Sesja/Studia i t d ;)

smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
13 czerwca 2016 16:24
Jutro o 12 obrona, trzymajcie kciuki.

Dopiero zabieram się za opracowywanie całej puli pytań egzaminacyjnych  😵
U mnie trochę lipa z KPC.
Muszę złożyć jakąś skargę na obrazę zasady pacta sunt servanda  😵

No nic, wyniki jutro przed 13, więc ewentualnie wtedy zaleje się łzami (albo czyjąś krwią).

Trzymać kciuki za bezkrwawe i optymistyczne wyniki zaliczenia.

smarcik, kciuki będą 😉
mils   ig: milen.ju
13 czerwca 2016 18:21
smarcik kciuki są! 😅
Fizjologia to była jakaś totalna porażka. Nie rozmawiałam ze wszystkimi, ale spytałam kilka tych "lepszych" osób i mają takie same wrażenia jak ja: MASAKRA. Prowadzący zrobił test z bardzo szczegółowymi pytaniami. W notatkach, z których uczyłam się na kolokwia i bez problemu było 4,5 nie zawierał większości rzeczy, których dotyczyły pytania z egzaminu. Wiadomo, moja wina trochę, mogłam zrobić je bardziej szczegółowe. Z drugiej strony, wielu rzeczy nie było w Krzymowskim, którą prowadzący kazał nam potraktować jak biblię i z niej się uczyć, "a na pewno zdacie egzamin bez problemu". Znałam odpowiedź może na 15 pytań z 99, nie ma szans, że ustrzelę te magiczne, wymagane 51 pytań. Ciekawe co będzie drugim terminie, tym razem w formie opisowej... 😵 Swoją drogą, pytanie nr 100 (uwaga, kwiatek konkret) brzmiało: zaznacz prawidłową odpowiedź: 
a)fizjologia to cudowny przedmiot i chcę ją studiować także na ćwiczeniach za rok
b) nienawidzę fizjologii!
c) co ja tutaj robię?!
d) ciekawe czy na drugim terminie da te same pytania...  😜 😁
robakt   Liczy się jutro.
13 czerwca 2016 18:26
mils i co zaznaczyłaś? 😀
mils   ig: milen.ju
13 czerwca 2016 18:48
robakt "i co ja robię tu, uuu, co Ty tutaj robisz?" 😀 Podobno facet ceni sobie szczerość, poza tym ta odpowiedź idealnie pasowała do mojej miny i stanu umysłu pt. "dafuq?!". 🙂 Może źle pojmuję całe studiowanie, ale... Nasze kolokwia przy tym egzaminie były jak wejściówki. Wydaje mi się, że różnica wymagań nie powinna być tak duża. Czułam się, jakby mnie na wetę przenieśli, zresztą nie tylko ja. 😁 Jutro wyniki, zobaczymy co się będzie działo.
Jak masz, a pewnie masz, z tymi goścmi od wety, to chyba każdy z naszego wydziału ma takie wrażenie. 😉 Ja na szczęście miałam Ludwiczka za prowadzącego ćwiczenia, ale ci, co mieli ćwiczenia z głównym prowadzącym, to do tej pory się jeszcze z nim męczą.
mils Naprawdę takie pytanie na egzaminie  🤣 no to ciekawie
A co studiujesz tak w ogóle ?
Sonika, vetę studiuje, wnioskując po Krzymowskim 😉
mils   ig: milen.ju
13 czerwca 2016 20:59
Sonika hipologię. 🤣
flygirl Ludwiczka lubię bardzo! Zresztą, głównego prowadzącego też, tylko troszkę czasem potrafi być "męczący". 🤣
Gavi właśnie tez myślałam że wet ale wcześniej było że nie, dlatego zapytałam.
Pamiętam jak kiedyś zawodnicy się śmiali z tego kierunku a tu takie przedmioty i egzaminy  😵

Ja mam w środę ostatni egz i oczywiście zamiast cokolwiek czytać to uprałam wszystkie buty jakie w domu znalazłam, obejrzałam miliony filmików na yt oraz zrobiłam sernik  🙄
Studiowanie mi się podoba bardzo ale sesja juz nie aż tak  🤣
A mam kierunek chyba najlżejszy na UP.

Ubóstwiam dr z ktorym mieliśmy zajęcia (Kopron) wyslal materiały dzisiaj, choc zarzekal sie ponad tydzień temu ze to zrobi, dodatkowo tak pokręcone wszystko ze nwm od czego zacząć
Dobrze że chodziłam na wykłady to cos tam w glowie zostalo i uda się zaliczyć
Nazwisko podalam bo jak ktos go kojarzy to zapewne wie o czym pisze  😉
mils   ig: milen.ju
13 czerwca 2016 21:39
Sonika bo to jest kierunek tylko i wyłącznie hobbystyczny. Taka okrojona zootechnika. Poszłam z totalnego braku pomysłu. 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 czerwca 2016 22:15
uh-oh


mam nadzieję, że zdałam dzisiejszy egzamin i się obronię  😜
swoją drogą, nikt tak wredny jak młode doktorantki z językoznastwa nas nie pilnował  😵 przecież można zżerać batonika za batonikiem szeleszcząc papierkami i chichotać do telefonu, gdy ja próbuję odnaleźć w głowie informację, co do której nie jestem pewna, że tam jest...
Ooo kurczę ale masz temat.
Nawet nwm o czym mógłby być

Dziewczyny to normalne że kończąc I rok panikuje na myśl o pisaniu pracy ?
Jak pomysle ze mam sama tyle napisać i jeszcze ten antyplagiat  🙄

A głupio studiować trzy lata i nie podejść do obrony  🤣
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
13 czerwca 2016 22:26
Jeżeli będziesz pisać sama a nie ściągać od kogoś to nie ma szans, żeby wyszedł Ci plagiat. Z resztą zgłoś się bliżej terminu, ja lubię pisać.


madmaddie o czym to jest?  👀 Brzmi trochę jak temat matury ustnej z polskiego  😜
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 czerwca 2016 22:42
bo to polon :P
Generalnie to praca interpretacyjna, więc po prostu interpretuję różne wątki powieści przez pryzmat ciała - mesjaństwo (jak ciało Jakuba wpływa na to, że lezą za nim tłumy, czy się w tym liczy), feminizm (wiadomo, musiałam, bo Tokarczuk to feministka), śmierć (sama forma ciała jest żywa?), sam proces pisania (pisze się ciałem?), obserwuję jaką gra rolę, co znaczy. Mnóstwo lektur można tu uruchomić - ciało to bardzo popularny temat XX i XXI w. Ja głównie korzystam z myśli francuskiej 🙂

teraz jak to napisałam to brzmi strasznie banalnie, ale to jakiś kosmiczny poziom literaturoznastwa, nikt się tym nie interesuje poza nami  😁
madmaddie, pjona!



Teraz czekam już tylko na wyznaczenie terminu obrony 😀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 czerwca 2016 22:50
ojejkuojeku, moja ulubiona bajka! 😀 piona!
Moja też, a teraz w dodatku znam ją na pamięć. I to w dwóch wersjach językowych 😀
Takie fajne te tematy, że aż się nie mogę doczekać pisania pracy na germanistyce.  😜 Może do tego czasu przetłumaczą na niemiecki jakąś powieść Cacao DecoMorreno.  😂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
14 czerwca 2016 05:46
Altiria możesz sama podjąć się trudnego zadania przetłumaczenia któregoś z dzieł  😜

5 godzin do obrony, pierwszy raz od miesięcy biorę się za czytanie mojej pracy  😂 Pytań egzaminacyjnych nadal nie ogarnęłam.

edit: Chyba jednak spóźniłaś się z chęcią tłumaczenia, bo już nawet ekranizacja jest:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 czerwca 2016 07:23
smarcik, trzymam kciuki 🙂
smarcik trzymam kciuki!

Rany, nie stresujcie mnie tą pracą. Jak ostatnio przeczytałam, że do połowy stycznia trzeba złożyć pracę, to się wystraszyłam, że tak mało czasu mam. A nie mam kiedy się za to wziąć. 😂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
14 czerwca 2016 12:10
Dziękuję za kciuki! Udało się  😉
smarcik, gratulacje!
smarcik Gratulacje  👍
mils   ig: milen.ju
14 czerwca 2016 13:03
smarcik gratulacje!
Zdałam fizjo, uff! 💃
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
14 czerwca 2016 14:26
smarcik, mils, gratulacje :kwiatek:
Ktoś z Was słyszał coś o kierunku behawiorystyka zwierząt?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
14 czerwca 2016 15:22
Dziękuję dziewczyny!  :kwiatek:


eterowa zapytaj flygirl, coś marudzi na ten kierunek  😉
eterowa słyszałam, mam znajomych na tym kierunku. Ja bym w życiu na to nie poszła, ale kwestia gustu i tego co planujesz robić po tym, a raczej co masz już w tej chwili.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
14 czerwca 2016 15:45
Ja to tak luźno się zastanawiam, bo mam teraz życiowy pytajnik. Chciałam iść zaocznie dla potwierdzenia kwalifikacji trenerskich po prostu 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się