M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Hmm dziewczyny z angli czesto uzywaja angielskich zwrotow ale ok🙂.
Wlasnie short sale to nie jest krotka sprzedaz, tylko na odwrot. Wlasciciel sprzedaje dom, ktory kupil gdy dom byl duzo wiecej warty i przy sprzedazy bank zgadza mu sie umozyc roznice dlugu. Moja siostra kupowala mieszkanie zajelo jej 7 miesiecy, ale bank wlascicielom umozyl $80k, czyli polowe dlugu. W procesie biora udzial trzy strony: sprzedajacy, bank i kupujacy (my). Najwiekszy udzial maja sprzedajacy, bo to oni musza bank przekonac, ze nie sa w stanie utrzymywac domu itepe.  Te wszystkie dlugi powstaly gdy domy w pewnym czasue podskoczyly w cenie duzo.

Closing to dokladnie podpisanie papierow i odebranie kluczy. Jest odpowiednik nazwy po polsku?

District to chyba... Rejonizacja? Uzylam tegoslpwa, bo wlasnie polskie mi nie wpadlo 🙁
Counteroffer to faktycznie kontrpropozycja i tez wybaczcie, ale po polsku tego slowa nigdy nie uzywalam🙁
Rating napisalam tez,  bo u nas kazda szkola ma ocene i z checia to wytlumacze, jakby ktos chcial dowiedziec sie wiecej🙂 ale to sa raczej nudne sprawy🙂

Alveaner, mi jest po prostu ciezko uzywac czasami slow bankowych, prawnych itp, bo wyjechalam z polski w wieku 12 lat.
Tylko nie myslcie, ze zapominal polskiego! Bron Boze! Dopisalam pare slow, bo wiedzialam, ze majorowa zrozumie, a nie wiedzialam, ze Was to zainteresuje.

Niektore nazwy nie maja niestety doslownych tlumaczen. Ale jak cos, to bedziemy objasniac :kwiatek:

Kamkaz juz wyjasnila na czym polega "short sale". "Foreclosure" ma miejsce wtedy, kiedy bank juz przejmie nieruchomosc od dluznika. Wowczas taki obiekt, dom czy mieszkanie zostaja wystawione na licytacje. Problem polega na tym, ze w przypadku foreclosure kupujesz "as it is", czyli to co widziasz, bez mozliwosci sprawdzenia dokladnego stanu konstrukcji i instalacji. Niesie to ze soba spore ryzyko, poniewaz renowacja moze byc bardzo kosztowna. A czesto zdarza sie, ze taka nieruchomosc jest albo bardzo zaniedbana, albo stoi pusta miesiacami.
Foreclosure to zazwyczaj szybszy sposob na kupno domu ponizej wartosci runkowej, za to short sale ma ta przewage, ze kupujesz nieruchomosc przewaznie zadbana i dobrze utrzymana. Ciagnie sie dluzej, ale to znacznie mniejszy hazard.
Najczesciej domy kupuje sie przez agenta (real estate agent), ktory jest odpowiedzialny za wszystkie formalnosci, inspekcje i papierkowa robote, czuwa nad bezpieczenstwem transakcji. Dlatego kupowanie bez posrednika jest bardzo ryzykowne.

kamkaz,moj tesc jest emerytowanym agentem i w razie potrzeby zawsze sluzy nam rada, dlatego mozemy sobie pozwolic na kupowanie bez posrednika.

P.S. Poprawilam bledy.
A ja mam AGD, ha! Czyli prawie mamy kuchnię. Prawie, bo jeszcze marzy nam się kredens w jednym kącie i stół z ławą w drugim.
Jezu laski  nie moge sie doczekac jutra!
Majorowa, kamkaz, dziękuję 🙂 szczególnie z wyjasnienie rodzajów procedur sprzedaży nieruchomości w Stanach. [s]Closure[/s] Closing to u nas chyba będzie odbiór domu/ mieszkania.

Edit: Closing, nie closure.
yegua, "closing", dokladnie. To takie "przyklepanie" transakcji, wtedy gdy formalnie stajesz sie wlascicielowi nieruchomosci.
moj
kot, po prostu WEŹ IDŹ 😀 Boski!! Zazdroszczę na maxa i jeszcze bardziej 😍
kot jak dom to tylko drewniany jak dla mnie  👍

nasz  💘
exploited, dach Ci ktoś "jumnął' :P
kot, no piękny jest 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
27 czerwca 2014 13:22
kot, gratulacje oficjalne! Piękny jest! Jak chatka z piernika  😍
kot, gratulacje! Super! Jaki metraz?
Dzieki ma klimat czuje sie jakbym mieszkała tu ze 20 lat.

Szalone 60'metrow
Gratulacje kot!!! Bomba!
A ta chatka obok też Wasza? Ile macie tam metrów ogrodu? No i gdzie to? 😀
kot gratulacje, cudny dom 🙂
ash jak tam astonish się spisuje?
ash   Sukces jest koloru blond....
27 czerwca 2014 13:40
dziewczynka, jest fantastyczny do mebli kuchennych lakierowanych. Błyskawicznie czyści i nabłyszcza.
Na blacie poległ niestety, ale ja uważam że to nie jest wina astonisha tylko źle zakonserwowanego blatu.
Ostatnio wyjęłam ze zmywarki miskę, postawiłam na blacie i wyszłam na taras. Oczywiście został ślad na blacie i niczym zejść nie chce!
Tak wiata z garażem moja działka 38 arów pieknie jest Boże jestem u siebie!
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
27 czerwca 2014 13:51
ash, do blatow to impregnat przede wszystkim musisz kupic porzadny. Spytam szwagra co z tym faktem poczac, my mamy blaty i scianki granitowe w kuchni i lazience i tylko sie szmatka zmywa i blyszcza. Ba, nawet podloge pod prysznicem mamy granitowa i ja tez mozna bez problemu domyc 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
27 czerwca 2014 13:52
szafirowa, będę wdzięczna.
ash a Ty masz kwarcyt czy granit?
ash   Sukces jest koloru blond....
27 czerwca 2014 14:31
dziewczynka, mam blat Sileston negro stellar z kwarcogranitu.
mam ten sam tylko bianco i u mnie wszystko ok, może reklamuj? Mój tata sprzedaje te blaty od lat i nigdy nikt nie narzekał. U niego w salonie we wszystkich kuchniach są te blaty i żaden się w ten sposób nie zachowuje.
kot,  extra! I naprawde klimat ma. Nie dziwie sie, ze wydaje Ci sie, ze tam mieszkasz juz od dawna! Mojemu tez sie marzyl drewniany, ale u nas raczej takich nie buduja 🙁 no, a tym bardziej gdzies blisko szkoly dla dzieci no i wyszlo jak wyszlo🙁

A nam wczoraj bank odpowiedzial, ze mamy zamknac sprawe do 10 lipca. Raczej niemozliwe, za duzo papierkowej roboty. Ale cieszy to, ze ze strony banku nie ma zadnych komplikacji i czasowo bijemy rekord w kategoriii na najkrotszy proces tego typu🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
27 czerwca 2014 15:03
mam ten sam tylko bianco i u mnie wszystko ok, może reklamuj? Mój tata sprzedaje te blaty od lat i nigdy nikt nie narzekał. U niego w salonie we wszystkich kuchniach są te blaty i żaden się w ten sposób nie zachowuje.


u mnie zostają nawet plamy z kropli wody, których nie da się domyć.
Piszę właśnie maila do firmy, w której zamawialiśmy blat.
kot, faktycznie nie za duzy, ale za to jaki sliczny. I domek i okolica. Zazdroszcze takich widokow!
kot (zawsze piszę Twojego nicka: "kto" i poprawiam...  😁 ) Domeczek w idealnej wielkości i jak marzenie!  😍 Czekam na wnętrza!

My dzisiaj tachaliśmy do mieszkania płytki i cermikę, niby 1 piętro, ale już po piątym kursie mega się zmęczyłam. Ciężkie cholerstwo. Całe szczęście to K. dźwigał największe paczki z płytkami do kuchni (60x60).  😁

Edit:
I dokumentacja fotograficzna części "dostawy".  😎

sandrita, przerabialiśmy to niedawno 😁 U nas 2 piętro - 40 metrów paneli + ok. 29 metrów gresu. Na dniach jeszcze płytki na ścianę, ale tego będzie mało. Nigdy nie zmienię podłóg! NIGDY! :P
Hehehe. No właśnie pamiętam jak pisałaś. 😀 U nas panele za jakieś 2 tygodnie. 😉 Co nie zmienia faktu, że nie mogłam się doczekać aż je wniesiemy i zalegniemy w słońcu na ławecze, na naszej nowej dzielni, i odpoczniemy.  😁
kot, gratulacje. Jest piękny.
kot, domek i otoczenie idealne!  😜 Gratki!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się