Stajnie w Warszawie i okolicach

W Poczerninie bylam,od mieszkania mam 62 km dokladnie.Za daleko niestety,a to byla pierwsza lokalizacja,w ktorej chcialam byc.Podloze mogloby bys lepsze,ale ujdzie.Tylko niestety,za daleko jak na dojezdzanie 6x w tygodniu.
z Żoliborza.Masakra po prostu,biedni jestescie na tym Mazowszu,oj biedni.Je tego nie rozumiem,taki popyt,a nikt sie nie podejmie.Az dziwne.Moze czas zaczac budowac wlasna stajnie ?  😅
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
22 lutego 2010 18:26
salto piccolo, a widziałaś jakie ceny ziemi w pobliżu Warszawy? 😉
A moze Garo Zaborów? Z Żoliborza to nie będzie chyba daleko, aczkolwiek ja wiem tylko tyle ze jest skokowa i luksusowa ponoć  😉 - tak więc tylko hasło rzucam.
To byl zart oczywiscie.Niestety,zyje juz od dawna uswiadomiona  😉 Ale to nie zmienia faktu,ze jestem zalamana 🙁 W Garo jako tako pensjonatu nie ma,ale zaczelam sie interesowac tym tematem,byc moze rusze w takmtym kierunku a potem wam zdam relacje.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
22 lutego 2010 18:31
Słyszałam, że od jakiegoś czasu w Garo pensjonat prowadzą.
No,prosze. Zniesli swoja "tajnosc"  😉 W takim razie,jak dowiem sie szczegolow,to powiem.
salto piccolo
Samy kilometry to żaden problem, bo jedzie sie bardzo szybko, ja byłam u koni 6 razy w tyg.
Najgorsze jest to ze nie nadążasz tankować 😲 i bardzo meczące jest robić ponad 100 km codziennie. ( ja mam trochę bliżej , bo z tarchomina). Koleżanka miala 90 km w jedna strone i tez byla w miarę codziennie.  😵
Tylko trzeba wcisnąć gazu i jechać trasa Gdańska 150 na godzinę.  🤣 teraz juz bym nie dala rady, za stara jestem i juz nie lubię tak szybko jeździć  🤣
Ale dziewczyny maja racje , jak jesteś przyzwyczajona ze full luksus i dobra opieka, to niestety w warszawie trochę inaczej jest. Może warto sie rozglądać za mniejszymi stajniami? Albo probować przez znajomych dostać sie do zupełnie prywatnej stajni.
A co z Aromerem? Bo jak nie potrzebujesz padoków i terenów, to można tam konie mieć, zwłaszcza jak sie załapiesz na te lepsze boksy w skokowiej stajni. Jest teraz kilka fajnych stajennych, brudno w boksach nie maja, karmione o stałych porach, równane podloze codziennie. Hali dwie, zawsze gdzieś pojeździć będziesz mogla. No i zawody na miejscu. 

Jak juz pisalam caroline na pw,niestety Aromer nie jest dla mnie satysfakcjonujący.Za duzo ludzi,za duzo zamieszania,chociaz pewnie jak dalej bede tak wybrzydzac itd,to konie zostana w domu i tak to sie skonczy  😉
noo to prawda, w Aromerze zawsze cos sie dzieje.  🤔wirek:
eee tam, po co ci konie w domu ?  🙄 ja tez myślałam zostawię rudego, ale nie udało sie.
Cos sie znajdzie, zwłaszcza ze teraz dużo stajen sie buduje.
A stajnia Czernidla?
cieciorka   kocioł bałkański
22 lutego 2010 19:14
zen, zgadzam się z wymienionymi stajniami, też zalezy czego, kto szuka. te są na pewno godne polecenia z tych o wysokim poziomie.
dla osób które nie oczekują takich warunków a też chcą płacić realną cenę potrzebna oddzielna lista.

salto piccolo, z czegoś będziesz musiała niestety zrezygnować- na rzecz czegoś innego.
myślałaś o bródnie lub legii? z dojazdem z żolyborza jest jeszcze "elytarna", ale jak sama nazwa wskazuje, to dla elity 😉
dużo zależy od trybu studiów i planu zajęć. ja celowałabym w poczernin, znam osoby, które dojeżdzały i dawały radę. jak się zna skróty i porę, to się da dojechac. a korki- robią się w godzinach szczytu wszedzie, wolnej jeżdża nawet tramwaje.
A ktos mi poda wiecej kontrenow o Czernidlach? np. adres?Bo na stronie nie ma.Wiesz ciecorka pewnie przyjdzie w koncu (pewnie koniec wrzesnia) taki czas ze bede MUSIALA z czegos zrezygnowac,ale poki co,musze szukac najlepszych opcji.
Jest na stronie  - Czernidła 28. Obok Konstancina -Jez.  Powiat piaseczyński.
Przepraszam,nie doczytalam,i dziekuje za pomoc!
Powodzenia i daj znaka co wybrałaś  🙂
Tez nie znalazlam na stronie adresu, tylko w google sie udalo.  🏇
Mysle ze warto pojechac zobaczyc co to za stajnia.
Tak,te mi sie tak wydaje.Tyle tylko,ze wtedy raczej musialabym sie przeprowadzic gdzies na poludnie wawy.Ale to nie jest taki duzy problem wiec zobaczymy.Czy ktos wie jakies szczegoly o stani Olender?Bo na stronie owszem bylam,ale moze wiecej?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
22 lutego 2010 19:37
Tylko w Czernidłach z tego co pamiętam to hala jest niezawielka i namiotowa.

salto piccolo, Olender patrząc na Twoje wymagania i to, że Bajardo odrzuciłaś możesz sobie odpuścić 😉 Sama stajnia jest bardzo ładna, widna i z szerokim korytarzem, ale... Podłoże na hali kopne i z tego co słyszałam to sprzyjające wywrotkom, no i sama hala za wielka to nie jest. Podłoże na placu zewnętrznym taie sobie, a na czworobku marne.
A Koryta? Tylko nie wiem czy spełniają wszystkie twoje wymogi 😉

http://www.goldenhorse.com.pl/pensjonat.php

Korytarz na pewno nie jest na szerokość 200 metrów, ale jak sama już widzisz, z czegoś trzeba zrezygnować 😉
salto piccolo, tylko w Garo spodziewaj się ceny wyższej niż w Largo raczej... aczkolwiek stajnia ponoć jest super.
Tak myślę i jest jeszcze jedna stajnia która ma super opinię - Krakowiany - może nią warto się zainteresować?

W sumie to aromer spełnia większość Twoich warunków. Boksy nie są piękne ani widne, ale warunki do treningu ok. Karuzela zadaszona jest, lonżownik jest, dwie duże hale w tym jedna skokowa, szerokie (dość) korytarze, myjki wewnętrzne, trener jaki chcesz i odległość też ok.

a Bajardo nie ze względu na cenę czy na co? Z ciekawości 🙂
Koniczka nawet nie wiesz,jak duzo mi pomoglas.Robie teraz liste stajni,ktore bede ogladac,i na pierwszym planie chcialabym miec te najblizej spelniajace moje wymagania.Czernidla wydaja sie atrakcyjne,ze wzgledu na bliskocs kilometrazowa(jesli bierze sie przeprowadzke na poludnie warszawy,,zwlaszcza.),hale moge przebolec,ostatecznie przeciez od polowy grudnia do polowy stycznia jest przerwa sezonowa,a w przypadku moim aktualnie przerwa bedzie dochodzic do polowy lutego,a na sam parcour mozna pojechac do Warki.Hmm zastanawiajace,ile czlowiek nagle moze wymyslic usprawiedliwien,jak cos sie mu spodobalo  🍴 Wiecie,jestescie super ze wam sie chce to wszystjko pisac,na serio! :kwiatek: Nad WSZYSTKIMI waszymi propozycjami sie zastsanowie,potem pojade wszystkie stajnie ogladnac,i w koncu którąś wybiore.W Garo za to wszystko na miejscu.Najchetniej Garo,dlatego to jest moja pierwsza pozycja w ktora uderze.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
22 lutego 2010 19:58
Co do Czernideł to wiem jeszcze, że na placu otwartym mają zrobione podłoże kwarcowe, więc na sezon otwarty na pewno byś była urządzona jesli chodzi o podłoże 😉
Właśnie to przyciagnelo moja uwage.  😉
zen tak o tej 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
22 lutego 2010 21:02
Jeszcze sobie przypomniałam - w Sowiej Woli (te same rejony co Bajardo i Olender) buduje się stajnia (powinni ją chyba w końcu w tym roku skończyć) i z tego co widziałam i słyszałam powinna spełniać Twoje wymagania. Jak byłam oglądać plan budowy to stajnia już stała i była na wykończeniu i wyglądało to super lux. Były wylane fundamenty pod halę - duuuzia, plac zewnętrzny zaczęty nie był więc na ten temat się nie wypowiem, ale patrząc na to jak wszystko tam wyglądało to widać było, że obiekt pewnie będzie tip top. Wieść gminna niesie, że ma kosztować 1500.

a Bajardo nie ze względu na cenę czy na co? Z ciekawości 🙂


Też ciekawam 😉
Bajardo ze wzgledu na kilka rzeczy,po pierwsze potwornie malo miejsca,nie wyobrażam sobie przejscia z mlodym ogierem przez ten korytarz,przynajmniej nie z moim.Po drugie,malutkie boksy i malo swiatla.Wielki plus za socjal,rzadko sie widzi taka dbalosc o ta czesc stajni.Nie widze tam zmudnej pracy z trudnymi konmi,nie widze jak moje "dopadaja" kogos,co sie pozniej dzieje.Odnioslam wrazenie ze jest to raczej spokojna stajnia,gdzie ludzie szukaja wypoczynku,ciszy,wypadu na mily spacer,malego sportu,po prostu przyjemnosci.Bardzo milo i na prawde gdybym nie miala tylu obowiazkow i strachu z moimi wariatami,ta stajnia pewnie by spelniala moje wymagania.
A Krzaki Czaplinkowskie ?
Wow,wiecej propozycji? Coraz lepiej! A mozesz powiedziec cos wiecej? Ja jestem z poludnia Polski,i na prawde nie znam tych stajni 😉
Krzaki jako stajnia już nie istnieją 🙁 hala została wylana betonem i robi teraz za magazyny. Ale tak jak Zen polecam Koryta - czyli Golden Horse 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
22 lutego 2010 22:16
salto piccolo, tak w ogóle to chyba Cię widziałam jak w Bajardówku byłaś 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się