termobuty

Anderia   Całe życie gniade
08 lutego 2013 14:53
Ciężko żeby przemókł gumowy dół, ale moje dokonują niemożliwego i właśnie tam przemakają  🙄
Chodzę w nich na co dzień po stajni.
Anderia...  🤔 ok, pewnie będę to samo po roku mówiła 😀 (ale naprawdę świetnie się spisują przy odśnieżaniu, trochę szkoda będzie 🙁 )
Moje MH w końcu się dopasowały i już mnie nie obcierają  😵
mils   ig: milen.ju
08 lutego 2013 19:02
Moje ESy niestety niemile mnie zaskakują. Przechodziłam w nich 2 zimy i wszystko było ok. W tym roku zaczęły mnie obcierać prawie wszędzie. A tak je lubiłam. 🙁
NIE POLECAM! HKM Alaska - krótkie... niestety niemiła przygoda z reklamacją. Tak w skrócie: jeździłam w nich jakieś 3 miesiące w zeszłym roku (kupione pod koniec stycznia), buty na prawdę wygodne i ciepłe (Z wkładką dodatkową oczywiście), ale całe mi popękały na tej części skórzanej  🤔 stwierdziłam, że majątku nie kosztowały to trudno. Użytkowałam je 3 razy w tygodniu na same jazdy na hali, w domu wycierałam do sucha i tyle. Na koniec zimy wyczyściłam je, osuszyłam i schowałam do szafy. W tym roku jak je wyjęłam doradzono mi w stajni, żebym zareklamowała - tak zrobiłam, po 1 jeździe wyczyściłam i wysłałam ze sklepu, w którym kupiłam (okser). Reklamacji nie uznano powołując się, iż buty uległy zawilgoceniu  🤔 i że nie używałam specjalnych preparatów!  👿
Odwołałam się pisząc, że skoro są to "termobuty zimowe" to powinny chyba być przystosowane do "zawilgocenia" skoro mają być wykorzystywane w okresie jesienno zimowym i że nie ma żadnej informacji na temat konserwacji preparatami, dlatego nie używałam żadnych dziwnych specyfików, bo to jest skóra syntetyczna.
Właśnie otrzymałam odpowiedź, "(...) sztyblety nie mogą być wystawiane na przemoczenie i użytkowanie ich w ten sposób jest niezgodne z przeznaczeniem" <- tak więc reklamacji nie chcą nadal uznać.

Może ktoś coś doradzi? Dać sobie spokój czy dalej drążyć temat? Wiem, że mam rację, ale mam już trochę dość sprzeczania się z kimś kto "organoleptycznie oraz po zapachu stwierdził zamoczenie" 😵 Nie wnikając w szczegóły, że ów Pan używa słów, których znaczenia chyba do końca nie zna  🤣

Brzask - wymieniałam calutki zamek w jednym bucie we Wrocławiu, więc nie na "pipiduwie" na której ostatnio mieszkam... Warszawa warszawą, ale myślę, że po prostu trafiłaś na bardzo wyrafinowanego szewca 😉

Jeszcze dopowiem parę słów na temat moich yorków actea. Wszyscy w około marzną a mi jest cieplutko i fantastycznie mi się w nich jeździ - nic dodać nic ująć (poza, oczywiście zakładaniem i ściąganiem 😉 ) A jeżdżę tylko w cienkich, bawełnianych skarpetkach  😍
okunka, niestety ale z punktu widzenia firmy produkującej buty sztyblety to nie gumiaki, i z założenia nie możesz ich przemoczyć, bo chciał nie chciał mogą się rozkleić lub popękać- firma nie wnika czy lecisz stajnia- hala korytarzem czy po śniegu po pas 😉 Piszesz, że używałaś ich tylko na suchych podłożach i jesteś pewna, że przemoczenie nie wchodziło w grę- wtedy możesz dać buty do własnego rzecznoznawcy do oceny i z tą oceną udać się z powrotem do sklepu- z tym, że koszty oceny rzeczoznawcy mogą zwrócić lub nie- tu nie jestem pewna. Z takimi sytuacjami nie raz ludzie do sądu idą z firmą.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
13 lutego 2013 15:53
już oddałam, do innego, szczególnie że tamten wcześniej źle zrobił bo zwęził o ponad centymetr stwierdzając, że wczesniej był suwak źle wszyty(przez producenta) bo zakładki na suwak powinny na siebie nachodzić a tak nie było.

koniec końców, oddałam do innego zapłaciłam 100zł za oba buty z suwakami, odbieram w czwartek i bardzo jestem  ciekawa efektu. 
okunka
z tego co wiem co te HKM-a Alaska nie mają nic wspólnego ze skórą. Widziałam, mierzyłam. to jest syntetyk.
Nigdzie nie napisałam, że jest to zwykła skóra, to jest stuprocentowo skóra syntetyczna :P  dostałam rugi za to, że ich nie konserwowałam specjalnymi specyfikami, ale problem w tym, że nigdzie nie było żadnej informacji na ten temat, a powinna być skoro ten syntetyk wymaga konkretnych preparatów - taka jest moja opinia. Nie chciałam używać specyfików, które mogłyby się nie nadawać, żeby właśnie nie stało się z nimi coś co się stało od "przemoczenia". Moim zdaniem te buty nie były w żaden sposób zabezpieczone przed pękaniem. Wiadomo, że termobuty będą narażone na zmiany temperatury z minusowych na jazdach do plusowych w domu. Może to po prostu jakiś felerny egzemplarz 🙁

Najbardziej zabawny w tym wszystkim jest fakt, iż TERMOBUTY ZIMOWE o wdzięcznej nazwie "ALASKA" nie nadają się do jazdy kiedy jest mokro  🤣
W takim razie jakie preparaty są polecane? Bo ja mam te HKM elegance. Używam do nich oleju do skór ale.. już sama nie wiem jak się z nimi obchodzić.
Ja polecam spraye z Deichmanna, i te do skór i do syntetyków. LaFumy na nich siódmą zimę ciągną 😀
W takim razie jakie preparaty są polecane? Bo ja mam te HKM elegance. Używam do nich oleju do skór ale.. już sama nie wiem jak się z nimi obchodzić.


🤔 Ja nic nie używam  😉
Dramka ja właśnie też nic nie używałam i nigdy się nic nie działo z butami, no ale jak mi całe popękały, to niestety ze względu właśnie na nie używanie specjalnych preparatów, reklamacji nie chcą uznać :/

Justyna Trz właśnie nie jest nigdzie napisane na temat specjalnych specyfików, stąd problem. Nie użyjesz żadnego - twój błąd, użyjesz jakiegoś - powiedzą, że niewłaściwy i też twój błąd i jak coś się stanie to oni umywają ręce.
Mam pytanie do użytkowników termobutów York Aktea. Właśnie takowe nabyłam po dość okazjonalnej cenie. Kupiłam rozmiar 38 z szeroką łydką. I właśnie dopiero zobaczyłam, że te buty mają zaniżony rozmiar. Ja noszę normalnie 38 i jak wkładam nogę do tych yorków to mam wrażenie jakbym stopę mocno sobie kołdrą owinęła. Palce chyba nie dotykają mi przedniej ścianki buta, ale jakoś tak mam mało miejsca w tym bucie nawet w cienkiej skarpecie. I moje pytanie: Czy te buty się wewnątrz ubiją/rozczłapią zwał jak zwał czy po jakimś czasie zrobi się tak trochę więcej miejsca. Proszę o pilną pomoc  :kwiatek: bo mam niemały dylemat czy odsyłać buty czy zostawić. Niestety wymieni nie mogę bo sklep nie ma już rozmiaru 39  🙁
ja również mam pytanie odnośnie york aktea, bo mierzyłam takowe i zrezygnowałam z zakupu, bo były strasznie sztywne i źle dopasowane, w 1 miejscu ciasne w innym luźne. Czy to się z czasem wyrabia czy takie są po prostu?
misia997 w tych butach nie ma się co ubić, bo nie ma futerka. Musisz odesłać.

okunka z moimi yorkami na poczatku miałam problem z zapięciem i też były sztywne, teraz się fajnie dopasowały.
Nigdzie nie napisałam, że jest to zwykła skóra, to jest stuprocentowo skóra syntetyczna :P  dostałam rugi za to, że ich nie konserwowałam specjalnymi specyfikami, ale problem w tym, że nigdzie nie było żadnej informacji na ten temat


Coś mi się wydaje, że jeśli producent nie chciał uznać tej reklamacji to gdybyś powiedziała, że używałaś preparatów do konserwacji to uszkodzenie powstałoby na skutek używania niewłaściwych preparatów, a że nie używałaś to uszkodzenie powstało od nieużywania...  🥂
Kaarina bardzo dziękuję. W takim razie z bólem serca odsyłam i czatuję na rozmiar 39  😀iabeł:
ma ktoś termobuty Covalliero? jak wypada rozmiarówka?
Coś mi się wydaje, że jeśli producent nie chciał uznać tej reklamacji to gdybyś powiedziała, że używałaś preparatów do konserwacji to uszkodzenie powstałoby na skutek używania niewłaściwych preparatów, a że nie używałaś to uszkodzenie powstało od nieużywania...  🥂


A gdyby to były właściwe preparaty, to pewnie i tak użyte w nieodpowiedni sposób.  😁


Ja piszę ody pochwalne do moich termobutów MH, pomimo ogrzewanej hali nie umiem już jeździć w sztybletach, bo mi zimno.  🤔wirek:  No i na spacer z psem i do odśnieżania podwórka są niezastąpione.  🤣
Ja tez uwielbiam swoje MH + wkładki grzejące  😅
szukam ciepłych wygodnych termobutów do 200zł co mozecie mi polecic? co sądzicie o termobutach HKM?
klapcio89   Walczący z cieniem...
24 lutego 2013 14:23
Posiada ktoś te termobuty?? Loesdau FELDBERG? Przymierzam się do nich i nie wiem jak z jakością i funkcjonalnością
Mam już termooficerki POLO z Loesdau i jestem z nich zadowolona, tyle że przemakają jak już jest chlapa na dworze i  nie mają bieżnika od spodu  🙂
Podczas drogi do stajni ( jakieś 20m) Potrafiłam wyrżnąć w nich dwa razy bo są łyse od spodu  🙄
Za to ciepło trzymają super 🙂
Ja mam Mountain Horse (upolowane w lumpie za 20 zł  😀) i są świetne- mają grube podeszwy, metalową wstawkę na palcach, ocieplane od wewnatrz. To jedyne termobuty, w których nie zamarzają mi stopy. W porównaniu z moimi starymi Loesdau niebo a ziemia, w tamtych noga mi latała w strzemieniu (pewnie też i przez to, że były za duże), a w MH noga się super układa. Według mnie to najwygodniejsze buty, w których jeździłam. Naprawdę polecam  🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
24 lutego 2013 14:43
szukam ciepłych wygodnych termobutów do 200zł co mozecie mi polecic? co sądzicie o termobutach HKM?



Ja mam HKM Alaska ale te długie i jestem z nich zadowolona, są mega ciepłe i nie przemakają. Są również potwornie brzydkie, ale mi to akurat nie przeszkadza  😉
ChingisChan   Always a step ahead! :)
24 lutego 2013 15:00
Ja powoli moje FP Husky chowam do szafy. Już mi za ciepło 😀, teraz ubieram kalosze+ grube skarpetki. To ich drugi sezon i nic im się nie dzieje, chociaż myślę, że po 3 zimach będą do wymiany. Z ciekawości, ile najdłużej wytrzymały wam termobuty? Nie rozumiem trochę negatywnych opinii o butach FP. Wytrzymują grzejąc 2 lata, są dosyć wygodne i mają przyjazną cenę. To tylko buty, mają prawo się chyba popsuć po paru sezonach? Dla mnie to wynik jak najbardziej na +.
Moje stare termobuty pfiff wytrzymały 6 lat intensywnego ciorana w sezonie. Ciepło trzymały 5 sezonów, dopiero teraz je wyrzuciłam i mam nadzieje, że obecne yorki też okażą się tak wytrzymałe.
Ja mam Mountain Horse (upolowane w lumpie za 20 zł  😀)


szczęściara  🤬
a migneły mi gdzieś ostatnio HKM w promocji Elegance za 130zl widział ktos? 👀 bo zapomniałam na jakiej stronie  😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się