włosy. Sunia garnie się do ludzi, jest bardzo ufna, łagodna i dobrze ułożona – potrafi jeździć samochodem, chodzić na smyczy, zna podstawowe komendy siad, leżeć, łapa etc. Została zbadana i jest zdrowa i dobrze utrzymana. Obecnie, po sterylizacji przebywa w lecznicy, ale lada moment trzeba ją stamtąd zabrać. Poszukiwany jest ktoś kto mógłby zapewnić suni dom, chociażby tymczasowy, na okres poszukiwania starego albo nowego właściciela. W przeciwnym razie sunia pod odebraniu z lecznicy trafi do schroniska.

Tel kontaktowy: 508 734 755
Mail: izaopa8@wp.pl"[/center]


JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
31 maja 2012 22:02
Wrzuciłam do dogo
Dzięki!  🙇  :kwiatek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
31 maja 2012 22:03
Swoją drogą znaleźli ją wczoraj, a już jest po sterylizacji ? Cudzego psa?
Podobno była szczenna więc/i zrobili to w ostatniej chwili, ale nie wiem, czy to jakiś argument... tyle się dowiedziałam, ale też nie chce wprowadzić w błąd. Nie wiem też jakie były motywy.
też się właśnie zszokowałam  😲
w schronie w Zgierzu kiedyś była taka afera, trafił do nich pies, miał tatoo, nie odczekali tyle ile powinni by go wykastrować... następnego dnia po zabiegu właściciele przyjechali by go odebrać... pies okazał się bardzo utytułowanym reproduktorem... sprawa dłuuugo ciągnęła się w sądzie
w schronie w Zgierzu kiedyś była taka afera, trafił do nich pies, miał tatoo, nie odczekali tyle ile powinni by go wykastrować... następnego dnia po zabiegu właściciele przyjechali by go odebrać... pies okazał się bardzo utytułowanym reproduktorem... sprawa dłuuugo ciągnęła się w sądzie


I ja się nie dziwię, zrobiłabym schronisku jesień średniowiecza... No cóż, oby w tym wypadku nikt nie poniósł konsekwencji....
No cóż, oby w tym wypadku nikt nie poniósł konsekwencji....

dlaczego? za swoja głupotę trzeba płacić
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
01 czerwca 2012 09:50
Mi się zawsze wydawało, że jest jakaś procedura odnośnie znalezionych psów... nie trzeba czasem takiego psa przetrzymać na 2 tyg. kwarantannie na wypadek, gdyby właściciele się znaleźli?
Suka dobrze utrzymana, wychowana, prawdopodobnie rasowa... i szczenna. Wcale bym się nie zdziwiła gdyby się okazało, że szczeniaki były planowane...
Mi się zawsze wydawało, że jest jakaś procedura odnośnie znalezionych psów... nie trzeba czasem takiego psa przetrzymać na 2 tyg. kwarantannie na wypadek, gdyby właściciele się znaleźli?
Suka dobrze utrzymana, wychowana, prawdopodobnie rasowa... i szczenna. Wcale bym się nie zdziwiła gdyby się okazało, że szczeniaki były planowane...


no wlasnie jest... dziwi tak szybkie działanie.. w końcu taka sterylizacja czy kastracja kosztuje ...
Rasowa to ona nie jest, nie ma tatuażu, nie ma chipa, nie miała nawet obroży. Więc jakie planowane szczeniaki? W typie?  🙄

Naprawdę nie wiem co skłoniło przygarniającej do takiej decyzji i do poniesienia takich kosztów, ale z tym planowanym miotem i szczeniakami, to IMO trochę przesadziłaś. Chyba, że planowali pseudo, ale nie dopilnowali, skoro suka się błąkała...
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
01 czerwca 2012 10:59
Nie doczytałam nigdzie informacji, że nie ma tatuażu ani chipa. To tylko hipoteza, nie fakt 😉 Rasowy pies już nie może uciec?
Może, ale pierwsze co się sprawdza adresówkę (jeśli był w obroży), potem tatuaż i chip. Rasowe psy mają przynajmniej tatuaż. Pseudo i burki, już nie. Stąd moja reakcja.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
01 czerwca 2012 11:10
Nigdy nie pracowałam w schronisku, nigdy nie miałam rasowego psa. Nie każdy ma zakodowaną w głowie procedurę odnośnie znalezienia psa potencjalnie rasowego. 😉
Niemniej dobrze wiedzieć.
Rasowa to ona na pewno nie jest, wystarczy jej wygląd.

Ostatnio dużo trekkingujemy.Na Pomorzu...






...na Warmii też...













😉
PumCass   zachowaj zimną krew!
01 czerwca 2012 12:26
To i ja się dorzucę z kilkoma fotkami mojej suczy  😉






Wilczak motorówka 😉


i już mnie nie ma 💃
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
01 czerwca 2012 12:44
PumCass jeszcze nie widziałam psa, który potrafiłby tak jak Twój strzelać tak niesamowicie nonszalancką minę  😁 Jest genialna  😍
Świetna! 😀

Wilczak-motorówka ma na sobie szelki czy kapoczek na ostatnim zdjęciu?
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

01 czerwca 2012 13:13
PumCass, świetna psica! Zawsze podobały mi się wilczaki.
PumCass   zachowaj zimną krew!
01 czerwca 2012 13:20
CzarownicaSa ona jest "miszczem" tego typu min  😜



Sierra szelki, julius-K9  😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
01 czerwca 2012 13:22
Padłam 😀 Naprawdę jest genialna!
czy są jakieś tańsze zamienniki ostrzy do maszynki Moser max 45 typ 1245?? potrzebuję ostrza 5f 7mm a najtańszy moser kosztuje 160zł - dla mnie golącej swojego 1 psa trochę drogo...  🤔

mam opakowanie po ostrzu które było ostatnio używane - czy ktoś wie co to za firma??
[img]http://desmond.imageshack.us/Himg403/scaled.php?server=403&filename=02062012206m.jpg&res=landing[/img]

ostrze wygląda tak:
[img]http://desmond.imageshack.us/Himg171/scaled.php?server=171&filename=02062012209m.jpg&res=landing[/img]
pisze ME 1225 7mm

na oryginalnym ostrzu które było przy maszynce pisze MOSER
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się