Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Iskra de Baleron, właśnie też jestem zdziwiona, co prawda tych uznań tegorocznych nie widziałam, ale kiedyś oglądałam podobną imprezę i był jeden jeździec, który każdego konia wsiadał i oceniał.
A ktoś wie co się dzieje z ogierem C-quattro PS od Cichonia? Czemu już nie mają go w ofercie ??
Ziuum, pewnie wrócił do macierzystej stajni, ale najlepiej pytać Mateusza
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
26 lutego 2023 13:40
Tym niektórym starszym koniom to jak dla mnie ktoś na siłę próbuje jeszcze wyrobić licencję w AES. Ten siwy co wkładał nogi w oksery i np Dorryt, który nawet za bardzo skręcać nie umiał i pokazał gdzie ma skoki. To nie są młodziaki, które mogły się spalić, nie pokazać się z braku doświadczenia.
Constantia, z tym AES jest ten właśnie problem, że jak koń nigdzie nie dostanie licencji to wyrabiają ją w AES.
Początkowy zamysł jak się nie mylę to było wyrobienie licencji jednostkom "wybitnym", które z jakiegoś powodu nie mogły mieć licencji macierzystej, najczęściej chodziło o jakieś kwestie rodowodowe. A później zrobił się obrót głównie gotówkowy.
I dla mnie szczycenie się, że ogier ma licencję AES jest śmieszne/słabe nawet do końca nie wiem jak to określić.
A i może się okazać, że sama będę miała konia z paszportem AES bo moje "marzenie" hodowlane do innych ksiąg nie może być wpisane.
Jako mały podwórkowy hodowca tak sobie obserwuje i AES i kwalifikacje PZHK.
No w tym tegorocznym AES kilka perełek lecz tak czy siak sztuk tyle co palcy u rąk było. Które wchodziły robiły wow budową, ruchem i skokami. Cały czas zastanawia mnie idea jak ogier który nie reprezentuje sobą nic dostaje licencję AES i PZHK z automatu musi mu dać... Śmiać się czy płakać. Niektóre konie ogłaszane jako TOP i och ach a film z AES taki, że jakby go z 10 nie pogoniło to ni huhu by nie skoczył- no prospekt ogromny.
Dobry koń maści nie ma ale moje serce bije mocniej na siwki i kare i tak a propo. Przewija się na grupach facebookowych jeden ogier który został oblany przez pzhk i nie zaliczył kwalifikacji, nagle na koniec roku ogłoszenie, że koń ma licencję. Jaką? No AES, a skąd? Nikt nie wie, właściciel nie udziela informacji. I co wtedy pzhk też musi? Śmieszy to nie jednego, koń nigdzie nie pokazany, licencję dostał nie wiadomo za co i na jakiej podstawie. Bardzo fair wobec tych co się musieli pofatygować osobiście z konikami na uznawanie...
katakata, licencję AES też można było dostać w domu że się tak wyrażę. Przyjeżdża komisja do Ciebie i płacisz za to. Tak na pewno było, jak jest teraz to nie wiem.
Perlica, ostatnio robi to nie tylko AES. W zeszłym roku na test w Vechcie wyszedł Feliciano, taka fura że oczy przecierałam i zastanawiałam się jak ja go przegapiłam na korungu. A no nie przegapiłam, był uznany na prywatnym przedstawieniu komisji w domu
A co sądzicie o młodych ogierach wechty które były na uznaniu AES ? La Paz ,By Balu MZ Z ,Umber van't Zorgvliet, Alcontinus i United Qatar TH
kasia2107rafal, właśnie młode ogiery to trudno ocenić i to samo pytanie chciałam zadać.
Perlica, no ja mam też z tym problem ,dlatego potrzebuje bardziej doświadczonych głów do oceny. La Paza rzucili ofertę dla pierwszych 12 osób za kwotę zaliczki 200 zł. Ale patrząc na inne szalone ceny stanówek za 2000 zł za młodego ogiera który nic nie osiągnął to 1200 zł wydaje się całkiem rozsądną ceną
Yaaay!!!
Zadyma prawna z Donkey Boy zakończona!
Ogier znów dostępny!!!

https://www.eurodressage.com/2023/03/03/hesselhoj-donkey-boy-moves-stables-denmark-settlement-reached?fbclid=IwAR2vosdUacF0eNcC1Qc2SWqQHD7MhDByMs8kzrH6OfeEu1ngggHx6J9jnO0

Jaram się jak małpa szkiełkiem 😀😀😀
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
03 marca 2023 22:23
Iskra de Baleron, 🎉 właścicielka dopięła swego!

A wiadomo co się stało z jego synem Downtown który zniknął z oferty?
kasia2107rafal, to czego mi brakuje to filmików podpiętych z ruchu i skoku , bo trzeba tego szukać.
Co do La Paz mam mieszane uczucia , bo znam kilka La Calidadów i nie są to konie wow. Skaczą, ale są mocno wrażliwe, więc nie amatorskie , a możliwości takie na MR. Ale on jednak jest synem dzielnej Boliwii, więc może być ciekawy.
Papierowo podoba mi się Umber, ale patrzę nieobiektywnie, bo zawsze spoglądam teoretycznie pod kątem mojej klaczy. Tylko, ze on ma 160cm , to ciut mało jak na ogiera. Fakt, że urośnie jeszcze ciut.

Ogolnie jeśli bym kryła mam wielki problem bo mam w rodowodzie Contendro, Kannan i Chacco Blue , wiec 3/4 ogierów mi odpada, a boje się Baloubetów , więc nic mi nie zostaje.

Jestem fanką Querido z Z a także Conthargosa, no ale on nie żyje to tez nie bardzo.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 marca 2023 08:43
Koleżanka chce w tym roku kryć swoje klacze. Wynalazla takiego ogera, foto. Co sądzicie? Ja w ogierach kompletnie nie siedzę z racji posiadania 2 wałachów 😉 Młody jest jeszcze potomstwa nie ma (chyba). Życzą sobie 1,5k za nasienie.

received_1367277790794278.jpeg received_1367277790794278.jpeg
zembria, dla mnnie strasznie płaskie chody ma ten koń, choć ruchu nie było zbytnio pokazanego.
Nie widzę w nim nic, co by sprawiło,że powinien być ogierem, ale to poprawny, chyba niezły docelowo konik.
katakata, To tak z automatu całkiem nie jest, bo badania trzeba zrobić rtg i i porażenie krtani, a licencja AES mu się być co najmniej aproved. Swoją drogą licenja bez testu pod jeźdźcem słabo mi się widzi.
zembria,
W sumie poza maścią to nic w nim ciekawego nie ma.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
04 marca 2023 16:33
zembria, gdyby był choć w połowie tak dobry jak ładnie malowany to byłoby coś.
Niestety mocno przeciętny się wydaje.

Można mieć i ładnie malowanego i dobrego,
jak np. Esmeraldo
lusia722, gdzie można znaleźć Esmeraldo 😍 jakaś oferta coś ?

O kurcze już znalazłam ,nie stać mnie na niego ...
kasia2107rafal, przecież on kosztuje 400 euraczy za 1 ratę, to jeden z tańszych jednak ogierów. Nawet w PL jakieś trupy kosztują porównywalnie.
kasia2107rafal, przejrzałam fotki i filmy Umbera. Papier top, a jako koń mi się nie podoba zbytnio: mały, krótki bardzo, on ma 160 cm wzrostu tylko.
No to nie to.
Perlica, no tak 400 € + 600€ a sprowadzenie nasienia do Pl pewnie też kosztuje ,więc stwierdzam szczerze że mnie na niego nie stać 🤷
Po prostu nie mam tak szałowej klaczy żeby dawać na nią stanówke za 5 tysi .
kasia2107rafal, to taka raczej przyzwoita cena, jeszcze rozbita na dwie raty - ale warto to sprawdzić bo niektóre stacje niby mają "raty" a w rzeczywistości zwracają w razie niezrebnosci
karolina_, ja nie twierdzę że to jest jakaś nie przyzwoita cena ,jak bym miała jakaś klacz z sportowym papierem ,albo co się pokazała w sporcie to owszem stwierdziła bym że mnie na niego stać i nie było by mi szkoda wydać tyle na stanówke ,ale mam zwykła klacz wielkopolska i staram się kryć jak najlepszym ogierem no ale nie oszukujmy się nie opłaca mi się dla niej brać takiej oferty .
kasia2107rafal, nie do końca rozumiem Twoją myśl hodowlaną, bo brzmi to tak : mam słabą klacz to pokryje ją słabym ogierem. Myślałam, że się hoduje po to by uzyskać jak najlepsze żrebię po prostu ?🤷

Oczywiście rozumiem , ze można nie mieć finansów, no ale to po co kryć na siłę wtedy czymkolwiek.
Perlica ale nie wszystkie konie muszą być hodowane ,,do sportu,, największe zapotrzebowanie na rynku jest na konie - zdrowe, spokojne , bez wad budowy nadajace sie pod dzieci, do rekreacji, takich ludzie poszukują w 80% ogłoszeń. więc jesli celem jest wyhodowanie takiego konia to główną cechą ogiera nie musi być skoczność czy zakładanie nóg za uszy co w tych czasach równa sie dużej cenie za nasienie czy stanówke.
ja również przez lata kryłam klacze pod takim kątem, miał być miły,spokojny koń do rekreacji
Perlica, ej no nie mów mi że byle czym ,bo gdybym tak kryła to b brała pierwszego lepszego ze swojej okolicy a nie bawiła się w inseminację . Czekam w tym roku na źrebaka po Toulon Ides i sądzę że on ma fajny papier ,tylko młody . Wiesz chodzi mi o to ,że jak ja widzę ceny odsadków na ogłoszeniach i grymaszenie na widok ceny to obawiam się że nie sprzedam na tyle dobrze takiego konia żeby na nim zarobić , bo kręcą nosem ,,no tak ojciec super,a matka za stodoła się pasła ..."
blucha, i otóż to ,dużo ludzi szuka pod rekreację koni z dobrą głowa . Na razie jestem na samym początku zakładania hodowli i celuje w dobre ogiery ale w rozsądnej cenie w moim zasięgu ,jak kiedyś będę miała kilka klaczy do krycia z czymś lepszym w papierze to będę mogła myśleć o takich ogierach bo będę z tego wyciągała jakiś zysk ale na razie do nich dokładam więc ,no etap na którym ktoś jest też się liczy .
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się