Ogłowia

Mam pytanie do posiadaczy Equipe.

Czy w Equipe nachrapniki idą przez potylicę czy są zapinane symetrycznie po bokach?
U mnie był przez potylicę.
to ja już zwariuję za chwilę....

Potrzebuję przerzucić się na ogłowia, które mają nachrapniki symetryczne i są łatwo dostępne w PL, tak że jak koń mi zerwie np. pasek policzkowy to łatwo go domówię, wymienię naczółek.

Chciałam Dyon, bo mają części zamienne, ale z dostępnością w PL bywa różnie.
Potrzebuje sobie czasem zmienić nachrapnik na inny itp.

Ktoś , może mi coś poradzić?


Perlica, Kieffer? Busse? Stubben?
_Gaga, Kieffery właśnie mam wszystkie i je zmieniam,bo mają nachrapniki przez potylicę.
Busse to nie taka półka cenowa i jakość jaką bym chciała zakupić, jakość skóry niezbyt.
Stubben zaraz przeglądne, bo nie pomyślałam o nich wcale.

Edit Stubben ma fajnie opisaną stronę, ale z kolei musze gdzies je dotknąć.

Wybieram się na Cavaliadę i tam przedotykam wszystko co jest dostępne.

Znalazłam niezłą promocję na Dyon:
http://beckersport.pl/oglowie-dyon-angielskim-kombinowanym-nachrapnikiem-14dni-p-2256.html

Kurcze mega podoba mi się na zawody Equipe z kosteczkami, ale też ma nachrapnik przez uszy, których już nie lubię  😤
Bo potrzebuję 2 ogłowia domowe, i 1 wyjściowe, bo drugie wyjściowe mam ( HG które już wyżej pokazywałam, sprawdza się świetnie).
Może zajrzyj na stronę BR, tam dużo modeli ma symetryczne nachrapniki, a i z częściami zamiennymi na ogół nie ma problemu.
lillid, był to pierwszy trop, nawet próbowałam sobie zamówić zwykły  symetryczny angielski nachrapnik , zapłaciłam i otrzymałam informację, że niestety nie jest dostępny i nie wiadomo kiedy będzie, i czy wogóle ....i że mogę sobie zamówić waldhausen.
To po co jest na stronie jako dostępny?  😵
To mi dyskwalifikuje firmę, bo wiadomo jak to konie, tu nadepnie, tu urwie , tu coś itp.

Mam nadzieję,że na Cavaliadzię coś wybiorę.
Niestety BR (to holenderskie) to specyficzna firma, często mają kosmiczne terminy, nie wysyłają dopóki zamówienie nie osiągnie pewnej kwoty no i często się zdarza, że przestają coś produkować "bo tak" o czym nikogo nie informują. Natomiast dla mnie to są jedne z fajniejszych ogłowi w tych cenach - zarówno stylistycznie jak i jakościowo, nawet ta ekonomiczna seria Premiere.
epk, to ja wolę zapłacić więcej i mieć na już, bo potem będę miała inny kolor czy kształt sprzączki czy coś  🙂
Chyba się skuszę na te Dyon, bo mam wizytówkę do pana z Holandii ze sklepu, który z katalogu wszystko na już sprowadza w dobrych cenach, był ze sklepem na Silesia, a o nim zapomniałam całkiem  😂

A Ikonic?

A ja tyle się naszukałam idealnego ogłowia ze złotymi sprzączkami i takim naczółkiem, a teraz muszę je sprzedać, bo czerep mojego konia podwoił rozmiar  😕

tajnaa, a jaki masz masz rozmiar tego ogłowia, a jaką głowę ma twój koń? Jest śliczne. 😍
to jest cob, mój koń wyrósł na full, znaczy się jego łeb tylko i brzuch.
a ja, korzystając z BF, czekam na takie piękności  🙂
a co to?
Kieffer Verona Comfort
edyta, ładniusie, i wreszcie opadający naczółek 🙂
No właśnie. Tyle się przymierzałam do zakupu naczółka aż w końcu przyszedł czas na całe ogłowie. Na szczęście poprzednie było łaskawe rozpaść się dwa dni przed B F  😉
edyta, powinnaś losowi podziękować 😉. Mi się zawsze wszystko w mało odpowiednich momentach rozwala 😉
edyta, piękne  🙂
Perlica, dziękuję  🙂
doczekać się nie mogę; mam nadzieję, że będzie pasowało.

epk, takie wydatki nigdy nie są w porę, ale fakt, promocja osłodziła chwile zakupu  😉
A ja korzystając z black friday zakupiłam ogłowie Dyon, zobaczymy jak do mnie przyjdzie.
Super! który model?
Miał ktoś ogłowie Kavalkade Diandro (meksykanka)? Jak wypada rozmiarowo i z jakością? A może ktoś poleca jakieś inne meksykanki w podobnym przedziale cenowym, bardzo klasycznie i bez zbędnych ozdóbek.  🤔
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
29 listopada 2016 23:20
Cerise Equipe takie lub takie
edyta, skucha, niestety oddadzą mi kasę bo nie ma u producenta  🙁
Perlica, przykro mi, a moje ... właśnie odebrałam od kuriera  😍
edyta, ładne? 🙂
pięęękneeee  😍 jutro przymiarka!
edyta, spokojnie, będę kasę do przodu, a Cavaliada i stoiska czekają  😂

Edit: A czy ktoś użytkuje ogłowia Prestige?
Bardzo fajne widzę na stronie Equishop z ładnymi naczółkami:
https://www.equishop.com/pl/oglowia/7914-oglowie-ischia-e118-z-podwojnymi-wodzami.html

Jak z jakością Prestige w użytkowaniu? 👀
edyta, spokojnie, będę kasę do przodu, a Cavaliada i stoiska czekają  😂

Edit: A czy ktoś użytkuje ogłowia Prestige?
Bardzo fajne widzę na stronie Equishop z ładnymi naczółkami:
https://www.equishop.com/pl/oglowia/7914-oglowie-ischia-e118-z-podwojnymi-wodzami.html

Jak z jakością Prestige w użytkowaniu? 👀


miałam prestiga, już nie pamiętam który model , ale z tych około 700 zł i jakość była okey ale nie jakaś wow. O wiele bardziej przypadło mi do gustu schockomohle, jestem zachwycona wykonaniem i miękką skórą oraz wytrzymałością - ostatnio przez nieuwagę mocno zachaczyłam p.podgardlanym i sprzączka i pasek caly😉 używam długo, praktycznie nie konserwuje a wygląda jak nowe
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się