Wady budowy, ocena eksterieru

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
20 marca 2014 12:33
warta: ładna, nieduża głowa, długa szyja, ukośna łopatka, dobre nogi, przody może trochę postawa podsiebna. Ładny koń, jeszcze jak się umięsni będzie super.
[quote author=Oblivion link=topic=4885.msg2045298#msg2045298 date=1395295820]
Według mnie twoja klaczka jest poprawna.  Po nabraniu mięśni powinna się bardzo przyzwoicie prezentować. Jedynie nadpęcia wydają się być trochę piszczałkowate .


Dziękuje za odpowiedź🙂
te nadpęcia - co dokładnie to oznacza?🙂
A może jakieś propozycje co do treningu:? Chyba, że to nie ten wątek
Pzdr
[/quote]

A to byl akurat komentarz dla warty2009 🙂 piszczalkowate to znaczy troche za cienkie , za slabe, a moze  tylko ja mam takie wrazenie.
dzięki za ocenę, fajnie słyszeć, że koń nawet poprawny 🙂😉  :kwiatek:
Czyli wcześniejsze wpisy nie dotyczyły mojego konia? Bo już zupełnie się pogubiłam:/
axelleon, wg mnie: nieproporcjonalnie długa szyja, brzuch podkasany,  rozwarte skątowanie kończyń tylnych, do tego postawa kończyn tylnych szablasta. Do plusów można zaliczyć ładne, proste przody, optymalną łopatkę, dobrą klatkę piersiową.
Co sądzicie o koniu z tego ogłoszenia?
Zdjęcie nie jest jakieś szałowe, trochę krzywe i kopyt niestety nie widać. Czy nie ma trochę zbyt wysoko osadzonego ogona? Usiłuję wprawić trochę swoje oko, i ciekawa jestem opinii osób bardziej doświadczonych 🙂
axelleon, wg mnie: nieproporcjonalnie długa szyja, brzuch podkasany,  rozwarte skątowanie kończyń tylnych, do tego postawa kończyn tylnych szablasta. Do plusów można zaliczyć ładne, proste przody, optymalną łopatkę, dobrą klatkę piersiową.

Dzięki bardzo🙂
tyle wad!, po tej opini zastanawiam sie w jaki sposób kilka razy mogła zostać championką
axelleon, a czego czempionką? Bo ja bym budowę tego konia nazwała co najmniej osobliwą. Front jest w porządku (chociaż chciałabym zobaczyć przednie kończyny bez ochraniaczy, bo mam wrażenie minimalnego kozińca), tył bardzo słaby (krótki i płaski zad, proste tylne nogi, tyły krowie albo francuskie). Niedobra górna linia kłody, koń o słabym stopniu umięśnienia.
No cóż, bywa, mój podstawowy koń jest zbiorem mankamentów, a mimo to użytkowo daje radę lepiej niż niejeden z katalogu 😉

domcia406, mało na tym zdjęciu widać, ale: nie podoba mi się tylna pęcina, która się załapała na foto. Ogon osadzony rzeczywiście wysoko, zad mógłby być bardziej ukośny. Łopatka długa, ale stromo skątowana. Szyja osadzona b. wysoko, znacznej długości, takie konie często ciężko obniżyć i jeździć w ten sposób, żeby pracowały plecami (i tak jak koń na zdjęciu stoi to też na moje oko plecy bardziej wiszą, niż są dźwigane). Może być jednak tak, że to zdjęcie jest do bani i koń faktycznie wygląda zupełnie inaczej.
jak traczydło to mogła być czempionką ZT, gdzie bonitacja nie ma znaczenia a ważna jest użytkowość, mogła za młodu być czempionką jakiegoś czempionatu użytkowego albo i normalnego....
Mało typowa jak na traczkę ta rudzinka, przeraża mnie wygląd- brak masy mięśniowej, taki zasuszony konik, a tylko rok starsza od mojej Polki.
axe- jakie pochodzenie ma klacz i jakie czempionaty wygrywała?
[quote author=Karla🙂 link=topic=4885.msg2047060#msg2047060 date=1395442833]
jak traczydło to mogła być czempionką ZT, gdzie bonitacja nie ma znaczenia a ważna jest użytkowość, mogła za młodu być czempionką jakiegoś czempionatu użytkowego albo i normalnego....
Mało typowa jak na traczkę ta rudzinka, przeraża mnie wygląd- brak masy mięśniowej, taki zasuszony konik, a tylko rok starsza od mojej Polki.
axe- jakie pochodzenie ma klacz i jakie czempionaty wygrywała?
[/quote]

Wiem tylko, że czempionat trakeński i próby dzielności z wynikiem b. dobrym, zbonitowana też chyba była.
Rzeczywiście jest chuda:/ i nie wiem jak sobie z tym radzić, nie mogę przesadzać z owsem a nadmiar różnorodnych dodatków odznacza sie zaraz na kopytkach, a poza tym ta pora roku przy zmianie sierści jest dla niej najgorsza i zawsze mocno chudnie:/ jest też dość długa a pochodzenie to Rzeczna
Może te zdjęcia bedą lepsze🙂
Pzdr
axelleon, a czego czempionką? Bo ja bym budowę tego konia nazwała co najmniej osobliwą. Front jest w porządku (chociaż chciałabym zobaczyć przednie kończyny bez ochraniaczy, bo mam wrażenie minimalnego kozińca), tył bardzo słaby (krótki i płaski zad, proste tylne nogi, tyły krowie albo francuskie). Niedobra górna linia kłody, koń o słabym stopniu umięśnienia.
No cóż, bywa, mój podstawowy koń jest zbiorem mankamentów, a mimo to użytkowo daje radę lepiej niż niejeden z katalogu 😉



domcia406, mało na tym zdjęciu widać, ale: nie podoba mi się tylna pęcina, która się załapała na foto. Ogon osadzony rzeczywiście wysoko, zad mógłby być bardziej ukośny. Łopatka długa, ale stromo skątowana. Szyja osadzona b. wysoko, znacznej długości, takie konie często ciężko obniżyć i jeździć w ten sposób, żeby pracowały plecami (i tak jak koń na zdjęciu stoi to też na moje oko plecy bardziej wiszą, niż są dźwigane). Może być jednak tak, że to zdjęcie jest do bani i koń faktycznie wygląda zupełnie inaczej.

Rzeczywiście jest dość długa, ale tuv nie wykazał żadnych nieprawidłowości. Teraz jest strasznie chuda:/ i może zdjęcia, które dodałam są faktycznie do bani:/
Pzdr
to może być użytkowo fajna co nie musi się wiązać z poprawnością eksterieru- moja jak do mnie przyszła też długa jak jamnik, do tego bez pleców i dupska, poszła w robotę z ziemi, karuzelę itp., dostała tuning suplementacyjny na masę mięśniową i wygląda lepiej.
Jakich ma rodziców ta klaczucha?
Też postanowiłam lonżować przez jakiś czas. Wydaje mi się, że należy do takich co u nieprawidłowo jeżdżonych zaraz widać. U nas szkółkowe "klepodupy" lepiej wyglądają od niej🙂 matka Junga ojciec Cugnot. Hodowla koni trakenskich Sokolnik
quantanamera bardzo dziekuję  :kwiatek: Mnie się cos w zadzie nie podobało, ale nie do końca umiałam opisać co to było. A mogłabyś mi jeszcze napisać jakie masz zastrzeżenia do tylnej pęciny?
Słuchajcie, mam do Was pytanie dotyczące zależności między postawą tylnych nóg konia a treningiem. Chodzi o 6 letnią klacz, która stojąc na równym podłożu przednie dwie nogi stawia normalnie, tyły zaś są łukowato wygięte do środka - stawy skokowe blisko siebie, ale kości rysikowe na boki, kopyta zwrócone odrobinkę "na zewnątrz". Nie mam niestety zdjęć 🙁
Poszperałam trochę w internecie i nazwy tej postawy, jakie znalazłam, to: postawa ksobna / postawa krowia.

Klacz nie należy do mnie! Ma 6 lat (w kwietniu skończy 7), nie pracuje zbyt intensywnie - parę razy w tygodniu chodzi pod lekkimi osobami, najczęściej dzieci, teraz w zimie chodziła rzadziej. Nie jest podkuwana i nigdy nie była. Zajeżdżona była w wieku 4,5 roku. Podczas jazdy nie potyka się, nie obija nóg o siebie, chodzi pewnie.
Czy taka postawa nóg ma duży wpływ na użytkowanie pod siodłem? Jakie mogą być konsekwencje wykorzystywania konia o takiej postawie do jazdy, czy mogą powstać jakieś poważne schorzenia?

Będę wdzięczna za odpowiedzi  :kwiatek:

*Już znalazłam odpowiedź taką, że nie przeszkadza w użytkowaniu, ale chodzi mi bardziej o możliwość schorzeń i kontuzji - jeżeli ktoś by się wypowiedział na temat działania na stawy i kościec, to bym była wdzięczna  :kwiatek:
Co sądzicie o budowie tego konia? Zdjęcie nie należy do mnie - jest z ogłoszeń

Mi rzuca się w oczy bardzo krótki grzbiet. Co do reszty niech się mądrzejsi wypowiedzą.
to jakiś hanower w starym typie?
W ogłoszeniu faktycznie zaznaczone, że hanower.
Co można powiedzieć o tym koniu :
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/12575?q=dla+juniora&plec=&masc=&rasa=&lokalizacja=&przeznaczenie=&cena=&strona=
Podejrzanie tani  😉
Karla, sumire, a powiecie coś więcej na temat jego budowy?  :kwiatek:
ladydill, o budowie się nie wypowiem, poza tym, że faktycznie króciak, ale w związku z tym, że sama też zwróciłam uwagę na to ogłoszenie to wtrącę, że na filmiku miałam wrażenie, że koń jest momentami nieregularny. Może przyjrzyj się temu, jeśli interesuje cię kupno.
ładny ten siwek, ale to jeszcze dziecko z wyglądu 🙂 Prawidłowo zbudowany, ciut przebudowany zadem, ale jeszcze urośnie pewnie 🙂

W skoku przyzwoicie, ładny zad. Praca kłębu i szyi - jest dobrze. ( być może koń nie skakał dużo w korytarzu- może jego początki. nie wiem).
Ładny koń, jednak super utalentowany  po obejrzeniu filmiku zdecydowanie na pewno nie jest  😉 Warto jechać obejrzeć, zbadać itp. Możliwe, że to okazja cenowa.
Ładny koń, jednak super utalentowany  po obejrzeniu filmiku zdecydowanie na pewno nie jest  😉

Z ciekawości: skąd taki wniosek?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
26 marca 2014 08:33
jakiś taki krótki ten filmik z siwkiem, a z tego co tam widać galop ma słabiutki, króciutki i taki na przodzie
_Gaga, czy z 8 sekundowego filmu jesteś w stanie stwierdzić, że koń jest utalentowany ?  Gdzie oddał jeden skok, całkiem przeciętny jak na super-utalentowanego konia. Jedynie zad ma dobry. Galop płaski,  bardzo przeciętny + gnający do tego oksera ( nie więcej niż 130 cm ) jakby stał tam co najmniej  160 cm trippel...

Koń sam w sobie ładny, nieco dziecięcy,  no i tylko tyle jestem w stanie na jego temat powiedzieć. Jeśli sama widzisz więcej to dobrze. Ja mogę tylko tyle powiedzieć
_Gaga, czy z 8 sekundowego filmu jesteś w stanie stwierdzić, że koń jest utalentowany ? 


Zabawne, to pytanie można zadać także Tobie 😉 Ja tam nie widziałam dużo przykładów zmian przed i po (młode konie), ale te kilka które widziałam dały mi jasno do zrozumienia, że nawet godzinne oglądanie młode konia g... daje. Może sezon - dwa startów/treningu coś tam może pomóc, ale wydaje mi się, że nigdy w 100% nie można powiedzieć, że dany koń jest wybitny i uda mu się wyjść z poziomu MR 😉
Nie, ale nie jestem też w stanie stwierdzić, że  utalentowany nie jest - zwłaszcza, że wskazówka wyraźnie utrudniła skok. Poza tym 130 dla 4 latka to sporo... a widać, że koń lata na wysokości końca stojaków - czyli siłę ma - resztę da się wypracować 😉
Pytanie tyko jaki kon dla Was jest super utalentowany  😀 Dla mnie siwek jest koniem przeciętnym.

Obie macie rację  😉

Armara, teraz MR to klasa N 🙂 więc siwkowi może mu się udać
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się