MPMK 2011; 2012

ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
28 sierpnia 2011 09:45
Podobno podłoże tragedia- konie nie chcą się odbijać 🙁
Tragedia zwlaszcza dla mlodych koni ktore maja slabsza rownowage. W zakretach sie usuwa, kon jak bryknie lezy.
A przejazdu zwyciézcy 6-latków nikt nie ma?
armara, dziekuje.  😉
armara, masz może zdjęcie Szach Mata ? :kwiatek:
ono po pewnym czasie z trawiastego podsypanego białym piaskiem w niektórych miejscach zrobiło się piaszczysto-trawiastym.

Gorzej- ziemisto-trawiastym z przewagą ziemi i tak, w zakrętach bardzo niefajnie usuwało się spod kopyt. Na szczęście deszcz już dużo nie pogorszył  🙄
Jako wrocławianka cieszę się, że taka impreza była u nas i miałam okazję ją obejrzeć, jednak obiekt nie był na coś takiego przygotowany. Chociaż wreszcie doczekaliśmy się prawdziwej rozprężalni..
Przede wszystkim chciałam pogratulować Condinie wyniku First Fightera.
Właśnie wróciłam. Wczoraj podłoże było tragiczne - bardzo kopne, połączenie piasku z trawą nie było najlepszym pomysłem, bo było jeszcze bardziej ślisko.  Stajnie po deszczu znowu rozmiękły 🙁 Atmosfera marna, jeden z jeźdzców do swojego rumaka rzucił - "bo jak Cię piznę w głupi łeb"  😵 Co niektórzy na widowni klaskali przy zrzutkach i stopach  🤔wirek:
gdzie są wyniki skoków? 👀
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
29 sierpnia 2011 08:32
Dziekuje Armara,

weekend byl dla nas mega stresujacy, ... ale udalo sie 🙂 !!! First Fighter mial dwa przejazdy na czysto 🙂  i w finale dostal najwyzsza note dnia :-)!

Armara szkoda, ze nie  mialam do Ciebie telefonu, bo Cie szukalam  i nawet podeszlam do dwoch roznych Pan z aparatami i pytalam sie o Ciebie a one patrzaly na mnie jak na idiotke 😁 🙂 - i przestalam juz potem probowac  🤣
http://pzj.pl/modules/news/article.php?storyid=2078

Link do artykułu.
Mam pytanie - co było nie tak z umiejscowieniem stajni?
Heh - a ja mam coraz większe wrażenie, że to zrobiono specjalnie. Specjalnie olano poprawienie parkuru i pokazano takie a nie inne podejście do MPMK w skokach. Pewnie pokazano by takie samo w uj. ale się nie dało - czworoboki zrobione od kilku lat.
Zaczynam nabierać przekonana, że specjalnie robi się wszystko, aby to sport odsunął się od Partynic sam. Partynice będą udawały, że chcą robić duże zawody sportowe, ale będą to robili w takim, a nie innym stylu i jakości. W związku z czym z czasem sport jako taki odsunie się od Partynic co umożliwi jakże wspaniałą zamianę Toru Wyścigów Konnych na wesołe miasteczko z plażą i piwem dla wszystkich. Oczywiście pod pozorem, że to trzeba było zrobić, bo obiekt niewykorzystany, bo nic się nie dzieje i tylko pieniądze się marnują na jego utrzymanie.
A ja się zastanawiam co się stanie w przyszłości z MPMK? Czy PZHK przeniesie te imprezy do Białego Boru?
Mam pytanie - co było nie tak z umiejscowieniem stajni?


Może to, że stała w takim błocie, że w środę stała woda po kostki ?

Condina
Przepraszam Cię najmocniej  😡, ale byłam strasznie nieogarnięta, szkoda że nie wymieniłyśmy się nr tel.
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
30 sierpnia 2011 10:45
Naboo a po co zaraz do BB? toz to koniec Polski jest.

niech kazda dyscyplina ma swoje swieto tam gdzie jej najbardziej pasuje.

dla nas jako skoczkow Lack byl ok (mimo mojej prywatnej niecheci do trawy), rownie dobrze moglaby byc Warka, Zywiec, Gajewniki czy Olsza.

ujezdzeniowcy na Partynicach maja super warunki, na Ksiaz chyba tez nie narzekali, a mysle ze jeszcze kilka dobrych czworobokow by sie znalazlo. chociazby nam bliski Bajardowek. aczkolwiek do eksperta w ujezdzeniu to mi brakuje 😎
christine, ujeżdżeniowcy na Książ narzekali też - niestety podłoże tam było kiepskie na samym czworoboku - owszem piaseczek ładny, ale podkład pod tym piaskiem wołał o pomste do nieba, o czym zresztą "organizatorzy" świetnie wiedzieli. Ale podejście jest jakie jest. Jak się 2 lata temu w narożniku przewrócił koń Michalskich pod Olą Matkiewicz - to ja usłyszałam rewelacyjny komentarz panów organizatorów za plecami. "Wielki ch... nam mogą zrobić, olać to. Podłoże odebrane, to sobie skoczyć mogą, szczególnie, że nie wezwali nikogo na czworobok po upadku. Teraz to sobie mogą gadać". Mi wtedy ręce opadły. Na szczęście rok później MPMK robiły już Partynice.
christine, PZHK utworzyło spółkę pod nazwą "Polska Hodowla Koni sp. z o. o." i jej siedzibą i miejscem działania będzie Biały Bór. Ogłoszony jest konkurs na dyrektora spółki. Spółka, która jest tworem PZHK wydzierżawiła SO Biały Bór przynajmniej na 20 lat. Obiło mi się o uszy, że tam będą odbywać się zakłady i inne imprezy hodowlane. Zastanawiam się, czy MPMK również, ponieważ o tym się po cichu mówiło już od dawna.
Mini- galeria z ujeżdżenia, uprzedzając pytania - nie mam innych koni.
Galeria skokowa "się robi".
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
30 sierpnia 2011 11:09
a jakie sa warunki w BB dla rozgrywania ujezdzenia, skokow, rajdow czy zaprzegow? przyznam sie szczerze ze zupelnie nie wiem. poza tym jednak BB dla wielu jest daleko, a czesto nawet za daleko. jestem jednak zdania, ze centralna Polska powinna sie zaopatrzyc w obiekt ktory moglby podolac imprezom mistrzowskim, bo jednak do tego centrum kazdemu jest "rownie daleko", a im dalej od centrum tym tak naprawde dalej dla wszystkich.
http://swiatkoni.pl/news-display/3493.html

Mam nadzieję, że takich listów będzie więcej.
armara - nawet kawałek mnie tam widać  🏇

a jakie sa warunki w BB dla rozgrywania ujezdzenia, skokow, rajdow czy zaprzegow? przyznam sie szczerze ze zupelnie nie wiem. poza tym jednak BB dla wielu jest daleko, a czesto nawet za daleko. jestem jednak zdania, ze centralna Polska powinna sie zaopatrzyc w obiekt ktory moglby podolac imprezom mistrzowskim, bo jednak do tego centrum kazdemu jest "rownie daleko", a im dalej od centrum tym tak naprawde dalej dla wszystkich.


Bialy Bor ma swietnie zadbany parkur trawiasty, roprezalnia chyba tez jest zrobiona.
Dla skokow maja warunki, gorzej z ujezdzeniem.
Podobno podłoże na czworoboku ma być wymienione.
armara, bardzo dziękuje! 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 sierpnia 2011 21:55
Jak wymienią tę piaskownicę, będzie super.
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
24 lipca 2012 13:13
Aby nie zakladac nowego watku mozna dodac 2012 :-)  ?


na stronie PZHK (MPMK 2012) znalazlam liste excelowska z wynikami konkursow kwalifikacyjnych.. u moje konia jest pare "niescislosci", a sprawdzie prosze czy u was wszystko sie zgadza...
No bardzo poproszę o zdjęcia z finału 4 latków polskich. Nasz Erato został wice mistrzem!!!!!!!!!!!!!!!
a małopolskie Diokles i Dionizos znowu najlepsze  😅 😅 😅 już nie mogę się doczekać przyszłorocznych zrebaków po nich  😍
Tu parę zdjęć z MPMK skokowych. Później coś jeszcze dorzucę:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.249604395161222.55559.138380769616919&type=1









 

macie pare fot troche jakosc kiepska,mam jescze foto z nastepnych przejazdow jakby kogos interere
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się