Daw-Mag

Prima, jeździłam, bardzo wygodne siodełko, wygląda jak mini wersja GP. Skacze się w nim przyjemnie, na płaskie też się nadaje. 😉
Edit. Literówka
[quote author=zielona_stajnia link=topic=45975.msg1648826#msg1648826 date=1358101475]
To wrzuć może do nieuczciwych - jako ostrzeżenie, nie wszyscy są tak dociekliwi jak Ty - ja kiedyś się naciełam na ogłoszenie "komplet ochraniaczy" i dostałam jeden  👿
[/quote]

poczekam chwile co nakręci z tym kupnem mojego może? moze się zrehabilituje ;]
ale czy oszukiwał czy nie z marką i tak bardzo nie fajne zachowanie, powinnam jakąś notke zrobić , dobrze że sprawa się "wyjaśniła" w dobe.... zobaczymy z tym zakupem ode mnie teraz.
ale niepotrzebnie się na DM napaliłam 🙁

jeden ochraniacz w komplecie? no i dobrze -bo to pewnie był ochraniacz na róg dla jednorożców... a ty się głupia nie zorientowałaś, nie dopytałaś...
hahaha 😉))

edit: dobra, sie wyjaśniło, teraz koń juz nie będzie ujezdzeniowy, bo dzis trenerka jeżdżąca "światowe" zawody powiedziala, że para jest wybitnie skokowa (jeszcze w piatek była ujeżdżeniowa wybitnie). ciekawe czy o tego ślepego chodziło. no tak - nie widzi przeszkód.
takie wynalazki i teorie - my star  - achtung ! ferie i dostęp do neta dla dzieci...
mils   ig: milen.ju
17 lutego 2013 23:01
Czy ma ktoś porównanie jak wypada DM Vicky (głównie długość tybinki, ale też ogólnie) w porównaniu do 17" Prestige ze standardową tybinką? Jesli ma to znaczenie, to najlepiej w porównaniu do modelu Golden Star? 👀
mils odpowiedź masz dwie strony temu  😉
mils   ig: milen.ju
18 lutego 2013 09:29
_megi_ ojej, nie zauważyłam, dziękuję. 😡
Czy ktoś z Was miał okazję pojeździć w jednotybinkowym Leopardzie? Baaaardzo ciekawa jestem tego siodła.
czeggra1 wiedziałam że gdzieś o nim parę słów czytałam! Wyszukiwarka wypluła mi raptem dwa, trzy zdania o tym siodle w wątku o crossówkach. Ale to z przed ponad 2 lat i trochę mało ..  🙄
Dołączam do pytania, też jestem ciekawa 🙂
Hmm... do posiadaczek Daw Maga Huberta - czy skakałyście w tym siodle przeszkody tak do P klasy?  Jeśli tak to jak wrażenia? Wiem, ze to raczej siodło rekreacyjne, ale sporo osób poleca je też do małego sportu. A mnie on się wizualnie bardzo podoba 🙂
czeggra1, nie jeździłam, ale siedziałam, przymierzałam się i oglądałam bardzo dokładnie.
Decyzja zapadła na nie, nawet pomijając, że ostatecznie swoje siodło kupiłam taniej. Na oko - OK, siedząc - na 4 🤔, ale w mojej ocenie (mimo formy) jest takie jakby... starszego typu. Sztywnawe? Jakby tylko stylizowane na siodło krosowe po wierzchu? Jakoś nie sprawiało wrażenia, że da się w nim przyjąć tyle wariantów pozycji ile by się chciało, za to sprawiało wrażenie, ze to siodło "zawsze będzie", że nie będzie efektu, że o siodle się po prostu nie myśli, że siodło "znika".
No ale było nowe, a nie ocenię na ile się te siodła wyjeżdżają. Mnie się siodła wyjeżdżać już nie chce. Dodatkowo szwy DM wydają mi się takie... mało wytworne 🙂 W porządku, ale niedbałe wizualnie. Skóra dobra. Gwarantowali (?), że dobrze dopasują, że można to siodło precyzyjnie dopasować. To tylko garść impresji, powiedzmy, zmysłowych 🙂 Pewnie wolałabym niż x prestiży, no ale są lepsze siodła. I chyba nawet wolałabym GP niż L (😁 fajnie wyszło)
Ja kiedyś pytałam o to siodło na re-volcie. O ile pamiętam odpowiedziała samba-bati, że kupiła dla młodych i jest OK.
Mam teraz  KN (dla informacji) i na pewno na L. bym nie zamieniła.
halo, dzięki za opinię :kwiatek:. A tak jakoś ostatnio ciekawość mnie zżerała co do tego siodła.
Byłabym super wdzięczna za pomoc!  🙇 -na dniach chciałam zamawiać DM GP i mam pytanie ostateczne o rodzaj skór- czy rzeczywiście sporo się różnią jakością? Miał ktoś okazje mieć pod ręką minimum dwa dla porównania? Wiem że takich pytań było pełno ale ja niestety nie znalazłam konkretnie..  🤔 A mam straszliwą rozterkę.  😵 I drugie o wypełnienie poduszek- ktoś już o tym pisał ze zamiast standardu (pianki) lepsza jest wata- ktoś mi jeszcze by mógł na ten temat napisać coś? Min. dlaczego?  🙇
_megi_, jest spora różnica w skórach. Kupiłam używane GP i od poprzedniej właścicielki dowiedziałam się, że to jest standard, ale tybinki miała wymieniane na exclusive, bo bardzo szybko się przetarły od puślisk. Siedzisko za to jest standardowe i jest ok, jednak ja bym brała lepszą wersję.
Zauważyłam że taką najpopularniejszą jest wersja exclusive- tzn że nie ma jakiejś większej różnicy w ''super''? Z kolei coś musi w tym być- miałam DM Oskara standarda i skóra była strasznie śliska i generalnie wręcz biała (za to miała na kilka jazd GP exclusive i rzeczywiście skóra była o wiele fajniejsza). A jak z tymi wypełnieniami ?
Z wypełnieniami niestety Ci nie pomogę.
Najważniejsze już wiem  :kwiatek:
Gillian   four letter word
31 marca 2013 21:15
_megi_, wata jest lepsza ponieważ w razie czego można ją dopchać. A jak wypełnienie jest lateksowa to dupa blada, nic nie zrobisz.
Miałam tą wersję skóry najlepszą i naprawdę jest ekstra.
Gillian a masz może porównanie do exclusie? Jak to wypada z różnicą ich  🙂
Miałam kiedyś DM standarda, siodło obecnie pięcioletnie, od dwóch lat używane w szkółce i cały czas wygląda ok. Za to DM exclusive nie polecam, zwłaszcza brązów. Używane niewiele (może z miesiąc, dwa) i popękała skóra, tybinka poodbarwiana i porobiły się takie jakby pęcherze.
Gillian   four letter word
31 marca 2013 21:38
wcześniej miałam skórę standard i była bardzo dobra. Potem De Lux no i to jest w ogóle pełen odjazd 🙂 koleżance sprzedałam standarda, widziałam go dobre dwa lata później i skórka była cudna. Na tej lepszej zrobiły mi się bąbelki, nie zaimpregnowałam w porę i pochlapało się wodą - ślady zostały.
Ja mam Huberta w standardzie, regularnie czyszczone i smarowane Veredusem i skóra jest mega miękka, miałam okazję porównać z GP exclusive i śmiem twierdzić, ze moje lepsze 😁
Da się jakoś sprawdzić jakie jest wypełnienie poduszek? Bo mam na dniach wymienić się za huberta i chciałabym wiedzieć.  🙂
kittajka to mnie zmartwiłaś bo właśnie brąz się uparłam zamawiać. Kurcze chyba podjadę do Oksera żeby się zdecydować w końcu.. Tylko pytanie czy będą mieli chociaż 2 rodzaje w sklepie  😤
Gillian   four letter word
01 kwietnia 2013 13:59
Karino1998, raczej się nie da, z tego co wiem.
_megi_, weź sobie brąz ale skórę standard. Nie jest gorsza,a bardziej trwała. Im lepsza skórka, im więcej w niej cielaka itd tym bardziej delikatna i szybciej się wybarwi.
Gillian dziękuję  🙂
Czy ktoś z Was dawał może popręg do przedłużenia Daw-magowi? Wgl jest możliwość takiej usługi?
a co sądzicie o oskarze? ktoś użytkuje?
mils   ig: milen.ju
01 kwietnia 2013 21:14
angeloos069 moja koleżanka jeździ w Hubercie właśnie P-tki. CHwali sobie, lubi to siodło i jeździ jej się dobrze.
Gazellasta ja miałam. Mimo że wiekowe to dawało radę 😉 Chociaż bardziej nam leżał GP dlatego trzeba było się przesiąść  😉
ja jakis czas temu wsiadłam w GP koleżanki 17,5.. i było mi za małe. nogi wystawały mi przed tybinkę, w oskarze wydaje się być o wiele lepiej, ale czuję się jakoś niestabilnie, może to wynik ciągłej jazdy w ujeżdżeniówce.
Ile kosztuje dopchanie paneli w serwisie Daw Mag? Bo istnieje coś takiego, prawda?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się