masaż koni

Jeśli okolice Trójmiasta to polecam Olę Jaszkiewicz.

https://www.facebook.com/jaszkiewiczphysioclinic/

Bardzo kompetenta osoba, oprócz masażu głębokiego stosuje inne terapie. Do mojego konia dojeżdża aż w okolice Kamienia Pomorskiego 😉
Witam,
poszukuje fizjoterapeuty który dojedzie na woj. Podlaskie , do konika z spiętymi plecami oraz saddle fittera, najlepiej dwa w jedynym. Mogę prosić o propozycje  🙂
gocunio, do moich koniszczy też przyjeżdża. Również polecamy🙂
poszukuję fizjioterapeuty pracujacego różnymi metodami oraz robiącego zabieg falami. Okolice Warszawy. Angelika Flis nie - bo jedzie na urlop 🙂. Kogo polecicie?
Potrzebuje dobrego Fizjo z Warszawy tak na prawdę na już. Ktoś coś? 😩
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 lipca 2022 07:10
Czy ktoś korzystał z usług tej Pani? Jakie opinie?
https://m.facebook.com/equiphysiq/
Witam, moja fizjo coś mnie ignoruje, potrzebuję kogoś do dwóch koni świętokrzyskie.
Szukam wątku, myśle że ten będzie odpowiedni na moje rozmyślania. Zauważyłam u mojej czterolatki spięcie w okolicy łopatki - mięsień czworoboczny oraz tuż przy krawędzi łopatki. Na jakikolwiek dotyk w okolicy kłębu reaguje drganiem mięśni, nie daje sobie przerywać grzywy w okolicy kłębu, często reaguje nerwowo nawet na użycie szczotki do grzywy w tym miejscu. Staram się to miejsce rozmasować na tyle na ile potrafię po kursie masażu relaksacyjnego, jednak zastanawiam się nad przyczyną tego spięcia. Klacz nie chodzi pod siodłem, nie ma zakładanego siodła ani pasa do lonżowania - czyli kłąb nie jest wrażliwy od tego nacisku. Nie stosuję patentów w pracy z nią. Przez mój wyjazd miała 3 miesięczną przerwę od jakiejkolwiek pracy - jedynie pasła się na pastwisku. Po moim powrocie przy pierwszym czyszczeniu już zauważyłam to spięcie i charakterystyczne reakcje podczas masażu tych okolic - ziewanie, flechman, drganie warg, mrużenie oczu. Podczas pracy na lonży i luzem sama angażuje szyje i schodzi nią w dół. Nie mam bladego pojęcia co może być przyczyną symetrycznego spięcia �‍♀️ chciałabym wyeliminować przyczynę i stopniowo rozluźniać to miejsce, ale właśnie - jaka jest przyczyna? Może ktoś ma jakiś pomysł?
Dodaję zdjęcie, na którym widać przed łopatką fałd, który jest twardy i na którego masaż reaguje relaksacyjnie.
31E00F6B-E7CA-492F-AB77-EE7F6A63B097.jpeg 31E00F6B-E7CA-492F-AB77-EE7F6A63B097.jpeg
patkahm, - często konie nie pracujące mają większe problemy w ciele niż konie poprawnie pracowane 😉 Ciało bez treningu pogarsza swoje możliwości, wracają naturalne krzywizny, nad którymi praca daje kontrolę.
Przyczyna może być prozaiczna, typu poślizgnięcie na padoku czy przy wstawaniu z leżenia w boksie.
Praca w dole też wcale nie jest taka super jak się czasem lansuje. Koń nie przygotowany do tego mięśniowo będzie przekładał ciężar na przód, praca w zbyt niskim ustawieniu powoduje blokadę łopatek. Dla wielu koni jest to też zwyczajnie anatomicznie trudne. Dodatkowo to, że koń idzie w dole nie oznacza wcale, że idzie wyprostowany, a od skrzywień prosta droga do napięć. Rozciąganie do przodu i do dołu jest super, ale sama szyja podążająca w dół nic nie znaczy tak na prawdę.
Post został usunięty przez autora
keirashara, dzięki za odpowiedź! Niestety ale zbyt konkretnej pracy nie możemy wykonywać, bo jest źrebna. Pilnuję by angażowała mięśnie zadu, by głowa nie schodziła za nisko właśnie by nie była uwalona na przodzie - jeszcze jest przerośnięta zadem więc tym bardziej mam to na uwadze. Na szczęście mam lonżownik więc tam pracujemy - ułatwia to zadanie. Często po lonży daję jej możliwość wybiegania się na maneżu by ewentualne spięcia z lonży zeszły. Gdyby się poślizgnęła to raczej spięcie dotyczyłoby jednej strony ciała - tutaj jest symetria 😔
patkahm, - no cóż, bycie źrebną i przebudowaną zadem to też może być odpowiedź 😉 Nie masz może jakiegoś ogarniętego fizjo w okolicy? Ja już sobie życia bez swojej nie wyobrażam, ostatnio obwiniałam powięź po przekątnej od kontuzjowanego w zeszłym roku zadu i nadgarstek, a tu suprajs, wyszedł ramiennogłowy 🙈 Relaksacja jest super, ale dobry fizjo to skarb.
keirashara, raczej sam fakt ciąży wyklucza zabiegi fizjoterapeutów - są w tym czasie niewskazane. Ale poszukam w okolicy, dzięki!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się