Urodziny re-voltowiczów - Prezenty II edycja

Ciska, a Ty się nie bawisz?
bawie sie oczywiscie ale wiadomo ze decyduje większość  😉

ja w przyszłym miesiacu będe zakładała nowe konto bankowe wiec dane do wpłat będą inne niż w tamtej edycji
lockmittel   Co nie zabije to dobrze zrobi mi.
10 października 2010 15:58
A jest możliwość zapłacenia w listopadzie za całość? Póki mam duży przypływ gotówki wolałabym to załatwić. Bo jak rozumiem gdy uzbieramy 40 osób to listy są zamykane nawet wcześniej?
wlasnie - czy bedzie szansa na  kilkurazowe wiekszwe wplaty? czesto mnie nie ma przez kilka-kilkanascie tygodni i latwiej by mi bylo puscic wiekszy przelewik
Domyślam się, że nie będzie problemu z zapłaceniem za rok z góry czy za więcej niż 3 miesiące 😉
Też jestem za weryfikacją osób biorących udział w zabawie. Ja może nie udzielam się za dużo na forum i mało osób mnie zna, ale brałam udział w poprzedniej edycji i chyba się nadaje 🙂
1. Notarialna
2. Ash
3. Kolorwiatru
4. Breva
5. akzzi
6. Caira
7. Zairka
8. Fanga
9. xxagaxx
10. Gavi
11. Aniaagre
12.karolinaaa
13. fin
14. Dzionka
15. Korsik
16. Edytka
17. Hermes
18. Klolcia
19. Aniapa
20. Karolcia
21. maleństwo
22. agniecha930
23. Niewidzialna
24. lockmittel
25. lovely
26.Karla🙂
27.Naciau
28.Pacia
29. Hanoverka
30. marysia550
31.pokemon
32. ciska

oczywiscie nie bedzie problemu z wpłątą za dłuższy okres , tu chodzi o to ze nie można wpłacić mniej niż napisałam  😉
czy ja dobrze zrozumiałam? Wpłacamy po 6 zł od osoby, czyli jeśli będzi 35 osób, to powinnam wpłacić 210zł? To jedyny i jednorazowy koszt?
rtk, tak 😉
jednorazowy to chyba nie  😉
czy nie można wpłacać na raty ? 
To nie jest jednorazowy koszt, to jest koszt łączny za  całą zabawę wpłacany w ratach bodajże 3 miesięcznych. Jeśli pomyliłam to proszę o poprawkę 😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
10 października 2010 19:34
karolinaaa, w poprzedniej edycji można było wpłacać. Z tego co pamiętam niektórzy wpłacali od razu na pół roku a niektórzy płacili co miesiąc tyle ile było potrzeba.
może z ta weryfikacją to po zamknięciu listy pierwszą wpłatę zrobić w wysokości ok 50-60zł, kto nie wpłaci do określonego terminu odpada?
ja proponuję te raty-tak jak było 😉
był duży problem z wpłatami w zeszłej edycji ?  😎
korsik, w pierwszym poście ciska napisała, że po zamknięciu list należy wpłacić za 3 miesiące w przód, więc twój pomysł się z tym pokrywa. Można po prostu wyznaczyć jeszcze termin do kiedy ma być wpłacona ta pierwsza rata, tak, żeby w razie czego, można było dobrać inną osobę czy coś 😉

edit. karolinaaa, niektórzy jeszcze zalegają z wpłatami.
kupowaliscie cos dla kogos, kto nie ma konia, nie jezdzi od jakiegos czasu a tez sie chcial bawic 🙂 ?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
10 października 2010 20:04
mery o ile pamiętam, to takie osoby też brały udział 🙂
w koncu prezenty nie muszą być 'konskie'

ja jestem za tym, żeby w ramach 'ubezpieczenia' pierwsza płatność (o ile ktoś chce płacic w ratach) wynosiła 1/4 całej sumy
lockmittel   Co nie zabije to dobrze zrobi mi.
10 października 2010 20:23
Popieram Edytkę.😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
10 października 2010 21:37
ja ze względów finansowych sprawdzę pod koniec ile osób się zapisało i czy mnie będzie stać ;] ale przyznam pomysł jest wyczesany 😀 😅
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
11 października 2010 06:36
A nie było by bezpieczniej żeby każdy wpłacał tak, żeby przed swoimi urodzinami miał uregulowną całość za prezenty? Bo potem może być tak, że jak dostanie swój prezent to oleje innych solenizantów...
Moim zdaniem to trochę bez sensu, bo jak ktoś ma urodziny w styczniu, to sobie sam kupi czaprak, po cholerę mu wtedy bawienie się we wpłaty itp.
Ale właśnie dobrym pomysłem jest weryfikacja przez pierwszą większą wpłatę. I czekałabym na miejscu "poważnych voltopirów" z wpłatami, aż zapłacą osoby niepewne dając im np tydzień. Potem oceniamy realną ilość osób i koszty.
Co Wy na to?
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
11 października 2010 07:25
Też nie głupie. A w przypadku nie wywiązywania się z dalszych wpłat i rezygnacji z zabawy w czasie jej trwania, brak zwrotu poniesionych do tego czasu kosztów. W tedy sie jeden z drugim zastanowią czy warto.
No tak, ale kto to są "poważne voltopiry" i kto rozstrzygnie kto ma wpłacać a kto czekać? Trochę to takie piętnujące.
Mi podoba się pomysł, że wszyscy płacą 1/4 sumy na początku od razu, a potem jak chcą - albo całość do końca, albo co miesiąc ile trzeba.
a ja myśle, żeby od razu musieli zapłacić Ci, z którymi był problem w poprzedniej edycji. Jak ja mam urodziny w październiku to się okaże, że zostanie 10 osób płacących, a ja dam na prezenty dla 35. 

Myślę też, że do Nowego Roku powinno być zebrane od uczestników po jakieś 30-50% całkowitej sumy. I wtedy taka osoba przystępuje do zabawy.
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
11 października 2010 10:28
W poprzedniej edycji problemy z płatnościamy były duże, stąd już sporo wcześniej omawialiśmy, jak to rozwiązać w przyszłym roku. Ja osobiście proponowałam dwie raty za pół roku - pierwszą płaconą do końca grudnia (brak wpłaty 1 stycznia oznacza, że osoba wypada) i druga wpłata uregulowana przed 1 maja (miesiąc czasu na ściganie ewentualnych spóźnialskich). Stanęło na ratach 3 miesięcznych, by kwoty były przyzwoite  😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
11 października 2010 13:16
No tak, ale kto to są "poważne voltopiry" i kto rozstrzygnie kto ma wpłacać a kto czekać? Trochę to takie piętnujące.

więc właśnie. to bardzo subiektywny test, dla każdego ktoś inny może być 'niepewnym voltowiczem'.

tak samo pomysł z wpłaceniem całości przed własnymi urodzinami też nie jest fair. jeżeli ktoś ma urodziny w styczniu, to już do tegu czasu będzie musiał wpłacić ok 250zł, przy czym osoba z października będzie to sobie mogła rozłożyć na raty.

Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
11 października 2010 16:16
hmmm ja mam male ale...
w poprzedniej edycji bylo 20 osob wiec chcac wybrac prezent do 120 placilismy po 6 zł
ale teraz przy 40 osobach to wyjdzie 240zł pytanie czy tak chcecie wybierac prezenty za ta sume i tyle wplacac czy lepiej poprostu obnizyc o polowe koszty?
czyli 3 zł/osoba
ja bym proponowała 4 zł  😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
11 października 2010 16:35
ale tak jak dziewczyny pisały- za 240zł już można wybrać naprawdę fajny prezent (choćby derkę polarową z Eskadrona albo dobrą torbę na lustrzankę)  😀

ja myślę, żeby trzymać się tych 5-6zł. ale i tak większość zadecyduje 😉
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
11 października 2010 16:36
Jezeli byly problemy zeby wplacic 120zł to nie wierze ze nie ebdzie tych problemow przy 240zl takie moje zdanie, ale dostouje sie 🙄
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
11 października 2010 16:52
Zairka, jestem jak najbardziej za. Jednak 240 zł to duża suma.
Ewentualnie rozłożyć płatność na 3/4 mniejsze raty, tak by było na zaś. Po prostu wtedy będzie to mniej odczuwalne i bolesne dla portfela niektórych 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się