Sesja/Studia i t d ;)

Carunia, fajnie, że tak dobrze trafiłaś. U mnie w jednostce na praktykach strażacy byli strasznie głupi. Nigdy nie miałam o nich dobrego zdania, ale po tych praktykach mam jeszcze gorsze he he he  😉
Na razie byłam w dwóch jednostkach i było na prawdę super, tak się złożyło, że jest nas w grupie 4 dziewczyny tylko i eee... trochę się czuję jak księżniczka jak stamtąd wychodzę  😁
a studiuje ktoś z re-voltowiczów na akademii obrony narodowej?
karolinag4 ta największa którą znalazłam była dosyć dużego psa (podejrzenie padło na jakiegoś wilczura) i parę ptasich czach i kości pod gniazdem jastrzębia.
do tego full obrączek, piór i skorupek z jajek różnych ptaków 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
03 lipca 2012 17:08
emade ja 😉 chętnie odpowiem na wszystkie pytania  😀
ovca   Per aspera donikąd
03 lipca 2012 18:04
ZDAŁAM HISTORIĘ SZTUKI!!!!!
wyszłam w połowie egzaminu, bo nie byłam w stanie już nic więcej wypisać, byłam już nastawiona na wrzesień...a tu niespodzianka, dziś dostałam wyniki, z 40 osób na roku zdało 12, w tym ja!  💃 💃 💃
galopada_   małoPolskie ;)
03 lipca 2012 21:34
czy mamy tu kogos z weterynarii w Lublinie? Poszukuje kogos kto mi powie ile punktow ects ma sie po pierwszym roku wety  🙇
galopada_, 59😉 ale mogło się coś zmienić, bo były zmiany programowe. W każdym razie ok. 29-30 na semestr.
emade także służę pomocą 🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
04 lipca 2012 07:11
smarcik, Lilo, na którym roku jesteście? Możecie wymienić, jakie miałyście przedmioty do tej pory? Co Wam odpowiada, co przeszkadza. Ja jestem na UW i co prawda chciałabym tam zostać, ale różnie się losy mogą potoczyć, no i na AON mam chyba bliżej.
ScottieRazem ze Smarcik jesteśmy juz na drugim roku zarządzania stacjonarnie. Ja wybieram się w tym roku równolegle na Administrację.
Generalnie uczelnia jak uczelnia.
Minusy:
-brak stałego planu zajęć, przez co cięzko jest sobie coś zaplanować (czasem z dnia na dzień coś się zmienia)
-panie z dziekanatu inteligencją nie grzeszą, dziekanat więcej czasu przeznacza na pracę własną, czasem naprawdę trzeba mieć farta żeby coś tam załatwić i generalnie mają straszny bałagan w papierach
-minusem dla osoby lubiącej sport, będzie mała liczba wf-ów w sem, (5bloków)
Plusy:
-wszystko w jednym kampusie
-nie ma usos'a 🏇
-w miare dobry dojazd
-z większości egzaminów istnieje możliwość zwolnienia za 5tkę z ćwiczeń (np moja koleżanka z 5 egzaminów w letniej sesji, pisała tylko jeden)
Przedmioty z I roku Zarządzania:
-matematyka
-ochrona własności intelektualnej
-komunikacja społeczna
-statystyka opisowa
-podstawy zarządzania
-mikroekonomia
-nauki o organizacji
-zarządzanie jakością
-prawo
-pedagogika
-bezpieczeństwo publiczne
-zachowania organizacyjne
-technologia informacyjna
-informatyka w zarządzaniu
-wf
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
04 lipca 2012 08:23
Lilo jak Ci poszła informatyka w zarządzaniu? Nienawidzę tego przedmiotu  😁

Scottie na AONie co roku zmieniają program, tzn kolejność przedmiotów- raz OWI jest w I semestrze, innym razem np w IV.. zakręcona uczelnia  😉 w razie czego służę moimi skąpymi notatkami  😁
3,5 z ćwiczeń mnie uratowało, mialam 37%  🏇
za to Nauki o Organizacji mam na wrzesień 😀 no ale żalu nie mam bo nawet nie tknełam notatek, ksiązki i tych 350 pytan 🙂
Na razie byłam w dwóch jednostkach i było na prawdę super, tak się złożyło, że jest nas w grupie 4 dziewczyny tylko i eee... trochę się czuję jak księżniczka jak stamtąd wychodzę  😁

no to ładnie  :kwiatek:
Ja przez parę pierwszych dni byłam jedyną dziewczyną na 6 chłopaków w grupie. Ale w mojej jednostce była banda prostaków. Choć patrząc z perspektywy czasu, spędzanie tam czasu było dosyć zabawne  😁
Scottie   Cicha obserwatorka
04 lipca 2012 19:01
Lilo, myślałam, że macie więcej "wojskowych" przedmiotów z racji studiowania na AON-ie. Dla mnie akurat USOS nie stanowi żadnego problemu, polubiłam się z nim i chyba w ciągu 3 ostatnich lat nie miałam z nim problemu 🙂


I przy okazji bardzo chciałabym poprosić o trzymanie kciuków jutro. Wiem, że te re-voltowe działają cuda, a mnie by się taki cud przydał  😡 O 14:45 bronię się i jeszcze raz poproszę o trzymanie kciuków. Co prawda mam podane pytania, ale boję się, że mogą zapytać mnie jeszcze z czegoś innego, o czym nie będę miała pojęcia.
Scottie kciuki będą  🏇

Na praktyki lepiej trafić nie mogłam  🏇 Nie dość, że zespół super, to jeszcze zabierają mnie w piątek na szkolenie do Ministerstwa Środowiska  🏇 A pod koniec lipca za to terenówki - a dokładniej jedziemy na spotkania dotyczące tworzenia planów zadań ochronnych dla Natury 2000  🏇
Jedynie do czego nie mogę się przyzwyczaić, to siedzenie non stop przy biurku od 9 do 17  😵 To chyba dla mnie jest najbardziej męczące, ja potrzebuję się ruszać, a tu nie ma jak  🙄
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
04 lipca 2012 22:17
Scottie ja również trzymam kciuki! A 'wojskowe' przedmioty mamy dopiero od IV semestru- dowodzenie, historia wojen itp  😉
Scottie   Cicha obserwatorka
05 lipca 2012 17:29
Dzięki za kciuki  :kwiatek: Obroniona na 5 🙂
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
05 lipca 2012 20:00
GRATULACJE!  😅
Galopada, skonczyłam 1 rok🙂 Indeksu nie ma więc ECTS nie mam jak zliczyć, ale jakby jeszcze jakieś pytania to pisz śmiało🙂
Bischa   TAFC Polska :)
09 lipca 2012 08:53
A ja czekam na wynik egzaminu z genetyki, kończę zwycięsko walkę z towaroznastwem. Niestety na wrzesień mam do zaliczenia egzamin z mikrobiologii (nie ma to jak nie zaliczyć, bo zabrakło 1 pkt :ke🙂, bo niestety mimio tego, że należą nam się DWIE poprawy, to od nich dostajemy jedną poprawę 😤 No i walka z metodami-ćwiczenia już prawie wygrane, dwa kolokwia do poprawy dwa dni przed egzaminem.
wasia   Goniąc marzenia!
09 lipca 2012 17:44
emade
Ja również na AONie. Właśnie skończyłam I rok.
Ja na uczelnię nie narzekam. Jestem na zarządzaniu. Dziekanat jak dziekanat, tam zawsze był i będzie bałagan i z całą pewnością lepsze panie w dziekanacie na wydziale zarządzania niż bezpieczeństwie. Nie ma tragedii 😉
Plan to faktycznie minus, często właśnie zmienia się z dnia na dzień i równie często nie działa Wirtualna Uczelnia, a bez niej o planie można pomarzyć.
Z zajęciami i wykładowcami/ćwiczeniowcami to różnie, zależy jak się trafi oczywiście. Ja po tym pierwszym roku nie miałam jeszcze takiego momentu, że stwierdzałam, że nienawidzę tej uczelni.
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
10 lipca 2012 11:02
AAAAAAAAAAA! Załam najtrudniejszy egzamin w tym semestrze w pierwszym podejściu! Zostaje mi tylko matma na wrzesien, dam radę!  🏇
czy ktos studiuje bezpieczenstwo wewnetrzne i mogłabym prosic o kontakt?  😉
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
20 lipca 2012 12:35
Emade, miałam krótką (miesiączną  😁 ) przygodę z tym kierunkiem (nie ogarnęłam dwóch kierunków za jednym razem). W tym roku ponownie złożyłam na to papiery i się dostałam. Zatem pewnie zbytnio nie pomogę... Jednak jeśli Ci to coś pomoże, to pamiętam, że któraś z dziewczyn studiowała bezpieczeństwo narodowe (Scottie?). Sama się jej wypytywałam o BW właśnie.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
20 lipca 2012 14:51
wasia w której jesteś grupie? Zaraz się okaże, że połowa AONu siedzi na re-volcie  😁 a ja czasem śmigam po uczelni w forumowej bluzie to łatwo mnie poznać  😁
na AON się dostałam na zarządzanie i dowodzenie ale niestacjonarne (na dzienne 45 miejsc) i chyba w nastepnym tygodniu zawiozę jeszcze dokumenty na bezpieczenstwo wewnętrzne na UW wieczorowe i pytanie czy ci z wieczorowych mają zajęcia z dziennymi? jak to jest?
Scottie   Cicha obserwatorka
20 lipca 2012 17:08
Emade, ja jestem po wieczorowym BW na UW (w lipcu obroniłam licencjat) 🙂

Tyle, że ja szłam jeszcze starym tokiem, więc o nim się mogę wypowiadać, a po moim roczniku każdy kolejny miał inne przedmioty (wyrzucili te zbędne, zapychające czas i mało związane z kierunkiem studiów, typu filozofia), do tego doszły jeszcze specjalizacje, co jest strzałem w 10! Bo brakowało mi tego na moim roku STRASZNIE!

http://www.inp.uw.edu.pl/files/plany1213/plan_bw_1213_r1_sz_wieczorowe_niestacjonarne1stopnia_20120521.pdf tutaj masz plan zajęć wieczorowego BW na rok 2012/2012. Wszystkie wykłady są ze studentami dziennymi BW, czasem również z Politologią i Europeistyką, przynajmniej tak u mnie na I roku było. Wiem, że na niektórych wydziałach jest tak (np. moja koleżanka miała tak na polonistyce), że wykłady są rano, razem z dziennymi, a ćwiczenia po południu. Na BW jest inaczej, to studenci dzienni mają wykłady razem z wieczorowymi, które odbywają się nie wcześniej niż o 15.

Ogólnie ja ze studiów jestem bardzo zadowolona, najfajniejsze przedmioty miałam dopiero na 2 i 3 roku, więc nie zrażaj się od razu, jeśli nie będzie Ci się podobało. Musisz również pamiętać, że to bezpieczeństwo WEWNĘTRZNE a nie NARODOWE. To są dwa zupełnie różne kierunki (BW jest nastawione na administrację rządową, pracę w MSW, ABW itp., BN bardziej na dowodzenie i pracę w wojsku).

Na wszelkie pytania o BW chętnie odpowiem, jak czegoś nie będę wiedziała, to zapytam kolegę, który uciekł z politologii z UKSW i za moją namową rozpoczął studia na BW rok później 🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
27 lipca 2012 20:55
Up, Up!

Mam pytanie do studentów Uniwersytety Warszawskiego, ale i nie tylko. Wiecie może, czy wykładowcy robią duże problemy, jeśli się chce przychodzić na jakiś przedmiot, który nie należy do przedmiotów z Waszych studiów, tzn. studiując np. anglistykę można chodzić na konwersatorium do osób studiujących germanistykę? Nie zależy mi na 'zaliczeniu' tego, nie chcę pisać żadnych testów, tylko posłuchać, co wykładowca ma do powiedzenia. To się nazywa wolny słuchacz? Wystarczy to załatwić z wykładowcą, czy muszę ubiegać się o jakieś pozwolenia w dziekanacie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się