stawanie dęba, końskie bunty itp. niesubordynacje...

GabiJamal, skoro jest plac do jazdy to przed „spacerem” wypadało by konie na rzeczonym placu wybiegać, choćby ganiając luzem. Przy kobyle praca na lonży i spuściła by nadmiar energii i w stopniu znacznym konia wychowała…

Do do reszty tak jak napisała Nique,
Iskra de Baleron,
Spróbuje zmęczyć je na ujeżdżalni.Ze źrebakiem nie mam takich problemów,tylko dorosły ogier nie reaguje na lekkie pomoce
GabiJamal, to też nie chodzi o to żeby je gonić bezcelowo w kółko aż będą zlane potem. Chodzi o to żeby zająć je na tyle pracą żeby zeszła ta pierwsza para i żeby zaczęły współpracować i zwracać uwagę na człowieka.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 czerwca 2022 11:32
A ja bym raczej dała sie tym koniom wyszaleć luzem, niż spuszczała nadmiar energii w robocie. Z tego co czytam, to na codzień one nie mają takie możliwości za bardzo. Myślę że sprowokowanie ich do wybrykania się, wypierdzenie, polatania chwilę z kitą na plecach jest im bardziej dla głowy potrzebne. Potem z 15 minut na tarzanko, wyparskanie i ziewanie i dopiero robota czy spacer. Ja podobnie robiłam ze swoimi chlopakami jak byli mali, a potem na spacer już jak się zrelaksowali. Uważam że spuszczanie nadmiaru energii na lonży, czy pod siodłem, to nie jest dobra metoda. Bo owszem koń się fizycznie trochę zmęczy galopując dłuższy odcinek, ale nie o ciało tu chodzi a mózg 😉 Na lonży czy pod siodłem wypierdzieć i wybrykać się nie da, a przynajmniej ja nie pozwalam na to, więc łeb nadal może być naładowany emocjami jak nie ma ich gdzie spuścić.
zembria,
One mogą w każdej chwili wyjść,nawet ja je na sile wyganianie ze stajni to nie chce im się biegać.
Jestem po kursach, siedzę niemalże każdego dnia na filmikach yt, o tym podałam na samym początku,ciężko opowiedzieć przez internet co się dzieje, jakie są moje błędy.Nagrywam siebie by analizować filmy.Niestety nie stać mnie na dalsze szkolenia z powodu bardzo kosztownej choroby(dlatego tez pracuje za granicą).
Powtarzając, wiem,popełniam mnóstwo błędów,każda porada nawet ta najbardziej banalna będzie wsparciem bo być może muszę się z nimi cofnąć do samych podstaw i tak od dziś zrobię
Czasami się zastanawiam co gorsze,pracować samemu i jie widzieć błędów czy z osobami które są agresyne i nie dadzą sobie wmówić że to co robią jes bardzo złe i to one nie powinny mieć kontaktu z końmi do póki nie skończą szkoleń lub udadzą się do psychologa.Pracowałam w kilku stadninach w Szwajcarii i w każdej doświadczyłam niesprawiedliwości wobec koni :/
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 czerwca 2022 11:47
GabiJamal, pisalas ze maja mały padok. Do tego nie biegają same z siebie. Może im bodźca brakuje. Moje mają gdzie latać, ale czasem potrzebują być sprowokowani do wygłupów 😉
zembria,

Źrebaki muszą być odseparowane, bo próbują dalej pic,wypuszczam je na kilka h.Przepraszam za niedokładne informacje,jak już mówiłam ciężko się pisze.
Maja mnóstwo zabawek w stajni i na zewnątrz, czasami prowokuje workiem a czasami sobą przez zabawę
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 czerwca 2022 11:54
GabiJamal, czekaj, to ile tam jest koni, gdzie stoją i co masz do dyspozycji?
Nevermind   Tertium non datur
27 czerwca 2022 11:54
GabiJamal, Powtórzę pytanie, na czym bierzesz kobyłę na spacer? Może wystarczyłoby ubrać halter, kantar z łańcuszkiem albo zapiać lonżę dookoła głowy, żebyś miała więcej kontroli.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 czerwca 2022 11:59
To ja się chyba zgubiłam. Pisałas że mają malutki padoczek do dyspozycji i że bierzesz kobyłę i roczniaka. I z kobyłą masz problemy. To ona biega sama czy nie? Ma gdzie się wygalopowac i wyszaleć czy nie bardzo? Na czym pracyjesz i prowadzisz? Na czym prowadzisz małego? Czy maly też fisiuje? Tu popoeram, że jak konie w pojedynke nie ogarnięte jeszcze to nie brałabym 2 na raz.
Wracam właśnie do DE od Justyny. I jestem pod wrażeniem jej pracy z konmi. Malo rzeczy robi na mnie wrażenie, a juz na pewno nie natural w jakiejkolwiek formie. Ale jej praca jest fascynujaca. Chyba sie wybiore z jednym koniem na jakies szkolenie jak bedzie w poblizu, bo to mogloby byc fajne uzupelnienie ujeżdżeniowej pracy z mlodymi końmi, to czego Justyna uczy.
KaNie, a myślisz żeby dać jej tego twojego problematycznego/?
Aleks   If you are NOT in neutral ask yourself why not - Karen Rohlf
30 czerwca 2022 21:47
KaNie - cieszę się, że nie jesteś rozczarowana Justyną. Daj znać jak decyzje w/s tego gagatka. Co do warsztatów z Justyną, to bardzo polecam 🙂 .
KaNie, koniecznie daj znać!
Ja szukam kogoś do zajazdki mojej klaczy po Finest.
Chciałabym znaleźć kogoś „sympatycznego”, jadącego do przodu itd i uniknąć fanów sznurowania na dzień dobry.
Tak, zawiozę go do Niej.
Aleks   If you are NOT in neutral ask yourself why not - Karen Rohlf
01 lipca 2022 08:45
KaNie Super 😀 !!! Trafi w najlepsze ręce 🙂 .
KaNie, super. sama się zastanawiam nad pojechaniem wraz z koniem do Justyny. Mam stosunkowo blisko. Jesli ma miejsce to może rzuciłoby to inne mozliwości na współpracę z moją kobyłą. Zrobiłyśmy ogromny postęp, ale koń jest mega trudny, ciągle styki się gotują. Skoro tyle osób widzi fajne efekty to może nam też by to powiększyło opcje.
xxagaxx,
Myślę że to dobry pomysł. Ja sama się zastanawiam nad jakimś szkoleniem z jedną moją bardzo trudną do jazdy klaczą. Ogolnie uważam ze to co robi J. jest takim brakujacym elementem w komunikacji z koniem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się