M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

smartini, a myślisz się dzięki czemu mamy stolik? Dzięki promocjom w jysku. 😀

JARA, haha nieeee. 😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 października 2017 08:24
mundialowa, ja poszłam po pościel, wyszłam z pościelą, dwoma wazonami i piłkami do suszarki, które będą dla psa 😁
a tak mało tylko dlatego, że dostałam wcześniej od znajomej kupon 100zł do home and you przy zakupach min. 200zł, był do końca września więc szkoda było nie wykorzystać, więc... kupiłam 6 czerwonych kieliszków do czerwonego wina, dwa wieeelkie złote kubki i zieloną poduchę 🙄
No i w h&mie gałki i złoty podstawek, służy za miejsce na klucze.
A bym pewnie wykupiła wszystkie te wazony i wazoniki w Jysku bo są świetne!

Poluję dalej - widział ktoś gdzieś granatową/burą narzutę na łóżko która nie kosztuje milionów monet? Wszędzie są jakieś wzorzyste albo szare, nic nie mogę sobie znaleźć :<
smartini, ja póki co zaprzestaję polowań. Stan konta ściągnął mnie na ziemię. 😁
Poka kubki, bo podejrzewam, że możesz mieć te, co my. 😀

A narzuty, jeśli mają być tanie, ale nie wyglądać jak szmatka, to polecam ikeowskie - ja w naszej jestem zakochana i chyba kiedyś popełnię jeszcze jedną. 😁
smartini, - np. taka - klik? Na sklepie są też inne, nie wiem o jak burą i jakiej wielkości Ci chodzi. Fajne narzuty widziałam też w tkmaxie 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 października 2017 08:42
mundialowa, jak wrócę to pstryknę fotę i pokażę 😉
nie wiem czemu nie pomyślałam o ikei o_O jest jedna granatowa i wystarczająco duża więc jak nic innego się nie znajdzie, to biorę 😀

i też muszę wstrzymać shoppingi, czas skończyć podest i ścianę tv także... zobaczę ile zostanie na koniec miesiąca 😁
a kurcze zaczyna mi mocno brakować obrazków na ścianie, chciałoby się w końcu wydrukować zdjęcia i powiesić...

keirashara hmmm, wygląda ciekawie, ale mimo, że napisane 'matowa' to jednak na zdjęciu jakoś dziwnie wygląda... mi zależy na bardzo naturalnym wykończeniu, raczej się nie odważę kupować przez internet :/ takie rzeczy to ja muszę zmacać
smartini, - rozumiem, bo ja też. Od miesiąca szukam kocyka idealnego i ciągle mi to nie idzie 🙁
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 października 2017 08:47
keirashara, najbardziej pluszowe kocyki to ma chyba home and you ale nie wiem jakiego kocyka szukasz ;D
smartini, w agacie widziałam też fajne narzuty, ale droższe od ikeowskich. Moja siostra ma od lat taką z ikei i nic się jej nie dzieje, choć była wieeeelokrotnie prana, gdy Brandy była szczeniakiem. 😁 My mamy [url=http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00290245/#/10290240]tą[/url] i ją uwielbiam. 😍 Cudownie się pierze (nawet, gdy pies postanowi zjeść na niej i zakopać tłustą kość :emoty327🙂, szybko schnie, a do tego wygląda elegancko.
A kubki z home&you mamy takie - jeden złoty i jeden srebrny. 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 października 2017 09:01
mundialowa, właśnie o tej granatowej myślę, z tej 'waszej' serii niestety koloru mi brak
A kubek mam podobny, tylko ciut niższy i dużo szerszy, taka trochę gigant-filiżanka 😉
smartini, - wiem, tylko ich cena mi się nie podoba do końca - jakby jeszcze były ciut większe... I obawiam się, że się szybko ubiją. Choć potwornie kusi mnie kocyk z pomponami od nich, albo ten z serii z puchatkiem, pasowałby do kubeczków, które już z niej mamy 😍
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 października 2017 09:06
keirashara, no, ceny tych kocyków są mało przyjazne :P
Orientuje sie ktos, na jakiej wysokosci powinny byc drzwi wejsciowe? Mieszkanie w stanie deweloperskim ma drzwi tak nisko, ze nie moge pod nie wsadzic paneli 14mm. Zlozylam reklamacje i kreca nosem, ze mam plytki polozyc... chyba nie tak to powinno wygladac.
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 października 2017 12:00
Ramires, o_O ja mam normalnie położony parkiet 16mm, płytki przecież potrafią być jeszcze grubsze. Z resztą, od kiedy to deweloper decyduje, co na podłodze kładziesz???
Ramires, - to bubel jakiś wybitny jest. Ja mam co prawda płytki, ale z dobre 8mm zapasu, a mamcia to w swoim mieszkanku spokojnie gruby, dębowy parkiet ma położony.
smartini, - no są, są właśnie 🙁 Ale nic tańszego mi się nie podoba, a wolę dać 130zł za fajny koc, niż 100zł za taki, co mi się nie podoba...
Dzieki za odpowiedzi. Przyjęli w końcu reklamacje i niestety czeka nas kucie w scianie, zeby podnieść drzwi razem z framugą 🤔 a już się cieszyłam, że w weekend zrobimy podłogę

Swoją drogą - nie mogę zaglądać do tego wątku, bo przez Was mam ogromną ochotę kupować takie rzeczy jak wlasnie wazoniki, kocyki, talerze, roślinki itp, a nie mam nawet podłogi 🤣
Na ten moment mam puste ściany, materac, wannę, kibelek i 2 koty... już nie mogę się doczekać aż wszystko będzie na miejscu
Ramires, grunt, że masz te dwa koty. To już mieszkanie  😍
mundialowa, jakie śliczne i schludne mieszkanko  😍 Jak ja Wam zazdroszczę, że Wy już na finiszu, to aż ciężko wyrazić!!!

Ja wrzucę parę "impresji" od nas:

Fura załadowana po dach pod IKEĄ jedną sofą ^^:


Kawałek łazienki na dole:


Łazienka na górze, każdy musi mieć swoją umywalkę 😀:


Prysznic (wyniósł nas dwa razy więcej niż kabina z brodzikiem  😁 ):


Ściana z ceglą retro  😍



Wnęka kuchenna. Mój chłop kazał pomalować komin tablicówką, ale mi się to wcale nie podoba i chyba też położymy ceglę. Te białe mebelki to nie nasze ^^:


1-sza w nocy i najwygodniejsza sofa ever stanęła w dużym pokoju:


Końca nie widać, ale powoli, do przodu  😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
04 października 2017 16:01
My z P. walczymy z jednym pokojem  😲 JEDNYM !!! Mam już serdecznie dość  😵
Nie wiem, jak wy robicie remonty całych mieszkań skoro mnie wykończyło niecałe 11 m2
safie, myślę, że jednak łatwiej jest wykańczać mieszkanie w stanie deweloperskim niż remontować 🙂
Ja podziwiam budujących domy  😁
Meise skad sofa?
My z P. walczymy z jednym pokojem  😲 JEDNYM !!! Mam już serdecznie dość  😵
Nie wiem, jak wy robicie remonty całych mieszkań skoro mnie wykończyło niecałe 11 m2

Ahahah wiem o czym mówisz. My robilismy sami ( ja+ mąż) generalkę całego mieszkania w starym budownictwie.
I jak z dwóch pomieszczeń zrobienie jednego nam szybko poszło- tak zrobienie z jednego pomieszczenia dwóch, o matulu....
Mieszkamy już tutaj 2 lata, a np łazienkę zrobilismy dopiero w te wakacje.
safie Ty wez mnie nawet nie denerwuj! Ja tu z tesciem robie niemalze sama 152mkw od podstaw  😂 😂

nerechta Meise wstawiala fote i IKEI, wiec to pewnie stamtad!
si, si, sofa z IKEI 🙂

Już się nie mogę doczekać dodatków, półek, regałów, obrazów, zdjęć, które uczynią duszę  🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 października 2017 17:42
Meise, super to wszystko wygląda!! Strasznie zazdroszczę Ci tej sofy 😀iabeł: w tym czarnym słupku to chyba najgorsza jest ta biała ściana między nim a granatową - jak na moje już malnięcie tej bieli na granat by poprawiło odbiór 😉 jeśli cegła, to też bym kładła na obie ściany (chyba, że coś ma tam być?)
W ogóle odcień tego granatu jest bardzo ładny, moje klimaty.

Ja za to szukam jakiejś baaaaardzo ciemnej szarości, prawie czerni (ale nie czystej czerni).

W ogóle, leroy merlin zrobił mi numer... kupowałam drzwi, okazały się być bananem nienadającym się do zamknięcia. Chciałam oddać, skierowali mnie na reklamację, kilka dni później kontaktował się producent i - cisza. Wkurzyłam się, poszłam dzisiaj. Okazuje się, że podobno wysłali informację listowną o odrzuceniu 1 września (żadnego listu nie dostałam), w jednym papierze jest odrzucenie, w drugim brak uzasadnienia reklamacji, na sklepie oczywiście brak osoby odpowiedzialnej za reklamacje.......... Jutro ma być ktoś, i jeśli jutro albo nie uznają tej reklamacji albo - skoro z drzwiami nic nie jest - nie przyjmą zwrotu to ich tam rozniosę ...............
Byłam tak zła, że ani farby nie wybrałam ani płyt mdf nie kupiłam  😤
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
04 października 2017 18:03
Miało być pomalowanie ścian, zerwanie wykładziny i położenie paneli .... Podłoga się okazała tak zmyślnie zrobiona, że jeden punkt byl jednocześnie równy, za wysoki i za niski .... Najpierw tata to szlifował - ten pył .... Później stwierdził, że kupi jakąś zaprawę i wyrówna - poszło 5 worków. Ostatecznie dzisiaj położył panele, a i tak nie jest równo
meise ta prostokątna umywalka to jaka jest? Właśnie taką chcę w łazience, jest w obi i innych takich sklepach ładna, ale chińska, szukam czegoś, co mi jednak wytrzyma jakościowo  :kwiatek:
epk wiadomo - dom bez kota to głupota! Chociaż przez brak podłogi wszystko w mieszkaniu pokryte jest białymi kocimi stopami... juz mi sie nawet nie chce po nich wycierać.

Meise bardzo ładne łazienki - będę mieć prawie taką samą  😉 a wlasciwie chcialam taką samą, ale nie mogłam wybrać tych idealnych 'betonowych' płytek jakie sobie wymarzyłam, więc będzie na biało. Ale bambusoey blacik, szafka, umywalka jak z mojego projektu 🤣 zazdroszczę nardzo sofy, do mnie nie wejdzie niestety nic dużego...
Pomocy, szukam inspiracji. 😀 Mam w akademiku dwie białe ściany bez okien, o długości 6m. Na jednej krótkiej jest okno, na drugiej szafy - gołej ściany widać może z 05,m. Chcę pomalować na ładny szary kolor, ale nie wiem jak. Nie mogę pomalować obu długich, bo będzie za dużo odmalowywania na koniec roku, gdyby się władzom nie spodobało. 🤣 Myślałam zatem, żeby jedną machnąć całą, a na drugiej jakiś kawałek, "wzór" czy coś, ale właśnie nie wiem co. Miałam też w głowie jakiś pomysł, żeby może dwa odcienie szarego dać, ale nie umiem sobie tego wyobrazić. Na jednej ścianie sporo się dzieje, stoi przy niej (od kąta): biurko, łóżko dwuosobowe i wysoka komoda, potem są już drzwi. Na drugiej tylko biurko przy jednym kącie i mały stół przy drugim, więc jest bardziej "pusta", ale zapewne będzie na niej wisiało długie, ale stosunkowo wąskie lustro. Jak to ugryźć, macie jakieś rady?
Meise, super to wszystko wygląda!! Strasznie zazdroszczę Ci tej sofy 😀iabeł: w tym czarnym słupku to chyba najgorsza jest ta biała ściana między nim a granatową - jak na moje już malnięcie tej bieli na granat by poprawiło odbiór 😉 jeśli cegła, to też bym kładła na obie ściany (chyba, że coś ma tam być?)
W ogóle odcień tego granatu jest bardzo ładny, moje klimaty.

Ja za to szukam jakiejś baaaaardzo ciemnej szarości, prawie czerni (ale nie czystej czerni).

W ogóle, leroy merlin zrobił mi numer... kupowałam drzwi, okazały się być bananem nienadającym się do zamknięcia. Chciałam oddać, skierowali mnie na reklamację, kilka dni później kontaktował się producent i - cisza. Wkurzyłam się, poszłam dzisiaj. Okazuje się, że podobno wysłali informację listowną o odrzuceniu 1 września (żadnego listu nie dostałam), w jednym papierze jest odrzucenie, w drugim brak uzasadnienia reklamacji, na sklepie oczywiście brak osoby odpowiedzialnej za reklamacje.......... Jutro ma być ktoś, i jeśli jutro albo nie uznają tej reklamacji albo - skoro z drzwiami nic nie jest - nie przyjmą zwrotu to ich tam rozniosę ...............
Byłam tak zła, że ani farby nie wybrałam ani płyt mdf nie kupiłam  😤


Dziękuję za miłe słowa  :kwiatek: Tam, gdzie jest biały fragment będzie lodówka 🙂 a na wysokości i szerokości komina będzie wyspa. Mój facet nawet nie skonsultował tej tablicówki ze mną i jak to zobaczyłam, to nie byłam za szczęśliwa  😀iabeł: Ale naprawi się, hihi. Mi się ten granat też bardzo podoba, na żywo jest jeszcze ładniejszy! Już się nie mogę doczekać gotowej kuchni (-:
Co do Leroy to wcisnęli nam niepasujące ościeżnice i na nowe musieliśmy czekać 4 tygodnie... Także też nie jestem nimi zachwycona... Ale przynajmniej (w bólach) uznali naszą reklamację. Współczuję beznadziejnej sytuacji...

Fokusowa, to Invena 🙂 Kupiliśmy w Leroy właśnie ^^

Ramires, haha, teraz takie "modne" są te łazienki. Trzeba dodatkami wyróżniać 🙂 Ja bardzo cenię sobie prostotę, szarość, drewno. No i przede wszystkim wygodę w użytkowaniu! My chyba sobie kupimy ten porost na ścianę - chrobotka. Lubię mieć "życie" nawet w łazience (oprócz standardowych kwiatków). Chłonie wilgoć i troszczy się o siebie sam 😉





meise ja widziałam jakąś Kerra, ta Twoja czyjej produkcji?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się