odkurzacze do czyszczenia koni

luzak   rude dziecko...[*] łacia....
23 października 2010 20:40
Hej
Ponieważ mój koń już namiętnie panieruje się, a futerko coraz dłuższe, zastanawiam się nad odkurzaniem go odkurzaczem, może będzie szybciej go wyczyścić w ten sposób.  Dla tego moje pytanie odkurzacie? Jakimi odkurzaczami, domowymi czy końskimi. Jeśli końskimi to gdzie i za ile kupiliście? Jeśli domowymi to jaką muszą mieć moc coby zwierzakowi krzywdy nie zrobić, ale też  wyciągnęło kurz, jak z końcówkami? Czy są jakieś odkurzacze na akumulator, często czyszczę na łące  za daleka do prądu. wklejcie zdjęcia waszych odkurzaczy.
z góry dzięki
ja używam zwykłego Elfa 1500, kupiłam nakładki do czyszczenia koni ale są jakieś nieporęczne, najbardziej sprawdza się przyssawka przypisana odkurzaczowi 😲 no i klacz robi maślane oczy jak wciąga jej skórę w okolicy ogona 😉 Pierwszą warstwę panierki  i tak musisz ściagnąć zgrzebłem-najlepiej tz. amerykańskim.
oo ciekawy temat
moje panieruja sie w torfie hmm bardzo sie kurzy

slyszalam o domowym odkurzaczu Elf, ze sie sprawdza, ale nie moglam go jakos znalezcx. Nie byl drogi.
Konskie sa drogie.
w mojej poprzedniej stajni odkurzało się konie kiedyś. oczywiście te, które na to sobie pozwalały. zwykłym domowym odkurzaczem.
Używałam kiedyś malutkiego domowego odkurzacza Clatronic za 50zł ( kupiłam w Selgrosie ). Dokupiłam sobie tylko 1 zgrzebło z dziurą od końskiego odkurzacza, i w zwykłej włosianej szczotce wywierciłam otwór i tam wsadzałam rurę odkurzaczową. Super się to sprawdzało i zastanawiam się dlaczego teraz go nie używam?
To profi zgrzebło było właśnie do ściągania błotnej panierki, a do kurzu włosiana szczotka.
luzak   rude dziecko...[*] łacia....
23 października 2010 20:59
bardziej myślę o tym kurzu który po panierce zostaje 🙂
a co z workami, chyba lepsze materiałowe, bo przy papierowych to chyba nie wyróbka
luzak   rude dziecko...[*] łacia....
23 października 2010 21:03
Używałam kiedyś malutkiego domowego odkurzacza Clatronic za 50zł ( kupiłam w Selgrosie ). Dokupiłam sobie tylko 1 zgrzebło z dziurą od końskiego odkurzacza, i w zwykłej włosianej szczotce wywierciłam otwór i tam wsadzałam rurę odkurzaczową. Super się to sprawdzało i zastanawiam się dlaczego teraz go nie używam?
To profi zgrzebło było właśnie do ściągania błotnej panierki, a do kurzu włosiana szczotka.


w którym sklepie są części do odkurzacza końskego?
nie bardzo rozumiem jak z tą włosianą szczotką zrobiłaś, możesz zrobić zdjęcie?
W necie są oferty szczotek i  zgrzebeł do odkurzania koni, tylko trzeba dopasować końcówkę do rury, bo nie zawsze są kompatybilne ale się da. Ja używam worków papierowych. Wbrew pozorom kurzu po wstępnym oskrobaniu nie jest dużo. Clatronik jest słabiutki, 1500 to jest to. Poza tym Elf jest lekki, ma pas i ja zawieszam sobie go na ramieniu. co wygodne jest.
Muszę przeszukać garaż  🙂
Tą szczotkę przewierciłam na wylot taką wiertarką z końcówką w kształcie kółka i powstał otwór dopasowany do średnicy rury odkurzacza. Ta dziura jest na środku szczotki, więc jak czyszczę, to odkurzacz zasysa kurz bezpośrednio ze szczotki.
A zgrzebło kupiłam w internetowym w Krakowie, Stary Młyn czy jakoś tak, to było ze 3 lata temu 😉
a i rury jak są niekompatybilne to dopasowuje się je na ciepło, trzeba taką rurę podgrzać zapalniczką i póki ciepła nałożyć na tą z mniejszą średnicą.
Mam nadzieję, że zrozumiale piszę  🙂

ganasz, mój clatronik ma 1500, zasysa włosy ze skórą, trzeba mieć wprawę do niego  😉
czyli 1500 rządzi 😉, są też clatroniki o małej mocy do odkurzania autka i myślałam, że o takim piszesz.
Nie, nie , to taki miniaturowy odkurzacz domowy o dużej mocy  😁
Ale paska ni mom  🙁
e Azbuka ty jesteś sobieradzik, to dorobisz i pasek 😉 Łatwiej manewrować i kabel w bezpiecznym miejscu nie plącze się pod nogami.
luzak   rude dziecko...[*] łacia....
23 października 2010 21:33
wklejcie zdjęcia tych odkurzaczy przy okazji
jak myślicie jak długa rura musi być - mam dużego konia prawie 170 w kłębie

a takie samochodowe nie sprawdzają się?
dobry pomysł, wklejcie zdjęcia tych odkurzaczy :kwiatek: moja ma już sierść jak mamut a kurzy się jak stary dywan 😀 i żeby ją normalnie wyczyścić to nawet cud nie pomoże.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 października 2010 22:14
Jak będziecie kupować odkurzacz (domowy) do konia to wybierajcie Electroluksy. Są to odkurzacze świetnej firmy, rzadko psujące się i w miarę tanie. Pojemniki szybko się czyści i mają regulację mocy tzn siły ssącej 😉
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
23 października 2010 22:29
Odkurzamy czasem domowym 🙂
Zwykłą szczotą odkurzaczową...
ja wkładam ssawki i szczotki bezpośrednio do węża, rura niepotrzebna
taki ręczny odkurzacz 850 czy 900W będzie za słaby?
ja mam odkurzacz w taki samochodowy ale jak go wlaczylam to zwatpilam ze przyzwyczaje do niego konia.

ale moze jednak zaniose go do stajni , tylko  niewiem czy nie jest za slaby.
frania335   Kocham Cię :*
25 marca 2011 09:59
fajny temat 🙂
ja swoje konie odkurzam zelmerem meteorem domowym. straszy się trochę boi, ale stoi grzecznie, natomiast młody kocha być odkurzany a najlepiej żeby był odkurzany po głowie i po chrapach.stoi zadowolony i widać że mu się to podoba. postaram się dziś zdjęcia porobić.
odkurzacz dobra rzecz tym bardziej teraz jak konie gubią zimową sierść na potęgę.  🏇
zainspirowaliście mnie i dzis pierwszy raz odkurzyłem Asolę :-) , odkurzacz Kirby , szczotki klasyczne bo nie mam zestawu do koni, było super Asola zero reakcji negatywnych, odkurzacz z zewnetrznym workiem 9 litrów więc nie zapycha się i sierśc to też nie problem , czemu ja wczesniej tego nie robiłem , musze jeszcze wypróbowac ze obrotową szczotką trzepiąca :-) ale nie mam jej w zestawie więc musze dokupić :-)

jeszcze raz dzięki za inspiracje :-)
ja tak jak osoby wyżej gorąco apeluję o wstawienie zdjęć  😉

bo z opisu to nie zrozumiałam jak połączyć zgrzebło z rurą. No cóż może mi po prostu trzeba pokazać, bo niekumata jestem     
no ja mam zamiar kupić teraz sobie jednak no zarobki nie pozwalają mi na wywalenie ponad 1000 na koński więc też myślałam żeby zwykły domowy kupić szczególnie że z opisów waszych wydaje mi się że świetnie się sprawdzają
przy kupnie odkurzacza z przeznaczeniem dla konia na co zwracać szczególna uwagę?
ja polecam odkurzacze Kirby, ze względu na ich budowę, jest zewnetrzny duzy 9 litrowy worek i nie zapycha się sierścia ani pyłem, co prawda cena nowego zestawu jest zaporowa ( 5000 ) ale jak się dobrze poszuka mozna kupic używane nawet poniżej 1000 , sam kupiłem dwa na allegro

dodatkowo jest super przystawka do trzepania dywanów i materacy, ja czyszczę nia czapraki również
W tej cenie można mieć nowy produkowany dla koni  😉
Odkurzał ktoś konie bezworkowym? Zastanawiam się właśnie jaki lepszy czy taki bezworkowy właśnie czy jednak z workami....
Odkurzacz koński od niekońskiego oprócz długiej rury i poziomu hałasu różni się filtrem. Obawiam się, że zwykły tani odkurzacz domowy może polec na dłuższą metę. A przemysłowe, które świetnie się nadają są po prostu drogie.
http://m.gadzetomania.pl/2010/11/05/odkurzacz-dla-psa/  😁
może u koni też zdałby egzamin 😉
http://m.gadzetomania.pl/2010/11/05/odkurzacz-dla-psa/  😁
może u koni też zdałby egzamin 😉


Już widzę mojego psa i konia, które dają się odkurzyć takim ustrojstwem.  😁  Pies dostałby głupawki widząc nową zabawkę, a koniowi ze strachu pewnie oczy wylazłyby z orbit.  🏇



a tu filmik z odkurzania :-)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się