ciąża, wyźrebienie, źrebak

Melduję, że nas 12 dni po terminie. I wciąż cisza. Mleko jest, wymiona twarde, pogoda ładna, a kobyła chce mnie wykończyć. Budzik co 40-45 min. Od 3 co 0,5h ... i dupa. Mogłabym zagrać zombie bez charakteryzacji. 💀💀💀
tajnaa, pewnie w najmniej oczekiwanym momencie się wyźrebi, one takie są😂
Moja młoda prawie 2 tygodnie, będzie duży koń. Mam tylko problem z jej maścią. Nie mogę tego na zdjęciu uchwycić, ale pyszczek gniado nie wygląda, okolice oczu są w ogóle czekoladowe (gdzie puszku źrebięcego najmniej). Może wyjść ciemny kasztan w takim razie? Oczy szare, to w ogóle super wygląda.
20230320_093307.jpg 20230320_093307.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 marca 2023 10:14
Dominika, Mi wygląda na ciemno gniadą. Jakiej maści ojciec jest? Jakby została taka jak jest teraz, to piękna maść by była 😀 Aż żal, że się pewnie zmieni.
Dominika, na pewno nie kasztan, ciemno gniady chyba
fajny kolorek taki jak teraz 🙂 u mnie zbliża sie godzina Z, ciekawe czy wyżrebi sie w terminie czy przeciągnie
zembria, ojciec gniadosrokaty😂
Boję się, żeby mała zwykłym gniadoszem nie została, bo przed nimi wzbraniam się wszelkimi kończynami. Ciemnogniady już zdecydowanie lepiej wygląda.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 marca 2023 11:40
Dominika, A matka? Skara? Bo widzę tylko kawałek pyska, po którym można by tak powiedzieć.
Moim zdaniem będzie ciemno gniada. Czy Tarantka wyjdzie, to po oczach powinno być widać.
Nie jestem ekspertem, ale podam przykład z życia: u nas w stajni taką gorzką czekoladą był po urodzeniu przyszły tarant czapraczny. Najpierw wyszło kilka białych włosków na zadzie, potem to się zmieniło w płatki śniegu, następnie pojawiły się czarne "jajka", następnie białe rozlało się w czaprak pod tym czarnymi plamami, pod koniec życia białe włoski były też na łbie i luźno porozrzucane na szyi i kłodzie. Co roku inny koń. Miał jedno z rodziców takie.
karolina_ dziękuje tak myślałam że pewnie niepokojąco to wygląda… ale dzięki za uspokojenie mnie 😀

A swoją drogą kiedy klacze zaczynaja się rozluźniać? Moja już wydaje się całkiem luźna chociaż srom krótki, a powinna jeszcze spokojnie półtora miesiąca chodzić w ciąży.. wykończy mnie ona 😂
Jakie u was miały objawy klacze przed pierwszym porodem?
zembria, tak, skarogniada.
W trzecim roku wyszedł jej tarant dopiero.
U jej źrebaków poprzednich kropki dopiero po dwóch latach zaczęło być widać. Podejrzewam, że na młodej też wyjdą.
Tutaj bardziej matkę widać.
20230316_095911.jpg 20230316_095911.jpg
A ja czekam. Może dziś?
Post został usunięty przez autora
Fotka mi się znów nie załadowała.
cyc6.jpg cyc6.jpg
tajnaa, ja już co chwilę zaglądam i czekam na tego Twojego pająka jak na swojego 😅
Ja też mam nadzjeję, że rano wpadnę z fotkami maluszka. 🙄
tajnaa, o Pani, cyce jak donice.
Trzymam kciuki i czekam na zdjęcia 😀
tajnaa, Ja tez czekam na Twojego z jakas nadzieja ze jak Twoja sie wyzrebi to moje tez zaczna. U nas tydzien do terminu 0 - a miala sie zrebic grubo przed w zwiazku z tym zapaleniem. Jedna z terminem na 4 zaraz ja jeszcze scignie chyba. A przez to zapalenie nie spie 2 miesiac bo szanse ze tą ciaze utrzyma byly bliskie zera. No i je lekow za tyle kasy, ze to bedzie najdrozszy zrebak ever😅
Mi w ubiegłym roku kobyła dała w kość.
Zamówiłam birth alarm - wolę fałszywe alarmy niż budzik co 30 minut 😅

Edit: chociaż niektórzy mnie straszą że się lubi obrócić ten pas… mimo wszystko, zaryzykuję 😉
My w tym roku na kamerze czarujemy z przyjaciółką. U siwki już coś w cyckach jest, jeszcze wodniste, ale jest. Brzuch mocno odpadnięty, przy dupce totalnie luźniutko. Dziś miała termin kowala, ale nie ruszaliśmy jej, zrobimy po. Cycki z dziś, opadnięty brzuchol z wczorajszego wieczora. Mogłaby jedynie poczekać chociaż do niedzieli, bo piątek-sobota jedziemy na zawody 😅
93DD3BD4-3FF1-48E8-9C03-93E0440DAB38.jpeg 93DD3BD4-3FF1-48E8-9C03-93E0440DAB38.jpeg
53D48F45-C7EF-4F12-8474-1E4E872D9C6B.jpeg 53D48F45-C7EF-4F12-8474-1E4E872D9C6B.jpeg
Iskra de Baleron, Iskra moja wet zamawia sobie jakis system- jest odbiornik i w zestawie jest chyba 4 „wszywki” i to sie gdzies tam „wszywa” i jak zaczyna rodzic to odbiornik Ci sygnalizuje i ktory kon. Zestaw ok 7 tys ale wszywki wielorazowe
Moja codziennie sobie chrapie tak:
Czemu mi sie fota nie wstawia?
lardia, ja nie chcę wszywek.
Zamówiłam pas z czujnikiem, to mi wystarczy 🙂
lardia, wszywki z tego co wiem są sterylne więc jednorazowe, elektroniki nie wysterylizujesz w autoklawie i też bym osobiście nigdy drugi raz nie wszyla. Jak chcesz to wyczyścić z tkanek nie ruszając sprzętu? Fakt, drogi, ale podobno ten wszywany alarm jest top, teraz się szykuje jeszcze inny bazujący na alogyrtmie obserujacym zachowanie klaczy, potem informujący o zmianie (to da znać tak o kolce jak i o porodzie)
U nas ciągle nic, mleko leci, jak krowę można doić, przez noc nawet po nogach jej leciało. A źrebola jak nie było, tak nie ma.
Dziś już się musi oźrebić, bo sama z niej wyciągnę 😤😤😤
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 marca 2023 07:24
tajnaa, Kurczę, zobaczyłam, że Twoja wiadomość rano jako ostatnia widnieje i wchodziłam do wątku z myślą, że o-ho! Będzie pająk, a tu klops 😅
Nic nie mów. Budzik co 30 min. Oczy mam na zapałki!
Zembria. To samo pomyślałam odpalając wątek! Myślę już jest na bank! Przecież mleko w cycuchach to zobaczę piękną karą klaczuszkę!
karolina_, ale musza byc jakies tanie w takim razie bo chyba 7 tys to ni jest cena na jeden porod? Dopytam weta. Wlasnie to brzmi mega komfortowo taki zestawik.
Tajna ja tez myslalam ze Twoj jest, wspolczuje, ja juz mam nerwa a co dopiero Ty.
lardia, wszywki z tego co wiem są sterylne więc jednorazowe, elektroniki nie wysterylizujesz w autoklawie i
karolina_, czujnik ze zrywką jest na skórze, przyszywasz „zwykłą” nitką

Brat ostatnio kilka nocy pilnował pierwiastki przy tv, Wyźrebiła się popołudniu, kilka osób kręciło się po stajni 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się