Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

blucha, ja to rozumiem również, ale odniósłam wrażenie że była mowa o skoczkach, stąd zapytałam. Zależy po prostu od targetu kupującego, bo sprzedanie odpada zza stodoły jako odsadka jest trudne. Co innego pod siodlo , mily i grzeczny juz naumiany , wtedy papier ma mniejsze znaczenie.

kasia2107rafal, ale ja napisałam ogolnie , nie znam celu Twojej hodowli, może dla siebie chcesz mieć konika do lasu, może chcesz dać odsada na aukcję , może do sportu itp.
Toulon jest top koniem i top charakter.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 marca 2023 10:15
Dziękuję dziewczyny za opinie. Podrzucę kumpeli 🌷
zembria, przecież kumpela chyba sama to widzi,że to jest po prostu koń i tyle, tylko znowu zależy do czego chce używać potencjalne źrebięta,więc jaki cel hodowli itp.
Perlica, sprzedanie każdego konia jako odsadka jest trudne, bo w Polsce zawodników jest niewielu, większość to amatorzy którzy chcą dorosłego konia którego mogą już wypróbować i pomarudzic na RTG. Śmiem twierdzić że źrebiąt hodowanych pod sport jest co roku dużo więcej niż chętnych na odsady z półki która ma konkretną cenę. Jest też kryzys i ludzie nie maja kasy. Chciałam w zeszłym roku opchnac na szybko ogierka, żeby się nie bawić w kastrację. Dałam bardzo niska cenę z zamysłem szybkiej sprzedaży - no cuda były takie, że musiałam to ogłoszenie zdjąć po paru dniach. Jakieś propozycje płatności w ratach (po zabraniu konia), wymiana na fryza (!), ktos inny zaproponował połowę (już niskiej) kwoty, czyli sumę, która nie pokryłaby nawet ceny stanowki, wysyłki i trace (ogier w Polsce nieznany, ale bardzo rozchwytywany na zachodzie i kosztował konkretnie). Także zejście z ceny też niewiele pomaga 😉
Wstępnie rozglądam się za ogierem. Kobyła jest dość mała i wredna 😅, więc na pewno przydałoby się coś wyższego i z milszym charakterem. Raczej bym celowała w skokowego, ale z poprawnym ładnym
ruchem. Chodziloby raczej o uzyskanie uniwersalności, żeby można było sobie porzeźbić ujeżdżeniowo, ale też miło poskakać takie L/P. I raczej budżetowo, nie musi być modna top maszyna zamykająca stojaki a na ziemi machające nogami. Jakieś propozycje? 😀
karolina_, tzn. zależy gdzie te konie sprzedajesz, bo wiadomo że odsady trzeba sprzedawać za granicę, bo w Polse przez chwilkę był rynek i to całkiem spory, ale z uwagi na kryzys już go nie ma na tą chwilę.
Trzeba sprzedawać na aukcjach za granicę lub po prostu stałym swoim kilentom.
U nas nadal jednak odasd kosztuje powiedzmy 10 tysięcy euro plus/minus, ale np w Belgii to będzie cena nadal znacznie wyższa. Nadal chętnie kupują w PL Niemcy , Belgowie, Włosi.
Jednak zaznaczam,żę ja mam na myśli konie skokowe.
Ujeżdżeniowe konie chodzą w sporej kasie, ale mało kto kupuje odsady jednak, z tego co wiem.
karolina_, dokładnie też o to mi chodziło . Masz wyhodowane super konia a tak na prawdę nie ma go gdzie sprzedać ,bo kręcą nosem . Będę teraz miała na sprzedaż ogierka rocznego po Lamiro Progres który został sprzedany na Niemcy i też w papierze ma świetne konie i doradzają mi go wystawić za 20000 zł ale kto mi kupi za takie pieniądze ? Z tego co widzę na rynku to mi się odechciewa 🙄 i pewnie też będzie mnie czekała kastracja go ,żeby mógł dłużej u mnie zostać ,bo szybko się pewnie nie sprzeda 😅
Perlica, na zachodzie odsady ujezdzeniowe chodzą zwykle drożej niż skokowe i rynek jest większy bo ruch widać w tym wieku, a umiejętności skokowych nie. Niestety, moja lokalizacja nie sprzyja sprzedaży odsadow za granicę, wręcz ja blokuje. Starszego konia po prostu wywieziesz do handlowej stajni w innym miejscu, ale źrebaka pod matka nie i dupa. Tak samo aukcje związkowe - zapomnij o wożeniu źrebaka 1400 km w jedną stronę trzy razy, wykończy się. Mam nadzieję że rebound po obecnej sytuacji na Ukrainie będzie taki, że ten kraj szybko wejdzie do Unii i to ja bede na trasie/blisko klienta a nie na końcu świata 😉.

kasia2107rafal, no to ja za 20 tys zł właśnie wystawiłam i nikt sensowny się nie trafił, chyba tak mała półka, że już nie łapiesz kogoś kto "może nie do końca teraz szukał ale" a bardziej dziwnych ludzi z pomysłami z dupy
kasia2107rafal, raczej ciężko, bo to nie jest światowy ogier, w dodatku malutki,. Uznany w AES, a ledwo była dyskusja o AES. Więc takiego łatwiej sprzedać 3 latkiem, wsiadanego najłatwiej, bo wtedy cena od razu idzie w górę.
Edit: ogier ten w karierze swojej startowała 2 razy w PL, z czego miał 2 eliminację na poziomie 60 cm i 105 i to tyle.

karolina_, to fakt im niższa cena tym sporo ludzi z dziwnymi pomysłami.
flygirl,jak chcesz wszechstronnego i tanio to obczaj sobie Vidar w Celle, oni mają bardzo sprawnego polskiego przedstawiciela
flygirl, Chacco Nann masz w swojej okolicy. Na pewno poprawia wzrost i daje dobry charakter.
Znam kilka Chacco Nannów, mają dobre charaktery. Wszystkie są wymiarowe.
Perlica, a jednak Niemcy kupili go pod hodowlę ,a papier ma fajny,tyle że się nie wykazał chłop w sporcie . Mój roczniak po nim już przerasta matkę . Ogólnie wszyscy ,którzy mają po nim źrebięta bardzo chwalą ,bo konie bardzo ogarnięte ,takie źrebaki to ja wręcz mogę hodować w dużej ilości 🤣 na serio gówniarz bezproblemowy i pojętny strasznie ,więc na jakąś ambitną rekre jak najbardziej . A i z tego co mi wiadomo to licencję polska też miał .
Perlica, Chacco Nann nie jest już w okolicy 🙁
kasia2107rafal, ale na ambitną rekrę nie kupuje nikt tak młodziutkich koni.

_Gaga, Nasienie jest łatwo dostępne, podzielone na 2 raty, no ale mrożonka.
On dawno sprzedany i się zakontuzjował.

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 marca 2023 08:36
zembria, przecież kumpela chyba sama to widzi,że to jest po prostu koń i tyle, tylko znowu zależy do czego chce używać potencjalne źrebięta,więc jaki cel hodowli itp.
Perlica, kumpela doświadczenia nie ma wcale, to będzie pierwszy źrebak. Klacz ma 3 lata, jeszcze nie pracuje i jeszcze nie wiadomo tak na prawdę co z niej wyrośnie. Więc szukanie ogra polega na tym, ze ma byc poprawnie zbudowany i mieć nieco temperamentu, bo klaczka raczej z tych mało aktywnych sama z siebie. Konik docelowo do rekeacji, albo małego sportu, dla nich lub na sprzedaż.
Zembria, nie wiem czy jeszcze jest w ofercie, bo ostatnio jak zaglądałam to nie, ale mi z młodej matki wyszedł fajny źrebak po cichoniowym c-quattro. Na pewno będzie większy od matki (matka trochę maława), charakter ma misiowaty, ale kopa w ruchu mu nie brak i jest bardzo bardzo ładny i poprawnie zbudowany i przyzwoicie się rusza - jak nie będzie skakał to na pewno będzie fajnym uniwersalnym koniem do wszystkiego.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 marca 2023 08:49
olq, Bardzo dziekuję za polecajke, przekażę 🙃
zembria, to chyba powinna się poradzić kogoś doświadczonego co będzie pasować na jej klacz, bo to co napisała olq, to ok, ale jednak trza znać linię matki, jej budowę itp. Żeby doradzić.
Ten malowany kasztan bystro spoglądał na podłoże choćby, potem mu przeszło , ale to jak zamysł na spokojnego to lepiej brać coś co nie patrzy, a jest energiczne lekko, bo dla amatów patrzące konie nie są fajne.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 marca 2023 09:31
Perlica, Właśnie dlatego podpytuję, czy ktoś może go nie zna, albo coś więcej o nim wie. Właściciele piszą same superlatywy, ale przecież nie napiszą "o Pani, nie bierz, ten koń to jakiś dziwny i taki z lekka poje..any" 🤣

Ten malowany kasztan bystro spoglądał na podłoże choćby, potem mu przeszło , ale to jak zamysł na spokojnego to lepiej brać coś co nie patrzy, a jest energiczne lekko, bo dla amatów patrzące konie nie są fajne.

On się nie "paczał" tylko chciał wytarzać i dlatego tak niepełnie galopował bo szukał miejsca na kulanko- cały czas.
Dali by mu się wyturlać to by podejrzewam odpalił.
Perlica,
kotbury, ja widzę,jest uważny na podloże i patrzy, a potem przestaje.
Wytarzać się w galopie jest trudno.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 marca 2023 14:39
Ja miałam wrażenie, że on węszy podłoże po innych koniach po prostu.
zembria, tak, bo to ogier, ale zwraca uwaga na szczegóły ( obrzeża itp) wg mnie.
Patrzcie na co trafiłam usiłując znaleźć Dokney Boya

Totilas w kropki= Spotilas 😁
[[a]]https://www.hesselhoej.dk/GB/Stallions/Spotilas%20Boesgaard.aspx[[a]]

Edit: nwm czemu link tak dziwnie się wkleja
Pojawił się w ofercie wechty nowy ogier Qanan Rouge ,co o nim myślicie ? Zdziwiła mnie cena stanówki jak za takiego konia z wynikami w sporcie ,co prawda już starszy ,no ale jednak .
kasia2107rafal, a przeglądałaś te wyniki?
One są bardzo, bardzo różne.
Ogładałaś film z parkuru podpięty do oferty stanówki na eurobreeding? Mniemam, że jest to najlepszy filmiki , skoro ma promować ogiera.
kasia2107rafal, imho cena niska jak na ogiera sprawdzonego w sporcie (skoczkom pozostawię ocenę jak bardzo jest sprawdzony), 600 euro jeszcze w podzielonej płatności? Żadnego trupa za to nie ściągniesz. Odlecieli to z zeszłorocznym zwycięzca körungu trakeńskiego, 1500 euro za ogiera co siodła nie widział i nie ma potomstwa, a jego ojciec, będący równocześnie ojcem Dalery i Hermesa żyje, ma się dobrze i kosztuje 250 eu wiecej. To już trzeba upaść na głowę z dużej wysokości
karolina_, kasia2107rafal, imho cena niska jak na ogiera sprawdzonego w sporcie (skoczkom pozostawię ocenę jak bardzo jest sprawdzony), 600 euro jeszcze w podzielonej płatności? Żadnego trupa za to nie ściągniesz.
karolina_, co masz na myśli? Ja totalnie nie rozumiem Twojego postu, wytłumacz jak prostemu człowiekowi, bo nie ogarniam.
Perlica, oglądałam większość dostępnych z jego startów w większości na francuskich stronach i dlatego się pytam co o nim myślicie bo strasznie różne te wyniki (w ostatnich latach 2018 czy 2019 już wgl najniższe rzędu 125 czy 130 z odmowa skoku czy zrzutkami ) no i jednak zdziwiła mnie taka cena jak na konia chodzącego nawet z tak różnymi wynikami GP .
kasia2107rafał cana stanówki Urano de Cour, który stał w Racocie w 2021r, była 1200 zł 🙂
,,gwiazdy,, naszych parkurów, które dopiero wchodzą w sport, mają wyższe ceny za nasienie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się