Wady budowy, ocena eksterieru

Bez sensu są takie wyroki, czasem koń nie rzuca na kolana, ale jest tak jezdny i pracowity i przegania tego z talentem 😉 Także hola, hola z takimi wyrokami.
Dla mnie wybitny koń to jest Grand Prix/ poziom międzynarodowy. I chyba to jest w miarę jasne i obiektywne. Wybitny MR brzmiałaby dość śmiesznie IMO  😁
Pytanie tyko jaki kon dla Was jest super utalentowany  😀 Dla mnie siwek jest koniem przeciętnym.


Nigdzie nie napisałam, że jest super utalentowany, bo nie jestem w stanie tego stwierdzić. Podobnie, jak tego że utalentoany nie jest...

Armara, teraz MR to klasa N 🙂 więc siwkowi może mu się udać


Poziom MR zależy od zawodów. Przepisy mówią, że może być rozgrywana już od P...
Siwkowi się za wiele nie uda bo ma 4 lata - nie sądzisz, że to dość istotne zagadnienie?
_Gaga po raz 263764827 mnie nie zrozumiałaś, zastanawiam się czy  na prawdę aż tak dziwnie pisze czy to robisz celowo.

Zadałem pytanie jaki koń dla Was jest super utalentowany- Armara zrozumiała, ty niekoniecznie - Zaiste  😀iabeł:

Wiem, że koń ma 4 lata, ale nigdzie nie zapisałem, że uda mu się przejść tą klasę N w wieku 4 lat 😲 może za 2-3 lata, kto wie  😉 Więc nie sądzisz, że za dużo sobie dopowiedziałaś ?

Armara, tak. Masz całkowitą rację  😉


Więc wypowiem się odnośnie tego siwka na daną chwilę: ładnie zbudowany młody koń, ciut przebudowany zadem, ale możliwe, że się wyrówna z wyglądu jeszcze dziecko, ze słabym galopem- dobry w skoku  ( tudzież prawidłowo skaczący, z dobrą pracą zadu) Teraz zrozumiałaś _GaGa ?  Nie wiadomo czy super-utalentowany- czas pokaże.
korysindex4, nie wiem po co siepieklisz...
Adałam jedynie pytanie dlaczego sądzisz, ż koń nie jest utalentowany - to wszystko... a Ty prawie krzyczysz po smoczemu , wyluzuj 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
26 marca 2014 11:16
po filmiku trudno osądzić czy koń ten ma talent do skoków, a tym bardziej do skoków pod jeźdźcem czego tu nie ma, choć widać na tych kilku sekundach że do galopu talentu nie ma za bardzo

Może sprzedający mogliby się określić skąd się bierze ich przekonanie że koń ten jest utalentowany
Może sprzedający mogliby się określić skąd się bierze ich przekonanie że koń ten jest utalentowany


Pewnie stąd, że chce sprzedać, a utelentowanego łatwiej  😉
Kwestia tego, że w ogłoszeniu nie ma mowy o tym, że koń jest utalentowany 😉
Jedynie to, że ma duże możliwości skokowe oraz że przyszłościowy koń dla juniora.
Chyba że edytowali ogłoszenie 😉

edit: dobra, już widzę, że koń ma pozaznaczane w "Przeznaczenie sportowe" prawie wszystkie dyscypliny.
A tak jakby czytać? 😉 Ogłoszenie ma tytuł: "super utalentowany koń dla juniora"
Czytanie wybiórcze = oszczędność czasu  😁
Dziś mam dzień zdziwień 🤔 Jak - nie można określić czy młody koń ma Zadatki na bycie wybitnym, czy nie ma, jak można? Bo gdyby nie było można, wszelka wstępna selekcja byłaby niemożliwa. A funkcjonuje i ma się dobrze. Mało który z koni z zadatkami je zrealizuje, ale ten bez zadatków to już byłby ewenement na skalę światową, gdyby chodził 150+.

A "super utalentowany dla juniora" określa potencjalne możliwości konia na maks 140  🙂 (przy dobrych wiatrach)
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
26 marca 2014 11:54
Przede wszystkim jak 4. l. konia który mało umie o ile w ogóle  można ogłaszać jako "dla juniora"?

Junior będzie sobie tego konia robił czy co? To jak go zrobi (albo ktoś tego konia zrobi) to już dawno w juniorem nie będzie.
Po przewertowaniu internetu ... aktualny sprzedawca to 3 ''właściciel'' W PL u któregoś zajeżdzony. 8 marca ogłoszenie było na Tablicy u jakiegoś pana Wieśka z Tych, a od 23 marca wystawiony w wielkopolsce. Więc tu pytanie czy okazyjnie kupiony od Wieśka czy jednak coś z nim nie halo ,że przechodzi z rak do rąk. Chcą za niego 9tys. więc cena nie jest jakaś ''okazyjna'' . Już odechciało mi się jechać siwka oglądać tym bardziej,że konia chciałam na handel...
Nocte wydaje mi się, że koń z postawą krowią może mieć mniej zaangażowany zad, co po paru latach pracy może odbić się schorzeniami grzbietu. Mój koń 10 lat temu w taki sposób stawał, dodatkowo był bardzo słabo umięśniony, anemiczny, przez lata się wyrobił i krowia postawa zanikła, jednak w tej chwili borykamy się z bolesnością i sztywnością pleców, na co wpływ miało wiele czynników, niekoniecznie musiała być to akurat postawa krowia. Podejrzewam tylko, że użytkowanie konia, który ma nieprawidłową motorykę zadu, może skończyć się podobnie jak w moim przypadku 🙂.
Jagna1999, co do budowy się nie wypowiem, bo to nie moja działka, ale niemal każdy z tych koni ma każde kopyto innego kształtu i wysokości, najciekawsze lewe przody są 🤔wirek:
Plus info, że konie mają taki a taki charakter i niewiele z nimi robiono.
ElaPe, a gdybyś tak jednak czytała czasem moje posty? Bo dziwnie trochę wyglądają twoje bezpośrednio po 🙂
"Dla juniora" w języku ogłoszeń oznacza: możliwości raczej maks na 130 🙂 (za x lat), czasem: "gabaryty konia raczej dla dziecka" 🙂
[quote author=Karla🙂 link=topic=4885.msg2051028#msg2051028 date=1395851048]
Plus info, że konie mają taki a taki charakter i niewiele z nimi robiono.
[/quote]
wraz z tym, że z samymi końmi niewiele robiono to kopytami też się chyba nikt specjalnie nie zajmował i stąd takie efekty.
Poproszę o ocenę  😀
Że nie jest pięknie zbudowany to wiem, ale ciekawość mnie zżera co konkretnie i gdzie.
Zwierzak do odpasu - nie głodzony i nie zaniedbany  😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
26 marca 2014 19:20
ElaPe, a gdybyś tak jednak czytała czasem moje posty? Bo dziwnie trochę wyglądają twoje bezpośrednio po 🙂
"Dla juniora" w języku ogłoszeń oznacza: możliwości raczej maks na 130 🙂 (za x lat), czasem: "gabaryty konia raczej dla dziecka" 🙂


ogłoszenie ma za zadanie  sprzedać konia w chwili obecnej  i ja to tak rozumiem  że anonsują się z tym że koń jest dla juniora  na teraz.  Co jest totalnym bezsensem,  bo ledwo co zajeżdżony koń  nie nadaje się dla dzieciaka, ale zapewne że szybciej dzięki takiemu chwytowi znajdą nabywcę.
ElaPe, a to nie ty pisałaś gdzieś jak "czytać" język ogłoszeń?  😜 Może nie ty 🤔
W każdym razie "dla juniora" w tym języku znaczy "potencjał do rekreacji i małego sportu, niegroźny" 🙂. Dodatek "utalentowany" przeczytałabym, że niewykluczone szanse, że osiągnie kiedyś maks pułapu, którego junior oczekuje.
A tego, że ludziska kupują na potęgę 3 i 4 latki (bo "tanie"😉, zupełnie nieświadomi dalszego przebiegu zdarzeń i masy pracy, którą trzeba włożyć bez gwarancji powodzenia - tego się chyba nie da zmienić 🙁
Dava   kiss kiss bang bang
26 marca 2014 23:07
Halo Z tym, że Juniorzy jeżdżą już 135-140  😉

ElaPe ja też rozumiem ogłoszenia jak Ty. Co to za pisanie, że koń na GP jak ma 4lata  😉 🤣
Każdy dobry trener wie, że koń na GP to taki co chodzi GP  😉 (a wcale na GP może nie być)

Ogólnie pisanie, że 'koń ma możliwości' kiedy ma już odpowiednią ilość lat i taki konkurs powinien chodzić jest głupie, tak jak chwalenie się, że koń za stodołą ciśnie GP, a na zawodach nigdzie nie był  😉 😀iabeł:
Dava,
A "super utalentowany dla juniora" określa potencjalne możliwości konia na maks 140  🙂 (przy dobrych wiatrach)

czyli że - nie więcej 🙂
Dava   kiss kiss bang bang
26 marca 2014 23:53
"Dla juniora" w języku ogłoszeń oznacza: możliwości raczej maks na 130 🙂 (za x lat), czasem: "gabaryty konia raczej dla dziecka" 🙂


odnosiłam się do tego  😉
Nawet 'maks 13'0 to nie koń, który pójdzie pod juniorem taki konkurs (a oni i tak jeżdżą wyżej).

Ogólnie ludzie uwielbiają pisać pierdy w ogłoszeniach, które są na maksa śmieszne, jak to, że koń jest po Cassini ale w paszporcie NN bo hodowca niedopilnował  😜
Dava, naprawdę jeżyk ogłoszeń jest specyficzny 🙂
Swoja drogą nie wyobrażam sobie jakby wszystkie(!) ogłoszenia były na zasadzie "mówię jak jest" 😁
Np.: sprzedaję, bo już dwa razy posypał mu się międzykostny, czy: przeciętnego jeźdźca zrzuci i potarga 😁
Dava   kiss kiss bang bang
27 marca 2014 00:18
Ja uważam, że każdy koń znajdzie swojego nabywce (ale to absolutnie każdy). Wszystko jest kwestią dotarcia do odpowiedniego klienta, a nie zrobi się tego pisząć, że koń 'spokojny dla dziecka', a dorosły się boi wsiadać (a są tacy co to ich kręci, że koń wariat) itd. itp.
I jest duża różnica jeśli ktoś nabija lubi w butelkę i kłamie 🙄
Dava, ale przecież nikt nie kłamie 😉 Np. nigdy nie był kontuzjowany nie oznacza, że TUV nie jest do d*. A "sprzedaję z powodów finansowych" - zawsze jest prawdą 🤣
No i - im bardziej czytelnik ceni szczerość (bo zgadzam się z tobą - opłaca się) tym bardziej musi umieć czytać między wierszami.
Ale ciągniemy OT. To powinno być w "zadziwiających ogłoszeniach".
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
27 marca 2014 07:47
Swoja drogą nie wyobrażam sobie jakby wszystkie(!) ogłoszenia były na zasadzie "mówię jak jest" hihi

a powinny być, no bo chyba opis konia nie powinien składać się ze snucia wizji na temat świetlanej przyszłości konia w wysokim sporcie bo to jest po prostu niepoważne


sprzedaję, bo już dwa razy posypał mu się międzykostny, czy: przeciętnego jeźdźca zrzuci i potarga


"koń tylko do lekkiej jazdy, bez skoków" "koń dla zaawansowanego, zdecydowanego jeźdźca"

ElaPe, a to nie ty pisałaś gdzieś jak "czytać" język ogłoszeń?  😜 Może nie ty 🤔

Nie, to była katija. 😉 O tutaj: [url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,190.msg1826030.html#msg1826030]klik[/url].
ElaPe, ale jak niepoważne? To na jakiej zasadzie sprzedają się młodziaki za dzikie pieniądze? Każdy młody koń ma wyłącznie potencjalne możliwości. Przypuszczalne. I tym potencjałem (możliwymi(!) osiągnięciami w przyszłości) konie zdecydowanie się różnią. Każdy nabywca młodego konia z myślą o sporcie szacuje ten potencjał - nie chce być inaczej.
Rzadko kiedy się uda, ale kupno konia bez potencjału = nie uda się na pewno.
Spierać się można o kryteria tego szacowania przyszłych możliwości, nie o samo szacowanie.
sumire o właśnie!  🤣 Dzięki!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się