Stajnie w Warszawie i okolicach

Od początku listopada stoję ze swoim "ogonem" w stajni Masta w Borzęcinie Małym. Niby to dopiero 3 tygodnie, ale szczerze powiem że jestem pod dużym wrażeniem. Opieka jest bardzo dobra. Jedzenie robione i podawane w takich proporcjach/ilościach jak właściciel sobie życzy,dużo sianka dobrej jakości, w boksach codziennie czyściutko dużo słomy. Z padokowaniem nie ma problemu, każdy konik ma swój "kącik" nie wypuszczane byle jak i byle z kim. Więc zmiana wyszła nam na dobre, bo i bliżej 🙂 Zwierzę zadowolone, ja też, więc z czystym sumieniem polecam 🙂
Implozja ty chyba stałaś w Sabacie? Przeniosłaś się z powodu stajni i warunków, czy jakieś inne powody? Pytam bo parę osób chwaliło stajnię.
Cedryk z powodu zmiany pracy co za tym szło ograniczonego czasu np na dojazdy. Do Borzęcina mam po prostu bliżej i dojazd jednym autobusem. Właścicielom Stajni Sabat do tej pory jestem wdzięczna za odkarmienie mojego konia po poprzedniej stajni i pobyt nasz tam wspominam bardzo dobrze 🙂
Co do Dragona podwyżka do 700zł ma być po zamontowaniu myjki z ciepłą wodą oraz solarium...
z myjką w grudniu powinniśmy się wyrobić ,co do solarki pewnie po nowym roku,więc na razie podwyżki brak  😀
Dziewczyny, nie wiem gdzie to, to wrzucam tu.
Z osób stojących w Aro, czy ktoś zna osobę która mogłaby udostępnić konia na skoki na srebro? Bo mam kucora na ujeżdżenie, ale tymczasowo nie skacze, a skakać jednak trzeba...
Uznałam że tu może ktoś przyuważy 😀
Mehari rzeczywiście, przepraszam pomyliłam się  :kwiatek:
Cedryk z powodu zmiany pracy co za tym szło ograniczonego czasu np na dojazdy. Do Borzęcina mam po prostu bliżej i dojazd jednym autobusem. Właścicielom Stajni Sabat do tej pory jestem wdzięczna za odkarmienie mojego konia po poprzedniej stajni i pobyt nasz tam wspominam bardzo dobrze 🙂


Czuję się wywołana do tablicy. Implozja przed Sabatem, stała w stajni, w której stoję i ja (od roku i nie zamieniłabym jej na żadną inną). Nie będę tu wymieniać plusów i minusów naszej stajni, jednak muszę się odnieść do tego, że Implozja jest wdzięczna właścicielom Sabatu za odkarmienie konia po pobycie w naszej stajni. Otóż Implozja sama szykowała jedzenie dla konia w ilościach mikroskopijnych. Ponad to Implozja, będąc osobą bardzo otyłą, nie oszczędzała tego konia na jazdach. Koń do nas przyszedł chudy, nie odrobaczony, bez mięśni, ogólnie w słabej kondycji i taki w niedługim czasie wyjechał (no może ciutkę przytył). Implozja jest osobą ze znikomą wiedzą na temat koni, co było widać na każdym kroku. My (ja i inni pensjonariusze), jako osoby doświadczone, zawsze służyliśmy radą, pomagaliśmy w każdej kwestii związanej z żywieniem i jazdą. O każdej stajni można powiedzieć wiele złego i dobrego, nie mniej jednak, u nas na jedzeniu dla koni się nie oszczędza i każdy koń wygląda odpowiednio. Implozja wydaje opinie krzywdzące dla właścicieli stajni, a także dla nas-pensjonariuszy, także apeluję do Implozji o ogarnięcie się, uzupełnienie wiedzy i dolanie oleju do głowy.
Juliaaa twoja wypowiedź jest poniżej krytyki, nawet nie chce mi się ciebie punktować  😲
kajpo, dlaczego poniżej krytyki? Po to są fora, żeby wymieniać poglądy. Nie skłamałam, nikogo nie obraziłam.
kajpo, sądzę że Juliaaa poruszyła ważny temat -  zgadzam się, że w sposób  nieco obcesowy. Byłam w paru stajniach i w większości z nich spotkałam osobę/by które nie powinny opiekować się koniem  ani go "użytkować". I kiepski stan takich koni to nie wina właściciela pensjonatu ale właściciela konia. Nie jest to temat do tego wątku, ale może warto założyć nowy? Myślę, że wiele re-voltowiczów, mających pojęcie o opiece nad koniem ma takie obserwacje. Zaznaczam, że nie znam ani Juliii ani Implozji.
temat Implozji i innych osób, które nie powinny posiadać koni to jedno i na to może być oddzielny wątek, ja jedynie zwróciłam uwagę na bezpodstawne oczernianie stajni i wątek wybrałam do tego odpowiedni, w myśl jego tytułu.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
23 listopada 2013 11:26
z tym że Implozja nie napisała w jakiej stajni jej "zagłodzili" konia 😉 A na zdjęciach w jej galerii faktycznie koń nie przedstawia się imponująco
Juliaaa widzę że szukalas  kontaktu przez fb ale nie wyszło to odgryzlas sie tu. Obydwie znamy prawde i dobrze wiesz że to co piszesz nie jest prawdą. Tłumaczyć się nie mam zamiaru bo nie ma z czego. Mam osoby które widziały konia przed "waszą" stajnia, jak stał w niej i jak poszedł do następnej. Mam też zdjęcia z datami, zainteresowanym mogę pokazać. A to jaka jestem to tobie nic do tego, a twój komentarz świadczy tylko o twojej inteligencji i braku taktu . A swoją opinię tu mam prawo wyrazić jak każdy inny, tym bardziej że ciebie nie dotyczyła.
A temat "tamtej" stajni i osób z nią związanych już dawno uważam za zakończony .
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
23 listopada 2013 18:52
Mała impresja fotograficzna z mojego 4-letniego pobytu w stajni u p. Zająca. Hektary pastwisk z trawą, życie ze swoim stadkiem jest czymś o czym chyba każdy koń może marzyć.  No i przepiękne tereny do jazd. To dwa podstawowe powody dla których zmieniłam wtedy stajnię. Do tego atmosfera domowej stajni a nie wielkiego bezosobowego molocha.

Juliaaa widzę że szukalas  kontaktu przez fb ale nie wyszło to odgryzlas sie tu. Obydwie znamy prawde i dobrze wiesz że to co piszesz nie jest prawdą. Tłumaczyć się nie mam zamiaru bo nie ma z czego. Mam osoby które widziały konia przed "waszą" stajnia, jak stał w niej i jak poszedł do następnej. Mam też zdjęcia z datami, zainteresowanym mogę pokazać. A to jaka jestem to tobie nic do tego, a twój komentarz świadczy tylko o twojej inteligencji i braku taktu . A swoją opinię tu mam prawo wyrazić jak każdy inny, tym bardziej że ciebie nie dotyczyła.
A temat "tamtej" stajni i osób z nią związanych już dawno uważam za zakończony .


nie szukałam z Tobą kontaktu, chyba coś Ci się pomyliło i nie mam po co się odgryzać. 
Twoja opinia dotyczyła także i mnie, bo mój koń mieszka w stajni, którą notorycznie oczerniasz. W związku z tym, ja wychodzę na właściciela konia-idiotę, który trzyma konia w jakiejś umieralni, a obydwie wiemy, że ta stajnia jest porządną stajnią.
Jaki brak taktu? Obraziłam Cię? Po prostu napisałam prawdę, a Ty ciągle, bezkarnie wygłaszasz złe opinie na temat stajni i ludzi, którzy okazali Ci wielkie serce i pomagali w każdej sytuacji!!!
[quote author=implozja89 link=topic=46.msg1932556#msg1932556 date=1385232235]
Juliaaa widzę że szukalas  kontaktu przez fb ale nie wyszło to odgryzlas sie tu. Obydwie znamy prawde i dobrze wiesz że to co piszesz nie jest prawdą. Tłumaczyć się nie mam zamiaru bo nie ma z czego. Mam osoby które widziały konia przed "waszą" stajnia, jak stał w niej i jak poszedł do następnej. Mam też zdjęcia z datami, zainteresowanym mogę pokazać. A to jaka jestem to tobie nic do tego, a twój komentarz świadczy tylko o twojej inteligencji i braku taktu . A swoją opinię tu mam prawo wyrazić jak każdy inny, tym bardziej że ciebie nie dotyczyła.
A temat "tamtej" stajni i osób z nią związanych już dawno uważam za zakończony .


nie szukałam z Tobą kontaktu, chyba coś Ci się pomyliło i nie mam po co się odgryzać. 
Twoja opinia dotyczyła także i mnie, bo mój koń mieszka w stajni, którą notorycznie oczerniasz. W związku z tym, ja wychodzę na właściciela konia-idiotę, który trzyma konia w jakiejś umieralni, a obydwie wiemy, że ta stajnia jest porządną stajnią.
Jaki brak taktu? Obraziłam Cię? Po prostu napisałam prawdę, a Ty ciągle, bezkarnie wygłaszasz złe opinie na temat stajni i ludzi, którzy okazali Ci wielkie serce i pomagali w każdej sytuacji!!!

[/quote]
Naucz się czytać w takim razie. Odkąd się od Was wyprowadziłam to nic na Wasz temat nie pisałam na forum. To osoby ze stajni na mnie wsiadły,  gnebiły i gnębią do tej pory, za to że podjęłam decyzję o wyprowadzce. Skoro tak uważasz to ok,  ja uważam inaczej i osoby które konia znają i wiedza jak wyglądał! Ale jak to się mówi Twoja racja a mój spokój. Mam gorąca prośbę daj mi już spokój Ty i ludzie z tamtej stajni. Koń ma dobrze jest najedzony i wygląda bardzo dobrze więc już o was i waszej stajni nie chce więcej słyszeć.
famka   hrabia Monte Kopytko
24 listopada 2013 14:05
jako ludź "z tamtej stajni" czuję się zobowiązana zapytać, kto kiedy i w jaki sposób i czym Ciebie implozja nagabuje ? A swoją drogą chętnie obejrzałabym te zdjęcia konia: przed , w trakcie , i po ...  :-)
Naucz się czytać w takim razie. Odkąd się od Was wyprowadziłam to nic na Wasz temat nie pisałam na forum. To osoby ze stajni na mnie wsiadły,  gnebiły i gnębią do tej pory, za to że podjęłam decyzję o wyprowadzce. Skoro tak uważasz to ok,  ja uważam inaczej i osoby które konia znają i wiedza jak wyglądał! Ale jak to się mówi Twoja racja a mój spokój. Mam gorąca prośbę daj mi już spokój Ty i ludzie z tamtej stajni. Koń ma dobrze jest najedzony i wygląda bardzo dobrze więc już o was i waszej stajni nie chce więcej słyszeć.
[/quote]

Nikt Cię nie gnębił, nikt się do Ciebie nie odzywał. Problem się zaczął jak zaczęłaś nas oczerniać. No niestety, chyba każdy w końcu by zareagował. Skoro nie chcesz o nas słyszeć, po co ciągle nas wplatasz w dyskusję?
ash   Sukces jest koloru blond....
24 listopada 2013 14:48
Idźcie sobie na priv!
Odwiedziłam wczoraj stajnię Dragon w Radzyminie i mam jak najbardziej pozytywne odczucia 🙂 fajna hala, przemili ludzie, stajnia z ogromnym potencjałem. Gdyby ktoś miał jakieś pytania, zapraszam na PW 🙂
http://www.gumtree.pl/cp-inne-zwierzaki/wolomin/pensjonat-stajnia-otchowam-konia-kon-na-kilka-m-cy-blisko-w-wy-535712595

Jakaś stajnia w okolicach za 500 zł.
Ktoś wie co to za stajnia i gdzie dokładnie się znajduje ?
Ładna stajenka (budynek przynajmniej) 🙂
I się podpinam, ktoś coś?
Wyglada jak stajnia Cairy.
Tylko cena by sie w ogloszeniu przydala jedna.
To nie jest stajnia Cairy, widziałam już to ogłoszenie, bodajże na allegro jak było, z większą ilością zdjęć - wyglądało to wszystko bardzo fajnie!

A ja mogę polecić Rasztów, wisi info o pensjonacie u nas w ogłoszeniach. Po 2 miesiącach jesteśmy zadowoleni - Pamir wychodzi na padok od śniadania do obiadu, dostaje jeść 3 razy dziennie, duużo siana, porządnie ścielone, hala i fajna ekipa 😉
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
25 listopada 2013 10:13
To na bank nie stajnia Cairy - baba_jaga to może być coś w okolicach Turza - tam z archeo kiedyś widziałyśmy podobną stajnię przydomową.
bjooork, to może być to miejsce - w innym ogłoszeniu była podana dokładniejsza lokalizacja i wydaje mi się, że to była ta okolica.
ash   Sukces jest koloru blond....
25 listopada 2013 10:16
To prywatna stajnia moich znajomych. Mają stajenkę na 4 albo 6 koni przy samym domu i bardzo dużo zielonego terenu.
Właścicielem jest trener i sędzia. Znają się na koniach 🙂
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
25 listopada 2013 10:30
ash a gdzie ta stajnia dokładnie jest - pytam bo wygląda bardzo fajnie; i cena przystepna.
ash   Sukces jest koloru blond....
25 listopada 2013 10:32
Krubki - Górki.
Cena 480- 500zł za miesiąc.
Wow, to bardzo fajna lokalizacja - zdecydowanie bliżej niż te 11/12km od Wołomina czy Sulejówka - właściwie pomiędzy jednym a drugim.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się