Produkty BACK ON TRACK

Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
12 marca 2014 18:02
mój pad BOT ma już 3 lata - i nie stracił swoich właściwości - to chodzi o rodzaj wykorzystanych materiałów więc chyba nie mogą się sprać czy zużyć... ja w każdym razie nie widzę różnicy. Prany był wielokrotnie a używany jest prawie codziennie. I bardzo polecam dla koni z problemami plecowymi.
Kika dzięki bardzo  😉
Właśnie kupiłam używany i stąd takie pytanie. W takim razie myślę że dobra decyzja i konie będą zadowolone  😀
Wznawiam temat 🙂
Czy ktoś gdzieś widział pady na przecenie? lub używane? albo propozycja gdzie najtaniej kupić 🙂
Szukam na plecy dla koniura 😉
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
16 maja 2014 17:57
Piaffallo masz PW 😀
Mam debilne pytanie.
Kilka lat temu kupiłam ochraniacz na staw skokowy Back on Track. Kilka razy użyty poszedł w kont. Teraz pomyślałam żeby go sprzedać, ale w opisach producenta nie ma informacji o tym czy on jest "magnetyczny" czy nie. Tani nie był. Czy możliwe, że kupiłam kawałek neoprenu bez wlaściwości leczniczych czy wszystkie produkty tej firmy mają magnes? :kwiatek:
zoyabea, prawe na pewno magnesów tam nie ma, produkty Back on Track działają na innej zasadzie, mają materiał wełniany z dodatkiem włókna ceramicznego, to znacznie szybciej i dłużej kumuluje ciepło. I taki mają dawać efekt terapeutyczny, poprzez działanie delikatnie rozgrzewające.
zoyabea, prawe na pewno magnesów tam nie ma, produkty Back on Track działają na innej zasadzie, mają materiał wełniany z dodatkiem włókna ceramicznego, to znacznie szybciej i dłużej kumuluje ciepło. I taki mają dawać efekt terapeutyczny, poprzez działanie delikatnie rozgrzewające.

Ach, wow....dobrze wiedzieć ;D Dziękuję  :kwiatek:
Mam debilne pytanie.
Kilka lat temu kupiłam ochraniacz na staw skokowy Back on Track. Kilka razy użyty poszedł w kont. Teraz pomyślałam żeby go sprzedać, ale w opisach producenta nie ma informacji o tym czy on jest "magnetyczny" czy nie. Tani nie był. Czy możliwe, że kupiłam kawałek neoprenu bez wlaściwości leczniczych czy wszystkie produkty tej firmy mają magnes? :kwiatek:


A na jakie dolegliwości go stosowałaś bo ja myślałam by kupić go dla konia ze szpatem i opojem ale nie wiem czy warto. 🤔
Długo nikt tu nic nie pisał, a ja jakiś czas temu kupiłam pad i mogę powiedzieć, że jeśli ktoś się waha, szczerze polecam. Pad pomógł mojemu koniowi uporać się z bólem pleców  😅
karo_rosa a mogłabyś napisać ile już go używasz i czy codziennie, po ile minut, przed czy po pracy? 😉
karo_rosa, dopiero co kupiłaś i już sprzedajesz? 👀
karo_rosa, dopiero co kupiłaś i już sprzedajesz? 👀


No trochę już go mam... kupiłam do chyba w listopadzie?? Dlaczego wniosek że dopiero co kupiłam? xd
Co do użytkowania... Na początku założyłam go na może 3 godziny koniowi i poszedł w odstawkę bo "wydawało mi się" że nic to nie daje. W grudniu był wet i powiedział mi, że koń ma bolesny grzbiet i dobrze byłoby przeprowadzić masaże (oraz zmienić siodło, co już zrobiłam), a że nie miałam jak umówić się z "ręczną" ,że tak powiem masażystką, zaczęłam zamawiać kobyłce sesje derką masującą. I ta babka co do mnie jeździła, mówi że fajnie byłoby żebym jej kupiła i zakładała między zabiegami pad back on track 😀 tak się składa że przecież go miałam i zaczełam zakładać po jeździe, czy pobycie na pastwisku już do wieczora. Tzn jeśli koń kończył jazde o 15 czy 14 lub wtedy wracał z pastwiska, miał założony pad aż do karmienia czyli 19.00 🙂 nie codziennie, ale 5 razy w tygodniu na pewno. I w sumie takie regularne zakładanie trwało połowę stycznia,  cały luty no i teraz już pad odstawiłam. Nie wiem oczywiście czy wszystkim koniom pomoże, wg weta i masażystki u nas bolesność pleców się "zdecydowanie zmniejszyła". Z czego jestem baaaardzo zadowolona  😀
I nie jest chyba powiedziane, że musi być po jeździe, zdarzało się że zakładałam przed jazdą rano,  ale zawsze pilnowałam tych 4 godzin, a wiadomo że im więcej tym lepiej 🙂

Swoją drogą pad kupiłam od maxowej za co baaaaaardzo dziękuję  :kwiatek:


Pozdrawiam i życzę wszystkim żeby wasze konie miały zdrowe grzbiety.... 🙂
w górę - czy ktoś w okolicach Wwy miałby mozliwość pożyczyć derkę lub pad lub kaptur back on tracka? na 2-3 dni?
Podepnę się. 😉
Czy ktoś z was może uzywa regularnie z padu/derki i może sie wypowiedzieć co do efektów ? A może ktoś ma porównanie pomiędzy takim padem/derkę a derką magnetyczną ze stałym polem Veredus/Torpol ?
asds   Life goes on...
03 lipca 2015 13:29
Ja używam pasa lędźwiowego Back on Track i musze przyznać że bardzo fajna rzecz. U mnie przynajmniej działa i bardzo pomógł przy mojej rekonwalescencji pleców.  Tylko rozmiarówka jest ogromna - mam pas w rozmiarze M i jest ok, ale sądzę że S-ka tez spokojnie by weszła, a w nomrlanej numeracji mam rozmiar 42/44.
czy derka polarowa feel warm bedzie dzialala jak pad na plecy? mamy duze problemy z miesniami, bolesny odcinek ledzwiowy i tak mysle, ze taka derka wygodniejsza w uzyciu. Uzywal ktos tej derki? cenowo tez duzo przyjemniejsza
Klami używałam pad przed jazdą, koń był rozluźniony  😀
odświeżam wątek

czy ktoś może używa ochraniaczy do jazdy "back on track"?

odświeżam wątek

czy ktoś może używa ochraniaczy do jazdy "back on track"?




Sporadycznie tak. Regularnie używam kaloszy.
odświeżam

Czy ktoś aktualnie używa derki rozgrzewającej https://animalia.pl/back-on-track-derka--pad-na-grzbiet/szczegoly/19663/ ?
Czytałam poprzednie opinie, ale to było jakiś czas temu i zastanawiam się, czy nadal opłaca się ją kupić? Czy po tych kilku latach i waszym doświadczeniu z tym produktem odradzacie lub polecacie coś innego? Jestem ciekawa opinii, czy ktoś nadal to stosuje? 🙂
są też czapraki "back on track", bardzo polecam na tą porę roku.
cubbins, podłączam się do pytania, zadałam je także w wątku o plecach
Chyba nikt tych padów nie używa, a mnie również bardzo to zastanawia. Chciałabym zakładać przed/po treningu 11 letniemu oraz 3 letniemu wałachowi dla lepszego ukrwienia w okresie jesień - wiosna, a właściwie tym padem zastąpić solarium 🙂
Na you toube widziałam, że te produkty poleca nawet Steffen Peters 🙂
Mam konia ze zwyrodnieniem kręgosłupa.
Pad zakładam przed treningami i po nich, przed treningiem na pół godziny, po treningu na 10-15min.

Różnica w koniu NIESAMOWITA! Polecam z całą pewnością, czuć wyraźną ciepłotę pod padem jak się włoży ręke.
Mój koń nienawidzi derek i wszystkiego luźno położonego na grzbiecie, pad akceptuje bez problemu, z chęcią w nim stoi i widać wyraźną różnicę w jeździe po założeniu padu, a jak go nie założę 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 września 2017 19:18
Koleżanka ma ten pad i używała na koniu z problematycznymi plecami. Koń w tym czasie nie pracował od siodłem, ale wizualnie i namacalnie było widać wyraźną różnicę jak sobie w tym padzie postał codziennie trochę, nawet pod derkę polarową czasem wkładała (zimą), grzbiet był wtedy taki jakby "wypełniony" a bez tego widać było, że mięśnie takie pospinane, pokurczone są. No polecam jednym słowem 🙂
Ja od jesieni do wiosny używam czapraków Back on Track i są naprawdę super. Tylko w lecie jeżdżę w zwykłych.
Witam
mam zapytanie odnośnie pada - bardzo rozgrzewa plecy (tak widze z waszych opisów, iż do gorąca!) mnie jednak to martwi bo sciagajac go naklada sie czaprak ktory jest jezdnak w warunkach stajenych a w zime jeszcze zimniejszy! to jednak nie jest dobre dla rozgrzanych miesni?? jak to rozumowac i jak sobie radzic?
W back on tracki nie rozgrzewają nic do "gorąca". Tam nie ma żadnych grzałek czy czegoś w tym stylu, więc nie ma co aż tak grzać. Włókna ceramiczne odbijają własne ciepło zwierzęcia, delikatnie rozgrzewają i utrzymują ciepło zapobiegając gwałtownemu wychłodzeniu.
P.S. sama nie mam końskich rzeczy BOT, opieram się na obserwacjach działania psich rzeczy 🙂
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
29 sierpnia 2018 17:16
Ufff myślałam, że z moim padem jest coś nie tak 🙂 bo jak go ściągam to koń pod spodem jest lekko cieplejszy ale nie rozgrzany do gorąca 🙂
Witam, czy ma ktoś może na sprzedaż cokolwiek do nóg Back on Track?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się