M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

kamkaz  😜 Ale miejsca! Wygląda na wielgachny! A ten dom już stoi czy się zbuduje dopiero?
Ja też domagam się zdjęć!
Gratuluję 🙂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
19 czerwca 2014 10:51
Kamkaz wstawiala juz zdjecia.
Dzieki dziewczyny, zdjecia juz byly, narazie nie mam wiecej, bo juz tam dwa miesiace nie bylam. Dom juz stoi rocznik 2007. Tylko malzenstwo, ktore tam mieszkalo, nie robilo tam prawie nic wiec czuc jak nowka🙂 230 m2 plus wysoka piwnica do wykonczenia docelowo i garaz niewliczony w metraz.

Deksterowa na dole jest tylko ubigacja z umywalka. Z jednej strony masz racje, ale z drugiej ta na dole jest tylko na gosci. Faktycznie przysznic by sie przydal, ale niestety to sa inne standardy amerykanskie🙂 poza tym mniej sprzatania haha🙂 najwyzej maz bedzie wnosil ofiare. Tylko zeby on nie zlamal nogi, bo wtedy bedzie kiepsko z wnoszeniem!!
Czuć juz przeprowadzke!
Dzis kupilismy lodowke, pralke i zmywarke. Tata wlasnie kladzie podloge w lazience.
Ze wzgleu na czas tylko w weekendy mamy tyly remontowe, ale tak bardzi chcemy juz tam mieszkac, ze bedziemy chyba zyc w remoncie - plan wprowadzenia sie najdalej w poniedzialek sie nas trzyma! 🙂
Dworcika super! Pozazdroscic! Jak ja lubie czytac takie raporty przeprowadzkowe🙂
kujka   new better life mode: on
21 czerwca 2014 09:08
Ja mam plan zeby w lipcu pod koniec juz mieszkac. Ale temat mieszkania to temat tabu :P nie mam sily sie tym zajmowac!

Warszafka, ma ktos namiar na spoko stolarza?
ash   Sukces jest koloru blond....
21 czerwca 2014 10:34
kujka, ja mam super stolarza, mogę dać Ci namiar ale nie gwarantuje ze ma wolne terminy.
A u nas kończy się kuchnia. Czekam jeszcze na AGD i listwy i na razie finito.
Ma ktoś z Was odkurzacz centralny?Jakie ma wady i zalety,bo w necie każdy pisze inaczej.Jedni,że super drudzy że beznadziejny.
juz kiedys o to pytalam, albo tutaj albo w perfekcyjnej pani domu 🙂 Moim zdaniem super sprawa i z moja tendencja (z kocia pomoca) do wiecznie brudnych podlog na pewno bede montowac 🙂
Też zawsze to chciałam ale znajomy moich rodziców który zajmuje się od lat montażem tego typu odkurzacza powiedział mi tak:" ja w swoim domu tego bym nie zamontował".  😉 Więc przestałam wnikać, szczególnie że w obecnym miejscu zamieszkania i tak nie mogłabym mieć takiego odkurzacza.
Muffinka, pewnie dlatego, że on w domu nie odkurza 😉 Sąsiadka ma i bardzo sobie chwali.
U nas tez wlasnie bedzie. Tylko raz sie z tym spotkalam i mialam okazje uzyc. Ale tez nie kazdy jest taki sam system🙂 tak jak nie kazdy odkurzacz jest taki sam.
Wprowadziłam się! Mąż dopiero po pracy dotrze 😁
Kot chodzi, zwiedza i chyba nadziwić się nie może, że ma tyle kątów do obejrzenia. Obwąchuje każdy kawalątek podłogi.
Dziś przywieźli pralkę, lodówkę i zmywarkę. Pralką właśnie się bawię - fajna zabawka w porównaniu do wynajmowanej 😉 Lodówka ruszy wieczorem, zmywarka za kilka dni, bo nie mam jak podłączyć chwilowo :P

Co tu dużo gadać. Nadal brakuje listwy przy podłodze w kilku miejscach (zabrakło 2 i nie po drodze jest, żeby kupić), dalej jeszcze ściany do drobnych poprawek. I co najlepsze - nie ma kuchni (poza lodówką i niepodłączoną zmywarką :P ), łazienka jest prowizoryczna (wanna podłączona tymczasowo, kibelek taki "remontowy", umywalki brak) - ściany... hmm... w łazience na kawałki ściany będzie gładź (a jest dopiero jedna warstwa), na pozostałych BĘDĄ płytki. Więc jak to wygląda możecie sobie wyobrazić. W łazience na podłodze są płytki, ale jeszcze bez fug. W kuchni płytki są na... 1/3? 1/4? podłogi... Przedpokój goły. Otwory na drzwi nieruszone, więc straszą budową ostro. Wesoło jest. Ale... U SIEBIE!
ash   Sukces jest koloru blond....
23 czerwca 2014 15:17
Dworcika, gratki! ważne że już na swoim!
No! Dziś muszę jeszcze kupić kawałek jakiejś zasłonki, żeby "zamknąć łazienkę. I drugi kawałek do zamknięcia pokoju, w którym obecnie mieszkamy :P
Meble zwieziemy chyba za tydzień lub dwa - jak będą wszędzie zrobione podłogi i skończy się docinanie kafelek itd. Jakoś nam się nie śmieszy za bardzo 😁
Dworcika, opis Twojego mieszkania miejscami bardzo przypomina nasze 😀 U nas też otwory na drzwi straszą brakiem drzwi 😉 Zasłonki do tej pory się nie doczekaliśmy, ale po trzech miesiącach mieszkania tutaj w lipcu wreszcie doczekamy się drzwi!  😅  O listwach podłogowych już dawno zapomnieliśmy 😉 Łatwo je przeoczyć 😉 Więc są gdzieś na samym końcu listy "rzeczy do zrobienia" 😉 Kuchni też nie mamy 😀 Lodówka stoi, zmywarka podobnie jak okap zapakowana w pudle 😀 Jedynie co to łazienkę praktycznie całą mamy 😀 Brakuje tylko szyby do prysznicu 😉

Ale tak to jest gdy się spontanicznie bierze kredyt na mieszkanie, urządza się je równocześnie z organizowaniem ślubu 🙂

Ale tak jak mówi ash: ważne że już na swoim!  :allcoholic:
Dworcika  gratuluję, w sumie szybko Wam poszło 🙂 zapamiętaj co będzie Ci się śniło, podobno 1 sen na nowym miejscu jest ważny i się sprawdza. Mam znajomych, którzy 3 lata mieszkali w domu bez drzwi- do pokojów (pokoi?), łazienki, do wc też nie było 🙂 już są.

W naszym domku roboty idą... tynki w większości już wyschły, dziś 1 wizyta hydraulika, jutro zaczyna🙂
seven, no u nas ta sama bajka - spontan pełną paszczą :P

deksterowa, drzwi jak drzwi, ale te cegły i wyszczerbiony tynk nieco straszą ;]
Wiecie co..z tymi listwami to jakas zmora.W mieszkaniu, ktore wynajmuje, gosciu zapomnial na 10 lat o ich polozeniu 😉 Kiedy sie wprowadzalismy i zazadalismy poprawienia niedorboby, to probowal nam wcisnac, ze tak ma byc 😉))
Pandurska, ostatnio modne jest kładzenie podłogi na styk, bez listw 😉 ale kładzie się tak klejoną.
abre Ja tak właśnie zażądałam, zobaczymy jak wyjdzie. 😉

A co do tematu, to nie chodzi o litwy przypodłogowe te co koło ściany idą? Cały czas tak myślałam.  😁

edit: lit.
Moj tato jak budowal dom, przez 10 kolejnych lat zapomnial o "paru" listwach w calym domu. No i teraz sprzedawal dom dalej bez listw ha!🙂
Co szmieszniejsze, zawodowo zajmuje sie tym, no ale....
Ale tak to jest gdy się spontanicznie bierze kredyt na mieszkanie, urządza się je równocześnie z organizowaniem ślubu 🙂

Potwierdzam, jest ch...e ciężko, ale da się.  😀 A ile satysfakcji 🙂
Wiecie ze podkupili mi ten różowy dom?! 🙁
kot No coś Ty?! Jak to?! 🙁
Juz 2tygodnie temu była ta cała akcja, pol dnia przed podpisaniem przedwstępnej pani zadzwoniła i powiedziała ze kts mnie przebił o 20 tysiecy....ale nie żałuje dzis podpisałam umowę na inny dom, uważam ze jest piekny i czuje ze jest moj moj!
kot, nie ma tego zlego 😉 Pokaz nowy!
ten  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się