Wpływ odżywiania na wygląd. ZDJĘCIA :)

hehe, tak tak 😉 tyle razy się wybierałem i nigdy mi nie wyszło 😉 a miałem tak blisko (prawie rok pracowałem w Opatkowicach 😉) i koniec  🚫

Wasz podopieczny też przeszedł piękną metamorfoze 🙂 mam nadzieje ze 'moja szalonooka' też się na wiosnę zabierze, jak zaczniemy coś jeździć, bo na razie to taki szczupaczek 😉 to wrzucę zdjęcie z lonży, co prawda mało na nim widać, ale jest 😉



[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] wielkość zdjęcia.
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
17 lutego 2010 17:47
fajna kobyłka, w jakim jest wieku? życzę dużo sukcesów w pracy z nią i wspaniałej muskulatury  😉
z tego co wiem 4lata, NN ale powinna mieć sp (pierwszy właściciel zaniedbał i nie wyrobił papierów)
nie dziękuje 😉 coś popracujemy jak śniegi stopnieją, póki co dziewczę chodzi czasem na kuligi to coś na pewno przypakuje 😉
Michał koniecznie wstawiaj zdjęcia w całości😉


udało mi się dziś zrobić fotkę w całości 🙂 (zdjęcia niestety komórkowe bo aparatu brak)
tak dla przypomnienie
listopad 2009

i dziś 🙂 (chciałem zrobić taką samą poglądową fotke, ale mi się nie udało :P)

i cała (na Grubego w tle nie zwracajcie uwagi :P)
[quote author=Belcia link=topic=463.msg374198#msg374198 date=1257699541]
Odkopuję 🙂

Moja kobyłka lat 4,5
dodam tylko , że jest to też wpływ treningu



zdjęcie po lewej marzec 2008 po prawej marzec 2009


wrzesień 2009 , odwrócone

widać różnicę ??


może ktoś się jednak pokusi o opinie , co ?? 🙂

dodam jeszcze z tegorocznej zimy



[/quote]

Belcia normalnie zatkało mnie! Twoja kobyłka jest świetna! Ideał konia według mnie! Budowa, maść, wszystko!

Żeby nie było Offa, dodam, że mój hc po przejściu z owsa całego na havensa wyglądał w lato świetnie. Teraz jje gnieciony owies i dostaję na mięśnie aminoral i nie wygląda najgorzej🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
27 marca 2010 21:37
ponad rok temu

wczoraj  😅


edit :
to jeszcze zdjęcie pod innym kontem


incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
28 marca 2010 10:48
Mi się wydaje,nie wiem czy słusznie,bo zdjęcia są pod różnym kątem robione,że wprawdzie żebra się zakryły,ale koń spadł znacznie z zadu.
też mam takie wrażenie, zresztą szyjka zwłaszcza w potylicy też gorzej. Albo to kwestia zdjęć i futra
michal, zadek się wypełnił i widać, że kobyła przeszła w dobre ręce. 😉

Belcia widać, ogólnie się zaokrągliła. W zimie nawet za bardzo, ale wrażenie i futro przy okazji robi 🙂

tak sobie przeglądam zdjęcia młodego.... i stwierdziłam, że chyba pokażę mojego. Coś tam chyba widać. Koń w super-szczególnym treningu nie był, wygląd to w większej mierze zasługa odżywiania.


Z galopu jest pod śmiesznym kątem i do tego sierść zimowa, ale kurcze, jak tylko pokazałam się na padoku, to konie przestały biegać 😁


No i tu chyba widać "największą" różnicę, choć wydaje mi się, że w styczniu był trochę za gruby:
A u nas niestety wszystko bardzo powoli. Maciek. Około 30 latek. Kiedyś gościł  w temacie kolejnego cool ogłoszenia. Je dużo. Nawet bardzo (otręby owies, płatki kukurydziane i wysłodki z miodzikiem, jabłka marchew i sianko) Badany lab – ok. Stępuje sobie tylko na wybiegu i czasem podnosi rześko głowę 😉
Na pierwszym zdjęciu zaraz po zakupie  w lipcu ( złudna sierść)
Na drugim zdjęciu po koszeniu okazało się, że koń chudszy
Trzecie jest z dzisiaj. Odkasaliśmy trochę brzucha, wysiwieliśmy. Szczoty zostały w gwoli zeszłorocznej zimowej mody na botki 😉
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
04 kwietnia 2010 20:34
Czesio, powiem szczerze  👍 👍 👍
U konia w takim wieku wypracować jakąkolwiek zmianę, to rzecz rzeczywiście trudna. A już kupienie takiego staruszka, w kiepskiej kondycji i odpracowywanie go, to rzecz, która wzbudza we mnie ogromny szacunek 🙂
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
04 kwietnia 2010 20:46
i super wyprowadzenie kopyt!!!  👍 chylę czoła drogi czesiu
No cóż... Czasu już nam zostało niewiele... Do jesiennego Kentucky Derby  🤣
Czesiu, gratulacje i trzymam za Was kciuki.
A tu mój..ok. 2 lata temu :

sierpien2009:

wrzesień2009

październik2009

dobre żywienie i treningi mogą zdziałać cuda🙂

mon - świetna robota. Szyja z wielką zmianą. Zad też. Grat!
czesio, są. Wielki szacun!!
Egonik odtuczony. W sumie to nie mogę wyjść z szoku, jak mogłam nie zauważyć, że on był tak tragicznie chudy w zeszłym roku...
kwiecień 2009


kwiecień 2010
czesio wielki szacun dla Ciebie!!!  👍

kenna ale przypakował! Super zmiana. 💃
To my też 🙂
No to teraz może Fryzio.
Przyjechał w nie za dobrej kondycji jak mówiono bo stary, no fakt nie młody ale to wcale nie była starość. Ogier 26, między zdjęciami 8 miesięcy różnicy.











I jak? dziadunio  😉
caroline   siwek złotogrzywek :)
16 maja 2010 06:26
etam, to żadna zmiana jak się wkleja fotki dwóch różnych koni 😉


żartuję, oczywiście zmiana piekna i budująca - że jednak się da 🙂
tylko teraz to już uwazaj, zeby w drugą stronę nie przegiąć - zeby nie utuczyć go ponad miarę, bo szyjsko to juz ma olbrzymie 😉 aż nadto 😉
Znów wstawiam się z Egonikiem. Wybrałam ten wątek, mimo że oprócz jedzonka staram się też rozbudować go pracą, ale aktywnej jazdy dopiero się uczę (pracujemy około 5-6 razy w tygodniu) 🙂 Czy mi się wydaje, że mu się troszkę zadek ruszył? Na pewno przybrał w brzuchu, jest mniej "podkasany", ale ciągle czekam na ten zadek... 😉

Kłus
Maj

Czerwiec (prawie półtora miesiąca różnicy, z czego około tydzień stał, bo mieliśmy małą kontuzję).


Galop
Maj

Czerwiec

Nie wiem, może na drugich zdjęciach wydaje mi się wyglądać lepiej tylko dzięki ładnemu światłu (zachodzące słońce) i cieplejszej kolorystyce?
Przepraszam za OT, ale czy to źle, że koń jest podkasany?
Może nie źle i  lepiej jak jest podkasany, niż miałby mieć nadwagę, ja jednak dążę do tego złotego środka, kiedy koń nie będzie ani szczupakiem, ani wielorybem (z wielkim brzuchem)... 😉
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
09 lipca 2010 08:42
przeglądam stare zdjęcia i zrobiłam porównanie:
styczeń 2009 (źle ustawiona data na zdjęciu)

czerwiec 2010

kpik   kpik bo kpi?
09 lipca 2010 14:46
karolla1, z refleksem u mnie kiepsko, ale przynajmniej teraz napisze: zmiana powalająca - nie można dać się zwieść opiniom 'bo on jest stary' - wcześniej zabiedzony dziadzio niepodobny do fryza, a po zmianie od razu odjęło mu parę lat ! 🙂 gratuluje

karolla1, 26 lat? kurde, gdyby nie to siwienie nic by nie było widać, że nie młody. Brawo, super wygląda.
na wpływ zmiany u tego konia miało wielkie znaczenie - zmiana żywienia, otoczenia, oraz wyleczenie jego pleców - stan zapalny mięśni grzbietu, oraz zmiana jazdy


Kwiecień - jeszcze stara stajnia





początek maja - zmiana stajni



ok. 20 maja


czerwiec - sam początek:


końcówka czerwca



początek lipca:



Karolla1, zmiana ogromna, gratuluję. Teraz mam twardy argument, że starszego konia da się podtuczyć  😉
Aczkolwiek zastanawia mnie, czy męskie hormony ( bo to ogier, prawda? ) nie pomagają w nabieraniu takiej męskiej sylwetki. Ja mam wałacha i wciąż słyszę, że nie da się go utuczyć  🙁  Choc po zimie dobrze wyglądał, schudł mi w maju  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się