Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

kasia2107rafal, bardzo mi się ten koń nie podoba.
Ciągnie go do ziemi, wogóle się nie prowadzi , bo szarpie ryjem jak opętany,
Cena taka jakie wyniki 😉
Za to ma wzrost i jest nieźle zbudowany, poza płaskimi kopytami.
Perlica, kopyta też mi się rzuciły w oczy ,nie lubię takich . Co do skoków to znowu nie mam takiego oka i doświadczenia żeby oceniać dlatego się pytam o ocenę kogoś bardziej doświadczonego i czy warto się nad nim zastanowić 🤔 bo jednak jest ciekawszy niż młode nie sprawdzone .
Perlica, cena jest bardzo bardzo niska jak na ogiera sprawdzonego w sporcie, do tego jest podzielona płatność, czyli warunki są bardzo przyjazne. Za taką kwotę byłoby ciężko znaleźć jakąkolwiek stanowke. Więc imho cena niska, natomiast czy ten ogier jest w ogóle warty użycia nie będę się wypowiadać, bo nie hoduje skoczków i się nie znam
kasia2107rafal, skokowo na dzisiejsze czasy to jest to słaby koń , ciągnie go do ziemi. Niby siłę ma, ale jakby nie miał😁 Ale masz rację, że vs młodziaki to chociaż ten sport wytrzymał zdrowotnie , abstrahując od wyników.
Pytanie na jaką klacz i jakie przeznaczenie źrebaka.

karolina_, kumam teraz 🙈
Najzwyklejsza klacz wielkopolska tu link do jej pochodzenia w bazie -->
https://www.bazakoni.pl/database,g-6,op-show_tree,horse-477191.html

Dobra głowa aczkolwiek nie jest do pchania dość energiczna taka w sam raz ,ogierek po niej to anioł w obejściu . Klaczkę po niej chce sobie zostawić do dalszej hodowli a ogierki na sprzedaż idą jako odsadki albo roczniaki .
1679769319245_copy_4492x5707.jpg 1679769319245_copy_4492x5707.jpg
kasia2107rafal, no to ja bym brała lepszego ogiera ruchowo i skokowo, no bo jeśli chcesz sprzedać potem jeśli będzie ogierek to będzie pewnie trudniej po tym ogierze.
Fajna ta Twoja klacz, ładna, ramowa.
A jak urodzi się klaczka i sobie zostawiasz to też lepiej mieć lepszego niż gorszego.
No, ale jeśli nie zależy ci na możliwościach skokowych to może jest to dobre rozwiązanie, bo cena miła, łatwa dostępność, a ogier w sumie poprawny i pewnie wytrzymały, bo dobre kilka sezonów postartował. No te kopyta tylko takie se, no ale w takiej cenie to nie można oczekiwać cudów.
kasia2107rafal, może zerknij sobie na ofertę Kosińskiego ?
Co prawda ogiery młode, ale ciekawe i też w dobrych ocenach.
Widziałam na żywo Nimroda i Blitza , oba bardzo spoko.
Perlica, od niej właśnie czekam na źrebaka po Toulon Ides w tym roku na koniec maja.
Nimrod ES już sobie zobaczyłam i od razu wpadł mi w oko ,taka czekoladka i te świetne skarpety na zadach ( ja mam schizy na punkcie skarpet 🤦😉
Podoba mi się jego kłus ,galop nie wyróżniający się a w skoku świetna praca zadów . Zastanawia mnie jego głowa ale ogólnie ciekawy .
Blitza zaraz sobie przeswietle konkretniej w ruchu ale już widziałam że pierwsze źrebaki po nim są bardzo fajne i podobno charaktery super .
Nie dałam rady już edytować ,ale zerknij sobie na ogiera Con Corneto,na FB stajnia ProHipo jest jego film z ruchu . Ja jestem zakochana w tym jak on się rusza 😍
No i mam go praktycznie pod nosem,bo parę km ode mnie. Tylko że on niski jest i krótki i nie wiem czy był by dobry dla mojej kobyły .

A czemu myślisz że po Qanan Rouge było by ciężej sprzedać ? Myślałam że jak ogier chodził sport na poziomie GP to już jakaś atrakcyjna zachęta jeśli chodzi o sprzedaż ,ale ja zielona jestem ,bo dopiero zaczynam ,więc się pytam.
kasia2107rafal, napisałaś Corneto, to już szukałam ze złym nastewieniem, bo nie lubię Cornetów ( mało jezdne, walnięte itp) , ale ten ogier to Contendro cały ! Będę nieobiektywna, bo kocham Contendro 💔💔💔 choć też są gorące i walnięte czasami, ale całkiem inaczej niż Cornety. Rusza się ten ogier jak małpa, cholercia, świetny jest. Tylko sprawia wrażenie krótkiego i niewielkiego rzeczywiście. No ale ma taką iskrę, cudny.

Dlaczego trudniej sprzedać może być? No bo skokowo słaby ten Qanan i to widać. Kryjąc młodym ogierem, jak będziesz sprzedawać roczniaka to te ogiery nadal będą młode i nadal wysoko jeszcze chodzić nie będą, ale bedą się zapowiadać dopiero na dobre konie. Jak się okaże, że cokolwiek nie tak z młodziakami to Twój roczniak będzie już sprzedany.
Ale jak zawsze ryzyko z młdodym ogierem,że się urwie zanim zacznie karierę i wtedy qupa sprzedażowa😩
Perlica, no właśnie on mi się strasznie podoba ,bo nie dość że rusza się po prostu zjawiskowo to jeszcze skacze ,no ideał by był gdyby nie to że jest mały jak na ogiera i krótki i boję się że może skracać źrebaki ,gdyby jeszcze miał już jakieś źrebaki po sobie do wglądu to już było by coś wiadomo ale świeżak w pierwszym sezonie więc wielka nie wiadoma . Ale kusi mnie cały czas i 1800 zł za stanówke plus pobranie ,wysyłka mnie nie interesuje bo mam go blisko i sobie podjadę .
Ale też ja jestem taka że do samego końca prześwietlam wszystkie ogiery ,czyli do czerwca będzie u mnie szał na ogiery,żeby jakiegoś dopasować do kobyły ,tak by był dobry materiał na hodowlę ale i w razie co sprzedażowo atrakcyjne .
kasia2107rafal, tak samo jak Ty bym rozmyślała nad nim, bo nprawdę nieczęsto konie skokowe mają taki ruch.
Ale Nimrod też mi się podoba.
Perlica, muszę dopytać o głowę Nimroda bo Con Corneto jest spoko to wiem na pewno bo moja znajoma pracuje u nich w stajni i robi przy nich wszystko i mówiła że jest świetny pod każdym względem,no tylko będę jeszcze rozmawiała z moją wetką od rozrodu czy na moją będzie dobry ,bo ona mi się nie wydaje jakaś długa ,raczej proporcjonalna i nie chce jej skracać .
kasia2107rafal, to niestety nie działa tak,że kryjemy za długą klacz krótkim ogierem i wychodzi nam idealny 😉 jakby to było takie proste 🙂😜
Perlica, no wiem ,że to tak zawsze nie wychodzi ,bo wtedy by była cała masa cudownie zbudowanych koni 😅
No ale zawsze taka możliwość jest .
No i mi tu teraz tym Nimrodem zaneciłaś .
Jak będę miała kiedyś więcej klaczy do krycia to może nie będę miała takiego pierdolca przed kryciem ,ale jak teraz mam tylko jedną to mózg paruje od ogierów 🙈
Prestiz   Stajnia Prestiż
26 marca 2023 08:44
kasia2107rafal, kto Was prowadzi? Dr.Asia Gregorczyk? Ja po sąsiedzku 🙃
Prestiz, tak ,tylko Asia 😁 najlepsza u Nas 👌
Prestiz   Stajnia Prestiż
26 marca 2023 13:32
kasia2107rafal, super, ja w czerwcu będę kryć dwie kobylki i właśnie planuje korzystać z pomocy dr. Asi 🙂
Prestiz, polecam ,bardzo przykłada się do swojej pracy ,można zawsze liczyć na pomoc czy poradę . My już parę lat współpracujemy i nigdy się nie zawiodłam .
Prestiz   Stajnia Prestiż
26 marca 2023 22:44
kasia2107rafal, dziekuje 🙂 mam nadzieje ze będzie owocna nasza współpraca.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 marca 2023 08:06
kasia2107rafal, Ten ogier, Con Corneto, to 3 latek jest. Jeszcze rośnie, wydłuży się przecież też na pewno. Wszystkie praktycznie 3 laki będą jeszcze niższe i krótsze niż jak dorosną. Raczej bym spojrzała jak wyglądają jego rodzice pod tym względem. Wiadomo, że wyjątki się zdarzają, ale jestem pewna że on jeszcze się rozrośnie we wszystkich kierunkach 😉
zembria, wszystkie młode ogiery w ofertach stanówek to 3 latki, bo wtedy zaczynają kryć. Jednak zazwyczaj tak źrebięco nie wyglądają.
Obejrzyj sobie pokazy ogierów czy korung,przeciez one tam wszystkie w korytarzu mają 3 lata.
Fakt w sumie, że Contendro nie był długi, raczej w stronę krótkiego.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 marca 2023 08:57
Perlica, Bo najczęściej konie szybko dojrzewające są wyżej premiowane w młodszym wieku. Jednak nie zmienia to fakty, że taki 3 latek ma prawo nie być jeszcze wyrośnięty. Ja bym się uważnie przyjrzała rodzicom, zanim bym wyrokowała o jego krótkości w tak młodym wieku. Kręgosłup będzie rósł jeszcze ze 3 lata przecież.
zembria, wiem,że koń będzie się rowijał, ale zawsze to trudniej zdecydować się na takiego ogiera , bo nie wiesz ile urośnie, a ile nie. Tu i teraz jest pokurczem i nie rokuje na ogiera, bo nie powinien tak ogier wyglądać wg mnie. Ale że rusza się ponad przeciętnie i skacze świetnie to moźe to będzie przekazywać. Matkę masz po Cornet, więc całkiem spore.
No i pewnie z tego powodu uznany jest tylko w AES i PZHK, a nigdzie w DE, skąd jest właścicielka ogiera.
W sumie jak sobie przypomnę, to dwie klacze Contendro które jeżdziłam były bardzo kompaktowe, ale obie naprawdę niezłe ( jedna do 150 cm chodziła) . Z kolei matka mojej klaczy jest Contendro II i jest monsterem.
zembria, w sumie to podrośnie coś na pewno ,ale czy na tyle dużo ? Większość wzrostu ma za sobą ... Ale i tak ten jego ruch jak u skoczka jest na tyle zachęcający że i tak jest interesującym ogierem .
Co sądzicie o nowości dostępnej u Cichoniów - Quelle Couleur?
keirashara, to nie jest „nowość” był dostępny w ubiegłym roku, świeży. Teraz tylko mrożonka.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
31 marca 2023 14:17
keirashara, Ja się zakochałam 😍 to wizualnie bardzo mój typ konia jest 😁
Właśnie koleżanka mnie pyta o opinię o nim, ale ja z punktu hodowlanego to tak nie umiem 100% odpowiedzieć 😅 Szczególnie, że dziecki właśnie dopiero tegoroczne...

Iskra de Baleron, - faktycznie, źle napisałam 😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się